Nationale Opel Testdag beleeft lustrum ANWB autokeuring geeft zekerheid Peugeot introduceert 306 Break Commercial Postiljon 4WB-JK 4 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 'a PAGINA 13 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Op 7 novetnber kan de Opel-rijder zijn auto voordelig laten keuren. Opel verzorgt op zaterdag 7 november de 5e Nationale Opel Testdag. Alle Opel-rijders kun- nen tussen 09.00 en 17.00 uur een bezoek brengen aan de Opel-dealer. Centraal staan de gratis 18-punten controle van de betreffende Opel. De basis voor de 18 punten contro le wordt gevormd door de elf win- tergevoelige onderdelen van het koelsysteem. Als deze in orde zijn of geconstateerde gebreken hersteld, dan heeft de rijder de mogelijkheid het Opel Winterplan certificaat aan te schaffen. Naast deze gratis controle maken speciale Testdag aanbiedingen, zoals extra kortingen op zonnedaken, onderhoudspakketten en Opel i-line accessoires een bezoek aan de Opel- dealer extra aantrekkelijk. Een spe- ciaal aandachtspunt op de testdag verdient overigens de nieuwe Astra sedan. De ANWB Autokeuring, die in 1998 zo'n 50 jaar bestaat, geeft jaarlijks 80.000 mensen zeker heid. Bij het Technocentrum in Utrecht kan men van 08.00 tot 17.00 uur terecht voor een keuring, die gemiddeld een uur duurt. Men kan hier een Totaalkeuring laten doen, waarbij zo'n 220 zaken grondig worden gecontro- leerd. Ook kan men hier een Taxatie Advies laten doen of een Veiligheidskeuring, danwel een Winterkeuring. Ook voor een Consult, Deelkeuring of een APK is men bij het Technocentrum aan het goede adres. Men krijgt geen goed- of afkeuring, maar een deskundige en onafhankelijke beoordeling. Het Technocentrum aan de Wint- hontlaan 40 is voor een afspraak of informatie bereikbaar onder (0800) 0998888, zeven dagen per week van 07.30 tot 21.30 uur. De New Discovery. Land Rover heeft de Discovery qua techniek en vormgeving ver- fijnd, maar niettemin blijft deze fraaie 4WD herkenbaar als een robuuste terreinwagen. De New Discovery is langer en breder en de achterophanging met auto- matische niveauregeling en het Active Cornering Enhancement (ACE) systeem zet het geheel op een hoger technisch niveau. Voor de 5-deurs carrosserie-uitvoe- ring bestaan vier verschillende modellen, met twee verschillende motortypen. De nieuwe Td5 diesel- motor met de eerste 4WD toepas- sing van EUI-technologie debuteert op de New Discovery. De benzinemotor is een verdere evo- lutie van de 4.0 liter V8. Beide motortypen kunnen worden voor- zien van een 'intelligente' elektro- nisch bestuurde 4-versnellingen automaat met twee instelbare pro- gramma's. De New Discovery wordt hier lever- baar vanaf januari 1999. De exacte prijs is nog niet bekend. De Peugeot 306 Break Commercial. In samenwerking met Terberg Specials in IJsselstein heeft Peugeot een zogeheten 'Com mercial' ontwikkeld. Deze geslo- ten b estelwagen is met zijn laad- volume van l,5m3 bij uitstek geschikt als bijvoorbeeld service- wagen. De Commercial is leverbaar in vier uitvoeringen. Er is keuze uit een 1.9 liter diesel- dan wel turbodieselmo- tor met vermogens van respectieve- lijk 50 kW/70 pk en 66 kW/90 pk. In combinatie met de atmosferische dieselmotor van 50 kW/70 pk wordt de 306 Break Commercial aangebo- den als XN en XR. Met turbodieselmotor is hij er uit- sluitend als XR en XT. Standaard op alle versies zijn dakre- lingen, twee airbags, centrale ver- grendeling en elektrische bedienbare ruiten op de voorportieren. De Peugeot 306 Break Commercial is leverbaar vanaf 29.223,- (excl. BTW). New Discovery, veraer verfijna

Postiljon | 1998 | | pagina 13