Nog even wachten op nieuwe Honda S2000 'Europese' Accord binnenkort in showroom Kleine auto op autogas biedt voordelen Motorscooter maakt furore Wintercontrole bij Peugeot Nederlander wint in Italie ABS Korting 4 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 c-Dcr r-?FAGlNA-.15 De trendy motorscooter maakt furore. Bijna een op de vier ver- kochte motorfietsen in Europa behoort tot die categorie. Of de stijging van de verkoop daaraan is te wijten, is de Vraag. Het gaat immers over het algemeen uitste- kend met de verkoop van motor fietsen. De Europese consument lijkt overstag te gaan voor de vele voordelen en het gebruiksgemak die moderne gemotoriseerde tweewielers bieden. Vorig jaar werd in Europa een recordaantal aan nieuwe motorfietsen verkocht. In totaal 887.000 nieuwe machi nes. Dat is bijna 25 procent meer dan in 1996. Ook dit jaar zet de trend zich voort. In de eerste zes maanden lag het volume alweer achttien procent hoger dan in dezelfde periode in 1997. Dat blijkt uit de editie Tweewielers van Mobiliteit in Cijfers, een uitgave van RAI en BOVAG. Peugeot heeft de Nationale Wintercontrole op het program- ma staan. De winter is een periode waarin de auto, zeker als hij wat ouder is, extra aan- dacht verdient. De eisen zijn immers wat zwaarder bij koud en nat weer. Door de winter controle kan de Peugeot-rijder in het bezit komen van het Startgarantiebewijs. Dat zorgt tot 1 april 1999 voor gegaran- deerde starthulp aan huis voor het geval de auto onverhoopt toch een keer niet wil starten. Voor 35 gulden voert de Peugeot-dealer aan de hand van een uitgebreide checklist een visuele controls uit. Daaraan gekoppeld is een repa- ratie-advies. Wordt de auto in orde bevonden dan is dat goed voor het Startgarantiebewijs. Na de wintercontrole ontvangt iedere klant een gratis winter- pakket. Afspraken kunnen tot 31 december worden gemaakt. De Nederlandse Pink Elephant coureur Donny Crevels heeft op 25 oktober het Italiaans formule 3 kampioenschap gewonnen. Gestart vanaf een vijfde positie wist hij in Magione de race te win- nen en daarmee het Wereldkampioenschap. Nu is hij bezig in Frankrijk op Magny Cours te testen in de Formule 3000 klas- se, waarna hij in Nederland uitge- breid zijn overwinning gaat vieren. De S2000, de nieuwe open sportwagen van Honda, wordt medio 1999 verwacht. Midden 1999 komt Honda met de S2000. Dat is een open sportauto met een motorvermogen van 176 Kw/240 pk en zeer effectieve milieutechniek. De S2000 wordt voorzien van de meest vooruit- strevende Honda-technologie. Met de tweezits roadster toont Honda de designrichting die ze ins- laat voor de volgende generaties personenauto's. Nog maar eens het bewijs dat het bedrijf, dat dit jaar Abraham ziet, vooral vooruit kijkt en minder terug. De S2000 is direct afgeleid van de Honda SSM (Sports Study Model) die in 1995 voor het eerst werd getoond. De auto wordt voorzien van een 2.0 liter viercilinder VTEC- motor. de achterwielen worden aan- gedreven via een handgeschakelde zesversnellingsbak. Honda brengt de nieuwe Accord in een Type-R Limited Edition van vijf- tig stuks. Half november staat de nieuwe Europese Accord in de show room. Honda acht nu de tijd rijp om met de prijzen van de sedan naar buiten te komen. Het instapmo- del, de Accord 1.6i S staat voor 41.990 gulden in de prijslijst, de 1.6 LS uitvoering gaat 2.000 meer kosten. De 1.6- uitvoerin- gen (85 kW/115 pk) zijn alleen leverbaar met een handgescha kelde versnellingsbak. De 1.8 (100 kW/136 pk) is zowel handgeschakeld als met automati- sche transmissie. De 1.8i S handge schakeld kost 44.990 gulden en de automaat kost 48.990 gulden. Voor de LS-uitvoering betaalt de klant voor beide versies 2.000 gulden meer. Topper in de range is de 2.0iS en ES (108 kW/147 pk) en die staan in de showroom voor respectievelijk 48.990 gulden en 63.490 gulden. Tel bij de prijzen van die uitvoerin- gen 4.000 gulden op en je hebt de prijs van de automaat-uitvoering. De 1.8 en de 2.0 worden geleverd met de geavanceerde VTEC ULEV- technologie. De nieuwe Accord is iets korter, bre- der en hoger dan zijn voorgangers. Een ander opmerkelijke modelwijzi- ging is de 'vouw' in de achterklep. Ondanks dat er geschoven is met de afmetingen heeft de Accord ruimere binnenmaten en een grotere bagage- ruimte. De auto is uiterst volledig uitge- voerd. Van ABS, ESB (Electronic Braking Distrinution), dubbele air- bags, zij airbags (vanaf 1.8i), stuur- bekrachtiging, houtinleg dashboard en elektrisch te bedienen voorzijrui- ten en buitenspiegels. Samen met de Accord verschijnt ook de Accord Tyoe-R in de showroom. Die komt in een gelimiteerde eerste editie en dat voor de speciale prijs van 70.990,- De super sportieve uitvoering biedt het unieke racege- voel door de specifieke sportafstel- ling van het onderstel. De Type-R is een race-auto voor de straat. Honda bestaat vijftig jaar, niet vreemd dat dan vijftig Accord Type-R modellen in ons land worden losgelaten. De eerste vijftig zijn leverbaar in de kleur Championship White, de kleur van de allereerste Formule 1 auto's van Honda begin jaren zestig en nog steeds de basiskleur van Honda's raceauto's. Na de eerste vijftig stuks of als de koper een andere kleur wenst (rood of zwart) wordt de prijs van de 2.2i Type-R 80.990,- gulden Autogas is vooral sterk vertegen- woordigd in het (zakelijke) seg ment van de middenklasse. Maar ook voor auto's uit de compacte klasse kan autogas aantrekkelijk zijn, vooral van- wege de fiscale voordelen waar- mee de overheid het rijden op autogas bevordert. Het is een vaststaand feit dat er met grotere en duurdere auto's gemid- deld meer kilometers worden afge- legd dan met compacte auto's. Vaak rijden ook bezitters van auto's als de VW Polo, de Opel Corsa en de Peugeot 106 aanzienlijk meer kilo meters dan op het eerste oog ver wacht. Voor die automobilisten is autogas wel degelijk interessant. Vorig jaar daalde de houderschapsbelasting (de vroegere motorrijtuigenbelasting) voor benzine-auto's met 140 gulden. terwijl deze voor een auto op auto gas met maar liefst 220 gulden omlaag ging. Auto's voorzien van een autogasin- stallatie van de derde generatie, de zogenaamde G3-installatie krijgen zelfs een korting van maar liefst 250 gulden per jaar. De reden daarvan heeft natuurlijk alles met het milieu te maken. Autogas is de minst vervuilende motorbrandstof die we kennen en de overheid wil het gebruik stimule- ren. Door de fiscale maatregelen is het omslagpunt, het jaarlijkse kilo- metrage waarop rijden op autogas goedkoper wordt ten opzichte van benzine, flink gedaald. Eventuele toekomstige fiscale wijzigingen zul- len het voordeel ten opzichte van benzine als diesel alleen maar ver- groten. Compacte auto's beschikken vaak niet over karrenvrachten vermogen. Het is een misverstand dat een motor op autogas minder vermogen levert. Toch zien veel automobilisten daardoor af van autogas. Wel neemt de autogastank veel ruimte in. De fabrikanten van autogasinstallaties hebben dit onderkend en hebben verschillende oplossingen ontwik- keld. Mensen die meer willen weten over het rijden op autogas en het omslag punt van hun auto kunnen de Stichting Autogas Nederland raad- plegen. Stuur een, ongefrankeerd, briefje met daarop merk, type, bouwjaar en cilinderinhoud van de auto en vergeet niet te vermelden hoeveel kilometer u jaarlijks rijdt. Adres: Stichting Autogas Nederland, Antwoordnummer 556, 1180 WB Amstelveen. Ook op inter net kunt u Autogas Nederland vin- den: http:/Avww.autogas.nl Rijden ot> autogas is vriendelijk voor uw portemonnee

Postiljon | 1998 | | pagina 15