GRATIS Regiowedstrijden zwemmend redden in Groenoord Postiljon Jongeren Informatie Punt (JIP) van start in Schiedamse bieb Vogeltentoonstelling in Zorgcentrum Thurlede ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM m 079 - 3437461 Lezing Theosofisch genootschap Konijnen aan de wand in Pand Paulus Schiespoordagen in clubhuis 0 Woensdag 4 november 1998 VOOR PARTICULIEREN D W E Z E E E K Bouw metrolijn ligt op schema Introductie Afval Apart Punten in Schiedam Holland Toernooi handbal in Margriet-hal NIET ONTVANGEN? Dit is een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Pestbus BS 2640 AB Pijnacker Tel: 015-361S050 Fax: 015-3615012 le jaargang nummer 10 schiedam Voor meer informatie zie colofon pagina 3 SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers houdt van 13 tot en met 15 november haar vijftigste tentoonstelling in Woon Zorgcentrum 'Thurlede', Nieuwe Damlaan 759, Schiedam. 452 vogels zijn voor de tentoon stelling ingeschreven. 173 hiervan zijn kleurkanaries, 156 postuurka- naries en 123 tropische vogels waaronder tachtig goudamadines. Openingstijden: vrijdag 13 novem ber van 10.00 tot 22.00 uur, zater- dag 14 november van 10.00 tot 21.00 uur en zondag 15 november van 10.00 tot 16.00 uur. De toe- gang is gratis. Zie de bonnen elders in de krant. WEKELIJKS 0PLAGE 41.000 Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 341 Ol 28 Het Theosofisch Genootschap geeft maandag 2 november een lezing in het Bibliotheek aan de Hoogstraat 110 te Rotterdam. De aanvang is om 20.15 uur, de zaal opent een half uur eerder. De toe- gang is vrij. Het thema is 'Het jaar 2000: apocalyps?'. Inlichtingen: (010) 4380182. SCHIEDAM - Zaterdag werd door Koos van Duinen in Pand Paulus een expositie geopend met werk van Lies Kortenhorst. De in Deventer woonachtige Kortenhorst wil door middel van haar werk duidelijk maken dat zij een culturele relatie heeft met de natuur. Zij vereenzelvigt zich zelf als het ware met datgene waarin de natuur zich mani- festeert, zoals in bomen, plan- ten en dieren (bijvoorbeeld konijnen). Het realisme van Lies Kortenhorst moet echter niet verward worden met naturalisme,dat een correcte weergave toont van de natuur. De tentoonstelling is te zien tot en met 6 december in Pand Paulus aan Korte Haven 125. Openingstijden: donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - De Schiedamse Reddings Brigade heeft behoorlijk gepresteerd op de regiowedstrijden reddend zwemmen die afgelopen zaterdag zijn gehouden in het Sport- en recreatiebad Groenoord in Schiedam. In het totaal klassement van jongens en meisjes in alle leeftijdsgroepen eindigde Schiedam als derde, achter Delft en Gouda. De wisselbeker, vernoemd naar Joop Keemink, die zeer veel voor de reddingsbrigades heeft betekend, ging dan ook naar de Gouda. Aan de wedstrijden namen aspiranten (t/m 11 jaar), junioren (12 t/m 14 jaar) en senioren (IS jaar en ouder) deel. Deelnemende ploegen kwamen uit Alblasserdam, Alphen aid Rijn, Amstelveen, Delft, Gouda, Hardinxveld Giessendam, Krimpen aid IJssel, Naaldwijk, Schiedam, Waddinxveen en Zeist. Bij de meisjes eindigde Schiedam tweemaal op de eerste plaats aspiranten en senioren). De jongens eindigden een maal als tweede (aspiranten) en een keer als derde (junioren). (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Voor het nieuwe seizoen 1998/1999 heeft de vereniging Schiespoor weer een aantal Schiespoordagen gepland in het clubhuis aan de Westerkade 21 in Schiedam, die voor het publiek toegankelijk zijn. Tljdens deze dagen worden diverse clubbanen door modeltreinen bereden, kun- nen kinderen op een rangeer- baan een aantal wagons in de juiste volgorde rangeren en daarmee een 'rangeerdiplo- ma' behalen. Ook wordt er een modelspoorbeurs gehou den. Tevens worden demon- straties gehouden voor het publiek. De Schiespoordagen worden gehouden van 10.00 tot 16.00 uur en de entree is f 1,50 voor volwassenen en f 0,50 voor kinderen. De data zijn voor 1998 zijn zaterdag 22 november en zondag 27 december. Voor 1999 zijn de data ook reeds bekend. Meer informatie: Schiespoor msv, telefoon: (010) 4271403. Op 30 oktober is in de biblio theek aan het Stadserf en in fili- aal Noord een Jongeren Informatie Punt (JIP) in gebruik genomen. De Openbare Bibliotheek is een plek bij uit- stek voor jongeren om zich op een vrijblijvende en anonieme manier te informeren. Met het JIP wil de bibliotheek de jonge ren een eigen informatiepunt geven, dat er voor jongeren aan- trekkelijk uitziet en waar infor matie over veelgevraagde onder- werpen altijd aanwezig is. Jongeren van 12 tot 25 jaar kunnen bij het JIP terecht voor informatie over wonen, werk, seksualiteit, onderwijs, vrije tijd, gezondheid, hulpverlening, recht en reizen. Via het JIP kunnen jongeren ook de weg gewezen worden naar verschillende hulpverlenende instanties zoals het Arbeidsbureau, het Bureau Maatschappelijke Dienstverlening of de Rechtswinkel. Ter gelegenheid van de in gebruik name van het JIP werd op 30 okto ber in de Bibliotheek Stadserf een workshop Afrikaanse percussie georganiseerd. Onno van Tongeren uit Rotterdam geeft de Workshop. Hij geeft les op een aantal Djembe's (bekervormige trommels) en Doen doemba's (grote bas trommels). Om 15.00 uur volgde een optreden, dat uitmondde in de opening van het JIP. In de Openbare Bibliotheek aan het Stadserf vond op 30 oktober een optreden met Afrikaanse percussie-instru- menten plaats. Dit ter gelegenheid van de opening van het jongeren Informatie Punt. (Foto: Van Det fotoproduc ties).

Postiljon | 1998 | | pagina 1