Bouw metrotraject ligt op schema Geef's voor diabetes Vrijwilligers Schiedam verkopen kinderpostzegels Mercedes-Benz NIEUW OF GEBRUIKT lnformatiecentrum Beneluxlijn een bezoek waard Bedrijfswagens kwestie van kiezen Optreden Schiedams Vrouwenkoor Verbakel nieuwe vicaris-generaal Volkstuinders Thurlede ontvangen Milieukeurmerk POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 MM Bijzonder Op schema 'Geef's voor diabetes, voor een toekomst zonder complicaties' is het thema van de landelijke campagne van het Diabetes Fonds Nederland. Deze cam pagne, waarvoor dertigduizend vrijwilligers gaan collecteren, loopt van 1 tot en met 7 november. Ook kinderen kunnen diabetes (suikerziekte) krijgen. Tot nu toe is het een ongeneeslijke aandoening. De succesvolle Vito (ook met dubbele cabine] in onze showroom uit voorraad leverbaar vanaf fi. 30.990, - (excl. BTWJ Rogam levert ook de beste gebruikte bestel- of vrachtwagens. Doorlopende ruime keuze uit ca. 50 stuks. v UW PARTNER IN BEDRIJFSMATIGE MOBILITEIT 4 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - Op vrijdag 13 november is er een concert van het Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van Bernard Touwen. Het is de eerste keer dat het koor onder zijn leiding een concert geeft. Er worden stukken van Brahms en Kodaly gezongen. Aanvang: 20.15 uur. Plaats: Kerkgebouw De Ark, Hargplein 101 te Schiedam. Toegangskaarten kosten f 12,50 en zijn bij de leden verkrijgbaar (telefoon: (010) 4714217 of 4712679) of indien voorradig voorafgaand aan het concert in de kerk. ROTTERDAM - De bisschop van Rotterdam, mgr. A.H. van Luyn, heeft Dr. H.A. Verbakel met ingang van 1 januari 1999 benoemd tot vicaris-generaal. Verbakel volgt daarmee de huidige vicaris-gene raal op, Dr. W.J.M. van Paassen scj, die 8 januari officieel afscheid neemt. Verbakel was vanaf 1 janu ari bisschoppelijk vicaris in Rotterdam. Een vicaris-generaal is de rechterhand van de bisschop en 'tweede man' van het bisdom- bestuur. Hij vertegenwoordigt de bisschop op alle terreinen van bestuur en vervangt hem bij diens afwezigheid. SCHIEDAM - De Schiedamse Volkstuindersvereniging Thurlede heeft als eerste in Zuid-Holland het Milieukeurmerk gewonnen. Dit vanwege de milieuvriendelijke wijze van tuinieren die Thurlede in praktijk brengt. Het keurmerk 'Natuurlijk Vriendelijk Tuinieren' is uitgereikt door het Algemeen Verbond van Volkstuinders. De vereniging is een groot voorstan- der van ecologisch/biologisch tui nieren. (Foto: Van Det fotoproduc- ties) Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard, GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-09-98 i Het ruime en overzichtelfjke lnformatiecentrum Beneluxlijn op het sationsplein. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Door de aanleg van de metro zien grote delen van het traject waarover de tram in 2002 gaat rijden emit alsof het is getroffen door zware bominslagen. Voorlopig is de ellende nog niet voorbij, maar wel begint het ingrijpende pro ject meer tot de verbeelding te spreken. Plein 40-45, dat lange tijd zonder verkeerslichten een gevaarlijk verkeersknooppunt was, is weer goed berijdbaar en successievelijk gaat dat voor meer doorgaande wegen gelden. Joan van der Veen, medewerkster van Projectbureau Beneluxlijn: "We zijn op dit moment op elk onderdeel van het traject volop aan het bou- wen. Zodra er een tunneldeel klaar is wordt er zand op gestort en wordt een tijdelijke bestrating aangelegd. De definitieve bestrating wordt pas gelegd als een gedeelte echt helemaal klaar is. Een aantal tunnelelemen- ten, bijvoorbeeld bij de Vijfsluizen, is al gereed. Volgens Joan van der Veen zijn de bouwers op dit moment bij de Parkweg bezig met het storten van onderwaterbeton, dit is noodzake- lijk in verband met de diepte van de tunnel en het grondwater. Het onderwaterbeton fungeert als tegen- wicht van grondwater. "Voorts wor den op de P.J. Troelstralaan voorbe- reidende werkzaamheden verricht voor de bouwput en worden aldaar damwanden de grond ingetrild. Op die lokatie wordt binnenkort ook gestart met het maken van tunnel- elementen. De stedebouwkundige inpassing van dit station wordt door deskundigen heel bijzonder genoemd. Het station ligt op de grens van twee wijken, Schiedam west, Nieuwland en in de waterpartij van park Nieuwland. De hoofdingang van het station aan de Vlaardingerdijk komt vijf meter boven het maaiveld te liggen en dat hoogte verschil, in vergelijking met de Troelstralaan zorgt voor een ruimtelijk effect met uitzicht over vijver en park. Het station krijgt een overkapping die bestaat uit melkgla- zen vlakken, gevat in een staalcon- structie. Dit stationsontwerp van de architecten van Bureau Compositie 5 wordt uitgevoerd in natuurlijke materialen als rode baksteen voor de muur, straatklinkers voor de per rons en houten spanten. Vanaf Plein 40-45 in de richting van de Burgemeester Honnerlage Gretelaan zijn al twee panden ges- loopt en binnenkort vallen er nog twee onder de slopershamer. Dan begint daar eveneens de voorberei- ding voor de aanleg van de tunnel. "Bij de Vijfsluizen ligt goed zicht- baar al een deel van het viaduct", aldus Van der Veen. "De metro gaat hier onder de Nieuwe Waterweg door richting Pernis en via de Oude Maas naar Spijkenisse." De medewerkster van het Projectbureau vertelt dat de metro- bouw goed op schema ligt en dat vrijdag is begonnen met de sloop van de dertien v.erdiepingen tellende flat aan de's Gravelandseweg. "Het komende jaar staat het Beneluxtraject in het teken van het bouwen van de stations", verklaart Joan van der Veen. "Dan wordt alles wat zichtbaarder en duidelijker voor het publiek." Wie nu al wil ontdekken hoe Schiedam er in het jaar 2002 uitziet doet er goed aan een kijkje te nemen in het ruime en overzichtelijk inge- richte Infortnatiecentrum Beneluxlijn op het Stationsplein, direct naast de ingang van het NS Station Schiedam. Blikvanger is de 23 meter lange maquette waarop het gehele trace - van Rotterdam Marconieplein naar Spijkenisse - is te zien. Langs de route staan 'touch screen' monitoren opgesteld waar- mee bezoekers specifieke informatie kunnen oproepen, waaronder groenvoorziening, architectuur en aanleg, per deelgebied. Het is bovendien mogelijk vanuit de stoel van de bestuurder van een metrostel een proefrit met de Beneluxlijn te maken. lnformatiecentrum expositie Beneluxlijn is geopend van maan- dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Het centrum verzorgt voor kleine groepen rondleidingen (niet op zaterdag), informatie hier- over via telefoon (010) 2088666. Nans Wolters Dankzij medicijnen en eetregels is het te behandelen. Als gevolg van diabetes kunnen complicaties ont- staan. Nieraandoeningen waar- door de nieren langzaam slechter gaan functioneren, hart- en vaat- ziekten en oogaandoeningen zijn enkele voorbeelden. Wetenschap- pelijk onderzoek moet de oplos- sing brengen voor deze ziekte en de complicaties. Maak dat onderzoek mogelijk door een bijdrage in de collectebus of op giro 5766, ten name van Diabetes Fonds Neder land, Amsersfoort. SCHIEDAM - Ongeveer 35 vrij willigers in Schiedam beginnen op 11 november weer met de verkoop van de nieuwe serie Kinderpostzegels met als thema 'Feest'. Daarnaast verkopen zij ook een uitgebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaarten. De opbrengst van de landelijke Kinderpostzegelactie gaat naar meer dan duizend projecten voor kinde ren in binnen- en buitenland, die in moeilijke omstandigheden verkeren. In 1997 was de opbrengst 17 mil- joen gulden. In Schiedam werd dit jaar tweemaal een bedrag uitgereikt aan 'De Erker', onder andere vor de aan- schaf van aangepaste muziekinstru- menten. Ook in Rotterdam werden flinke bedragen toegekend aan een groot aantal projecten. De verkoopstand van het plaatselijk :ni< comite Schiedam is te vinden bij Albert Heijn in de Hof van Spaland, vanaf woensdag 11 november t/m zaterdag 19 december. Maandag van 13.30 tot 16.30 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 9.30 tot 15.00 uur. Kinderpostzegels zijn vanaf 11 november ook aan het loket op het postkantoor verkrijgbaar. ROGAM Bergweg Zuid 102, 2661 CV Bergschenhoek, 010-4180400

Postiljon | 1998 | | pagina 3