Schiedamse hockeyers delven onderspit Verlies Korenbeursteams Vlaardingse Pollux tegen Spirit Aantrekkelijke partij Angst Scheidsrechters Tweede teams 11 NOVEMBER 1998 DE POSTIUON EDITIE 12 PAGINA 11 SCHIEDAM - Er zijn van die weekeinden waar je weken- of maandenlang naar uitkijkt. Wanneer een competitiepro- gramma bekend is probeer je er alles aan te doen om juist die dag vrij te houden. Voetballiefhebbers hebben dat, maar hockeyliefhebbers ook. Zeker als het gaat om Pollux versus Spirit. Oftewel Vlaardingen tegen Schiedam. Afgelopen zondag moesten zowel de dames als de heren tegenover elkaar staan en dat mag toch vrij uniek worden genoemd. Helaas werd de damespartij afgeblazen. De heren van Pollux wonnen thuis met 3-1 van Spirit. Voorzitter Gert-Jan Wondergem speelt zelf in een lager team, maar volgt als het even kan de verrichtin- gen van zijn club Pollux. De praeses is zeer tevreden over de gang van zaken bij zijn vereniging en ziet de club zienderogen groeien. "We heb ben nu de beschikking over zes heren-seniorenteams en ik speel in het laagste elftal.- Daarnaast kennen we nog een aantal damesteams, vijf jongens- en vijf meisjesploegen. Daaronder hebben we nog heel veel zogenoemde Benjamins. Kinderen van zes jaar die nog geen wedstrij- den spelen. Daar zit de meeste' groei en dat is voor een vereniging uit de Broekpolder natuurlijk best fijn. We doen dan ook allerlei acties zodat de jeugd kennis kan maken met Pollux. Scholen en gymnastiekdocenten kunnen hockeylessen volgen en wij stellen dan trainers beschikbaar voor de gymlessen. Dat initiatief slaat aan en mag een groot succes worden genoemd." "Onlangs hadden we voor onze eigen jeugd twee gasttrainers van naam. In het kader van het 100-jarig bestaan van de hockeybond kwa- men Carlijn Petri en Margje Teeuwen een 'clinic' verzorgen. Carlijn speelde jaren geleden al op dertienjarige leeftijd in ons eerste team en is nu international. Zo snel kan het dus gaan als je talent hebt. Op dit moment hebben we zo'n 430 leden en proberen we het voor ieder- een gezellig te houden. Als bestuur zijn we hard bezig om geld bijeen te brengen zodat we de toplaag van het kunstgrasveld kunnen vervangen. De hockeywedstrijd tussen Pollux en Spirit eindigde in een 3-1 nederlaag voor de Schiedammers. Trainer-coach Legiertse van Spirit. (Foto: Van Det fotoproducties Dat veld ligte er nu tien jaar, maar we hebben toch al gauw 325 dui- zend gulden nodig om een nieuwe mat neer te leggen. Via acties en het aanschrijven van fondsen als het VSB Fonds en de gemeente hopen we het bedrag bijeen te sparen. De gemeente spaart jaarlijks onder- houdskosten omdat dit veld niet gemaaid hoeft te worden. Ik denk dat daar best een vergoeding tegen over mag staan", aldus Wondergem. Ondanks de hevige regenval werd de partij toch als aantrekkelijk beti- teld. De thuisploeg was echter vele malen sterker en drukte dat ook in doelpunten uit. In het eerste bedrijf zorgde Gijs Simons, die al dribbe- lend de cirkel binnensloop, met een backstickslag voor de eerste treffer. Tot aan de rust bleef het spel heen en weer golven, maar was Pollux toch aanzienlijk sterker. In die eerste 35 minuten was de thuisploeg vaker in balbezit dan de tegenstander. Na de pauze zette de koploper het team van Spirit wederom onder druk. Dertien minuten na het begin- signaal voor de tweede helft bracht Barry van de Berg de stand op 2-0. Een keiharde voorzet werd van rich- ting veranderd en met een tip in zette de toegesnelde Vlaardinger zijn ploeg op een riante voorsprong. Drie minuten later was het weer raak. Ditmaal doelpuntte Rafael van der Ven voor de thuisploeg. Douwe van Maaren had met een mooie actie over de rechterkant de score voorbereid en om die reden werd de man op rechts hartelijk bedankt voor zijn assist. Schiedammer Van der Heuvel zorgde voor het eindsig- naal voor de eerste en laatste treffer van Spirit, dat dus het gat met kop loper Pollux naar elf punten ver- groot zag worden. Coach Ronald Jacobs en zijn ploeg zullen nu moeten wachten op het moment dat zij feest kunnen gaan vieren. De titel en promotie naar de tweede klasse kan hen niet meer ontgaan. Bij de Schiedammers was de angst om, net als in voorgaande jaren, een flinke nederlaag te lijden erg groot. Martijn van der Steen: "De voor gaande edities hebben we soms inderdaad dik verloren. We wisten vooraf dat Pollux gewoon de beste ploeg heeft van deze klasse en dat zie je ook aan de ranglijst. Als je de eerste helft bekijkt, zie je dat we het aardig konden bijhouden. De man- nen van Pollux zetten ons heel goed vast en dat is een sterk punt van hen. Het eerste doelpunt viel wat onge- lukkig, want het schot werd van richting veranderd. We kregen ook wat strafcorners, maar wisten daar niet uit te doelpunten. We waren dus niet kansloos. Het wordt voor ons nu zaak om tweede te worden, want dan mag je met de nummer twee van de andere derde klasse gaan uitvech- ten wie alsnog met Pollux zal pro mo veren naar de tweede klasse", zo reageerde Martijn van der Steen. Het duel werd overigens uitstekend geleid door de dames Seelen en Steketee. Volgens velen van de 250 bezoekers was dit een unicum en had bijna niemand ooit eerder twee vrouwelijke scheidsrechters aan het werk gezien bij een wedstrijd van Pollux of Spirit. De dames waren uit Den Haag en Leiden afkomstig en lieten voor aanvang al weten dat het duel doorgang zou vinden. Dit tot tegenzin van een aantal Schiedammers. Als alternatief werd geopperd dat dan op 20 december zou moeten worden ingehaald en daar zat volgens veel Vlaardingers niemand op te wachten. De mogelij- ke koude en vakantie zouden het duel dan opnieuw in het water kun nen laten vallen. Op het veld ston- den nu slechts enkele kleine plassen, doch die hinderden het spel niet echt. De partij begon overigens om tien over half drie en dat was dus later dan gepland. Het duel tussen de dames van Pollux en Spirit werd afgelast. Ook deze teams spelen in de derde klasse, maar daar fluiten clubscheidsrechters en die hoeven niet uit Den Haag of Leiden te komen. Cor Hulsbus SCHIEDAM - Zaterdag 7 november heeft het eerste heren- team van tafeltennisvereniging de Korenbeurs een stevige neder laag geleden in de uitwedstrijd tegen koploper Kluis in Geleen. In de thuiswedstrijd werd nog een knappe 7-3 overwinning behaald, maar dit maal kwamen de Schiedammers er niet aan te pas. Jeroen Bastiaansen was dit maal in uitstekende vorm, toch wist hij twee maal een gewonnen eerste game niet om te zetten in een winstpartij. Paul van de Leur en Frank Rengenhart behaalden niet hun gebruikelijke niveau, maar Rengenhart wist nog wel op een 9-0 achterstand de spreekwoordelijke eer te redden. Het eerste damesteam deed het dit keer ook minder dan in de thuis wedstrijd. Het gelijkspel kon in Deventer tegen Swift niet worden herhaald, laat staan verbeterd. Lineke Sneller scoorde twee maal, maar haar teamgenoten Danielle Maas en Sylvia Waterreus konden in hun enkelspelen hier geen punten meer aan toevoegen. De schade bleef beperkt tot een 7-3 nederlaag door het gewonnen dubbelspel. Het tweede herenteam kon weinig eer behalen aan de uitwedstrijd tegen Good Luck in Bussum. Net als in de thuiswedstrijd wisten Luc Janssen, Arno Stienen en Pascal Wensveen geen enkele partij te win- nen waardoor de tien winstpunten in Bussum bleven. Het tweede damesteam heeft een goede stap gezet voor het kampioen- schap in de tweede divisie. In de zware uitwedstrijd tegen medetitel- kandidaat Maasbree werd een uit stekend 5-5 gelijkspel behaald. Hiermee blijft de achterstand vijf punten met een wedstrijd minder gespeeld. Overigens zag het er lang naar uit dat de Schiedamsen tegen een nederlaag zouden aanlopen. Op een 5-2 achterstand wisten de Korenbeursdames echter de span ning de baas worden. Mandy Toenders en Jolanda Waterreus had den met twee overwinningen een belangrijk aandeel in de score. Kim van der Poort zorgde voor het vijfde punt. Wegens de hevige regenval in de afgelopen dagen werd de damespartij tussen Pollux en Spirit afgelast. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1998 | | pagina 11