Nieuwe Td5 motor voor Land Rover Strakke pick-up Defender GANT Winterbeurt Xantia Pallas 750.000 carpoolers Donker blauw nieuwe kleur Onschatbare Klassieker 11 NOVEMBER 1998DE POSTILJON EDITIE 12PAGINA 14 REGIO - Voor een automobilist is niets zo vervelend als warineer zijn of haar auto op een ijskoude ochtend niet aanslaat of als de auto op een kille avond ineens de pijp aan Maarten geeft. Bij mode- ren auto's worden onderhoudsin- tervallen steeds langer: om de 15.000, 20.000 of nog meer kilo meters is tegenwoordig heel gewoon. Zo zou de gemiddelde autorijder in twee jaar hooguit een keer naar de garage hoeven te gaan. Maar vaak merkt een auto mobilist zelf niet eens dat er wat aan de auto mankeert. Denk maar aan een kapot achterlicht of een gammele koelwaterslang. Daarom is het volgens de Bovag wenselijk elke auto, voor de winter aan- breekt, een grondige check-up bij een professioneel autobedrijf te geven. Citroen brengt opnieuw een 'Pallas' model uit. Na de DS, GS en de CX valt nu de Xantia de eer te beurt deze aanduiding te mogen dragen. Citroen Nederiand brengt de special© Xantia Pallas-serie vanaf nu op de markt. Zoals zijn illustere voorgangers onderscheidt de Xantia Pallas zich met zijn rijke uitrusting. De Pallas is voonzen van metallic lak, velours bekle- ding, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, in hoogte ne hellingshoek verstelbare hoofd- steunen voor, vloermatten voor, in kleur gespoten bumpers, stootstrips en spiegels en mist- lampen voor. De klant kan kie- zen tussen de 1.8i 16V, 2.0I 16V en 1.9SD motoren en het prijs- kaartje begint bij 44.590,-. Steeds meer mensen zien het nut van samen rijden. Dagelijks car- poolen nu al 750.000 landgenoten van huis naar werk en weer terug. Hiermee is carpoolen de derde vervoerskeuze na de fiets en het alleen rijden met de auto. Carpoolen levert geld op, dat kan al gauw oplopen tot enkele dui- zenden guldens per persoon per jaar. Toch rijden er nog dagelijks miljoenen lege autostoelen heen en weer, die best bezet zouden kunnen worden door samenrij- ders. Wil men meer weten over de berekening van het financiele voordeel of het vinden van een meerij-partner kan bellen met de Carpool-infolijn van de ANWB: (0800) 0676. Automobielexperts verwachten dat donkerblauw de nieuwe kleur wordt voor auto's en kleine trucks, aldus het blad US Today. In 1997 was donkergroen het meest favo- riet met 17,5 procent, gevolgd door beige met 14,4 procent, zwart 8 procent en rood 7,4 pro- cent. Dit zijn overigens duidelijk 'Amerikaanse' cijfers waar ze ken- nelijk geen light curry Cadillac kennen. Het novembernummer van de Onschatbare Klassieker, een maandblad voor liefhebbers van klassieke, sportieve en aparte automobielen, heeft deze maand als coverstory de geschiedenis van de Ford Capri (1969-1986). De Klassieker voor dagelijks gebruik is deze maahd de Fiat 1300/1500. De Moderne Klassieker is de Saab 99 (1967-1987). De Stylingstudie staat in het teken van de Opel GT. Het is dertig jaar geleden dat deze bijzondere sportwagen debuteer- de en de Onschatbare Klassieker heeft beslag weten te leggen op bijzonder fotomateriaal. Wie op zoek is naar bijzondere auto's kan terecht in de rubriek 'Kleintjes Klassiek'. De Onschatbare Klassieker kost 7,50 en is ver- krijgbaar in boekhandel en tijd- schrijftenverkoop. Rover 200 by Gant Rover Group Nederiand heeft in samenwerking met het Amerikaanse kledingmerk GANT de Rover 200 GANT ontworpen. De Rover 200 (ben- zinemotor max vermogen 76 kW/103pk) en de Rover 200 TDic (dieselmotormax. vermo gen 77 kW/105pk) zijn stan- daard al behoorlijk uitgerust met onder meer bestuurders airbag en electrische bedienbare ramen in de voorportieren. Voor de GANT uitvoering komt hier nog bij: passagiers airbag, elec- trisch bedienbare spiegels, metallic lak en een luxe mattenset. Ook het interieur is in stijl aange- kleed met chique Alcantare/lederen bekleding. In Tahiti Blue is het interieur bekleed met zilvergrijs Alcantara en in de kleur Platinum Silver is het interieur voorzien van kolbaltblau- we Alcantara. Iedere Rover 200 GANT-koper ontvangt bovendien een speciale reistas en dito paraplu. De prijzen van de Rover 200 GANT varieren van 35.490,- voor de 200 iS 3 deurs tot 40.990,- voor de 200 TDic 5 deurs. Bij de Rover 200 GANT worden diverse aantrekkelijke accessoires geleverd. Afgeleid van de Palio Weekend en Siena introduceerde Fiat onlangs de Fiat Strada pick-up. Een strak gelijnde pick-up, die de robuustheid en veelzijdig van een pick-up met alle comfort van een gezinsauto combineert. De Strada, met een laadinhoud 1100 liter en een laadvermogen van 700 kilogram, wordt in eerste instantie in Brazilie geproduceerd. In twee versies, namelijk de Strada Working, met een 1.5 liter MPI- motor (56 kW/76 pk), en de Fiat Strada LX 1.6 16V die een vermo gen levert van 78 kW/106 pk en een top heeft van 180 km/u. De sprint van nul naar honderd legt de LX af in 9.9 seconden. De Strada komt in de loop van het voorjaar naar Europa. Prijzen zijn nog niet bekend. Dit jaar viert de Land rover Defender zijn 50e verjaardag. De nieuw Td5 dieselmotor, die tijdens de Parijse Auto Salon ook debuteert in Land Rover's New Discovery, levert in de Defender een maximaal vermo gen van 122 pk en een koppel van 300 Nm bij 2000 tpm op. De Defender is nu optioneel lever- baar met een Elektronisch Tracie- Controlesysteem (ETC) en een ABX anti-blokkeer remsysteem. De nieu we 5-cilinder 2.5 liter turbodiesel- motor is voorzien van Elektronische Unit Inspuiting (EUI). Volgens Land Rover is het verbruik bescheiden, evenals de onderhouds- behoefte met service intervallen om de 20.000 kilometer. De Country Station 90 Diesel Td5 2.5 kost 74.400,- en de 110 Diesel Td5 2.5 komt op 84.400,-. De Fiat Strada wordt in eerste instantie in Brazilie geproduceerd. - - M. 1 De Land Rover Defender 110 County Station Wagon Td5.

Postiljon | 1998 | | pagina 14