GRATIS Postiljon Schenking ING-bank voor Roemeens- orthodoxe kerk Eerste Rijnmond Muziek Festival ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Boek over Multiple Sclerose NIET ONTVANGEN? m 079 - 3437461 Woensdag II november 1998 le jaargang nummer 11 schiedam Voor meer informatie zle colofon pagina 3 VOOR PARTICULIEREN D E Z E WEEK Sprookje van Christian Andersen komt tot leven Ouderenwerk nu en ouderenzorg vroeger Boek-aan-huis-dienst bibliotheek voorziet in behoefte Beschermd Stadsgezicht Dit 1$ een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 2640 AB Pijnacker Tel: 015-3615050 Fax: 015-3615052 SCHIEDAM - Tijdens de eerste twee weekenden van november vindt het eerste Rijnmond Muziek festival plaats. Tijdens dit festival zingen en spelen niet minder dan 51 koren en orkesten uit de regio Rijnmond. Aan dit festival zijn geen audi- ties vooraf gegaan. leder orkest, kamerorkest, samen- spelgroep en groot of klein koor kon zich voor dit festival inschrijven. In Schiedam vindt een concert op vrijdag 13 november plaats in de Dorpskerk Kethel aan het Noordeinde 10. Aanvang 19.30 uur. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar aan de zaal of kerk, waar het concert wordt gegeven. De toegang bedraagt slechts f 5,- per concert. Zie de bonnen elders in de krant. WEKELIJKS - 0PLAGE 41.000 Spektakel van drumbands en majorettes in Margriethal REGIO - Sinds 5 november is het boek '101 vragen over ms' te koop bij de Stichting MS Projekten in Maassluis. Het belang van dit boek is dat het is geschreven door ms-patienten, huisartsen en neu- rologen die Multiple Sclerose als specialisatie hebben. Hierdoor zijn ook de nieuwste ontwikkelingen rond de ziekte beschreven. Nederland kent op dit moment bijna 20.000 ms-patienten. De complexiteit van de aandoening van het centrale zenuwstelsel maakt dat deze mensen vaak onzeker kunnen zijn bij bepaalde situaties. Het boek '101 vragen over ms' kan hier een welkome aanvulling zijn en als vraagbak dienen. Het boek kost f 19,95 exclusief verzendkosten en is te bestellen bij: Stichting MS Projekten, Wagenstraat 25, 3142 CR Maassluis. Telefoon: (010) 5919839. Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 341 Ol 28 Een van de drumbands in actie tijdens het concours voor drumbands, showkorpsen en majorettes in de Margriethal. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Op zaterdag 7 nationale federatieve concours tons en showkorpsen plaatsge- november heeft het achtste voor drumbands, majorettepele- vonden in de Margriethal te Schiedam. Dit evenement was georganiseerd door het Algemeen Muziek Overleg Schiedam (AMOS). Voorzitter Edwin Poot sprak van een uiterst succesvolle dag: "Er waren 800 deelnemers en circa 1500 toeschouwers. Iedereen was zeer tevreden over het ver- loop van het spektakel. Het con cours is tot stand gekomen mede dankzij de inzet van een groot aantal vrijwilligers. We kijken er met veel genoegen op terug." Er is een zeer gevarieerd programma geboden, waarin 32 korpsen uit ver- schillende provincies hebben gestre- den om promotie naar een hogere klasse. Hierbij behaalde de Jeugd Rijnmondband uit Schiedam in zijn klasse 80,1 punten, goed voor een eerste prijs. De Schiedamse muziek- vereniging Harpe Davids behaalde in haar klasse 77,2 punten en daar- mee een tweede prijs. Naast bovengenoemde prijzen heeft de gemeente Schiedam drie wisselbe- kers toegekend aan de korpsen die het hoogste aantal punten hebben behaald. Voor de showkorpsen was dit Showkorps Gorcum uit Gorinchem (86,1 pt.); voor de mars- wedstrijden Showkorps Wilhelmina uit Sleeuwijk (-82,6 pt.) en voor de majorettewedstrijden de Metro- nettes uit Amsterdam (85,1 pt.). SCHIEDAM - Als aanzet voor de restauratie van de kapel en bijgebouwen van de voormalige Rooms-katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk heeft de ING-bank 25.000 gulden beschikbaar gesteld. Het bedrag is op woensdag 25 november overhandigd aan de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schie dam. De kapel gaat nog voor de eeuwwisseling dienst doen als Roemeens-orthodoxe kerk. Het is het eerste kerkgebouw van deze religie in Nederland. Naar ver- wachting zullen Roemeense gemeen- schappen uit Nederland en Belgie voor het bijwonen van een kerk- dienst naar Schiedam reizen. Men gaat er vanuit dat gemiddeld zo'n vijftig personen de bijeenkomsten regelmatig zullen bijwonen met op specifieke gedenkdagen een veel- voud van dit aantal. De Roemeens-orthodoxe kerk is een van de oudste kerken ter wereld en verspreid in Nederland wonen ruim 800 gelovigen. De kerkdiensten von den tot nu toe plaats in een zaal in Den Haag. Het is gebruikelijk dat de gelovigen de dienst, die twee uur duurt, staande bijwonen, alleen voor ouderen zijn stoelen beschik baar. De bijgebouwen op de Rooms- katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk worden opgeknapt met het doel ontmoetingsruimten te creeren waar men iets kan gebrui- ken. Tevens wordt er een biblio theek ingericht en kunnen er bijbel- lessen aan kinderen worden gege ven. Ook is het noodzakelijk een kinderopvang te realiseren. De Stichting Beschermd Stadsge zicht Schiedam (SBSS) speelt een belangrijke rol in de totstandkoming van de renovatie van de voormalige katholieke kapel. Nog vorig jaar was het de bedoeling het gebouwtje in te richten als urnenhuis. Door een toeval echter kwam het bestuur van de stichting ter ore dat de Roemeense geloofsgemeenschap in Nederland op zoek was naar een klein kerkgebouw. Daar was de kapel, naar de mening van de leden van SBSS, uitermate geschikt voor. De kapel op de Rooms-katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk wordt gerenoveerd ten behoeve van de Roemeens-orthodoxe kerk. (Foto: Van Det fotoproducties) Een meningdie werd onderschreven door wethouder Reijnhout. Bij de overhandiging van de schenking van de ING Bank was een afvaardiging van de Roemeense ambassade uitge- nodigd. Nans Wolters

Postiljon | 1998 | | pagina 1