w Uitgaansti£s Activiteiten Improvisatietheater van Facetten Bekendencomplex 18 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 10 PERCUSSIELESSEN VOOR KIN- DEREN - Master drummer Kofi Ayivor uit Ghana gaat binnenkort lessen geven aan kinderen in wijk- centrum De Erker. De lessen vin- den plaats op vrijdagavond van 18.00 -19.00 uur. De kosten bedra- gen f 50,- voor tien lessen. Meer informatie en inschrijving: (010) 4267767. Even langskomen kan ook: Avennesstraat 32. MUZIEKSCHOOL ANNELIES - Muziekschool Annelies gaat star- ten met een koor. Repetities zijn op donderdagavond van 19.30 tot 21.00 uur. ledereen wordt uitgeno- digd om zich op te geven. Alle stij- len muziek worden gezongen, dus voor elk wat wils. Kosten bedra- gen f 17,50 per maand. Meer informatie: (010) 4730858. DANSGROEP APHRODITES - Op zondag 22 november zal in dien- stencentrum de Woudhoek van 14.00 tot 16.00 uur een optreden plaatsvinden van de Griekse dans- groep 'Aphrodites'. De toegang bedraagt f 2,50, inclusief retsina en tzatziki. MAALTIJD VAN DE MAAND - In dienstencentrum Oost wordt op vrijdag 27 november een smakelij- ke maaltijd geserveerd tussen 12.00 en 13.00 uur. Vooraf inschrij- ven is verplicht. De kosten zijn f 8,- voor een maaltijd. ROMMELMARKT - Op zondag 22 november vindt in wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein, een rommelmarkt plaats. De ver- koop is van 10.00 tot 15.00 uur. Entree bedraagt f 1,-. Meer infor matie: (010) 4738671. BARMEDEWERKERS GEVRAAGD - Wijkcentrum De Erker is op zoek naar enthousiaste barmedewerkers. De bar in het wijkcentrum wordt gerund door vrijwillige medewerkers. ledere barmedewerker neemt een of twee dagdelen voor zijn rekening. De tijden zijn's morgens van 8.30 tot 13.00 uur, 's middags van 13.00 tot 17.00 uur en's avonds van 19.00 tot 23.00 uur. GeTnteresseerd? Bel (010) 4267767. BINGO - In dienstencentrum Oost vindt op 24 november een bingo plaats tussen 14.00 en 16.00 uur. De kosten bedragen f 7,- voor zes ronden. REGIO - Toen Theatergroep Facetten begin dit jaar van start ging, was het uitdrukkelijk de bedoeling de spelers kennis te laten nemen van alle 'facetten' van het theaterwerk. Inmiddels heeft de praktijk uitgewezen dat de meeste leden zich aangetrok- ken voelen tot het 'improtheater'. De spelersgroep van de Theatergroep Facetten gaat zich met name toeleggen op deze bij- zondere vorm van toneelspelen, die niet gbruikt wordt door andere amateurverenigingen voor vol- wassenen binnen Vlaardingen. Er zijn nog voldoende plaatsen vrij voor nieuwe spelers. Ook mensen uit Schiedam zijn van harte wel- kom. Leeftijd vanaf 16 jaar. Ervaring is niet noodzakelijk, enthousiasme en teamgeest wel. Er wordt iedere dinsdagavond met veel plezier en inzet gerepeteerd van 20.00 tot 22.30 uur in Wijkcentrum't Nieuwelant, Rotterdamseweg 176 te Vlaardingen. De contributie bedraagt f 25,- per maand. Informatie en aanmeldingen: Ron van Herp, telefoon: (010) 2480033. Wat heb ik er weer last van tegenwoordig. Van mijn "bekenden complex In de stad lopen of een bezoekje brengen aan bet theater en maar denken, dat je overal je buurvrouw tegenkomt. "Dag Tinieroep ik enthousiast, "ga je ook lekker genieten van de voor stellingiTinie knippert wat met de ogen, tovert een soort vraag- teken op haar voorhoofd en zegt: "Sorry boor, maar ken ik jou "Je woont boven me", probeer ik nogmaar zie dan ineens glas- helder, dat bet Tinie helemaal met is. Ze redt de situatie subliem, legt haar arm op de mijne en zegt: "Ik weet zeker, dat we hele gezel- lige buurvrouwen zouden zijn! Onlangs bezocht ik een verjaardag. Vanuit mijn ooghoeken ont- waar ik mijn oudste zus in een bomvolle kamer en ik denk dat haar man naast haar zit. Fatsoenshalve geef ik alle aanwezigen een hand en feliciteer hen van harte met de verwante jarige. Bij mijn ver- meende zwager aangekomen doe ik wat ik al 42 jaar doe. Ik rag door zijn uitgedunde haardos, leg mijn ijskoude handen tegen zijn wangen, geef daar vervolgens twee dikke zoenen op en een op z'n mond en veeg vervolgens mijn lippenstiftafdruk van z'n lippen af. De man kijkt wat ongemakkelijk om zich been, haalt z'n handen eens door z'n haren en kijkt mij niet begrijpend aan. Tot mijn ver- bijstering zie ik, dat de man weliswaar hetzelfde postuur heeft als mijn zwager, maar dat verder iedere vergelijking mank gaat! Nog bonter maak ik het tijdens een dagje winkelen met een vriend- in. We kletsen heel wat af en bekijken nitgebreid iedere etalage. Zoals gebruikelijk haak ik breeduit vertellend weer in. Ik voel wat sjorren aan mijn rechter arm en kijk derhalve ook even die kant op. Een buitenlands sprekende dame mompelt iets van "tres gentile" maar onttrekt gedecideerd haar arm aan de mijne. "Let dan ook eens op, op wat je doet", sprak mijn moeder mij al eens vermanend toe, toen ik als heel klein meisje haar eens kwijt raakte op de ker mis. Ik was gezellig ingehaakt bij een vrouw die net zo groot was als mijn moeder en haar jas voelde net zo vertrouwd. Ik tast zelfs mijn buisgenoot met dit bekendencomplex aan. Htj heeft er ook af en toe last van. We rijden stapvoets met onze auto op een heel smal landweggetje. "Daar fietst Keeszegt ie. Ik draai het raampje van de auto open, hij ook en we roepen tegelijk: "Dag Kees!" Kees schrikt zo van deze enthousiaste begroeting, dat ie prompt van de weg in de berrn fietst, een beetje een rare schuiver maakt, en dan zelfs van z'n fiets valt. We stoppen, stappen uit en helpen Kees weer op het zadel. Gelukkig mankeert ie tnks, hij is alleen stomverbaasd. "Ik mag een toch een boon wezen als ik jul- lie ken!" zegt ie. "Wij ook", zeggen we en rennen naar de auto, waar we de eerste vijf minuten overheen hangen. Dubbel geflapt van het lachen. Vorige week Hep ik in een voor mij volslagen onbekende stad in mijn eentje te winkelen. Ineens boor ik roepen: "Ellie, Ellie, oh meid goed dat ik je zie, ik wilde je nog bellen.Een mij totaal onbe kende vrouw van ongeveer mijn eigen leeftijd gaat verder: "Bedankt voor je lekkere appeltaart, wat een origineel cadeautje, we hebben gesmuld!en weg is ze. Ik heet toch Kathyif En wie heeft er nou last van een bekendencomplexi ONE MAN SHOW - Marijke Boon brengt 26 november in Theater de Teerstoof (Nieuwstraat 12) haar nieuwe cabaretprogram- ma 'One Man Show'. In haar 'One Man Show' keert zij terug naar de basis, de liedkunst. Als echte 'Boon-elementen' zijn als vanouds de charme van de eenvoud, de aanstekelijke humor en de onver- wachte nieuwe inhoud van oude cliches in haar programma terug te vinden. De manier waarop ze op het toneel staat, is wel verras- send: geen hooggehakte schoenen en zonnige jurken meer. De aan- vang is om 20.15 uur en de toe- gang bedraagt f 25,-. Telefonisch reserveren: (010) 2467467. WEIRD SISTERS - Op zaterdag 28 november brengen twee knots- gekke Engelse meiden, Kath Burlinson en Alison Gold, het cabaretprorgamma 'It's Uncanny' in Theater de Teerstoof (Nieuwstraat 12). De meiden slij- ten hun dagen met samenzweren tegen de wereld, maar vooral tegen het fatsoen. Ze vegen de vloer aan met het idee dat vrou- wen lief een aanhankelijk (moe- ten) zijn. Inspiratie ontlenen ze hoofdzakelijk aan hun eigen leven, wat het ergste doet vrezen. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 25,50. Telefonisch reserveren: (010) 2467467. LEN RAWLE - De Engelse orga nist Len Rawle speelt zondag 29 november het eerste concert op het geheel gerenoveerde Standaard-orgel in Theater a.d Schie (Stadserf 1). Een unieke tra- ditie wordt in ere hersteld. Aanvang: 12.00 uur. Toegang: f 12,50/10,-/7,50. Telefonisch reser veren: (010) 2467467. DUNJA ON STAGE - Wereldmuziek, werelddans, wereldtheater en wereldfestival. Van dinsdag 24 november tot en met zondag 29 november vindt in Rotterdam Dunja On Stage plaats. Na voorgaande edities van Dunja on Stage in 1996 en 1997, waar een toenemend aantal bezoekrs een ware ontdekkingsreis over de wereld maakte, zal Stichting Dunya in samenwerking met Concert- en congresgebouw de Doelen en de Rotterdamse Schouwburg een breed pallet aan veelal unieke wereldmuziek-, dans- en theatervoorstellingen presenteren. Meer informatie: Concert- en congresgebouw de Doelen, Schouwburgplein 50, Rotterdam. Kassa: (010) 2171717. Algemene informatie: (010) 2171700. ROUW PAST ELEKTRA - Het Noord Nederlands Toneel brengt donderdag 26 november de voor- stelling 'Rouw Past Elektra' in Theater Zuidplein. Rouw Past Elektra is een tragedie vol harts- tocht met personages die noodlot- tig door het verleden worden ach- tervolgd. De Oresteia van Aischylos is verplaatst naar de generaalsfamilie Mannon in New England. Marie-Luise Stheins en Josee Ruiter in de hoofdrollen. Reserveringen (010) 4816500. BLOED EN BIER - Vrijdag 27 en zaterdag 28 november staan de Bloeiende Maagden (nu van drie naar twee gegaan) in Theater Zuidplein met de voorstelling Bloed en Bier. Onder het motto 'het beste er mee voor' observe- ren de twee dames een doorsnee familie. Aanvang 20.15 uur. Reserveringen; (010) 4816500. GISELLE - Het Russisch Ballet Sint Petersburg brengt maandag 30 november de voorstelling Giselle in het Theater Zuidplein. Maar liefst 120 medewerkers, solisten, corps de ballet en musici, geven gestalte aan dit ballet van Adolphe Charles Adam. De aan vang is om 19.00 uur. Reserveringen: (010) 4816500. GENEROUS MOOD - Marlies Helder geeft op 19 november haar voorstelling 'Generous Mood' in Theater Zuidplein. Haar vierde theaterprogramma is een menge- ling van stijlen en stemmingen: opzwepende tango, uitbundige pop en cabaretesk vermaak ener- zijds en droeve blues en ingeto- gen chansons anderzijds. Ondersteund door haar vaste begeleiders Bas Odijk op piano en Pierre van der Linden op slagwerk en voor de gelegenheid versterkt met bassist Mark Haanstra en vio- liste Oene van Geel, is een concert van Marlies Helder een muziekale stuiterbal die alle kanten opvliegt. Theater Zuidplein, de voorstelling begint om 20.30 uur. Reserveringen: (010) 4816500. VINCENT BIJLO - Van donder dag 26 tot en met zaterdag 28 november treedt de cabaretier Vincent Bijlo op in Theater Zuidplein met zijn voorstelling 'Scheve Bomen'. De aanvang is om 20.30 uur. In Scheve Bomen gunt Bijlo de bezoeker een kijkje in zijn huiskamer, waar een ordente- lijke chaos heerst. Reserveringen: (010) 4816500. Vincent Bijlo staat binnenkort in Theater Zuidplein. (Foto: Marcel Koeleman) GROTE SYMFONISCHE SERIE - Beethoven, Brahms, Mozart, Mendelssohn, Strauss, Janacek; het zijn niet de minsten van hen die de muze aanriepen om hun diepste zieleroerselen te helpen vertolken. In een serie van zeven concerten worden de mooiste werken ten gehore gebracht in De Doelen. Een bijzondere productie wordt gevormd door de uitvoering van Berlioz'Te deum in samenwer king met het Koor van de Wiener Singverein. Behalve in Rotterdam zal dit programma ook in Wenen te beluisteren zijn. Op vrijdag 20 november, 4 december, 22 januari, 5 februari, 12 maart en 11 juni. Voor reserveringen: (010) 2171717. TO KILL OR TO DIE - In Nederland is het nog betrekkelijk nieuw, maar in de Verenigde Staten en Engeland is het inmid dels een complete industrie: Stand-Up Comedy, de meest mee- dogenloze theatervorm. Niet beschermd door kostuums, make up, liedjes of het spelen van een typetje gooit de stand-up come dian zich vrijwillig voor de leeu- wen. Succesfactoren: een goede voorbereiding, een groot vermo- gen om te improviseren en een gemotiveerd publiek. Bij Stand-Up Comedy is het alles of niets, to kill or to die. De beste comedians uit Nederland staan op het podium tijdens de Lucky Strike Comedy Night. De tour zal vanavond, woensdag 18 november om 21.00 uur in Breakaway Cafe, Karel Doormanstraat 1 Rotterdam staan. Toegang voor de optredens is f 5,- Meer informatie over de Lucky Strike Comedy Lijn: (0909) 3008815. PEUTER 3-DAAGSE - Op 1, 2 en 4 december vindt in het Jeugdtheater Hofplein in Rotterdam de Peuter 3-Daagse plaats. Op 1 december om 10.30 en 14.30 uur speelt 'Liedjesspeeltuin deel III' door Dirk Scheele. Hij zingt eigen kinderlied- jes en begeleidt zichzelf daarbij op gitaar. Woensdag 2 december is het Sinterklaasdag. Om 10.30 uur speelt Sprookjestheater Margo van Schie-Biesta het schimmen- spel 'Sinterklaas'. Om 14.00 en om 15.30 uur is er de Sinterklaasvoorstelling door Poppentheater Jacobus Wieman. 'Sinterklaas heeft het druk. Daarom vraagt hij ook dit jaar weer de hulp van Erik. Erik is daar erg trots op, maar hij vindt het niet leuk als iedereen het druk heeft om hem te zeggen waarmee hij kan helpen. Erik is geen Piet. Al snel ontmoet hij een klein Pietje die het vak van Piet ook nog moet leren.' Op vrijdag 4 december speelt Pagetti 'Beertje, Knuffeltje'. 'Janus kan niet slapen. Hij telt beren op zijn beredeken. Hij mist zijn knuffel.' Informatie en kaarten reserveren kan van di t/m zo tus sen 10.00 en 16.00 uur bij Theater Hofplein, Benthemstraat 13: (010) 2435050. BLOOD BROTHERS - De musical Blood Brothers van Willy Russel speelt van maandag 21 december tot en met 3 januari in het Luxor Theater Rotterdam. Een bestseller op West End (in 1983) en Broaway (1993). Blood Brothers is het ont- roerende en tevens komische relaas van de tweelingbroers Mickey en Eddy. Het meeslepende verhaal bevat komische scenes, waarin de jeugd van de jongens op een ontwapenende manier wordt verhaald. Mrs. Johnstone heeft een sleep kinderen, is zwan- ger van een tweeling en wordt zonder een cent achtergelaten door haar echtgenoot. Door wan- hoop gedreven staat zij van haar pasgeboren tweeling een kind af aan de welgestelde, kinderloze mrs. Lyons. Beide broers groeien afzonderlijk van elkaar op en lei- den erg verschillende levens. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan..ze worden vrien- den. Als ze erachter komen dat ze tweelingbroers zijn, volgt een aan- grijpend einde, De hoofdrollen worden gespeeld door Danny de Munk en Frank Rigter. De rol van mrs. Johnstone wordt gespeeld door Joke Bruys. Paul Kribbe is de verteller. Kaarten kosten f 65,- (eerste rang) en f 55,- (tweede rang). Geen voorstelling op 24, 31 december en 1 januari. Luxor Theater Rotterdam, kruiskade 10, (010) 4138326. De Bloeiende Maagden vormen nu een duo. (Foto: Joy Boschker)

Postiljon | 1998 | | pagina 10