Ursus blijft steken op drie wedstrijden Bridge generatietoernooi Kwart eeuw bowlen in Rotterdam Stichting EX6 helpt mensen met suicidale neigingen Deelname aan Kleding- en Speelgoedbeurs Blessures Vierde klasse 18 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 11 11® SCHIEDAM Op zaterdag 21 november vindt in Schiedam het generatietoernooi plaats georgani- seerd door de Nederlandse Bridge Bond afdeling Vlaardingen e/o. Een jeugdige bridger speelt met vader, moeder, opa of oma om het kampioenschap van ons district. Natuurlijk zijn er voor de jeugd prijzen te winnen. Voorop staat dat het leuk, ontspannend en gezellig moet zijn. Kinderen uit Schiedam en Vlaardingen die een kijkje willen nemen, zijn van harte welkom (leeftijd van 9 tot 15 jaar). Er wordt 'minibridge' gespeeld (t/m 12 jaar) of 'gewoon bridge' (t/m 15 jaar). Plaats: Bridgesocieteit Schiedam, Westfrankelandsestraat 11, Schiedam. Tijd: 13.30 tot 17.30 uur. ROTTERDAM - Op 13 december is het 25 jaar geleden dat Bowling Vereniging Rotterdam IJsselmonde het licht zag en de naam Bowling Bond Rotterdam mee kreeg. De eerste jaren werd gespeeld in De Batavier in Kralingen, later verhuisde vereni ging naar het bowlingcentrum Hofplein. Door steeds slechter wordende omstandigheden in de omgeving van het centrum werd een aantal jaren geleden besloten om het bowlingcentrum naar IJsselmonde te verplaatsen. De vereniging verhuisde mee. De naam werd veranderd in Bowling Vereniging Rotterdam IJsselmonde. Om dit alles te vie- ren werd er afgelopen weekend een jubileumtoernooi georgani- seerd. De Stichting EX6 helpt biedt hulp aan mensen met suicidale neigingen en aan familieleden en vrienden van mensen met suicidale neidignigen of van mensen die suicide gepleegd hebben. De Stichting staat klaar voor mensen die hun verhaai kwijt willen. De stichting gaat er vanuit dat een mensenleven bij- zonder belangrijk is. Vrijwiilighers van de stichting helpen mensen de weg terug te vinden, door te leven. EX6 kampt met een cxhronisch tekort aan vrijwilliogers. Wie meent met EX6 een zelfhulp- groep op te kunnen starten, kan zich melden. Bei voor meer informatie, telefoon (073) 548 03 85. SCHIEDAM - Op donderdag 26 november organiseert Klubhuis Zuid een beurs voor winterkleding en speelgoed. Belangstellenden kunnen speelgoed en kleding die niet meer worden gebruikt te koop aanbieden. De aan te bieden kle ding moet schoon en heel zijn. De deelnemers stellen zelf de prijs vast van speelgoed en kleding die zij willen verkopen. Van de ver- koopprijs komt 20 procent ten goede aan de activiteiten van het clubhuis. Per nummer kan men niet meer dan tien kledingstukken te koop aanbieden. Deelnemers kunnen vanaf 19 november tijdens kantooruren bel- len naar Klubhuis Zuid. Zij ontvan- gen een deelnemersnummer en de noodzakelijke informatie. Op donderdag 26 november brengen deelnemers van 9.00 tot 10.00 uur de te verkopen kelding naar Klubhuis Zuid. Kopers en andere belangstellenden zijn van 10.30 tot 14.00 uur welkom. Nadere inlich- tingen zijn te verkrijgen bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, Schiedam. Telefoon: (010) 4267297. Trainer: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt" De uitermate belangrijke wedstrijd tussen Ursus en Fortuna Vlaardingen van afgelopen zondag ging niet door. Ook Vrouwe Fortuna kon hier niets aan doen. Het veld van vijfdeklasser ODC was onbe- speelbaar, terwijl die club zelf wel speelde bij Schiedamse Boys. Ook Flermes DVS en DRGS voetbalden, hetgeen een verrassende 1-2 stand opleverde. Ook daar werd men bij Ursus niet vrolijk van, want DRGS was en is de belangrijkste concur rent om de laatste plaats. De rode lantaarn, die al sinds de eerste com- petitiewedstrijd steevast in handen verkeert van Jaap van der Nol en de zijnen, moet eigenlijk worden over- gedragen aan een andere vereniging. Als het aan de spelers en begeleiders van Ursus ligt, krijgt DRGS het onding binnenkort. De ploeg van Van der Nol is al wekenlang in topvorm, in ieder geval op de trainingen. In de wed strijden valt dit niet te controleren, want die worden niet verspeeld. Ursus staat al geruime tijd droog, terwijl de velden onder water staan. Met slechts drie partijen is het recordhouder. "Dit is echt onge- kend", lacht de coach met een pijn- lijke grimas in het gelaat. "Ik loop toch al heel wat jaartjes in dit wereldje mee, maar dit heb ik nog nergens meegemaakt. ODC kan hier overigens ook niets aan doen. We ze samen gaan. Ook tussen de beide spelersgroepen klikt het al goed. Dat merk je op trainingsavonden. We trainen om en om. Zo ook op het kunstgrasveld van Excelsior'20, dat we om de week huren. Ja, trainen, eigenlijk doen we niets anders. Soms heb je een schaduwprogramma, maar ook daar komen we niet eens aan toe, omdat ook de andere vel den er vaak slecht bij liggen. "Fortuna Vlaardingen, onze tegen- stander van afgelopen zondag, heeft wel kunnen oefenen. Bij SCO'63 en dat is voor hen heel prettig. Aan de andere kant hebben wij nu weer het voordeel dat het aantal geblesseer- den met de week afneemt. De spe lers met een blessure hebben nu de tijd gehad om die te laten helen en dat is met het oog op de komende zware weken ook belangrijk. Zondag moeten we aantreden tegen Aeolus. Uit dan wel te verstaan. Het is te hopen dat de regen volgende week wegblijft, want het wordt tijd dat we weer eens gaan voetballen. Trainen op het bijveld is ook niet alles", aldus Jaap van der Nol, die negen jaar geleden ook bij Ursus werkzaam was en toen drie jaar bleef. Afgelopen seizoen echter zag hij met lede ogen een compleet elftal spelers vertrekken, terwijl een groot aantal van hen het bestuur had toegezegd te zullen blijven. Sindsdien heeft Van der Nol een aantal oudgedienden terug moeten hafen. Het bouwen aan een nieuwe elftal, zonder nieuw- komers van buitenaf, heeft nog niet tot punten geleid. Er werd dit sei zoen verloren van Excelsior'20 (3- 2), Germinal (5-2) en VOC (2-1). Desalniettemin blijven de spelers, bestuurders en begeleiders hopen op betere tijden. "Als we eerst maar weer eens aan voetballen toe komen, dat lijkt me belangrijker", laat Van der Nol weten. Cor Hulsbus Wegens de natte grasmat kon het Schiedamse Ursus wederom geen competitewedstrijd spelen. Daarom trapte men onderling maar een balletje. (Foto: Van Det fotoproducties) De ploeg van trainer Jaap van der Nol is al wekenlang in topvorm, in ieder geval op de trainingen (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Je zult maar in Ursus 1 spelen, wekelijks je voetbalschoenen in het vet zetten en op zondag te horen krijgen dat het weer opnieuw tegen- werkt. De weerberichten kunnen dan nog zo optimistisch zijn, als er een paar regenbuien vallen, dan staat het veld van ODC en enkele andere verenigingen blank. Een schrale troots voor de Schiedammers is het feit dat er in Vlaardingen bijna helemaal niet wordt gespeeld. zijn als Ursus al dolgelukkig dat we hier met open armen werden ont- vangen. Beide besturen klikken gelukkig ook met elkaar, dus voor- zie ik nog dit seizoen een fusie. Nee, met HBSS klikte het niet zo. Nu zijn we beter af. "Wij spelen nu in de vierde klasse, ODC in de vijfde klasse. We zullen er dus alles aan moeten doen om niet te degraderen, want dan zou dat betekenen dat Ursus voor het twee- de achterenvolgende jaar een stapje terug moet doen en dat zou ver- schrikkelijk zijn. ODC heeft een behoorlijk grote jeugdafdeling en als beide clubs dan samen gaan, kun je weer gaan bouwen aan een sterke seniorenafdeling. Qua kwantiteit groei je enorm, want je krijgt vol- gend jaar al de beschikking over een groot aantal seniorenteams. Ik denk dat beide clubs er goed aan doen als

Postiljon | 1998 | | pagina 11