Nieuwe Astra 'Van' in Nederland Met Mitsubishi naar Japan Minder DAF trucks Mobiele diagnose BMW Multimedia winnen terrein 750.000 carpoolers Viking in alle maten Thuisland Trend 18 NOVEMBER 1998 Ondanks de recordcijfers in ver- koop, productie en afleveringen in 1998 constateert de directie van DAF Trucks NV de laatste maan- den een afvlakking van de verko- pen. Dit wordt mede mogelijk ver- oorzaakt door een afnemend ver- trouwen in de algemeen economi- sche ontwikkelingen. DAF Trucks past daarom de productie in 1999 wat aan. In plaats van een gemid- delde van 110 gaat de productie naar 96 trucks per dag. Met deze aanpak bevestigt de directie van DAF Trucks het stringent gevoerde build-to-order principe. De produc tie in 1998 is naar verwachting eenderde hoger dan in 1997, in totaal zo'n 25.000 voertuigen. DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 14 De lading kan eenvoudig worden vastgezet dankzij de zes bevestigngs- ringen. Het maximale laadvermogen is 535 kg (1.7TD) en 55 kg (1.6 ben zine en 2.0 DI 16V). De Astra driedeurs en vijfdeurs Van. Binenkort komt de Astra Van in zowel drie- als vijfdeurs uitvoe- ring naar Nederland. De Astra Van is gebaseerd op de populai- re Astra Stationwagon en is leverbaar in drie- en vijfdeurs uitvoering. De driedeurs Van wordt gebouwd in Ellesmere Port en het verhoogde dak wordt lokaal gemonteerd bij Terberg Specials in IJsselstein. De Van heeft een volledig verzinkt koetswerk en een 12-jarige garantie op doorroesten van binnenuit. er zijn drie motoren leverbaar: een 1.6 liter benzinemotor van 55 kW (75 pk), een 1.7 turbodiesel met 50 KW (68 pk) en de 2.0 liter direct inject turbodiesel (82 pk). De steeds toenemende elektronica en elektrische systemen in BMW automobielen vragen om ade quate meetapparatuur. Daarom krijgen BMW automobieldealers komend voorjaar de beschikking over een nieuwe generatie van de MoDiC, de mobiele diagnose com puter van BMW. De MoDiC is een draagbare diagnose-computer die, vergelijkbaar met een gespeciali- seerde laptop, niet aan een vaste plaats is gebonden. Dat betekent dat de BMW- dealer overal even- tuele storingen in de elektronica of in het elektrisch systeem kan vast- stellen en lokaliseren. Een ander voordeel van de nieuwe MoDiC is de mogelijkheid om tijdens een proefrit moeiteloos exacte metin- gen uit te voeren. Hiervoor wordt op de diagnose-aansluiting onder de motorkap een kleine zender gei'nstalleerd die alle meetgege- vens draadloos overbrengt naar de mobiele computer. De komst van de mobiele pc is weer een stap dichter naar een snelle oplos- sing. Muttimediasystemen in auto's worden steeds belangrijker. Denk daarbij aan de combinatie van telefoon, satellietnavigatie, spraakherkenning en internet. Toyota beseft dat als geen ander. Op voorspraak van het Japanse rnerk werd onlangs met Daimler-Chrysler, Ford, General Motors en Renault een multimedia-samenwerkingsver- band gesloten. Die samenwer king is gericht op het zoveel mogelijk standariseren van multimedia-systemen voor auto's. Het vergroten van het gebruiksgemak en het verlagen van de productiekosten zijn daarbij de doelsteiling. Carpoolen 1998. Dat is de naam van de najaarscampagne die de ANWB, Veilig Verkeer Nederland en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat samen initieren. De drie organisaties wijzen er op dat momenteel al zo'n 750.000 men- sen naar het werk carpoolen. In de campagne klinkt waardering door voor de carpoolers. Niet vreemd, want zonder het carpoolen zouden de files nog langer zijn. Uiteraard wordt door de campagne, die tot 9 december duurt, niet alleen de carpoolers een schouderklopje gegeven. Ook wordt deze manier van woon-werk-verkeer gepro- moot. Billboards en advertenties zullen de carpoolactie ondersteu- nen. Dat alles moet leiden tot nog meer carpoolers. Carpoolen is na de auto en de fiets de belangrijk- ste vorm van woon-werk-verkeer. De Viking Stop 5000 Winterband is sinds kort in alle maten leverbaar. Een winterband is gemaakt van natuurrbber. Dat blijft zelfs zacht bij lagere temperaturen. Het resul- taat is een beter contact met de weg, een kortere remweg en min der kans op aquaplaning. De Stop 500 is een lamellen winterband, wat supergrip biedt op de gladste ondergrond. Hyundai kijkt naar de toekomst Het is de derde keer dat Mitsubishi zo'n uitwisseling houdt. Motoaki Inukai, president van de Mitsubishi- organisatie, ziet de reis als een per- fecte tegenprestatie voor een succes- volle samenwerking tussen Nederland en Mitsubishi bij de pro ductie in Born. "We zien Nederland als ons tweede thuisland. NedCar bouwt immers onze belangrijkste modellen voor de Europese markt, de Carisma en de Space Star." Uit alle aanmeldingen selecteren de organisatoren drie scholieren. Het gaat hier om een zoon of dochter van een NedCar medewerker en twee leerlingen van het voortgezet onderwijs in Nederland. Deelnemers moeten volledig dagonderwijs vol- gen aan een vbo, mbo, havo of vwo en geboren zijn tussen 1 September 1980 en 1 juli 1984. Deelnameformulieren moeten voor 1 december 1998 binnen zijn. Informeer bij de Mitsubishi-dealer. gepositioneerd boven de Sonata aus. De motoruitvoeringen weet Hyundai ook al: 2.5 liter V6 en een 3.0 liter V6. In juni 2001 (het lijkt ver weg!) maakt de CE, een hatchback en een kruising tussen een wagon/MPV/4x4 zijn opwachting. Volgens Hyundai wordt dat de trend van de toekomst. Ook in 2001 wordt de FC, een mini MPV, voorgesteld. Een volwaar- dige MPV is de FO en die komt eind 1999 op de markt. Of de naam gelukkig gekozen is, daar hadden ze bij Hyundai ook geen antwoord op, maar de nieuwe Hyundai 4x4 heet SM. In mei 2000 staat die Hyundai voor ons klaar. De succesvolle Atos krijgt in mei 2000 een broertje, comp- acter en met een lagere daklijn. Of de huidige Atos wordt ver- vangen of ze zullen naast elkaar gaan leven. De huidige Excel wordt vernieuwd en in december wordt die facelift gepresenteerd. Eveneens komt dan de vernieuw- de Lantra voor het voetlicht. Dat is overigens een tussenoplossing aangezien in juni 2000 de nieu we Lantra het daglicht ziet. Rest in het personenwagensegment nog de Coupe, dit iaar nog komt er een facelift op de markt en in oktober 2001 komt een hele nieuwe Coupe. Ook in het bedrijfswagensegment zijn heel wat Koreaanse Kimmetjes druk doende. De H200, H200 truck, H250/350 kunnen we tegemoet zien. Mitsubishi Motors Corporation (MMC) biedt in samenwerking met Youth For Understanding (YFU) drie Nederlandse scholie ren van 14 tot en met 18 jaar een vijfweekse studiereis door Japan aan. Deelnameformulieren lig- gen nu bij de dealer. De studie reis is bedoeld om jongeren ken- nis te laten maken met de Japanse cultuur en zo onderling begrip tussen de landen te ver groten. De handzame Atos is een omzetmaker voor Hyundai. Alle recessies ten spijt, Hyundai werkt keihard aan de toekomst. Tijdens de voor- stelling van de nieuwe Sonata kwam naar voren dat we op korte en middellange termijn heel wat nieuwe modellen kunnen verwachten van het Koreaanse merk. Allereerst dient de XG zich aan. Dat model stond al op de Parijse autosalon en maakt ook zijn opwachting op de AutoRAI in februari. De auto komt kort na de beurs op de markt voor een prijs tussen de 75 en 80 mille, Haal bij de Mitsubishi-dealer een deelnameformulier en win een vijf weekse studiereis door Japan. Daarom verblijven de deelnemers tijdens hun bezoek ook bij een Japanse familie. De scholieren maken met Mitsubishi tevens een rondreis waarbij zij het hoofdkan- toor aandoen, een kijkje nemen in de fabriekshallen en historische ste- den als Kyoto en Nara bezoeken. Naast de Nederlandse studenten doen aan het programma ook Amerikaanse en Japanse studenten mee.

Postiljon | 1998 | | pagina 14