Ranger Rover 4x4 verder verbeterd Nieuwe Volkswagen Beetle: Compleet Traditionele vorm De Range Rover, het vlagge- schip van het tnerk Land Rover, is op tal van puntert verder verfijnd. Met een verbeterde V8- motor, elektronische tractie- regeling op alle vier wielen, zij-airbags en een reeks cos- metische aanpassingen aan in- en exterieur is de jongste Range rover-generatie klaar voor de volgende eeuw. Elektronische tractieregeling 18 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 Voor de automobilist die wil opvallen Net voor Kerstmis wordt de nieuwe Volkswagen Beetle lever- baar. lets eerder moeten de 2.000 Optiehouders beslissen of ze auto willen afnemen. Er dient namelijk 50.000 gulden voor de benzineversie en 52.150 gulden voor de TDI-uitvoering betaald te worden. Een smak geld voor een auto die op een Golf plat- vorm is gebouwd. Volkswagen ziet de Beetle meer als een cult- auto en verwacht dat de kopers kiezen voor z'n exclusieve vorm- geving. In de omgeving van Wolfsburg heb- ben wij gereden met beide uitvoerin- gen. De vormgeving is heel bijzon- der. Van opzij lijkt het wat op een gespannen boog. Omdat de bumpers in de kleur van de carrosserie zijn gespoten, lijkt de auto groter dan hij in werkelijkheid is. In lengte meet de Beetle 4081 mm. en in breedte 1724 mm. Door de boogvorm is de hoofd- ruimte zeer royaal. Totaal bedraagt de hoogte aan de buitenkant 1498 mm. Met een wiel- basis van 2508 mm en een spoor- breedte voor/achter (1508/1494 mm.) staat de Beetle stevig op de weg. Dankzij deze royale maten beschikken de inzittenden over behoorlijk wat ruimte. Nu we toch met maten bezig zijn nemen we gelijk maar even de bagageruimte in ogenschouw. In tegenstelling tot de aloude Kever moet je die aan de ach- terkant zoeken. Er gaat genoeg bagage in en wanneer het rtodig is kan de bagageruimte vergroot wor den door de achterleuning neer te klappen. Volkswagen biedt de Beetle in De Volkswagen New Beetle oogt bijzonder robuust vooral doordat de bumpers de kleur van de carrosserie hebben. Nederland redelijk compleet aan. Brede 205/55 R 16 banden om sta- len velgen, groen warmtewerend glas, bumpers, buitenspiegels en deurgreep in carrosseriekleur, elek- PAGINA 15 tronisch versterkte dakantenne en ronde halogeen koplampen en dat allemaal standaard. Bovendien is de carrosserie volledig verzinkt en is Vakwerk, zo kan de New Beetle, de cult-auto van Volkswagenhet best worden gekarakteriseerd. ook het reservewiel van een normaal formaat. Voor het interieur koos VW Domino-bekleding, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, een easy entry functie, opbergnetten aan de achterzijde van de voorstoelen, twee bekerhouders voorin, een afsluitbaar dashboardkastje, opbergnetten aan de portieren en een opbergvak in de hemelbekle- ding. Verder noteerden wij een mid- denconsole, velours vloerbedekking, en matten voor- en achter. Qua veiligheid is er een airbag voor bestuurder en voorpassagier, alsme- de zij-airbags. Ook een ABS remsys- teem is standaard plus een elektro- nisch stabiliteitsprogramma (EPS). Om schade aan knieen en borstkast te voorkomen is gebruik gemaakt van zacht materiaal voor het dash board. Het driespaaks stuurwiel is in hoogte verstelbaar, zo ook de vei- ligheidsgordels voor en die zijn bovendien met gordelspanners uit- gerust. Met nog open hoofdsteunen, geventileerde schijfremmen voor en schijfremmen achter plus een elek- tronische wegrijblokkering is het plaatje behoorlijk compleet. Het kan echter nog mooier en beter. Airco bijvoorbeeld of een cruise control. Volkswagen biedt ook nog een Comfort-pakket, een Leder-pak- ket, Pluspakket en lichtmetalen vel gen. Dat dit alles gevolgen heeft voor een forse meerprijs mag duide- lijk zijn. Daar bovenop komen ook de afleveringskosten van 1.038 gul den. Kortom, wie Beetle wil rijden moet fors in de buidel tasten. Nederland krijgt voor 1999 slechts 2.000 eenheden. In totaal zijn er 4.500 aanvragen binnengekomen bij de voorintroductie die door het gehele land gehouden zijn. Levertijden van zes maanden en meer zullen het gevolg zijn. De Beetle rijdt fabelachtig goed en zal zijn bezitter dat mee geven wat deze graag wil. En dat is opvallen. Nog even terug naar het rijden. Wat we van de Golf en de Audi A3 weten, het onderstel van de Beetle is hetzelfde, de wegligging is optimaal. Ook buitengeluiden zijn binnen minimaal waarneembaar. Met in gedachten de Kever is dat natuurlijk wennen. Doordat de gewichtsverde- ling (motor voorin) veel beter is dan bij zij veel oudere broertje, hoeft er ook geen zandzak voorin. Dat was vroeger toch bittere noodzaak bij de Kever, niet waar? Och, we vergelijken deze New Beetle met een auto waarvan tech- niek, uitrusting en comfort al lang achterhaald is. Dat is overigens het model niet. Teruggrijpen naar de zo'n traditionele vorm blijkt bij menig oud-Kever-rijder emoties los te maken. We kunnen kort zijn: de New Beetle kent een fikse prijs, is een prachtige auto en heeft uitste- kende rijcapaciteiten. De gelukkigen die worden uitverkoren en de auto mogen(l) kopen hebben ongetwij- feld het verse bloemetje al besteld voor in het vaasje op het dash board... 's Werelds meest luxueuze 4x4 is nu leverbaar met de herziene 'Thor' V8-motor, die onlangs debuteerde in de Land Rover New Discovery. De motor heeft een nieuw motor- managementsysteem van Bosch en een eveneens nieuw ontwikkeld inlaatspruitstuk. Hierdoor levert de motor meer ver- mogen en koppel, terwijl de emis- siewaarden zijn gedaald, Dubbele platina bougies, twee bobines en siliconenkabels zijn slechts een paar voorbeelden van de detailverbete- ringen die de levensduur verlengen en de onderhoudskosten verlagen. Voor het modeljaar 1999 worden alle uitvoeringen vna de Range Rover standaard voorzien van een nieuw tractiecontrolesysteem dat werkt op alle wielen. De bestuurder beschikt daarmee over maximale grip onder extreme omstandighe- den. Nieuw voor de 1999-uitvoe- ring van de range Rover is de intro- ductie van standaard zij-airbags op alle versies. Deze zij-aribags zijn op borsthoogte geintegreerd in de voorstoelleuningen en ontvouwen zich naar voren. Gordelvoorspanners met span- krachtbegenzers zijn eveneens stan daard op de range Rover voor 1999. De Range Rover is verkrijgbaar in twee nieuwe lakkleuren. java Black vervangt Beluga Black en Blenheim Silver komt in de plaats van Altai silver. In het interieur is de kleur Saddle vervangen door Walnut. De prijzen varieren van 85.744,- voor de benzine 4.0 Automaat tot 108.362,- voor de benzine 4.6 HSE Automaat.

Postiljon | 1998 | | pagina 15