Eerste paal Kinderboerderij de Gorzen zit erin Eerste Rijnmond muziekfestival in Dorpskerk Kethel Rommelmarkt in Kluphuis Oost Jeneverschildjes voor twee Schiedamse cafe's Multicopy nu ook in Vlaardingen POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 18 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - Op zondag 22 november is er weer een rom melmarkt in Kluphuis Oost. Ruim zestig tafels staan in het gebouw opgesteld. Ze zijn alle- maal verhuurd. Er zullen de nodige interessante artikelen te vinden zijn, omdat de tafels zijn gehuurd door particulieren die hun eigen spulletjes verkopen. Het kan varieren van kinderkle- ding, lampenkappen en servies- goed tot gereedschap en speel- goed. De rommelmarkt is niet bedoeld voor professionele handelaren. De toegang is gra tis. U kunt om 11.00 uur naar binnen en de rommelmarkt duurt tot 16.00 uur. Plaats: Kluphuis Oost, Boerhavelaan 79, Schiedam. Meer informatie: (010) 2451818. SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres heeft afgelopen dinsdag aan Rob van Klaarwater van cafe 't Spul en aan Henk Post van cafe Het Weeshuis felbegeerde gevel- schildjes uitgereikt. Het is de bedoeling dat deze schildjes een plek krijgen aan de gevel, maar bij 't Spul is er meer glas dan gevel, dus daar zal het voor het raam komen te hangen. Cafe's die deze onderscheiding ontvangen zijn specialisten op het gebied van het kleurloze drankje dat ongeveer 130 soorten kent en, zo zeggen kenners, ook verschil- lende smaken heeft. Cafe eigena- ren die in aanmerking willen komen voor een gevelschildje moeten aan een aantal voorwaar- den voldoen. Het eind oordeel ligt in handen van het Utrechtse Jenever Genootschap dat beslist of er voldoende kennis in huis is om voor een onderscheiding in aanmerking te komen. Inclusief de kersverse schildjes van't Spul en Het Weeshuis zijn er in geheel Nederland slechts acht onder- scheidingen uitgedeeld, verbon- den met de titel 'Erkend Jenever Cafe". VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Vorige maand is de nieuwste ves- tiging van Multicopy in Vlaardingen geopend. De vesti- ging beschikt over een compleet pakket op het gebied van grafi- sche dienstverlening. De eigenaar Wim Neleman heeft tevens een vestiging in Schiedam. Multicopy Vlaardingen is gevestigd aan de Schiedamseweg 6 en goed bereik- baar. De openingstijden zijn: maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 18.00 uur. De vestiging in Schiedam Cs-Gravelandseweg 600) is tevens op zaterdag geo pend van 10.00 tot 16.00 uur. Telefoon vestiging Vlaardingen: (010) 4348150. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskcxtp-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep AmbaChtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01 -09-! Verkoop kinderpostzegels in Schiedam officieel begonnen SCHIEDAM - Op donderdag- ochtend 12 november heeft bur gemeester Scheeres van Schiedam bij de stand van de Schiedamse vrijwilligers het offi- ciele startsein gegeven voor de verkoop van de nieuwe serie kin derpostzegels. De verkoopstand van het plaatselijk comite Schiedam is sinds vorige week te vinden bij de Albert Heijn in de Hof van Spaland (tot en met 19 december). Ongeveer 35 vrijwilligers zijn weer begonnen met de verkoop van kin derpostzegels. Daarnaast verkopen zij ook een uitgebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaarten. De opbrengst van de landelijke Kinderpostzegelactie gaat naar vele projecten voor kinderen in binnen- en buitenland. In Schiedam werd dit jaar tweemaal een bedrag uitgereikt aan wijkcentrum De Erker onder andere voor de aanschaf van aange- paste muziekinstrumenten. Tijdens de start van de Kinderpostzegelactie reikte burge meester Scheeres ook enkele atten- ties uit aan een aantal jubilerende vrijwilligers. De plaatselijke verkoopstand van de kinderpostzegels is maandag geo pend van 13.30 tot 16.30 uur, dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 9.30 tot 15.00 uur. Ook zijn er kinderpostze gels aan het loket op het postkan- toor verkrijgbaar. ;r>. Afgelopen donderdag gaf burgemeester Scheeres bet officiele startsein voor de verkoop van kinderpostzegels in Schiedam. (Foto: Van Det foto- producties) Ook in Schiedam vond in het kader van het eerste Rijnmond Muziekfestival een concert plaats. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - De eerste paal van Kinderboerderij de Gorzen zit erin. Na meer dan vier jaar voorbereiding is de eerste paal voor de nieuwbouw van de kinderboerderij afgelopen donderdag de grond in gegaan. De paal werd erin gestagen door mevrouw Keemink, weduwe van Joop Keemink, de man die zoveel voor vereniging Kinderboerderijtje De Gorzen heeft betekend. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Dit jaar is voor het eerst het Rijnmond Muziekfestival gehouden. Ook in Schiedam vond een concert plaats, en wel op vrijdag 13 november in de Dorpskerk Kethel aan het Noordeinde. In totaal zijn er veertien concerten gehouden in de regio Rijnmond. Het Rijnmond Muziekfestival is een initiatief van de muziekscholen in Capelle a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel, Rotterdam, Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. Ieder orkest, kamerorkest, samenspel- groep en groot of klein koor kon zich voor dit festival inschrijven. Tijdens het festival, dat in de afgelo pen twee weekenden van november heeft plaatsgevonden, hebben 51 koren en orkesten uit de regio Rijnmond gespeeld en gezongen. Ieder koor of orkest trad ongeveer een half uur op en fungeerde tevens als publiek wanneer andere orkesten of koren concerteerden. De muziekscholen hadden bij dit festival een coordinerende taak en hebben podia en zalen beschikbaar gesteld. Door het festival is de goede samenwerking tussen muziekscho len en amateurkunst nog eens bena- drukt.

Postiljon | 1998 | | pagina 3