Tweede damesteam hoopt op promotie naar eerste divisie Lustrum-uitvoering Alliantie in aantocht Jeugdprijs sport De Korenbeurs Snackbar overvallen Hockey-clinic ASVION Grote vogelbeurs bij Vogelvriend Vrijmetselarij in Rotterdam Aanhoudingen Feijenoord-lambuur Landelijkse schaatsmarathon Never Despair Jong talent 25 NOVEMBER 1998 1(A DE POSTILJON EDITIE 12 SCHIEDAM - Zondagavond omst- reeks elf uur hebben twee gemas- kerde mannen een overval gepleegd op een snackbar aan de Singel. Een medewerker van de zaak werd daarbij bedreigd met een vuurwapen. Met een nog onbekend geldbedrag gingen de overvallers er te voet vandoor in de richting van het centrum. De recherche van het district Schiedam stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - Zaterdag 28 novem- ber zal er op de Hockey- en cric- ketvereniging een groots evene- ment plaatsvinden. De speelsters van het Nederlandse elftal, Hanneke en Minke Smabers, ver- zorgen deze dag een clinic voor de jeugd van ASVION. Om 15.00 uur begint deze exclusieve training voor de D- t/m A-jeugd, met als thema scoren. Dat de dames ver- stand van zaken hebben is geble- ken met hun uitstekende presta- ties op het WK in Utrecht afgelo- pen zomer. Als klap op de vuurpijl zal ook de wereldbeker aanwezig zijn die door de heren van het Nederlands elftal is gewonnen. Belangstellenden zijn van harte welkom deze middag bij te wonen. Informatie: (010) 2732825. REGIO - De vogelvereniging De Vogelvriend uit Hellevoetsluis organiseert zaterdag 28 november een groots opgezette vogelbeurs. Op deze beurs zijn ruim 1000 vogels aanwezig, zoals kanaries, parkieten en vele tropische vogels. De beurs wordt gehouden in het clubhuis van de vereniging gele- gen aan het Schelpenpad 8 te Hellevoetsluis. De beurs is geo- pend van 14.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Op de beurs zijn verschillende handelaren aanwe zig. Tevens wordt er van alles op het gebied van vogelsport ver- kocht en attributen die bij de kweek nodig zijn. Ook kan men er met allerlei vragen terecht. Ook niet-leden kunnen op de beurs vogels kopen en/of verkopen. Meer informatie: (0181) 324187. ROTTERDAM - Dit jaar viert de Rotterdamse vrijmetselarij haar 275-jarig jubileum. Ter gelegen- heid hiervan is van 22 december tot en met 13 juni 1999 in het Schielandshuis een kleine exposi- tie over de Rotterdamse vrijmetse- laars te zien. De tentoonstelling wil de bezoeker een indruk geven van deze 'aloude broederschap', die steeds een sterke component is geweest in het Rotterdamse ver- enigingsleven. Het Schielandshuis, Korte Hoogstraat 31. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 -17.00 uur, zater dag, zondag en feestdagen van 11.00 tot 17.00 uur. ROTTERDAM - Voor en tijdens de voetbalwedstrijd Feijenoord- Cambuur werden in totaaf twaalf supporters aangehouden wegens het gooien van een vuurwerkbom, openlijke geweldpleging, belediging, ver- nieling en het niet voldoen aan een bevel of vordering van de politiemensen om zich te ver- wijderen. Bij aankomst van ruim 100 Cambuursupporters op het Centraal Station werden door hen diverse vuurwerk- bommen en flessen gegooid naar politiemensen. Een mee- reizende steward van Cambuur raakte daarbij gewond. In het station werden acht Cambuur supporters opgepakt. In het Feijenoord Stadion werden drie Feijenoordsupporters en een Cambuurfan aangehouden. Alie supporters werden na opge- maakt proces-verbaal heenge- zonden. PAG IN A 11 SCHIEDAM - De tafeltennisver- eniging De Korenbeurs is sinds jaar en dag een begrip in Schiedam en omstreken. Die omstreken werden vorig seizoen uitgebreid tot heel Nederland. Toen speelde het eerste heren- team in de eredivisie, maar dat was toch net een maatje te hoog gegrepen. Nu spelen de meeste teams op het niveau waar de club thuis hoort. Hoewel men natuurlijk altijd streeft naar een kampioenschap. Zoals dat van Dames 2, dat dit sei zoen zo goed presteert, dat een pro motie naar de eerste divisie een kwestie van tijd zal blijken te zijn. Dat levert dan een direct een vreem- de situatie op, want het eerste damesteam speelt ook in die afde- ling, al staat dat team momenteel in de gevarenzone. Omdat het tweede team afgelopen zaterdag met 9-1 wist te winnen van Red Stars uit Venray, staat het nu vier punten voor op concurrent Maasbree. Komende zaterdag, 28 november, kan de ploeg van Danielle Maas, Mandy Toenders, Jolanda Waterreus de titel veroveren. Coach Hans Waterreus zag het eerste team, waarin zijn andere dochter, Sylvia speelt, met 6-4 winnen van het Haarlemse Spaarne. Lineke Sneller won twee games, Sylvia Waterreus zag kans er een te winnen. Omdat de Noord-Hollanders slechts met twee dames kwamen opdraven, kreeg De Korenbeurs drie punten cadeau. De ploeg had echter een 7-3 over- winning nodig, want door de 6-4 winst blijft het team nu drie punten Het tweede damesteam hoopt zaterdag 28 november te promoveren naar de tweede divisie. Foto: Van Det Fotoproducties worden ingedeeld, wordt volgende week maandagavond bekend gemaakt. Dan wordt de schade opgenomen en zal bekeken worden wie in het eerste of tweede team terecht zal komen. achter Spaarne staan en is de kans op degradatie gegroeid. Hoe de teams in januari, als op de 23e de competities worden 'hervat', zullen nissport leeft weer in Schiedam. Ook bij de andere clubs. SCHIEDAM - Het is bij de Schiedamse christelijke gymnas- tiek vereniging Alliantie een tra- ditie om elke vijf jaar een grote uitvoering te geven. Zo ook op zaterdag 12 december. Dan pre- senteert deze actieve sportvereni- ging zich aan het publiek en komen ongeveer vierhonderd leden in de leeftijd tussen 4 tot ruim 50 jaar aan bod. Vijf jaar geleden was Alliantie de laatste vereniging die in het Passage theater optrad. Zij wilde dan ook graag weer de eerste van de Schiedamse sportverenigingen zijn om in het nieuwe Theater a.d. Schie haar kunnen aan het Schiedamse publiek te tonen. De laatste maanden is er daarom hard gewerkt om de oefenstof onder de knie te krijgen. Of dat is gelukt, kan men op zaterdag 12 december zien. In twee uitvoerige voorstellin- gen, 's middags om 14.30 uur en's avonds om 19.30 uur komen alle onderdelen die deze vereniging in zich bergt op het toneel, te weten acro-gym, conditie, jazz en gymnas- tiek in al zijn vormen. Voor belangstellenden zijn er vanaf 21 november toegangskaarten te koop voor f 10,- per stuk. Telefonisch te bestellen tussen 16.00 en 19.00 uur: (010) 4701498. REGIO - De Stichting Jeugd in Beweging, een initiatief van de ministeries VWS en OC&W, heeft voor de tweede keer een wedstrijd uitgeschreven voor jeugd tussen zes en achttien jaar. De bedoeling is dat de jeugd zelf met initiatieven komt om leef- tijdgenoten in hun eigen omge- ving aan het sporten en bewegen te krijgen. De beste plannenmakers komen in aanmerking voor de Jeugdprijs Sport, een geldprijs van maximaal vijfduizend gulden. Met dit bedrag mogen de winnaars hun plan daad- werkelijk uitvoeren. De Jeugdprijs Sport kent twee leef- tijdscategorieen: 6-12 jaar en 12-18 jaar. Groepjes van 4 tot 8 jongeren die elkaar kennen, bijvoorbeeld via school, club, vereniging of buurt, kunnen een plan insturen. De inschrijving sluit 4 januari 1999. Alle plannenindieners krijgen daar- na een uitnodiging om hun project te presenteren tijdens een regionale voorronde, die eind januari plaats- vindt. De winnaars van de voorron- des gaan door naar de landelijke finale in maart 1999. Algemene informatie, ideeen voor plannen, handige tips, voorwaar- den, inschrijfformulieren en het inzendadres staan in de Jeugd Prijs Krant 98/99. Deze is onder meer verkrijgbaar bij alle bibliotheken, provinciale sportraden en Jeugd in Beweging. De mannen van De Korenbeurs behaalden eveneens een fraaie 9-1 overwinning. Zij speelden tegen Never Despair uit Den Bosch. Frank Rengenhart ontbrak ditmaal. Hij krijgt rnst van trainer Luc Janssen, die zelf normaliter in het tweede uit- komt, maar nu als invaller in de hoofdmacht moest aantreden. Janssen won twee games tegen het al gedegradeerde Never Despair. Paul van der Leur en Jeroen Bastiaansen zorgden voor de overige punten. Komende zaterdag vinden de laatste wedstrijden plaats. In het voorlaatste weekeinde van januari gaan de competities met veelal andere teams verder en dat zal Frank Rengenhart goed uitkomen. De heren van De Korenbeurs heb ben dit seizoen, na het vertrek van Nermin Smajec en Arjan Carbaat (beiden wonnen afgelopen zondag nog met FVT/Visser en spelen bin- nenkort om de landelijke herfsttitel), naar mogelijkheden gespeeld. Voorzitter Jos Clazing is dan ook tevreden over de verrichtingen van Janssen en zijn spelers. "Ze doen het goed en dit is precies het niveau wat De Korenbeurs aan kan. We spelen nu op niveau." Ook met de jeugd speelt De Korenbeurs op niveau. Clazing hier- over: "Het hoogste jeugdteam speelt in de landelijke B-klasse. Dat is het op een na hoogste niveau wat bereikt kan worden. Momenteel beschikken over zo'n 30 jeugdleden varierend van 6, 7 tot 18 jaar. Er zit flink groei in die afdeling, dus zien we de toekomst zonnig tegemoet. "We zijn bezig om de jeugdopleiding nog beter in de steigers te zetten en dat lukt vooralsnog uitstekend. De toeloop is goed te noemen. Vooral na de Schiedamse tafeltenniskam- pieonschappen zie je ieder jaar weer een toeloop van leden. De tafelten- FVT/Visser uit Rotterdam haalde afgelopen zomer twee spelers bij De Korenbeurs op, die dus nu nog steeds op het hoogste niveau spelen. Arjan Karbaat en Nermin Smajec werden in Schiedam opgevolgd door spelers uit de eigen kweek, zoals men dat zo fraai noemt. Er zijn dus vier Schiedamse tafelten- nisverenigingen, die bovendien nauw samenwerken en onderling goede afspraken maken. Jos Clazing heeft wel een verklaring voor het succes van zijn club. "Bij De Korenbeurs probeert men het talent tot een bepaald niveau op te leiden. Daarin onderscheid de vereniging zich van de anderen, waarmee ik niet wil veronderstellen dat die ver- enigingen hun leden niet opleiden. In dit wereldje ga je geen spelers van buitenaf aantrekken zoals in de voetballerij vaak gebeurt. Zelf oplei den is het devies. "Het verbaast me soms hoe goed kinderen kunnen tafeltennissen, zonder dat ze ooit lid zijn geweest van een vereniging. Op scholen, in club- en buurthuizen, maar ook bui- ten op straat staan tafels opgesteld waar heel geestdriftig wordt gespeeld. Wij hebben onlangs, dat was overigens in de herfstvakantie, weer het Schooltafeltennistoernooi gehad en dan zie je toch jongens en meisjes die goed kunnen tafeltennis sen. Maar nogmaals, de sport leeft weer. REGIO - Zaterdag 28 november wordt de negende wedstrijd verre- den om de Unox-cup: de VanderHelm Milieubeheer/De Uithof Marathon. De wedstrijd wordt gehouden in Schaatscentrum De Uithof in Den Haag, aanvang 19.30 uur.

Postiljon | 1998 | | pagina 11