Publiek enthousiast over uitvoering Harpe Davids 66 bekeuringen tramcontrole VVV krijgt oorkonde Bridge voor kinderen op generatietoernooi Schilderijen van Jan Roeland in Stedelijk Museum Hairshop bestrijdt aids met schaar 'Gouden Bezem' voor schone leefomgeving Een kerstpakket uit de Wereldwinkel HOGE BELONING! POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 25 NOVEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - De Hairshop aan de Rotterdamsedijk 250 in Schiedam doet voor de derde keer als enige kapperszaak in Schiedam mee aan de actie van het Aids Fonds. De Nationale Kappersactie heeft als thema: Bestrijd aids met je schaar! De actie wordt gehouden in het kader van de Wereld Aids Dag (1 december). Deelnemende kappers steunen de strijd tegen aids door op zondag 29, maandag 30 en of dinsdag 1 december te knippen en (een deel van) de opbrengst van die dagen te schenken aan het Aids Fonds. De kappersactie is een van de vele activiteiten rond Wereld Aids Dag. SCHIEDAM - Een grote groep mensen die zich al achttien jaar inzet voor een schone leefom geving wordt op donderdag 26 november door directeur Eikenbroek van het Openbaar Nutsbedrijf (ONS) en wethou- der Aad Wiegman in het zonne- tje gezet. De wethouder over- handigt in Wijkcentrum De Blauwe Brug aan de 200 aan- wezige buurtbewoners en vrij- willigers de 'Gouden Bezem'. De ONS directeur zal in een korte speech aandacht vragen voor wijkgericht werken in de toekomst. Daarna is het tijd voor een gezeliig samenzijn dat muzikaal wordt ondersteund door de Big Band Schiedam. Dit is de korting als u bij ons koopt! Dus voor rotan, grenen, eiken en senioren meubelen gaat u gewoon naar Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 466 48 27 Tot ziens. SCHIEDAM - De Wereldwinkel Schiedam biedt ook dit jaar veel keus in kerstpakketten. Naast stan- daardpakketten kan men zelf een gevarieerd pakket samenstellen, waarbij de medewerkers graag advies geven over de vele schitte- rende producten uit het assorti- ment die geschikt zijn als kerstca- deau. Het geven van een kerstpakket uit de Wereldwinkel is een effectieve vorm van ontwikkelingssamen- werking. De klant helpt bedrijven in de Derde Wereld op een duur- zame manier. Daarnaast is een Wereldwinkelcadeaubon of een doos wijn een goed alternatief als kerstgeschenk. Meer informatie over kerstpakketten of over de winkel kan men telefonisch aan- vragen bij Wereldwinkel Schiedam (telefoon (010) 2731385) of in de winkel aan de Lange Achterweg (Pleintje halverwege de Hoogstraat). Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Rotterdam-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnaoker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capeile, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-09-98 Afgelopen zaterdag vond het jaarconcert van de muziekverentging Harpe Davids plaats. Na de pauze werd een Zuid-Amerikaans showprogramma opgevoerd. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - De Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids heeft afgelopen zaterdag als eer- ste Schiedamse amateurvereni- ging voor de eerste maal haar traditionele jaarconcert gegeven in het nieuwe thater van Schiedam. In het Theater a.d. Schie werd een uitvoering gegeven waaraan het har- monie orkest, het B-orkest (oplei- dingsorkest), de drumfanfare en twirlteams van de vereniging hun medewerking verleenden. Na de pauze brachten alle afdelingen een flitsend Zuid-Amerikaans program- ma ten gehore. Voorzitter Hans Loendersloot van de vereniging Harpe Davids was uitermate tevreden over de avond: "Er waren ongeveer 500 mensen in de zaal, die zichtbaar hebben geno- ten. Vooral ook het showprogram ma na de pauze sloeg aan bij het publiek." Ook was de voorzitter zeer te spreken over het theater a.d. Schie. "Het was voor ons de eerste keer dat we in dit theater optraden. De akoestiek en technische moge- lijkheden van dit theater zijn perfect. Hierdoor kwam onze uitvoering nog beter over. SCHIEDAM - In samenwerking met RET-personeel werd van vrijdagmorgen negen uur tot 's middags een uur door politieper- soneel van het district Schiedam een uitgebreide tramcontrole gehouden op de Rotterdamsedijk. Tijdens deze controle werden 861 passagiers gecontroleerd op het bezit van een geldig plaatsbewijs. De controle werd gehouden in het kader van het weren van onder meer drugsverslaafden, die de laatste tijd in het centrum van Schiedam veel winkeldiefstallen plegen en zich over het algemeen per tram, maar zonder kaartje, naar hun 'werkterrein' ver- plaatsen. In totaal werden door RET-controleurs 66 bekeuringen uitgeschreven voor zwart rijden, waarbij drie passagiers direct afre- kenden. Politiemensefh hielden vijftien tram- reizigers aan, omdat zij niet in het bezit waren van een geldig legitima- tiebewijs, waarbij twee reizigers ook nog een boete hadden openstaan. Een betaalde de openstaande boete; de ander ging vier dagen zitten. Tevens werd een illegaal in ons land verblijvende Chinees aangehouden en in vreemdelingenbewaring gesteld. SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres reikte in zijn functie van voorzitter van de Schiedamse molenstichting afge lopen week een oorkonde uit aan de heer Pillard van de VW. Deze werd uitgereikt voor de enthousiaste aanpak van het kantoor dat vanaf het begin koploper is geweest in de ver- koop van molenmunten. "Daar houden we ook nog lang niet mee op", aldus Pillard. "We merken op dit moment, dat er veel vraag speciaal naar de sets is als Sinterklaas- of kerstgeschenk. We verkopen de molenmunten ook regelmatig als cadeautje voor fami- lieleden of vrienden over zee. Het is namelijk een heel handzaam for- maat om op te sturen". Vooral de cunisets met een oplage van slechts 2.500 vliegen over de toonbank. Bij het VW-kantoor, alle Schiedamse banken, de museummo- len, het Nederlands Gedistilleerd Museum en de stadswinkel worden losse munten a f 5,- in cupro-nikkel en cuni-verzamelsets in fraai molen- mapje a f 32,95 verkocht. De extra bijzondere en waardevolle sterling zilveren sets a f 299,- (oplage slechts 250 sets) worden uitsluitend bij de bank verkocht. De losse molenmunten zijn nog tot eind december als betaalmiddel gel dig in Schiedam bij de deelnemende winkels. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Op zaterdag 21 november werd er in Schiedam een generatietoernooi bridge gehouden. Dit toernooi was georga- niseerd door de Nederlandse Bridge Bond afdeling Vlaardingen. Bij dit generatietoernooi speelden jeugdige bridgers met hun vader, moeder, oma of opa. Er werd minibridge gespeeld (maximum leeftijd van de jeugdspeler 12 jaar) en gewoon bridge (maximum leeftijd van de jeugdspeler 1S jaar). Voor de jeugd waren er leuke prijzen te winnen. Ook konden kinderen uit Schiedam en Vlaardingen vrijblijvend een kijkje nemen tijdens het toernooi. Wie meer wil weten over minibridge (en gewoon bridge) kan bellen met: (010) 4706928 of (010) 4904409. (Foto: Van Det fotoproducties) Burgemeester Scheeres reikte onlangs namens de Stichting Schiedamse molen een oorkonde uit aan de VVV Schiedam. SCHIEDAM - Vanaf 5 december toont het Stedelijk Museum recent werk van Jan Roeland. De schilder Jan Roeland ontving onlangs de Sandbergprijs 1998 voor zijn gehele oeuvre. Een van de eerste musea die werk van Roeland aankochten was het Stedelijk Museum Schiedam, in de jaren zestig. Jan Roeland is geboren in IJsselmuiden. Aanvankelijk schilder- de hij alleen in zijn vrije tijd. Later gaf hij zijn baan in het onderwijs op om zich geheel te kunnen wijden aan het schilderen. Jan Roeland is als beeldend kunstenaar autodidact. Als uitgangspunt voor zijn schilde rijen kiest Roeland altijd alledaagse voorwerpen, zoals bloemen, vazen, plantjes, hamers en sikkels. In Roelands meest recente schilderijen duiken vliegtuigen en tafeltennisbat- jes met bal op. De eerste werken op de tentoonstel- lingen dateren uit 1990, het jaar waarin het Stedelijk Museum het laatst een werk van hem kocht. Opvallend in zijn recente werken is de aanwezigheid van diagonalen. Een voorbeeld is de F-16 serie uit 1998. De tentoonstelling omvat 18 schil derijen. Aangezien de nadruk op het meest recente werk van Roeland ligt, geeft deze tentoonstelling een aanvullend beeld van de overzicht- stentoonstellingen begin dit jaar in Breda en Rijksmuseum Twenthe. Plaats: Hoogstraat 12. Openingstijden: dinsdag t/m zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Zon- en feestdagen van 12.30 uur tot 17.00 uur.

Postiljon | 1998 | | pagina 3