Pechvogel gesteund door fans en spelers Sportinstituut Schiedam kampioen van Nederland Tafeltennisdames van Korenbeurs kampioen Henk Fraser (Feyenoord) blijft terugknokken Projectenmarkt Novem en Eneco een succes Credo-singers in Doelen en Laurenskerk Swingavond in De Erke cer Met Kerst alleen? Wisseling van de wacht Bouwplaat hoogbouw Rotterdam Man beroofd Spandoeken Toppers 2 DECEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 REGIO - Op de Projectenmarkt van Novem en Eneco op 16 november viel de gemeente Schiedam op door haar amibitieuze plannen: de gemeente tekende in op een groot aantal projecten. De Projectenmarkt Stadsregio Rotterdam was georganiseerd door de Nederlandse Onderneming voor Energie en Milieu (Novem) en Eneco Milieu en Duurzame Energie. Het doel van deze dagnwas zoveel mogelijk gemeenten in de regio actief aan de slag te laten gaan met energie- besparing en duurzame energie. In totaal zijn de energiecoordina- toren en/of verantwoordelijke wet- houders van negen gemeenten op de Projectenmarkt aanwezig geweest. Zij hebben ingetekend op een 40-tal projecten, zoals Begeleid energiebeheer, Windenergie quickscan, 10.000 Zonneboilers, Snapshot en Preventie en energiebesparing in horecabedrijven. ROTTERDAM - Het bekende Rotterdamse koor 'The Credo Singers' brengt rond de kerstda- gen weer een traditionele uit- voering. Op zaterdag 19 decern-- ber staan ze in concertgebouw De Doelen en woensdag 23 december in de Grote- of Sint Laurenskerk te Rotterdam. Naast het zusterkoor "Omnia cum deo' uit Nieuw-Lekkerkerk en de sopraan Luthine Postuma ver- leent het jeugdkoor 'Young voi ces' uit Berkel en Rodenrijs zijn medewerking. Het Nederlands Promenade Orkest en organist Jan Mulder verzorgen de muzi- kale begeleiding. De algehele leiding is in handen van dirigent Jan Stotk. Toegangsprijzen zijn f 30,- (De Doelen) en f 25,- (Laurenskerk). Kaarten zijn te bestellen bij Kerstconcerten Credo-singers, p/a Zernikeplaats 8, 3068 ZJ Rotterdam, (010) 4210216. SCHIEDAM - Op zaterdag 5 december is er in Wijkcentrum De Erker een gezellige swingavond. Er worden allerlei soorten muziek gedraaid al naar gelang de wen- sen van de bezoekers. Deze avond is bedoeld voor bezoekers vanaf 35 jaar. De entree is gratis. De zaal is open om 20.00 uur en de avond begint om 20.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opne- men met wijkcentrum De Erker, Jan van Avenesstraat 32. Telefoon: (010) 4267767. REGIO - Ben je alleengaand of allenstaand (ouders), en wil je rond de kerstdagen toch samen met anderen zijn, dan geeft de vereniging 'Voor-Uit! 25+' die mogelijkheid. De vereniging is al 19 jaar actief in de regio Rotterdam en heeft veel leden. Nieuwe leden krijgen op vrijdag 18 december gratis toegang op een bijeenkomst in de eigen zaal't Viltje in Rotterdam. Voor meer informatie en het adres: Anneke (010) 4114358 of Rob (010) 4344398. SCHIEDAM - De nieuwe biblio- theek aan het Stadserf is massaal ontdekt door het publiek. Het loopt allemaal op rolletjes en dat was voor directeur Aart Tijhof reden uit te zien naar een nieuwe uitdaging. Met ingang van 1999 gaat hij een functie vervullen bin- nen de sector Cultuur, Educatie en Sport van de gemeente Schiedam. Gemeentearchivaris Charles Jeurgens is voorlopig aangesteld als directeur ad interim van de bibliotheek. SCHIEDAM - Henk Fraser Hep in een wedstrijd van Feyenoord 2 (drie weken geleden) opnieuw een knieblessure op. Ditmaal leek het doek definitief gevallen. Fraser zou Fraser echter niet zijn, als hij niet zou terugknok ken. En dus hervatte de Schiedammer enkele dagen gele den geheel onverwacht later de looptraining. Toch miste ook hij zondag de derby der derby's. Fraser: "En dat is natuurlijk altijd jammer. Ik mis echter zoveel wed- strijden, dat ik dat eerlijk gezegd veel erger vind. Elke keer denk je er te zijn en gaat het om onverklaarba- re wijze fout. Nee, dit had niets met die oude blesure te maken, daarvan was ik volledig hersteld. Na tien dagen krachthonk kan ik weer sprinten en durf ik meer te doen dan vorig jaar. Met die blessure aan mijn linkerknie was ik angstig en durfde ik niet tot het uiterste te gaan. Nu wel, want ik weet precies wat het is. Uit mijn linkerknie moest later een los stukje kraakbeen worden verwij- derd, dat was in eerste instantie niet opgemerkt. Overigens hoor je de laatste tijd wel erg vaak dat spelers zware knieblessures oplopen. In die week dat het mij overkwam, hoorde en las ik op Teletekst over drie ande- re topvoetballers een vergelijkbaar verhaal. Misschien is het wel toeval. In ieder geval knok ik nu weer terug en wil ik nog lang niet opgeven", aldus een strijdvaardige Henk Fraser, wiens naam nog immer door de Kuip schalt en die mateloos pop- ulair is bij de aanhang. Menig sup porter ziet in hem later de ideale elf- ta'lleider van Feyenoord. Deze func tie bestaat niet bij Feyenoord, maar Schiedammer Henk Fraser van Feyenoord wordt achtervolgd door bles- sures maar blijft terugknokken. (Foto: Van Det fotoproducties) zou zeker passen bij de aimabele en voor de buitenwacht immer vriende- lijker Schiedammer. SCHIEDAM - De judoka's van Sportinstituut Schiedam hebben afgelopen zaterdag een unieke prestatie geleverd. Bij het NK voor teams heren tot 17 jaar in sportcentrum de Maaspoort te 's Hertogenbosch werd het team van trainer Arthur den Hamer op overtuigende wijze kampioen van Nederland. De eerste partij tegen sportschool Bijsterbosch uit Oost-Nederland werd gewonnen met 6-1. Tegen judo Ryu uit Friesland werd gewonnen ROTTERDAM - Het City Informatiecentrum Rotterdam heeft samen met de Generale Bank de eerste bouwplaat van Rotterdamse hoogbouw in de ver- koop gebracht. De fullcolor bouw plaat is een miniatuur van het bankgebouw aan de Blaak/Leuvekolk, dat in werkelijk- heid 104 meter telt. De schaal is ongeveer 1:400 waarmee het gebouw wordt teruggebracht tot 23 centimeter. Bij de bouwplaat wordt achtergrondinformatie gele verd over het gebouw. Dit bouw- pakket is de eerste in een serie van 20 bouwplaten die binnen vijf jaar compleet zal zijn. De bouw plaat kost f 13,95 en is te koop bij de boekhandel en het City Informatiecentrum, Coolsingel 197, Rotterdam. met 7-0. In de halve finale moest men aantreden tegen Kenamju uit Haarlem. Dit team werd verslagen met 6-1. De finale ging ging tussen Sportinstituut Schiedam en De Korte Sportinstituut (Hoogvliet). De partij werd door Schiedam gewon nen met 3-1. Bij het op dezelfde dag gehouden NK dames senioren behaalde de 15- jarige Natascha van Gurp, evenals vorig jaar, de bronzen medaille in de gewichtsklasse -48 kg. Ze verloor de eerste partij van de latere kampioe- ne Nynke Klopstra uit Groningen. Vervolgens won ze vier keer met ippon, waaronder een hele mooie partij om de derde plaats tegen Danielle Schepers uit Oost- Nederland. Sonja Aleman, eveneens van Sportinstituut Schiedam en 15 jaar, eindigde in dezelfde gewichts klasse op een verdienstelijke zeven plaats. Elke dag rijdt Fraser van Schiedam naar het Stadion Feijenoord, zoals de voetbaltempel officieel heet. Iedere dag staat in het teken van de revalidatie. Op de behandeltafel bij Dick van Toorn, Marcel de Geus of Gerard Meijer, hij is er kind aan huis. Het krachthonk heeft hij de laatste twee jaar vaker gezien dan zijn vrouw, zoon en dochter. Medespelers spreken lovend over de man die aan het einde van dit sei- zoen transfervrij is en nog niet weet wat de toekomst hem zal brengen. Henk Vos verklaarde vorige week nog ontzettend veel bewondering te hebben voor de manier waarop Fraser zich al die tijd staande heeft weten te houden. Menigeen noemt hem blessuregevoelig. "Maar dat ben ik dus eigenlijk niet", memo- reert de speler in kwestie. "Ik ben wel tegen heel wat blessures aange- lopen, maar dat was meestal veroor- zaakt door anderen. Aan schoppen, botsingen of verdraaiingen kun je in principe weinig doen. Het aantal kleine blessures is gering, het aantal grote groot in aantal. Hele vervelen- de en langdurige blessures die veel tijd en energie vergen. Maar ik weet waar ik het voor doe. Voetballen is mijn lust en mijn leven. Ik ben nu 32 en voel me nog te jong om te stop- pen. Meerdere clubs (het AZ van Van Hanegem en het Anderlecht van Arie Haan) toonden belangstelling, maar ik voelde me Feyenoorder. Dat trainer Beenhakker aan het begin van dit seizoen niet meer op mij rekende, was vervelend om te verne- men. Aan de andere kant zag ik daar een uitdaging in. Nu weet ik hoe hij het heeft bedoeld. Beenhakker is belangrijk geweest voor mijn ont- wikkeling en heeft het beste met me voor. Hij haalde me immers bij Oranje. Fraser speelde zes maal voor het Nederlands elftal en had veel meer caps achter zijn naam kunnen krij gen, maar zijn ontzag voor de grote toppers als Van Basten, Rijkaard en Gullit braken hem op tijdens de trai- ningen met het keurkorps. Fraser wilde de heren topvoetballers niet blesseren en dat tekent de mentali- teit van deze voetballer. Menig voet- balkenner roemt de Schiedammer om zijn fraaie loop, die op een gazel le zou lijken, en techniek. Het is te hopen dat de man die vorig seizoen zeven maal in actie kwam voor Feyenoord 1, binnenkort weer volle dig hersteld zal zijn. Na het vertrek van Bernard Schuiteman naar FC Utrecht en de verbanning van Fernando Picun, kan Leo Beenhakker best weer een mannetje achterin gebruiken. Veel Feyenoor- ders rekenen op zijn terugkomst. Voor hen en voor zichzelf wil de voetballer die sinds 1990 onder con tract staat bij Feyenoord, zijn come back maken. De spandoeken zijn al die tijd niet weggeweest. Zijn naam wordt nog immer gescandeerd. Henk Fraser keert echter iedere dag met een hoopvol gevoel thuis in Schiedam. Ditmaal gaat het hem lukken. Cor Hulsbus SCHIEDAM - Een 47-jarige man uit Schiedam werd donderdagmid- dag, omstreeks een uur, op de Lange Haven het slachtoffer van een beroving. Aangever was op weg naar huis, maar werd net voor de Walvisstraat benaderd door twee onbekende mannen. Ze bedreigden hem met een mes en dwongen hem z'n geld af te geven. Met de buit, een paar hon- derd gulden, ging het tweetal er vandoor. Aangever liep een snij- wond op aan een van zijn handen. Een onderzoek wordt ingesteld. SCHIEDAM - Afgelopen zater dag heeft het tweede damesteam van tafeltennisvereniging de Korenbeurs in het debuut op tweede divisieniveau het kam- pioenschap binnengehaald. Ondanks de degradatie van het eerste damesteam komt de Korenbeurs dus in de voorjaars- competitie weer uit in de eerste divisie. De Schiedamse dames 2 moesten in de laatste wedstrijd tegen Never Despair uit Den Bosch. Na enkele spannende wedstrijden konden Kim van der Poort, Mandy Toenders, Jolanda Waterreus en coach Jan Simons de kampioensbloemen in ontvangst nemen. Het werd een ruime 9-1 overwinning. Het eerste damesteam moest aantre den tegen GTTC uit Groningen. De laatste behaalde een 7-3 overwin ning. Voor het eerste herenteam was de derde plaats het maximaal haalbare in de wedstrijd tegen Red Stars uit Venray. Na een zwakke start kwa- men de Korenbeursspelers na de pauze weer enigszins bij de les. Niettemin werd verloren met 4-6. Het tweede herenteam verloor op zijn beurt van Ilac uit Gouda met 3- 7. Het derde damesteam behaalde de vierde achtereenvolgende ruime overwinning. Tegen Quick '32 uit Hilversum werd het 10-0. Met deze uitslag werd de derde plaats in deze vierde divisie poule veiliggesteld.

Postiljon | 1998 | | pagina 11