Nieuwe Cuore is groter en sterker Lichte Volkswagen AutoKijk 1999 Audi toont A-selectie 12V Startblokkering 2 DECEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 Mazda pakt uit tijdens Amazing Mazdagen De Xedos 6, bet paradepaardje van Mazda, krijgt veel extra's zonder meerprijs. Volkswagen werkt achter de scher- men aan de ontwikkeling van lichtgewicht- voertuigconcepten. Volkswagen heeft hiervoor een visie ontwikkeld, die inhoudt dat er gebruik moet worden gemaakt van nieuwe of niet eerder groot- schalig toegepaste materialen. Dat kan in de toekomst leiden tot auto's die minder wegen zonder tekort te doen aan veiligheid, com fort, milieubewustzijn en duur- zaamheid. Bij de toepassing van de nieuwe materialen blijft betaal- baarheid voorop staan. De gewichtsvermindering moet uit- eindelijk leiden tot een lager brandstofverbruik. Honderd kilo minder is al goed voor een brand- stofbesparing van vijf procent. AutoKijk wil niet verdwalen in ein- deloze opsommingen van techni- sche gegevens al gaat de redactie in de 1999-editie wat dieper in op de cijfers dan in de voorgaande vijftien edities. Daarom is Autokijk een boek voor een breed publiek, mensen die niet te diep in de materie willen duiken maar er wel het nodige over willen weten. Beknopte teksten vertellen iets over het merk en daarna worden de 1999-modellen voorgesteld. Opvallend is de grootte van de foto's, volop kijkplezier dus, en allemaal in kleur. Motorisering, uitvoeringen, veiligheidsaspecten, plus- en minpunten en prijsindica- ties vormen samen de belangrijk- ste specificaties die in het boek zijn terug te vinden. AutoKijk '99 toont op 149 pagina's in kleur de meest gangbare modellen. Het is in licentie uitgegeven door Uitgeverij de Vrijbuiter in Gilze en te koop in boek- en tijdschriftenza- ken voor 29,95. De AutoKijk 1999 biedt voor elk wat wils. Audi houdt van 11 tot en met 13 december in eigen huis in Leusden de A-Selectie Show. De samenwerkende Audi-dealers pre- senteren daar 85 exclusieve, jonge gebruikte Audi's. Alle tijdens de show gepresenteerde Audi's vol- doen aan strenge A-Selectie-eisen. De bezoekers kunnen rekenen op een ontvangst op niveau. Alle gebruikte Audi's verkeren in een onberispelijke staat, zowel optisch als technisch en voldoen aan de strenge Audi A-Selectie- normen, hebben een maximale leeftijd van 5 jaar en maximal 200.000 kilome ter gelopen. De Audi's worden aangeboden vanaf 40.000,-. De Audi-showroom bevindt zich aan de Zuiderinslag 2 in Leusden (industrieterrein Paardenmaat) en is geopend op vrijdag 11 decem ber van 14.00 tot 21.00 uur, zater- dag 12 december van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag 13 decem ber van 10.00 tot 17.00 uur. De Audi A-Selectie Show biedt jonge gebruikte Audi's. Een gratis kofferset en een con- sumentenvoordeel dat kan oplo- pen tot 7600 gulden. Dat biedt de Mazda-dealer van 7 decem ber 1998 tot en met 5 januari 1999 tijdens de Amazing Mazdagen. Iedere koper van een nieuwe Mazda krijgt een zeven- delige kofferset ter waarde van 795 gulden. Mazda kijkt terug op een jaar waar- in de nieuwe 323 FastBreak, Hatchback en Sedan het levenslicht zagen. Om het jaar goed af te sluiten De nieuwe Daihatsu Cuore is onlangs in Nederland aangeko- men. Niet alleen te bezichtigen, maar ook te berijden en, vooral, te kopen. Vanaf 15.995,-. Een scherpe prijs voor een goed uit- geruste, gemoderniseerde Ja- panner. Wat meteen opvalt is het stralende design van de nieuwe Cuore, ver- oorzaakt door de grote lampen, de forse voorspoiler en de bolle, getrapte achterkant. Maar wat mis- schien belangrijker is, is dat de Cuore zowel in lengte als breedte groeide, respectievelijk tien en acht centimeter. Gegroeid is ook de motorinhoud. Moest de vorige generatie het nog doen met 851) cc, de nieuweling kan zijn krachten persen uit 1.000 cc. Wederom uit een driecilinder, maar nu bovendien voorzien van vier kleppen per cilinder. Dit levert een vermogen op van 40,5 kW/55 pk (plus 8,5 kW/11 pk). Het koppel steeg van 67 Nm bij 3.800 tpm naar 88,3 Nm, bij 200 tpm minder. De top ligt op circa 140 km/u, de acceleratietijd voor de en het nieuwe jaar goed te beginnen, zet Mazda nog een keer de schijn- werper op al het moois dat in de showroom staat. Uiteraard is een aantal modellen verrijkt met pakket- ten of er rusten opties op tegen gere- duceerde prijzen. Bij de aankoop van een nieuwe Mazda 121 wordt een Active-pak- ket geleverd en dat omvat onder andere lichtmetalen velgen en metal lic lak. Zo'n pakket is normaal goed voor een bedrag van 2.175 gulden en tijdens de actieweken wordt het gratis geleverd. Een soortgelijk pak ket op de 323 P Hatchback kost 2.750 gulden en is bij de aankoop van zo'n model ook gratis. Voor de 323 Sedan en FastBreak 1.3 en 1.5 LX geldt een aanbieding in de vorm van een airconditioning voor 1.495 gulden, een voordeel van 2.000 gulden. Ook op de 626-versies rust een Active-pakket bestaande uit licht metalen velgen en metallic lak, Flighlight Silver op de Sedan en Excellent Green op de Hatchback. Het voordeel op deze modellen bedraagt 3050,-. De Xedos 6 Excellent-versie is gratis voorzien van een startblokkering, mistlampen voor, een handmatig bediende airconditioning en een op afstand bedienbare centrale deurver- grendeling. Deze accessoires vertegenwoordigen samen een waarde van 5776,-. Kopers van een Xedos 6 Excellent 2.0 liter V6 kunnen ook een cruise control en nubuck stoelbekleding tegemoet zien. Ook voor de zaken- man die een bestelauto zoekt heeft Mazda een aanbieding: de dieselver- sie van de E-serie wordt aangeboden tegen de prijs van een benzine-uit- voering. handgeschakelde versie (automaat kost 2.195 gulden extra) bedraagt 12,8 seconden. De Cuore staat nu bij de dealer en is leverbaar in drie versies. De basis STi kost 15.995,-, de XTi 17.495,- mee en de topversie, de RTi, kost 19.195 gulden. De Daihatsu Cuore is onder handen genomen. Met een vrolijk en sportief resul- taat.

Postiljon | 1998 | | pagina 14