Kunstenaars partnersteden ontwerpen windroos ING bank overhandigt gift voor Roemeens-orthodoxe kapel Schiespoordag trekt vele enthousiaste modelbouwers Wedstrijd voor vissers Expositie Diane Dyckhoff in Pond Paulus Gouden speld voor Schiedomse Fleurop- bloemist POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM - Op zaterdag 28 november heeft de model- spoorvereniging Schiespoor haar Schiespoordag gehou- den. Op deze dag was dit- maal ook een deel van de col- lectie van Arno Veenhof te bewonderen. Ook bood deze spoorhobbyist een groot aan tal fraaie platen te koop aan. 2 DECEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 REGIO - Het maandblad Beet heeft een origineel idee bedacht. Wie zijn oude Sportvisakte van 1998 opstuurt, samen met een leuke visfoto maakt kans op hengeluit- rusting ter waarde van driedui- zend gulden of op een van de vele andere prijzen. Men mag een foto insturen van een mooie zelfgevan- gen vis of een foto met een vis aan de waterkant, het maakt niet uit, wanneer het maar leuk of opvallend is. Ook zonder foto kan men meedingen: de Sportvisakte kan dan versierd of met een mooie vistekening ingestuurd worden. Stuur foto of tekening met naam en adres, en de oude Sportvisakte (een kopie mag ook) naar Vipmedia, Willemstraat 23, 4811 AJ Breda, onder vermelding van 'Actie Sportvisakte'. SCHIEDAM - Op zaterdag 12 decem- ber vindt om 16.00 uur de opening plaats van de tweede tentoonstel- ling die de stichting Kunstwerk in samenwerking met Koos van Duinen organiseert. Tijdens de ope ning verzorgt Koos van Duinen een inleiding over het werk van Diane Dyckhoff. Zij maakt kunstobjecten, tekeningen en stelt boeken samen. Voor de samenstelling van de ten- toonstelling is uitgegaan van de wereld van gedachten en belevenis- sen zoals die ook in haar atelier wordt aangetroffen. In de kringloop van opbouw en verval ligt de inspi- ratiebron van haar activiteit als kun- stenaar. De reizen die zij heeft gemaakt in Europa, Zuid-Amerika en Azie leverden veel van het mate- riaal waaruit haar kunstobjecten zijn samengesteld. Ook werd ze getrof- fen door de rituele betekenis die wordt gehecht aan veel natuurlijke voorwerpen in die landen. Door de opstelling van de voorwerpen en de wijze waarop Diane Dyckhoff haar objecten, boeken en tekeningen samenstelt ontstaan associaties, herinneringen en ervaringen. SCHIEDAM/VEENENDAAL - Fleurop-bloemist D.M. Meerhof van bloemenspeciaalzaak Bouvardia in Schiedam ontving op 25 november de gouden speld van Fleurop Interflora Nederland. De heer Meerhof heeft zijn winkel aan de Groenelaan 119 in Schiedam en kreeg deze onderscheiding uit- gereikt in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap van de bloemenver- zendorganisatie. Fleurop stelt hoge eisen aan haar leden op het gebeid van vakbekwaamheid, win- kelinrichting en assortiment. Regelmatig wordt door het ano- niem plaatsen van testorders gecontroleerd of de leden nog steeds aan de vereiste kwaliteit voldoen. Bloemist Meerhof vol- doet al 25 jaar aan deze eisen. Reden genoeg om hem te onder- scheiden voor zijn vakmanschap. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. SCHIEDAM - In de foyer van het Theater a.d Schie vond zaterdag de presentatie plaats van een flink aantal ontwerpen voor een windroos. Vijf kunste naars afkomstig uit de verschil- lende partnersteden van Schiedam, waaronder Udine, Velenje en Esslingen waren drie dagen lang in de als atelier inge- richte Artotheek individueel en gezamenlijk in de weer een windroos te ontwerpen. Het was de bedoeling dat zij in hun ontwerpen tevens de cultuur van hun land tot uiting zouden brengen. Wat het definitieve ontwerp is geworden, is nog niet duidelijk. De suggesties lopen uiteen van een (echte) boom waar omheen kera- mieke of stenen blaadjes van een roos zijn gearrangeerd tot een Stone Hedge-achtige 'magic cirkel'. Maar ook kunnen de ideeen leiden tot het maken van een vloerkleed. Kortom, er is nog van alles mogelijk. De organisatie is er van overtuigd dat de inspanning van het 'brain- stormen' vast en zeker een definitief kunstwerk zal opleveren en ver- wacht niet dat de ontwerpen in een la terecht zullen komen. De ontwer pen zijn vanaf 6 december in de ten- toonstellingsruimte aan Broersvest 31 te zien. Het was de eerste keer dat kunstenaars uit de partnersteden hier in de stad aan de slag gingen. Voorheen werd een aantal Schiedamse collega's uitgenodigd in voormalig Joegoslavie en Italie te komen werken. Vijf kunstenaars uit verschillende partnersteden van Schiedam aan het werk aan het windroosproject in de als atelier ingerichte Artotheek. (Foto: Van Det fotoproducties) 01-12-98 V'WM - - immim m SCHIEDAM - Op donderdag 26 november heeft de ING bank een gift van f25.000,- overhandigd voor de bouw van een Roemeens-ortho doxe kapel in Schiedam. Aanwezig waren vertegenwoordigers van Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam en de gemeente Schiedam. De zaakgelastigde van de Roemeense ambassade in Nederland was helaas niet op tijd ter plekke. De gift is bedoeld als aanzet voor de restauratie van de kapel en bijge- bouwen op de voormalige Rooms- katholieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk. De bedoeling is dat de kapel nog voor de eeuwwisseling dienst gaat doen als Roemeens- orthodoxe kerk. Deze kerk heeft verspreid in Nederland ruim 800 gelovigen. (Foto: Van Det fotopro ducties) Op de grote clubbaan was weer veel nieuws te zien, want de leden van Schiespoor bouwen driftig verder tijdens hun wekelijkse bij- eenkomsten. Ook de n-spoorbaan vordert nu sneller omdat Schiespoor heeft ingeschreven voor het modelspoorevenement in de Darling Market in april 1999 om te pogen de vorig jaar behaalde titel van de vereniging te verdedigen. Schiespoor hield ook weer een modelspoorbeurs waar voor allerlei spoorsoorten materi- aal te verkrijgen was. Afgelopen zaterdag werd in het clubhuis aan de Westerkade 21 in Schiedam de Schiespoordag gehouden. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1998 | | pagina 3