Overmatig lawaai bron van irritatie Nieuw service-punt ABN AMRO bij Multicopy Doortje IJzeren spoorbrug Poldervaart aan vervanging toe Beelden en schilderijen bij Interbook Harpe Davids Auto's vernield Straatroven Voor gek gezet - 5 HOGE BELONING! Railverkeer lawaai Maatregelen Edith Dudink V__ 2 DECEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 SCHIEDAM - Twee kunstenaars exposeren tot en met 20 decem- ber in het fraaie pand van Art Gallery Interbook International aan Lange Haven 97. De bronzen plas- tieken zijn van vera de Haas, waar- bij zij uitgaat van gedragingen van mens en dier. Zij probeert momentopnames te vangen in haar beelden die zij omschrijft als realistisch en figuratief, maar die zeker geen weergave zijn van de werkelijkheid. De schilderijen van Hans Dolieslager zijn uitgevoerd in verschillende technieken waar- onder pastel in combinatie met gouache en zeefdruk. De woon- omgeving van Dolieslager (Leiden) van polders, uitgestrekte velden en bomenrijen vormen de inspiratiebron van de kunstenaar. Vooral het kleurverloop, de atmo- sfeer en het ritme in het land- schap spreken hem aan. De Art Gallery is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak buiten de expositie uren. SCHIEDAM - De christelijke muziekvereniging Harpe Davids hoopt begin 1999 te starten met een goedkope opleiding dwars- fluit. Een orientatiecursus voor deze instrumenten bestaat uit acht lessen waarbij de vereniging gra tis een instrument naar keuze beschikbaar stelt. ledere les van 30 inuten kost f 10,-, zodat de cur- sus slechts f 80,- kost. Na deze cursus kan bij positief advies een vervolgcursus gevolgd worden. Daarnaast kan dan na enkele maanden ook in het opleidingsor- kest van de vereniging meege- speeld worden. De orientatiecur sus dwarsfluit wordt gegeven op de dinsdagavond in het vereni- gingsgebouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein 22 te Schiedam- Noord. Voor aanmelding en/of meer informatie: (010) 4715959 of (010) 2730721. r De ijzeren spoorbrug bi, de Poldervaart is wegens het overmatige lawaai voor vele omwonenden een bron van irritatie. (Foto: Van Det fotoproducties) Dit is de korting als u bij ons koopt! Dus voor rolan qrenen. eiken en senioren meubelen gaat u gewoon naar Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam Tel 010 466 48 27 Tot zieiis SCHIEDAM - Twee Schiedammers van 21 en 22 jaar, werden afgelo- pen zaterdagavond op de Steenstraat aangehouden nadat zij kort daarvoor op de Groenelaan en de Steenstraat vernielingen hadden gepleegd aan in totaal acht auto's. Twee getuigen reden per auto achterde verdachten aan en waarschuwden de politie. Op het politiebureau bekenden de beide Schiedammers in totaal 20 auto's te hebben beschadigd. Inmiddels zijn alle autobezitters in kennis gesteld. Tegen de beide verdachten werden diverse pro- cessen-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - De herrie die de personen- en goederentreinen veroorzaken over de ijzeren brug over de Poldervaart veroorzaakt steeds meer irritatie. En naarma- te de bebouwing in Schiedam- Noord verder uitbreidt in de richting van de Poldervaart zul- len meer mensen te maken krij- gen met het oorverdovende gedender over de spoorbrug tus- sen Kerkweg en Kandelaarweg. Bovendien zal het aantal klachten ongetwijfeld toenemenals het woon- gebied Sveaparken in gebruik wordt genomen en ook als de nieuwe wijk De Vaarten gerealiseerd is. Deze woonwijken ten oosten van de Slimme Watering zijn gesitueerd op slechts een paar honderd meter afstand van de ijzeren spoorbrug over de Poldervaart, die 150 jaar ROTTERDAM - Zondagmiddag rond zes uur werd een op de Mathenesserdijk lopende 50-jarige Rotterdammer door een onbeken- de man de weg versperd en onder bedreiging van een mes gesom- meerd zijn portemonnee, bankpas en handtelefoon af te geven. Een 39-jarige man uit Zeist werd zon dagmiddag om kwart voor drie op de Schiedamseweg, nadat hij even tevoren had gepind bij een geldautomaat, door een onbeken- de man van achteren neergesla- gen en beroofd van enkele hon- derden guldens en zijn pinpas. Een 27-jarige Schiedamse taxi- chauffeur sloeg zaterdagnacht in de Dirk Danestraat uit zelfverdedi- ging een passagier uit zijn taxi, die het op zijn portefeuille had gemunt. De onbekende man was bij het station Schiedam- Rotterdam West in de taxi gestapt en werd naar de Dirk Danestraat gereden. Tijdens het afrekenen probeerde de passagier tot twee keer toe de portefeuille uit de han den van de taxichauffeur te trek- ken, die hem een welgemikte stomp in zijn gezicht gaf, waarop de passagier ijlings de benen nam. geleden werd aangelegd in een gebied waar toen slechts enkele boerderijen stonden. Sindsdien is niet alleen de bebouwing gigantisch in omvang toegenomen. Ook de fre quence van het treinverkeer over dit traject kan niet meer vergeleken worden met de situatie van zo'n vijf- tig jaar geleden. Eind vorig jaar bracht D66-fractie voorzitter M. Houtkamp tijdens de algemene beschouwingen de over- last ter sprake. Het college zegde toe een onderzoek te laten uitvoeren naar het lawaai. De problematiek kwam in de zomer van dit jaar opnieuw in een commissievergade- ring aan de orde en twee maanden geleden werd DCMR Milieudienst Rijnmond benaderd met het verzoek de klachten te gaan registreren. Inmiddels heeft DCMR onlangs een registratie van 'railverkeer lawaai' opgezet voor het gehele Rijnmondgebied. Hierbij gaf de ellende die mensen in Rozenburg ondervinden door nachtelijk trein- vervoer vanuit de haven de doorslag voor een breed opgezette registratie. Voorheen werden klachten over geluidsoverlast bij DCMR niet uit- gesplitst in vliegtuig- en treinlawaai, zodat een overzicht ontbrak. De dienst kreeg overigens hoofdzakelijk telefoontjes binnen over vliegtuig- verkeer. Rene Kuijper, voorlichter DCMR: "Het feit dat de NS geen klachten- lijn heeft betekende dat mensen die dag en nacht hinder ondervinden niet werden gehoord en dus werd er ook niets gedaan aan de overlast. Ik wil niet beweren dat met het regis treren van de geluidshinder, wij daaraan op korte termijn iets kun- nen veranderen. Wei hebben we nu in ieder geval een afspraak kunnen maken met de NS dat wij op gezette tijden met hen om de tafel gaan zit- ten. In de bijeenkomsten met de NS wil DCMR aandringen op het nemen van uiteenlopende maatregelen om daarmee het lawaai terug te dringen. Wellicht is dat volgens Kuijper al mogelijk door het op een andere manier omgaan met de piek- en nachturen. "De NS is sinds enige tijd bezig met een onderzoek naar het stiller maken van treinen en rails. Dit denkt men te kunnen te bereiken door onder meer aanpass- ingen van wielen, remsystemen, het verminderen van snelheden en het verschuiven van transporten van nacht naar dag. Ingrepen die een grote investering vereisen." Verschillende bewoners uit Noord hebben nog een andere suggestie. Zij zijn van mening dat het vervan- gen van de ijzeren brug over de Poldervaart door een oeververbin- ding van beton, een aanzienlijke ver- mindering van de overlast kan ople- veren. De DCMR voorlichter raadt bewoners - die het lawaai van de voortdenderend treinen meer dan zat zijn - aan hun klacht door te bel- len naar de meldkamer (24 uur bereikbaar) van DCMR. Telefoon: (010) 4733333. "Wij kunnen bel- lers verzekeren dat hun klachten goed terechtkomenaldus Kuijper. Nans Wolters SCHIEDAM - Eind november heeft ABN AMRO een nieuw servicepunt in gebruik genomen bij Multicopy aan de 's Gravelandseweg 600 in Schiedam. Deze vestiging beschikt over een losstaande vitrine aan de bui- tenziide die tot nu toe alleen als etalage dienst deed. Een perfecte piek dus voor een geldautomaat. Omdat het ABN AMRO-filiaal aan de s Gravelandseweg is gesloten, werd besloten een geldautomaat te plaatsen. Zo kan men de klanten in die regio toch goed van dienst blijven. m Kinderen kunnen hun ouders sonts goed voor gek zetten. Honden hun bazen ook. Zolang dat tussen de muren van je etgen huis gebcurt kun je er meesta! om lachen. Maar naar bmten toe! jaren geleden nodigden vrienden ons uit voor een etentje. De honden mockten meekomen. Die vrienden hadden een grote turn met daarin een voliere met vogels. Verder hiet- den ze konijnen en krielkippen. Toen we birmenkwamen boorden we geptep van een kmkentje. Trots vertelde onze gastvrouw dat het was gelukt om een ei van een krietkip onder een warme lamp uit te broe- den. Het diertje was zo tarn dat het de hele dag door het huts hep. Omdat de honden mee kuamen hadden ze het kmkentje m een doos gezet met daaroverheen een stuk gaas. Onze Poolse schapenherder Rouscka zat er geinteresseerd bijmaar omdat ze de bijnaam 'Joris Gnedbloed' had, lette ik meer op onze km- ne York Wodte. Dat was pas een jagertje. We liepen de turn in, Wodte rende opgewonden lang de voliere been ett weer. Toen we weer naar binnen liepen siikte Rouscka snel iets naar binnen. Het gaas lag mast de doos en geen kuiken meer te zien. We konden ter plekke wel door de erond zakken. Vooral toen de andere gasten verschenen en tetnand de opmerking moaktei "T;a, die bond komt hier eten en denkt: ha ftpi, kip op bet menu en mijn eten stoat al klaar We zi/n gelukkig vrien den gebleven en later konden ze er zelfs om grinniken, maar op dat moment... - Afgelopen week gingen we de stad in. Het was frts dus bad ik mijnjas aan. Doortje wandelt netjes mee. Omdat we haar zoveel mogeltfk mee- It.l Al~ .wctm,t. r\fh t> rlrmr0*1 O nemen iets gaan eien zet ik nuur wg BP rm deze keen jas open, bond ertn. We bestellen koffie met gebak. Maar op bet moment dat de serveerster onze bestellmg brengt tie ik vanuit mtfn ooghoek dat Doortje op haar gemak opstaat, zich mtstrek m...~ een plasje op mijn jas doet. Ik kijk mijn man verschnktaan. Ze plast ,sts ik tussen mijn tanden. De serveerster zet bet bestelde op tafet. Gelukkig heeft niemand iets in de gaten. We graaien servetjes bij elkaar en tk pro- beer te redden wat er te reden valt. Hond en jas en ik naar de toilet ruitnle. Daar spoel ik mijn jas uit enkletsnat rol ik bet stuk textiel op. Gelukkig beeft mijn man anti-vries in zijn blaed dus dankbaar trek tk bij bet verlaten van het pand zijn jas win. Als u op dat moment door de stad Hep en een man in zijn overhemd zag, een vrouw met een peel te urate berenjas aan met een kleine, vrolijke en zich van geen kwaad hewuste teckel, dan weet u het: dat waren wij

Postiljon | 1998 | | pagina 7