Supersnelle Mercedes A-Klasse Smart in 'aqua orange' Nieuwe ruimtewagen van Opel Renault start nieuwe 'sleutelactie' Postiljori/ 16 DECEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 13 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Vanaf 1 januari 1999 is de smart ook verkrijgbaar in true blue metallic en met Body Panels in aqua green aqua orange. De laatste twee kleurvarianten ont- staan door een lakprocede dat 'Cubic Printing' wordt genoemd. Door de aangebrachte pigmentlaag tussen de ondergrond en de lak ont- staat een verlopende kleurstelling, die uniek is bij elke auto. Door het bekleden van gele Body Panels met rode pigmenten ontstaat uiteindelijk de kleur aqua organe, door het aan- brengen van een laag donkergroene pigmenten de kleur aqua green. De smart is momenteel verkrijgbaar met een SUPREX-turobmotor met drie cilinders en een cilinderinhoud van 600 cm3. voor het basismodel smart &c pure heeft de motor een vermogen vna 33 kW (45 pk), voor de andere uitrustingsmodellen 40 kW (55 pk). De smart is bitinenkort leverbaar in bijzondere, verlopende kleuren waaronder aqua orange. Renault vindt dat mobiliteit in een breder perspectief gezien moet worden. "Het plezier in autorijden wordt meer en meer bedorven door files, parkeerpro- blemen en straks rekeningrij- den", zegt de directeur van de Nederlandse Renault-importeur, Jean Jacques Osmandijan. Vandaar dat Renault Nederlandse samenwerking heeft gezocht met de Nederlandse Spoorwegen. Gevolg: middels een grote actie maken twee mensen kans op een Renault Clio en een NS-jaarkaart eerste kias voor twee personen. Om op die manier maximaal van vervoer gebruik te kunnen maken. Ga met de net als vorig jaar huis- aan-huis verspreide sleutel naar de dealer om te kijken of de daar staande Clio start. Zo ja, dan is 'ie van u. Zo nee, gaat u naar huis met een NS Dagkaart of een Renault Rugzak. De actie loopt tot 4 januari 1999. De nieuwe Opel Zafira compact MPV zal volgend jaar in ons land worden uitgebracht en is de nieuwste aanvulling op het Opel-assortiment. Het interieur biedt plaats aan zeven personen of 1700 liter laadruimte. De stoelen kunnen dan ook eenvou- dig verplaatst worden. De Zafira komt in een marktseg- ment dat de laatste vijf jaar enorm is gegroeid. Wim de Heer, directeur verkoop Opel Nederland, verwacht dat in 2001 meer dan zeshonderd- duizend gezins-APV's zullen worden verkocht, een forse toename vergele- Met zowel voor- als achterin een motor raast deze exclusieve Mercedes-Benz A 190 Twin van 0 tot 100 km/u in 5,7 seconden. De A-Klasse heeft heel wat publiciteit over zich heen gehad, maar dat heeft de compacte Mercedes-Benz alleen maar goed gedaan. Mercedes-Benz heeft nu een A'tje waarin het de aandacht vestigt op de wereldtitel Formule 1. Mercedes-Benz A 190 Twin heet de waanzinnig snelle uitvoe- ring, waarin de passagiers als het ware in een motorsandwich zit- ten. Zowel voor- als achterin ligt namelijk een 1.9 liter viercilinder motor waardoor de Twin zich kan meten met menige snelle sportwagen. Zelfs vergelijkbaar met een V8-uitvoering. Voorlopig noemt Mercedes-Benz het een exclusief studiemodel. Deze Twin gaat fungeren als dienstauto van wereldkampioen Mika Hakkinen en zijn teamgenoot David Coulthard. Zowel voorin als achter in ligt een 1.9 liter viercilinder motor. Deze toepassing is mogelijk dankzij de sandwich-constructie van het chassis van de A-Klasse. Ook de achteras, die nu door de motor ach terin wordt aangedreven, behoeft nauwelijks te worden veranderd waaruit het flexibele karakter van de A-Klasse nog eens wordt onder- streept. De Twin heeft een vermogen van 250 pk, een koppel van 360 Nm en een acceleratie van 0 tot 100 km in 5,7 seconden. Met een top van 230 km/u zullen Mika en David zich ongetwijfeld thuisvoelen in deze A. Om alle vrijkomende krachten bij die snelheden de baas te blijven is het chassis een centimeter lager gezet en zorgen 225/35 R 18 sloffen ervoor dat de auto aan de weg kleeft. Evenals alle A's beschikt deze versie ook over het elektronisch stabili- teitsprogramma ESP. ken met de 184.000 modellen die vorig jaar zijn verkocht. Ook de sta- tionwagen is de laatste jaren steeds populairder geworden en Opel heeft in deze markt vanaf het begin goed meegedaan. De grondlegger voor Opels station- wagen was de 1953 Olympia Rekord. Sinds 1962 heeft Opel 1,8 miljoen Kadett stationwagens ver kocht en de opvolger, de Astra, heeft dat succes naadloos overgenomen met bijna anderhalf miljoen ver- kochte stationwagens in Europa tus sen 1991 en 1998. Voor de nieuwe Astra Station- wagon, de B, zijn inmiddels 206.000 orders geplaatst. Stap met Renault op de trein, want de autobouwer en de NS slaan de handen ineen.

Postiljon | 1998 | | pagina 13