Beetle bij VW-dealer Hyundai H200 met dubbele cabine Toyota Corolla G6R voor Championship J Toyota onderscheiden Saab is beste koop Opel-controles Opel Kadett op nummer 1 Winterbanden zijn populair Beperkte oplage Electric Pack 16 DECEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Toyota baseert de Corolla 1.6 G6R op de World Rally Car uit de eigen stal. De beroemde zakenkrant Financial Times heeft Toyota Uitgeroepen tot de beste autofabrikant in de wereld. In haar uitgave van eind november publiceerde de Financial Times een onderzoek naar de reputatie van grote onder- nemingen, inclusief een lijst met meest gewaardeerde bedrijven. Toyota Motor Company staat in deze rangschikking op een vijfde plaats, neemt buiten de Verenigde Staten een eerste positie in en werd aangemerkt als's werelds top- autofabrikant. De Saab 9-5 is uitgeroepen tot Beste Koop door Consumers Digest, een Amerikaans consu- mententijdschrift. Volgens de Annual Buying Guide is de Saab 9-5 de Beste Koop in de categorie luxe auto's. Consumers Digest prees vooral het hoge veiligheids- niveau van e 9-5, de precieze besturing en de hoeveelheid bin- nenruimte. tijdens de International Motor Show in Birmingham won- nen de Saab 9-5 Griffin en de Saab 9-5 een IBCAM British Steel Award. De New Beetle staat bij de Volkswagen-dealer. De import van het model vanuit Mexico heeft een kortere tijd ingeno- men dan werd verwacht. Tevens is de productiedoor- looptijd geoptimaliseerd. Het markante model roept herin- neringen op aan een ver ver- leden. Toen maakte de Kever furore. Voortbordurend op die lijn staat er nu een New Beetle die voldoet aan alle normen die Volkswagen stelt aan haar modellen. Comfort en veiligheid zitten opgeslo- ten in het model dat 50 mille kost als benzine-uitvoering en 52.150 gulden met een diesel- motor. Opel Testdag geslaagd, meldt Opel. Met 25.216 uitgevoerde con- troles in ons land is dat niets te veel gezegd. Het aantal bezoekers steeg met maar liefst veertig pro- cent. De Nationale Opel testdag blijkt na vijf jaar een begrip te zijn voor Opel rijdend Nederland. Vele bezoekers maakten ook van de gelegenheid gebruik om zich te voorzien van het geruststellende Opel Winterplan Certificaat. Het centrum voor voertuig admini- stratie en registratie (VWE) houdt bij welke gebruikte auto's uit Nederland worden geexporteerd en in welke aantallen. Niet zo ver- bazingwekkend is dat de Opel Kadett op de eerste plaats staat en wel het 86/87 model. Maar ook op de derde plaats een kadett, de 88/89 versie. Met de Opel Vectra 89/90 op de lOe plaats staan er drie Opel-modellen in de top tien. Steeds meer Nederlanders raken overtuigd van de voordelen die winterbanden bieden. Dat blijkt uit een onderzoek van RAIVoorrang. Sinds 1994 is de verkoop van win terbanden in ons land verviervou- digd tot zo'n 150.000 tot 200.000 stuks dit jaar. Vergeleken met de ons omringende landen neemt Nederland een bescheiden positie in. In Duitsland worden jaarlijks zo'n 11 tot 12 miljoen winterban den verkocht. Meer luxe voor Seat Arosa Tot en met oktober 1998 consta- teerde Hyundai een stijging op Nederlandse bedrijfsautomarkt van 72 procent. Nieuwe voor 1999 is de H200 Dubbele Cabine met vijf zit- plaatsen. De tweezits bijrijders- bank is vervangen door de com- fort-stoel uit de Satellite. Verder worden veiligheidsgordels achterin leverbaar. Ook nieuw lever- baar is de H200 met dubbele achter- deuren. Hyundai heeft in december een aanbieding o de H200 Turbodiesel Panel Van (enkele cabi ne). Deze maand geldt een voordeel van 1500,- op de aanschafprijs. De H100 en H150 met turbodiesel- motor zijn vanaf 1999 leverbaar. De motor heeft een koppel van 196 Nm. De auto komt in een oplage van tweehonderd op de Nederlandse markt en kost 36.990,-. Evenals de rallywagens van Toyota Team Europe heeft ook deze Corolla Hatchback een close-ratio 6-versnel- lingsbak, die goed is voor uitmun- tende prestaties. De directe bestu ring zorgt voor een optimale handel- baarheid van de auto. Comfort biedt de sportuitvoering voldoende, de vier speakers zorgen voor een aange- naam geluid tijdens het verblijf in de Corolla G6R. Om dat nog extra ver- hogen levert Toyota op het model een airconditioning voor 1.500 gul den. Seat brengt de Arosa op een hoger plan met een rijkere standaarduitrusting. Seat kan terug zien op een heel succesvol jaar. De Cordoba Vario is een prima stationwagon en de nieuwe Toledo gaat door zijn ruime uitvoering en zijn aantrekkelijk design misschien wel de verwachtingen van de Spaanse fabrikant overtreffen. Dat doet de Seat Arosa al gerui- me tijd. Het model spreekt velen aan, die op zoek zijn naar een compacte auto. De Seat-topper in de compacte klas- se is vanaf heden voorzien van een rijkere standaarduitrusting en enke le uitvoeringen en de extra's af- fabriek zijn nog scherper geprijsd. De Seat Arosa 1.0 heeft voortaan standaard een bestuurdersairbag. Bij de Arosa 1.4 en de zuinige SDI behoorde deze al tot de standaard uitrusting. De Arosa 1.4 heeft vanaf nu stuurbekrachtiging. Die Arosa staat voor een prijs van 21.795,- in de showroom, de automaat staat er nu voor 23.995,-. De Arosa kan ook voorzien worden van een Electric Pack. Dat omvat centrale portiervergrendeling en elektrisch bedienbare voorramen en kost 895 gulden. Ook airco en een antiblokkeersysteem behoren tot de mogelijkheden voor respectievelijk 1.695 gulden en 1.495 gulden. Seat stelt voor haar modellen tevens enkele nieuwe kleuren voor. De Seat-rijder (in spe) kan kiezen uit negen verschillende lakkleuren, waarvan drie metallic. De carrosse- rie van de Seat Arosa is volledig gegalvaniseerd. De garantietermijn met betrekking tot corrosie van bin- nenuit is verlengd tot 12 jaar. De Arosa is door al deze aanpassin- gen wellicht nog aantrekkelijker geworden voor de compacte auto- rijder. De H200 voor het jaar 1999. Toyota kijkt.met plezier terug op het voorbije World Rally Championship. Niet verwonder- lijk want de Toyota Corolla WRC behaalde een eervolle tweede plaats in het eindklasse- ment. Alle reden om een aantal capaciteiten die de auto heeft, ook bereikbaar te maken voor de sportieve automobilist. De exclusieve 'civiele' versie van de rallywagen komt in de showroom als Corolla Hatchback G6R. De auto is voorzien van een 1.6i 16V motor, met een vermogen van 81 kW/110 pk, die gekoppeld is aan een close-ratio zesversnellingsbak. De rijeigenschappen worden ver- sterkt door het sportieve onderstel, schijfremmen rondom, ABS, licht- metalen velgen en 195/55 R15 ban- den. Het bijzondere karakter van de auto wordt onderstreept met een aluminium motorkap, fraaie spoi lers, mistlampen voor, sportstoelen, een aluminium versnellingspook, chique zwart metallic lak en rode accenten in het interieur.

Postiljon | 1998 | | pagina 15