Postiljon GRATIS Politie pakt jeugdige straatrovers Drukke dagen op het postkantoor 1999! en een voorspoedig Opnames kerstconcert op Radio Schiedam Infocentrum Beneluxlijn tijdelijk dicht ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM prettige kerstdagen Woensdag 23 december 1998 le jaargang nummer 17 Voor meer informatie zle colofon pagina 3 Mishandeling NIET ONTVANGEN? 8 079 - 3410128 VOOR PARTICULIEREN In verband met de feestdagen is het wellicht mogelijk dat de kranten van de komende weken enige vertraging oplopen G R A F I A Hiervoor onze excuses. De directie Kaarlichtavond en samenzang rond Grote Markt Staande ovatie voor gymspektakel Alliantie Shell Pernis: Affakkelen wordt sterk verminderd Directie en medewerkers van De Postilion wensen u WEKELIJKS 0 PL AG E 4 1.000 Dit is een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 81 2640 AB Pijnacker Tel: 011-361 SOSO Fax: 01 $-3615051 SCHIEDAM - De Schiedamse Muziekvereniging St. Radboud en het Don Bosco koor hebben afge- lopen zondag een kerstconcert gehouden in de Sint Martinus Kerk in Schiedam Noord. Het sfeervolle optreden vond plaats voor een bomvolle zaal. Op twee- de kerstdag zijn van dit concert opnames te beluisteren op Radio Schiedam, tussen 14.00 en 16.00 uur in het programma van Jan Willem de Boer. Voor meer infor matie over de muziekvereniging St. Radboud kunt u bellen met: (010) 4701443. SCHIEDAM - Tijdens de kerstva- kantie is het informatiecdntrum Beneluxlijn op het Stationsplein 2 in Schiedam gesloten. Het centrum sluit op 24 december om 12.00 uur en blijft tot en met zondag 3 januari 1999 dicht. Vanaf maandag 4 januari is het infocentrum weer te bezoeken. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Informatienummer Beneluxlijn: (010) 2088666. SCHIEDAM - Jaarlijks rond Kerstmis worden vele wenskaar- ten gestuurd aan familieleden, vrienden en kennissen. Ook dit jaar hebben vele Nederlanders hun best gedaan, de beste wen- sen op papier te zetten. Om dit alles soepel te laten verlopen, SCHIEDAM - Met de aanhou- ding van vijf jeugdige Rotter- dammers, in leeftijd varierend van 14 tot 18 jaar, loste de politie van het district Schiedam elf straatro- ven en drie pogingen op. De bero- vingen vonden plaats tussen 31 oktober en 12 november in Schiedam, Rotterdam, Den Haag en Dordrecht. De zaak kwam aan het rollen toen politiepersoneel van het district De proberen medewerkers van PTT Post er, net als in voorgaande jaren, voor te zorgen dat alle beste wensen op tijd terecht komen bij de juiste mensen. Tussen 12 december en het begin van volgend jaar zijn er dagen waar- Noordhoek op 12 november twee Rotterdammers (16 en 18 jaar) aan- hield na een even tevoren gepleegde beroving in de Bergse Dorpsstraat. Omdat de werkwijze van de twee straatrovers overeenkwam met die van drie in Schiedam gepleegde bero- vingen, zette de Schiedamse districts- recherche het onderzoek voort. Na onderzoek bleek dat in totaal vijf jeugdige Rotterdammers, waarvan de laatste verdachte afgelopen woensdagmiddag werd aangehou- den, in wisselende samenstelling in totaal elf berovingen en drie pogingen daartoe pleegden. Zo beroofden zij eind oktober op de Maaskade een jonge vrouw van haar geld en pinpas en waren zij later die nacht actief in Den Haag, waar twee berovingen en twee pogingen werden gepleegd. op in totaal zo'n veertig miljoen poststukken worden verwerkt. Dat is twee keer zoveel dan gebruikelijk is gedurende dagen van de rest van het jaar. Ook voor de medewerkers van PTT Post aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam vormen deze dagen rond kerst een jaarlijks hoogtepunt. Het In Schiedam werd op 1 november door hen op de Philippusweg een man van zijn fiets getrapt, zwaar mis- handeld en beroofd van zijn geld, ter- wijl zij op 3 november op de Burgemeester Knappertlaan trachtten een vrouw te beroven. Dit mislukte doordat er voorbijgangers aankwa- men. Vervolgens sloeg de groep bero- vers op 5 november driemaal toe in Dordrecht, beroofde op 11 november Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 3437461 is een hectische periode in het post- sorteercentrum. Stapels post worden onder handen genomen door een team van enthousiaste medewer kers. Hier zien we bestellers die op het punt staan de gesorteerde stukken in te pakken en te bezorgen. (Foto: Van Det fotoproducties) in Schiedam een jongen en waren later actief aan de Coolhaven, waar een meisje van haar geld, pinpas en walkman werd ontdaan. De vijf kna- pen gebruikten bij hun berovingen onder meer een stroomstok, beitel, krik en een speelgoedvuurwapen. Het door hen buitgemaakte geld ging op aan uitgaan. Vier van de vijf berovers werden inmiddels voorgeleid aan de Officier van Justitie in Rotterdam. Zie de bonnen elders in de krant.

Postiljon | 1998 | | pagina 1