Feestelijke lampionnen- optocht op Dreesplein Komt A4 Delft-Schiedam I Vlaardingen er wel of niet? Jan van Huisstede topscorer muntenverkoop Staande ovatie voor gymspektakel Alliantie Dokter in praktijk f Wekadvies Nieuwste ontwikkelingen Breedte sport 23 DECEMBER 1998 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 Half twee nachts. Ik ben zojuist wakker geworden door de wekker waarvan bet gepiep minder luid was omdat ik mtjn spijkerbroek eroverheen heb gelegd. Zacbtjes sta ik op en loop naar de slaapkamer van m'n zoons. Heel voorzichtig buig ik me over bet ledikant van de jongste en kijk naar hem. Hij ligt ak een pakketie opgevouwen, rus- tig ademend onder zijn dekens. Voorzichtig scbud ik aan een arm- pje en kriebel aan zijn neus. Vanmiddag gebeurde een van die huis-tuin-en-keuken-ongevallen, M'n zoons war en aan bet stoeien op de bank, toen deze plotseling onder bun gewicht kantelde. De oudste kwam goed terecbt, de andere viel met zijn hoofd tegen de tafelpoot. Dat laatste gebeurde met bepaald zacbtzinnig en een hartver scbeurend gebrul volgde. Al heel snel ontwikkelde zich een forse buil boven zijn linkeroog onder een geschaafde huid. Gelukkig zat er geen vuil in de schaafwond, anders badden we bet moeten uitwassen om een onvrijwillige tatoeage te voorkomen. (Ak vuil in de schaaf wond blijft zitten en er na verloop van tijd weer butd overheen groeit, blijft er vaak een bruingekleurde vlek over). Twee minuten later speelde Tom weer verder alsof er niets was gebeurd. Hij was niet misselijk, gaf met over, gaf geen hoofdpijn aan. Maar ook al lijkt er niets aan de hand, wees wel gewaarsclruwd. In ons hoofd zitten, veilig verpakt onder bet harde bot van de scbedel, onze bersenen. Hoofdkwartier van alle actwiteiten die in ons licbaam plaatsvinden. Gelukkig zitten deze bersenen niet zomaar tegen de scbedel aan; ze zijn netjes verpakt in vltezen met daartussen een vloei- stof. Dat vocbt en die vliezen wer- ken bij een barde slag ak een bum per en vangen de grootste klap op, zodat de bersenen alleen wat been en weer worden geschud. Daar komt bet woord hersenschudding' vandaan. Hierdoor kan iemand misselijk zijn en hoofdpijn bebben. En dat is bij zo'n klap natuurlijk een normale reactie. In een heel zeldzaam geval, wan- neer de dreun hard genoeg is geweest, kan er een klein bloedink- je ontstaan. Ak zo'n beschadigd vaatje maar langzaam door blijft bloeden (bet wordt immers niet dichtgedrukt). wordt de druk onder de scbedel hoger en hoger en kan bet slachtoffer bewusteloos raken. Zo'n persoon wordt steeds slaperiger en reageert met goed meer. Overdag is dat makkelijk te zten, maar nachts... Daaront is bet nodig, om narigheid uit te slui- ten, de persoon's nachts een paar keer te 'wekken', Gewoon even plagen door te kriebelen of wakker te schudden; om de anderhalf uur (bij kittderen) tot twee uur (bij vol wassenen). Is er totaal geen reactie, ook niet bij harder scbudden of forse pijnprikkel (knijpen in de scbouderspier), dan moet contact worden opgenomen met de arts. Het gebeurt regelmatig dat iemand zijn hoofd stoot op een pijnlijke ontmoeting met iets bards heeft. Tijdens voetbalwedstrijden en in disco's schijnt dat zelfs de vreugde te verbogen. In het algemeen is bet niet nodig dat er een arts aan te pas moet komen. Maar denk aan het wekadvies; controleer het slacht offer tijdens zijn slaap. U weet nu dus waarom ik bier in bet hoist van de nacbt bij het bedje van mijn zoon sta. Ik kijk of Tom nog wekbaar is. Na het kriebelen aan zijn neus komt zijn linkerarm omhoog en wrijft hij over zijn gezicbt. Gelukkig, bij reageert en ik kan terug naar bed, Over anderhalf uur sta ik weer op, ik zou mijn klei ne jongen niet graag kwijt raken. Pieter Vlasveld huisarts r SCHIEDAM - Op zaterdag 19 december waren er voor de kinderen leuke kerstactiviteiten te doen in en om wijkcentrum Dreesplein. Overdag konden kinderen naar de kerstcrea komen, een kerstfilm kijken en kerstwensen maken. Aan bet eind van de middag werd een feestelijke lampionnenop- tocht gebouden, waarbij de Kerstman niet ontbrak. 's Avonds waren er twee kerstdisco 's. (Foto: Van Det fotoproducties REGIO - Bij de eerst-verant- woordelijke bestuurders die betrokken zijn bij de aanleg van de A4 Delft-Schiedam Vlaardingen bestaat-de behoef- te aan een eenduidige uitspraak van minister Netelenbos en de Tweede Kamer, in verband met het aanleggen van de A4 tussen Delft en Schiedam. Meer dui- delijkheid is er gekomen nu de Tweede Kamer in haar verga- dering van 17 december een mode heeft aangenomen waar- in gesteld wordt dat de minister moet afzien van de aanleg rijks- weg A4 door Midden-Delfland en geld zou moeten investeren in de verbetering van twee spoorverbindingen. Aangezien de aanleg van het weg- gedeelte tussen Delft en Schiedam is opgenomen in het Meerjaren- programma Infrastructuur en Transport (MIT) van het Rijk, vin- den alle betrokken portefeuille- houders een helder signaal van de zijde van het Rijk noodzakelijk voor het verdere overleg. Dit heb- ben de overlegpartners laten weten in een gezamenlijke brief aan minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat. De gemeenten Delft en Schipluiden stemmen op zich in met de aanleg en gaan ervan uit dat Midden- Delfland wordt ontzien, waarbij in eerste instantie aan een tunnel wordt gedacht. De gemeenteraden van Schiedam en Vlaardingen daarentegen hebben zich tot nu toe verzet tegen de aanleg. Dit is dan ook de reden van het feit dat de wethouder Verkeer en Vervoer van Schiedam de brief van de porte- feuillehouders niet mede-onderte- kend heeft, hoewel hij het in hoofdlijnen wel eens is met de inhoud. De nieuwste ontwikkelingen zijn dat de Tweede Kamer voorstelt om 430 miljoen gulden te steken in een spoortunnel in Delft en in een ver- dubbeling van het spoor bij Abcoude. Dit geld zou vrijkomen indien wordt afgezien van de aan leg van de rijksweg A4 tussen Delft en Schiedam/Vlaardingen. Inmiddels hebben de overlegpart ners vastgesteld dat er via bepaalde wegconstructies in het stedelijk gebied bij Schiedam en Vlaardingen mogelijkheden zijn om tegemoet te komen aan de wensen ten aanzien van bebou- wingsmogelijkheden, onzichtbaar- heid en onhoorbaarheid. In Midden-Delfland lijkt het zelfs mogelijk ruimte te creeren voor landbouw, natuur en recreatie. SCHIEDAM - Afgelopen don- derdagmiddag reikte burgemees- ter Scheeres in De Nieuwe Passage een oorkonde uit aan Jan van Huisstede. Van Huisstede zet zich al vanaf Sinterklaas bij de molenmunten- kraam in voor een flinke mun- tenomzet ten behoeve van de restauratie van de Molen De Walvisch. Niet alleen ontving Jan van Huisstede een oorkonde, tevens werd hij verblijd met een royale taart, met zijn eigen portret en voor- zien van een 'Mister Munt' opdruk. Ook aanwezig waren de dochter van Jan van Huisstede, Walvisch actiecomitevoorzitter Peter Otter en Chris Coppens, Nico van de Wetering en Bert Steenkamer, alien lid van de Molenmuntstichting. Na de kerstdagen zijn de molen- munten alleen nog te sparen bij de Schiedamse slijters, waar bij aan- koop van twee flessen gedistilleerd een spaarkaart met een molenmunt wordt verstrekt. Deze tot eind febru- ari durende actie is een initiatief van en wordt gesponsord door de Schiedamse Distilleerderijen. Jan van Huisstede reageert verrast op de taart die hem wordt overhan- digd. Ook ontving hij een oorkonde uit de handen van burgemeester Scheeres. SCHIEDAM - Totaal uitver- kocht waren de twee voorstellin- gen van Schiedams grootste gymnastiekvereniging Alliantie. Op zaterdag 12 december vond onder grote belangstelling de lustrum-voorstelling plaats in Theater a.d Schie. De toeschou- wers konden genieten van alle facetten van de gymnastieksport zoals die bij Alliantie worden beoefend. Aan het einde van de voorstelling was er een staande ovatie voor alle deelnemers. Ook voorzitter Dick de Jong toonde Onlangs vond in Theater a.d Schie de uitvoering van gymnastiekvereni ging Alliantie plaats. (Foto: Van Det fotoproducties) zich na afloop een tevreden mens. "We hebben alle toegangsbewijzen aan de man kunnen brengen en voor de overige kosten wisten we dekking te vinden bij diverse sponsors, zodat deze uitvoeringsdag geen al te grote belasting heeft betekend voor onze financien." Over het theater is Dick de Jong zeer te spreken. "Dit theater is een geweldige aanwinst voor Schiedam en bezit alle faciliteiten en ruimte om een massale uitvoering van vier- honderd deelnemers zoals wij die hebben gegeven, goed te verwerken. Achter de coulissen leek het de 12e december wel een heksenketel en deed het soms ietwat chaotisch aan, maar door de inzet van de vele vrij- willigers, vooral moeders, is het geen moment uit de hand gelopen", aldus de voorzitter. In een snel tempo werden de optre- dens afgewerkt, geen moment hoef- de het publiek zich te vervelen. Als achter het doek de vloer in gereed- heid werd gebracht voor een ander onderdeel dan was er altijd wel iets te zien op de planken. Het opvallendste optreden was van de dames van de afdeling conditie die een vlotte ritmische gynastiek- oefening deden en het clowneske optreden van een aantal leden met als middelpunt een brugtoestel. Het springnummer van de 'top dames' in Tempo was klasse, evenals het soms massale optreden van zestig kleuters en de voorstelling van de jazz-groep. Dat het gym-niveau niet echt de top was, beaamt Dick de Jong.' "Wij hebben als vereniging namelijk voor de breedte sport gekozen. Dat bete- kent dat iedereen bij ons welkom is, of je nou talent hebt of niet." "Dat wil niet zeggen dat we geen niveau hebben", vult de voorzitter aan, "immers, de afgelopen jaren zijn we met regelmaat in de prijzen gevallen bij Kring- en Gewestelijke wedstrijden. We hebben talenten genoeg." Als het aan de voorzitter ligt zou zo'n grote uitvoering om de drie jaar gegeven moeten worden, maar dat zou een dusdanige extra belasting betekenen voor het kader dat men daaraan maar niet gaat beginnen. De volgende grote uitvoering zal dus wel weer over vijf jaar te zien zijn.

Postiljon | 1998 | | pagina 5