Coach betreurt mentaliteit jeugdspelers Nederlaagseries biljarten van start Tafeltenniscompetitie De Korenbeurs gaat van start Basketballers Juventus dicbt bij degradatie Spelerverkiezing ODC Schiedam Nieuwe muziekcursus- sen Harpe Davids Klassiek Uur Radboud Over de schoonheid van het oude tin Amerika Twee punten Thuisbasis Damesteams 20 JANUARI 1999 DE POSTILJON EPITI5 -12 PAGINA11 SCHIEDAM - Bij ODC Schiedam is in September een verkiezing van de speler van het jaar op poten gezet voor het eerste en het twee- de elftal. Tevens zijn er ook andere klassementen zoals topscorer, beste verdediger, middenvelder en aanvaller. Aan het einde van het seizoen zullen de prijzen worden uitgereikt aan de winnaars. De winnaar van de beste speler van het jaar wint een weekend naar Parijs. Ook voor andere klasse menten zijn prijzen te winnen. De sponsors van de verkiezing wor den vermeld in een dank adver- tentie aan het einde van het sei zoen. SCHIEDAM - De christelijke muziekvereniging Harpe Davids start een tweede groep voor de naschoolse cursus 'spelen op blokfluit'. Speciaal voor jongens em meisjes van 8 tot 10 jaar zal de vereniging deze cursus organise- ren vanaf half april. De lessen vin- den in groepsverband plaats (maximaal twaalf personen) op dinsdagmiddag van 16.30 tot 17.15 uur. De kosten voor deze blokfluitcursus bedragen f 5,- per les van 45 minuten. Voor beginnende muzikanten vanaf 10 jaar maar ook voor ver- gevorderde muzikanten organi- seert de vereniging vanaf begin maart een cursus dwarsfluit. Deze cursus zal plaatsvinden op de dinsdagavond. De kosten voor deze cursus bedragen f 10,- per half uur (individuele) les. Muziekinstrumenten worden door de vereniging in bruikleen gege- ven. Alle cursussen vinden plaats in het verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein te Schiedam-Noord. Voor aanmel- ding of meer informatie over deze of andere cursussen: telefoon (010) 4715959.of 2730721. SCHIEDAM - Op 17 januari is de muziekvereniging St. Radboud de concertreeks 'Een klassiek uur Radboud' gestart. Op de in totaal vijf zondagmid- dagconcerten wordt een ver- rassende combinatie gemaakt tussen leden van St. Radboud en talentvolle muzikanten van buiten de vereniging: Van zang tot flamenco, van viool tot con- trabas. De volgende concerten zijn op 21 februari, 28 maart, 18 april en 23 mei. Alle concer ten beginnen op een zondag om 14.00 uur, duren ongeveer een uur en vinden plaats in de Dorpskerk Kethel aan het Noordeinde in Schiedam- Noord. Meer informatie: (010) 5931878 (werk) of (010) 4701443. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Jan Beekhuizen, kunst- en antiekken- ner, geeft op woensdag 27 januari een lezing (met dia's) over het oude tin. Onlangs verscheen hier- over een boek van zijn hand, geti- teld: De schoonheid van het oude tin. Een overzicht van vijf eeuwen. De bijeenkomst is georganiseerd door Boekhuis Den Draak uit Vlaardingen en Interbook International uit Schiedam. De lezing wordt gehouden op de loca- tie van Interbook International, Lange Haven 97 te Schiedam. Aanvang 20.00 uur, toegangsprijs f 5,- per persoon (inclusief koffie of thee). Reserveren is gewenst in verband met het (beperkte) aantal beschikbare plaatsen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Boekhuis Den Draak, Veerplein 33, Vlaardingen. Telefoon: (010) 4358822 en bij Interbook International, Lange Haven 97, Schiedam. Telefoon: (010) 4266034. SCHIEDAM - Als Peter van der Waal gevraagd wordt naar de mentaliteit van jonge basketbal lers en jonge topsporters in het algemeen, is hij niet meer te hou- den. "Het is een stokpaardje aan het worden. Maar ik kan me ook zo ergeren aan bepaalde lie- den. Wanneer ze een bal kunnen vangen of trappen denken ze al dat ze een topper zijn. Laten ze eerst maar eens leren knokken", aldus de coach van het Schiedamse Juventus 1. "Ik werk in Den Haag op de eerste middelbare school die een eigen top- sportafdeling (LOOT-school) oprichtte. Nu heb je in Rotterdam het Thorbecke College en zie je in meerdere steden van die onderwijs- insstellingen. Ik geef in Den Haag het vak geschiedenis, dus heb niets van doen met gymnastiek- of bewe- gingsonderwijs. Maar ik merk wel dat de mentaliteit van vooral de bal- sporters abominabel slecht aan het worden is. Wij hebben jeugdspelers van Ajax, Sparta, Feyenoord en ADO Den Haag op school gehad die jarenlang dachten dat ze de beste spelers van Nederland waren, maar die vervolgens op mentaliteit de top niet haalden. Talentvolle voetballers komen dan in de meeste gevallen nog aardig terecht, want bij een ambitieuze club kan al gauw een mille of 20, 30 worden gevangen." "Onlangs stond ik met iemand van HBSS te praten en die man noemde bedragen waar ik met mijn verstand niet bij kon. Er worden sponsors gezocht om iemand in de vierde of vijfde klasse aan te trekken. Dat is toch te belachelijk voor woorden! De jeugd van tegenwoordig krijgt het allemaal te makkelijk aange- reikt, daar ben ik van overtuigd. Zelfs de loosers komen nog goed terecht. "De gemiddelde topsporter maakt heel wat trainingsuren. Sommige turners of dansers zitten op maar liefst dertig uur per week. Zij zullen nooit enorme bedragen ontvangen. Sterker nog, bij die sporten valt bijna niets te verdienen, maar die kinderen willen wel graag iets berei- ken. Die zeuren nooit, maar doen De Schiedamse basketballvereniging Juventus in actie. Juventus is de afgelopen jaren veel talentvolle spelers kwijt- geraakt. (Foto: Van Det fotoproducties) hun stinkende best. In de basketball- wereld zie je jongens die goed kun nen ballen en die dan in de Verenigde Staten naar een college of highschool gaan. Ik denk dat er momenteel tientallen Nederlanders rondlopen. Hier in ons land kunnen goede basketballers ook niet echt veel verdienen. Een topspeler bij een eredivisieploeg zal gauw zo'n 30 mille pakken. Er zijn echter ook bas ketballers die aan de 5.000 gulden zitten. Nee, dat zijn inderdaad heel andere bedragen dan de heren voet ballers vangen." "Wij spelen met Juventus dus pro- motiedivisie. Dat betekent dat we in heel het land spelen. Van Leeuwarden tot Stadskanaal, van Amsterdam tot Den Bosch. In totaal hebben we in Nederland 44 teams die landelijk spelen. Qua ledenaan- tallen behoort Juventus tot de Top tien van Nederland. We hebben rond de 250 leden. Nog te weinig als je ziet hoe populair basketball momenteel bij de jeugd is. Maar het is nog steeds een sport in opkomst, hoe gek dat ook mag klinken", aldus Peter van der Waal. Omdat Juventus de afgelopen jaren zeer veel talentrijke spelers is kwijt- geraakt aan Rotterdam Zuid, DAS/Delft, Haaglanden/Cobra's en vooral Gunco/Rotterdam, was de vereniging genoodzaakt dit jaar een nieuw team op te bouwen dat hope- lijk een aantal jaren bij elkaar blijft. "Maar zeker ben je daar nooit van", vervolgt coach Van der Waal zijn verhaal. "Het schijnt zo te zijn dat we twee talentvolle junioren terug- krijgen van Gunco, maar dat weet je pas zeker als we in juni het over- schrijfformulier daadwerkelijk bin- nen hebben. Momenteel hebben we in het eerste team de beschikking over drie spelers die vorig jaar in de jeugd speelden. Twee spelers hebben het wel gered, een niet. Die komt qua mentaliteit te kort voor dit niveau. Je kunt wel mooie acties maken, maar je zal toch ook moeten verdedigen. Op straat zie je soms de beste basketballers, maar meeverde- digen, ho maar. Men weet alles van onze sport, kan ook goed op een pleintje uit de voeten, maar toch worden ze geen lid van een club. Ten eerste omdat ze alleen mooie acties willen maken en ten tweede omdat het soms best een dure grap is. Maar juist die groep zou ik willen oproe- pen iets te gaan doen aan hun men taliteit. Er zijn immers genoeg moge- lijkheden om iets te bereiken. Neem, of beter gezegd grijp die kansen. Laat zien wat je waard bent." Juventus verloor zaterdagavond overigens nipt met 57-54 van koplo- per ASVU. Door dit verlies blijft de ploeg halverwege de competitie op slechts twee punten staan. Een degradatie ligt dus in de lijn der ver- wachtingen. "Dat hadden we al ingecalculeerd. Er gaan er immers vijf uit", aldus de coach. Cor Hulsbus SCHIEDAM - De biljartvereni- ging Blaauwhuis is bij vele Schiedamse biljarters geen onbekende. De vereniging organiseert dit jaar een 'neder- laagserie'. Dertien clubs zijn uitgenodigd. Op 15 januari zijn de eerste partijen al gespeeld. Op 24 april is de laatste wed- strijd gepland. Diezelfde dag zal om 13.00 uur in aanwezig- heid van de bestuursleden van de deelnemende clubs de prijs- uitreiking plaats vinden. Ook de biljartvereniging De Bolder in Vlaardingen heeft de smaak te pakken. Ook deze vereni ging is het nieuwe seizoen weer begonnen met het organiseren van een 'nederlaagserie'. Maar liefst twaalf clubs zijn er uitgenodigd om hun krachten met hen te komen meten in de speelzaa! aan de Columbusstraat 5. Als alles weer verloopt zoals in voorgaande seizoen, zal de nederlaagserie ook nu weer een succesvofle formule blijken te zijn om sportieve maar vooral ook gezeilige ontmoetingen met andere biljarters uit de regio te organiseren. In het dienstencentrum De Woudhoek, Heyermansplein te Schiedam hebben twee biljartclubs hun thuisbasis. De biljartgroep Onder Ons bestaat dit jaar dertien jaar De oudste club evenwel is de biljartvereniging De Woudhoek, die dit jaar haar 20-jarig bestaan gaat vieren. Een van de manieren waarop deze club zich op dit feest gaat voorbereiden, is het organise ren van een 'nederlaagserie'. Hiervoor is een aantal clubs uitge nodigd waaronder ook hun 'even- knie' Onder Ons. De strijd vindt plaats in dienstencentrum De Woudhoek. SCHIEDAM - Komende zater- dag start voor de landelijke teams van de tafeltennisvereni- ging De Korenbeurs de voor- jaarscompetitie met een thuis- wedstrijd. Het eerste herenteam van De Korenbeurs uit Schiedam bestaat uit Jeroen Bastiaansen, Paul van de Leur en Frank Rengenhart. Dit team komt in de voorjaarscom- petitie wederom uit in de eerste divi- sie. Het team zal alle zeilen moeten bijzetten in deze zware poule. Daarbij komt dat Rengenhart nog steeds last heeft van een hardnekki- ge knieblessure, zodat hij in ieder geval de eerste wedstrijd verstek moet laten gaan. De eerste wedstrijd is tegen het team van Arboned/Westa, dat de sterke Chinees Liu Qiang in zijn midden heeft. Het tweede herenteam van De Korenbeurs komt na degradatie in de najaarscompetitie uit in de derde divisie. De eerste wedstrijd die op het programma staat is tegen Wibats uit Den Haag. Het eerste damesteam en het tweede damesteam van de Korenbeurs zijn door degradatie en promotie van plaats gewisseld. Het eerste dames team bestaat nu uit Kim van der Poort, Mandy Toenders, Jolanda Waterreus en coach Jan Simons. De eerste wedstrijd is meteen een krachtproef. Zateredag komt het uit de eredivisie gedegradeerde team van DOV op bezoek. Het tweede damesteam komt ditmaal uit in de tweede divisie. De eerste wedstrijd van deze dames is tegen Woerden. Het derde damesteam komt uit in de vierde divisie. Vorig seizoen maakte dit team zijn debuut in de senioren- competitie op dit niveau. De eerste wedstrijd is tegen Treffers uit Roelofarendsveen. Alle teams spelen op zaterdag 23 januari een thuiswedstrijd in De Korenbeurs aan de Lange Haven 145 in Schiedam. De aanvangstijd van de wedstrijden van het eerste herenteam, het eerste damesteam en het tweede damesteam is 18.00 uur. De andere wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom, de toegang is gratis.

Postiljon | 1999 | | pagina 11