Studiemodel Volkswagen New Beetle RSi Hyundai Lantra presented vernieuwde Wagon Daewoo best verkochte Koreaan in 1998 GM toont vernieuwende concept cars Postfljon Opel MV 6 als communicatiecentrum mmmmmmmmmmmmmm Ifefrfi --- Volop ruimte 20 JANUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 13 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Met de Pontiac Aztek, Buick Cielo, Oldsmobile Recon, Chevrolet Nomad en de Cadillac Evoz introduceert General Motors op de 1999 Detroit Motorshow een innovatieve concept car voor ieder van haar Amerikaanse merken. De voorwielaangedreven Pontiac Aztek combineert de voordelen van een sedan, een compacte MPV en een vrijetijdsauto. Met de Buick Cielo introduceert GM een vierdeurs cabrio, waarbij het gevoel van het 'open rijden' wordt benadrukt. Veel interieur- functies en instrumenten worden via het voice control system bediend. De Oldsmobile Recon heeft een gedeeld zonnedak en -evenals bij de Pontiac- een variabel in te delen stoelopsteling. In het dashboard is een Internet aansluiting aange- bracht. De Volkswagen New Beetle RSi De Volkswagen New Beetle is nog maar nauwelijks versche- nen of er komt alweer een indrukwekkende sportwagen- studie genaamd de New Beetle RSi. Het in zilvergrijs gespoten studiemodel trekt vooral de aandacht door de met 140 millimeter verbrede spatbor- den (de voor- en achter spat- borden zijn door brede zijdor- pels verbonden) en door de imposante voor- en achterzij- de. In de spoiler aan de voorzijde - met luchtinlaten- zijn twee extra koplampen gemonteerd. De ach- terzijde van de RSi wordt gedo- rmneerd door een grote achter- spoiler en volumineuze spatbor- den waaruit twee uitlaatpijpen steken. In het vooronder huist een V6- motor met een zesversnellinsbak. Voor toereikende wegligging zor- gen banden in de maat 255/45 R 18 met 9J x 18-inch lichtmetalen velgen. Het is nog niet bekend of de 'Super' New Beetle in seriepro- ductie wordt genomen. De prijzen van de nieuwe Lantra Wagon worden op 1 februari bekendgemaakt. Van de Zuid Koreaanse auto- merken op de Nederlandse markt (Kia, Hyudai, Daewoo en SsanYong) heeft Daewoo in 1998 de eerste plaats overgeno- men als best verkochte merk. Dit met een verkoopresultaat van 11.068 auto's (marktaandeel van 2.04 procent). Met name in de maand december verkocht en registreerde Daewoo het hoogste aantal auto's in Nederland (1.445 stuks), wat resul- teerde in een marktaandeel van 11.15 procent. Daarnaast bleek de Daewoo Lanos van de verkochte Zuid Koreaanse auto's in 1998 het meest populaire model te zijn (4.579 stuks). Daewoo presenteerde zich in 1995 op de Nederlandse automarkt. Op de AutoRAI, die wordt gehouden van 4 tot en met 14 februari, presenteert Hyundai de vernieuwde Lantra Wagon. De stationwagon kreeg een krachtige neus, meer comfort en extra veiligheidsvoorzieningen. De prijzen van de Lantra Wagon worden op de AutoRAI bekend gemaakt. Eind vorig jaar lanceerde Hyundai al de vernieuwde Sedan versie van de populaire Lantra. Ook bij de Wagon zijn de wijzigingen geba- seerd op de wensen van de Lantra rijders. Aan de achterzijde bestaan de modi- ficaties uit vernieuwde lichtunits die strakker zijn vormgegeven. Verder is de achterwisser voorzien van een intervaischakeling. Bij een neergeklapte bank is achter in de Wagon een volume van 1413 liter beschikbaar. De achterbank is in twee delen neerklapbaar. Het interieur is voorzien van grotere stoelen en ook is gewerkt aan de geluidsisolatie. De verniewde Wagon is leverbaar met drie benzinemotoren (1.5 12V, 1.6 16V en 2.0 16V) en een diesel- krachtbron (1.9D). De 1.5 12V en 2.0 16V is te combineren met een elektronische viertrapsautomaat. Op de Brusselse Autosalon toont Opel hoe communicatiesystemen ergonomisch verantwoord in een auto ingebouwd kunnen worden. Als basis daarvoor gebruikt Opel een Omega MV6 Stationwagon. Voorin is de ontwerp-studie uitge- rust met de nieuwe Carphone CCRT 700 en het Carin navigatiesysteem. Het audiosysteem is een Bose Sound System. Het achtercompartiment is een rijdend kantoor met een draag- bare computer met internetaanslui- ting, fax, print, een GSM en een digital versatile disk, waarvan de schermen ingebouwd werden in de rug van de voorste hoofdsteunen.

Postiljon | 1999 | | pagina 13