Autotrac 4WD voor Blazer Citroen Berlingo beste bestelwagen m Prijzen rijlessen omhoog Hertz breidt tors uit Ultra-snelle banden Opel Vectra '99 primeur tijdens Autorai Terwijl de S-klasse lang- zaamaan ons land binnen- druppelt, presenteert Merce des-Benz het volgende top- model alweer: de CL. Deze coup belooft technologisch nog innovatiever te worden dan de al niet van vooruit- strevende techniek gespeen- de S. De marktintroductie staat gepland in het najaar van 1999, de officiele pre- sentatie is voorbehouden aan de Autosalon van Geneve, geopend van 11 tot 21 maart 1999. Stabiel Perfecte sturing 20 JANUARI 1999DE POSTILJON EDIJIE 12 PAGINA 15 Als de Nederlandse auto- en motorrijscholen goed calculeren, gaan dit jaar de lesprijzen omhoog. De stijging wordt veroor- zaakt door hogere loonkosten en autokosten, als gevolg van een daling van het aantal door te bere- kenen uren per instructeur. Die heeft volgens de BOVAG meer tijd nodig voor bijscholing en exa- mens. Dit blijkt uit voorbeeldbere- keningen van de BOVAG, afdeling verkeersopleidingen. Een uur praktijkles personenauto (B) zou 74,50 moeten gaan kosten, een stijging van ongeveer 5,-. Een motorrijles gaat ongeveer 78,50 kosten. Een heel uur C-rijles (vrachtauto) gaat 97,- kosten en een D-rijles (bus) 100,-. Autoverhuurbedrijf Hertz gaat dit jaar een forse uitbreiding van het aantal vestigingen realiseren. Het gaat zowel om eigen vestigingne als om agentschappen. Hertz wil met de uitbreiding een betere geografische dekking verkrijgen en met de groei van de omzet haar marktpositie verstevigen. Daarnaast legt Hertz zich toe op het verhuren van bestelwagens. Hertz is met ruim 5400 vestigingen in 140 landen internationaal markt- leider in de autoverhuurbranche. TOYO Banden Nederland introdu- ceert tijdens de AutoRAI de niu- ewe TOYO Proxes T1-2. Deze band voor het ultra-hoge snelheidssegment vervangt de Toyot Proxes T1 Plus. De TOYO Proxes T1-S wordt leverbaar in 49 afmetingen in de snelheidscatego- rieen V (240 km/h), W (270 kmh) en Y (300 km/h). Porsche heeft de Toyo Proxes als eerste montage op de Porsche 911 Carrea toegepast. Opel lanceert tijdens de Autorai, die duurt van 4 tot en met 14 februari een nieuwe versie van de succesrijke Vectra. De '99 Opel Vectra is op tailoze punten verfijnd. Kleine en grote aanpas- sing -chroom accenten in de grille, andere verlichtingsblok- ken, maar ook een van de grond af aan opnieuw ontwikkelde aerodynamics met nieuwe bum- perspoilers en zijstrips- geven de Vectra een volwassen uitstra- ling. Daarnaast is motoreniijn flink onder handen genomen en zijn er drie nieuwe motoren. Ook zijn er grotere stabilisatorstan- gen gemonteerd op de Vectra. De nieuwe Vectra staat op 15- inch velgen met brede banden en wordt leverbaar als hatch back, sedan en stationwagon. Verder komt voor de nieuwe Vectra het Philips CCRT 700 sys- teem, waarin radio en hands- free GSM telefoon zijn gecombi- neerd. Deze combinatie is stan- daard op de Vectra CDX, De Opel Vectra '99. Mercedes-Benz presenteert (St Op de salon voor Bedrijfs- en Vrijetijdsvoertuigen in Brussel, die duurt tot 24 januari, stelt Chevrolet de 1999 versies voor van de recreatieve 'sport utility1 voertuigen Blazer en S10 Pick up en van de Trans Sport mono- volume. Alle modellen van de Chevrolet Blazer worden nu uitgerust met de vernieuwende Autotrac vierwielaan- drijving die vroeger alleen op de grote tahoe SUV beschikbaar was. Wanneer dit systeem in de Auto4WheelDrive modus staat, ver- deelt een visco-koppeling het kop- pel en het vermogen tussen de voor- en achteras. De ronde koplampen zijn in de smaak gevallen bij 'Das Haus'. Na de E en de CLK profiteert nu ook de CL van deze 'family- look'. De auto kenmerkt zich door zachte, vloeiende vormen en een langgestrekte lijn. Opmerkelijk zijn de achterlich- ten die als het ware om de hoek steken. Dan de technische tnno- vaties. De nieuwste ontwikke- ling is door Mercedes ABC gedoopt: Active Body Control. Dit behefst een veersysteem dat middels sensoren en hydrauli- sche cilinders de gebruikelijke rol- en duikbewegingen com- penseert. CL-klasse: de nieuwe verrassing van Mercedes-Benz voor 1999. Zo blijft de carrosserie stabiel tij dens bijvoorbeeld het nemen van bochten of bij het remmen. Ook Citroen kent een soortgelijk systeem in haar Xantia Activa. Zaken als Distronic (automatisch afstand houden) en Keyless-Go (sleutelloos instappe'n en starten), bekend uit de S-klasse, worden leverbaar op de CL. Bij een sportcoup van 'Das Haus' horen traditiegetrouw potente motoren, in dit geval zelfs een totaal nieuwe twaalfcilinder. De 36- klepper krachtbron van de CL 600 levert 270 kW/367 pk en een maxi- mum koppel van 535 Nm. De andere keuze behelst de CL 500 met een 225 kW/306 pk-sterke V8. De prijzen zijn nog niet bekend. Ondanks de permanente vierwiel- aandrijving ontstaan in bochten toch geen spanningen in de aan- drijflijn. Op een goede ondergrond wordt 100 procent van de aandrij- ving automatisch naar de achter- wielen gestuurd. Autotrac biedt ook de mogelijkheid naar de standaard achterwielaandrijving of naar vier- wielaandrijving met korte versnel- lingen over te schakelen. Met de nieuwe standaard elektrische ver- stelbare voostoelen (zes posities) biedt de vierdeursversie van de Blazer veel comfort. De S10 Pick-up is beschikbaar met een zuinige 2.2 liter viercilinder en achterwielaandrijving of met een 4.3 liter V6. De S10 is niet lever- baaar in Nederland. Het Britse tijdschrift 'What Van' heeft onlangs aan de Citroen Berlingo voor het tweede ach- tereenvolgende jaar de prijs 'Light Van of the Year' toege- kend. Dit titel is de bevestiging van het commerciele succes van de Berlingo. Daarnaast heeft Citroen, ter gele- genheid van de Autoshow in Birmingham, maar liefst 4 onder- scheidingen in de wacht gesleept. Drie designprijzen werden toege- kend door de IBCAM British Steel Auto Design Awards aan de respec- tievelijk: de Citroen C3, verkozen tot 'Best concept Car'; de Berlingo Multispace, uitgeroepen tot de beste auto van zijn klasse en de Berlingo bestelwagen, die als eerste eindigde in de categorie lichte bedrijfswa- gens. Ten slotte heeft de Saxo VTS de prijs van de 'Best New Motor '98' ontvangen, beschikbaar gesteld door het meest verkochte autoblad in Groot-Brittannie. De Chevrolet Blazer wordt nu uitgerust met Autotrac' De Citroen Berlingo, hier is afgebeeld de Multispace, kreeg onlangs in Engeland de prijs 'Light Van of the Year' toegekend.

Postiljon | 1999 | | pagina 15