Walvisleden leveren prima prestaties Paul de Leeuw in de ban van Feijenoord Scbiedamse bowlers bereiken landelijke finales Feestavond in Ahoy Afstraffing Korenbeurs- heren bij tafeltennis MEUBELEN! Competitie Gratis kennismaking Eenkennig Selectie Opwarmer 27 JANUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 SCHIEDAM - Afgelopen zaterdag is de tafeltennis- competitie gestart voor de teams die op landelijk niveau spelen. Voor de herenteams van de Korenbeurs liep dit op een afstraffing uit. De thuis- wedstrijd van het eerste herenteam tegen het ster- ke Arborned/Westa uit Wessem werd verloren met 10-0. Het tweede herenteam startte met een 4-6 nederiaag tegen Wibats uit Den Haag zeer matig, hoewel de nieuwkomer Wietse Kant drie enkelspeto- verwinningen behaaide. Het nieuwe eerste damesteam van de Korenbeurs speelde tegen DOV uit Heerhugowaard. Bij de pauze stond er een 3-2 voorsprong op het scorebord. Na de pau2e ging het echter minder goed en eindigde de wedstrijd in een 4-6 nederiaag. Het tweede damesteam is de competitie met een 7-3 over- winning begonnen tegen Woerden. Lineke Snelier had met drie overwinningen een groot aandeei in de winst. Het derde damesteam begon zeer sterk tegen DeTreffers uit Roelofarendsveen. In deze wedstrijd eindigde de over- winning na eerder een score van 4-0 uiteindelijk in een 6-4 score voor de Kore nbeursdames. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27. Tot ziens. Kom kijken en vergelijk zclf! De Schiedamse bowlingvereniging BVS De Walvis doet het prima in de landelijke competitie. (Foto: Van Det fotoproducties SCHIEDAM - Bowlen is nu niet bepaald een televisiesport. Dat betekent dat de bowlingsport niet populair is bij het grote publiek. Althans als sport niet, want bijna iedereen in ons land heeft ooit met plezier gebowld. Menigeen op een feestje of par- tijtje van de zaak of familie. Bij BVS De Walvis wordt bowlen als sport zeer serieus beoefend. Met tal van kampioenen tot gevolg. De Bowling Vereniging Schiedam 'De Walvis' bestaat ruim 23 jaar en is gevestigd aan de Nieuwe Haven 235 te Schiedam. Daar komen de bowlers met veel plezier bijeen. Bestuurder H. Riem vertelt vol enthousiasme over zijn BVS De Walvis. "De vereniging heeft 180 seniorle- den en de jeugdafdeling bestaat uit 24 leden en is nog steeds groeien- de.Er wordt gebowld op de maan- dag, woensdag en donderdagavond, de jeugd gooit zijn bal op de zater- dagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur. Onder deskundige leiding van de jeugdbegeleiders en trainers kan op acht banen tegelijk worden gespeeld. "Ballen en schoenen zijn op de bow ling aanwezig, maar bijna alle leden beschikken over eigen materiaal. Verder worden er regelmatig diverse toernooien georganiseerd door de vereniging. Bowlen is dus een heuse sport die in vrijwel elke gemeente wordt beoe fend. De pins 'vliegen' soms door de lucht alsof het veertjes zijn. De strik es en spares 'vallen' gedurende de gehele wedstrijd. Even zo maar belangstellend een blik werpen op de bowlingbanen levert fraai schouwspel, maar ook een lichte vorm van jaloezie op. De spelers kij ken elkaar trio/nfantelijk aan en met een 'zo moet het-blik' wordt de tegenstander uitgedaagd de prestatie te overtreffen. De heer Riem, zelf actief lid, is trots op de bowlers die overal in den lande de naam van Schiedam hoog houden. "Er wordt ook met diverse drie en vijf mans-team's in de nationale competitie gespeeld. Van de hoofd- klasse tot en met de vierde klasse en met goede resultaten, want dat mag best wel eens worden gezegd en geschreven. Bowlers krijgen jammer genoeg niet veel aandacht van de media. "Het Stedenteam speelt in de hoog- ste klasse van de afdeling en heeft zich geplaatst voor de landelijke finale in Haarlem op zondag 31 januari", zo vervolgt Riem zijn ver- haal. "Hiervoor is een bus gehuurd om gezamenlijk af te reizen. Wil iemand mee om een kennis of fami- lielid te komen aanmoedigen dan is dit mogelijk. De kosten bedragen slechts tien gulden per persoon. "Ons juniorenteam is onlangs kam- pioen van hun afdeling geworden en deze formatie heeft zich eveneens geplaatst voor de landelijke finale in Eindhoven die op zaterdag 30 janu ari wordt gespeeld. Ook hier is een bus voor ingehuurd en de kosten bedragen eveneens een tientje per persoon. De senioren vertrekken om 8.00 uur en de junioren vertrekken om 9.00 uur vanaf Bowling De Walvis." (Voor inschrijvingen kan men bellen met H. Riem: (010) 2731883) "We kunnen zowel jeugd- als senior- leden gebruiken. We roepen de jeugd dan ook op eens een keer vrij- blijvend te komen kijken bij onze vereniging. Het is altijd gezellig op onze bowlingbijeenkomsten. Voor jeugdleden is de eerste keer gratis. Veel kinderen hebben wel eens op een feestje met andere kinderen gebowld. Maar zij weten dan niet dat het ook als serieuze sport beoe fend kan worden. Vandaar dat wij hen de mogelijkheid bieden kennis te komen maken." Het bowlingseizoen loopt van Sep tember tot mei. Een eenmalige con- tributie bij BVS De Walvis voor seni oren bedraagt f 76,50 per jaar, voor junioren (16-18 jaar) is dat f 30,-. Voor aspiranten (8-16 jaar) wordt f 25,00 gevraagd. Wel worden er ook bedragen per speeldag gevraagd. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met H. Riem, tele- foon/fax: (010) 2731883. Cor Hulsbus REGIO - Hoewel de voetballers van Feyenoord op vakantie zijn, Wordt achter de schermen kei- hard gewerkt aan de tweede helft. Dat deel van de competitie moet worden voorafgegaan door een gezellig en uniek supporters- feest. Zoals de stand van zaken nu is, speelt Feyenoord op don- derdag 4 februari in en tegen FC Utrecht (beker) en staat het een dag later in een wellicht bomvol Sportpaleis Ahoy. De jaarlijkse open dag van Feyenoord is in de loop der jaren uitgegroeid tot een waar volksfeest voor Feyenoord-aanhangers en hun familieleden. Jong en oud verzame- len zich eens per jaar in en rond de Kuip. Daarin was Feyenoord trends etter. Nu loopt de Stadionclub wederom voorop, want als eerste club in Nederland organiseert het Op 5 februari een grote feestavond in Sportpaleis Ahoy. "Maar die halen wij ook in huis", laat Sjaak Troost (commercieel manager) het legioen weten. "We hebben heel wat bekende namen gevraagd op te treden. Wat te den- ken van Lee Towers, die het op 10 december uitgekomen nieuwe Feyenoordlied ten gehore zal bren- gen. En Ruth Jacoth, Timeless, Sugar Lee Hooper en niet te verge- ten Hans Klok, die anderhalf jaar geleden de gehele selectie op magi- sche wijze tevoorschijn toverde." "Maar ook onze nieuwe speaker, Peter Houtman, zal optreden. Peter kan echt heel goed zingen. Allemaal Rotterdamse artiesten, want daar houden we tegenwoordig veel rekening mee. Lee Towers wordt overal in het land gezien als Feyenoordman en dat geldt ook voor Gerard Cox en Koos Postema." Je kunt de beste artiesten in huis halen, maar als ze eenmaal verbon- den zijn aan een andere club, dan pruimt het legioen ze niet meer. Dat geldt jammer genoeg ook in andere steden. Het is helaas jammer, maar daar heb je als organisatie mee te maken. Gelukkig heeft Rotterdam nogal wat bekende mensen voortgebracht, die bovendien meestal ook nog een binding hebben met Feyenoord. De presentator van de avond is Paul de Leeuw. Hij had als wens nog eens in de Kuip te mogen optreden. Hij krijgt nu de kans om in Ahoy' te staan voor ons legioen en beide par ti jen zijn hier heel blij mee." Paul had onlangs Leo Beenhakker als gastpresentator. Ik ken hem ook al jaren en weet dat hij Feyenoord een warm hart toedraagt. Zijn vader maakte het overigens ooit mogelijk om Ruud Gullit naar de Kuip te halen. De Leeuw is zelf content met zijn presentatorschap. "Ik heb een paar jaar geleden Taument en Blinker in de uitzending gehad. Vorig jaar zon- den we een keer's avonds uit vanuit een vrijwel lege Kuip. Hoewel ik geen verstand van voetbal heb, draag ik Feyenoord en Rotterdam een warm hart toe. Bovendien blijft Ahoy iets bijzonders." Feyenoord was dus de eerste club in Nederland die een open dag ver- zorgde. Nu krijgt het legioen als eer ste een eigen feestavond waar natuurlijk de selectie een behoorlijk aandeei in zal krijgen. Paul de Leeuw ontvangt op de bank spelers en oud-spelers. De spelersgroep zal met Lee Towers het nieuwe lied ten gehore brengen, dat ook deze winter (datum is afhankelijk van de presta ties) op cd zal verschijnen. De avond staat gepland voor 5 februari en wordt georganiseerd door de Supportersvereniging en de Stichting Feyenoord. "Die samen- werking verloopt prima", laat Troost weten. "Kort geleden heeft de suppor tersvereniging het magische getal van 25.000 leden bereikt. Men is inmiddels ook uitgegroeid tot een volwassen (gespreks)part- ner. Er is ook een klankbordgroep geformeerd uit ieder stadionvak. Zo blijft Feyenoord op de hoogte van de wensen van het publiek. Niet op het gebied van voetbal, maar op andere fronten. Zo heeft men inspraak in de muziek die rond een wedstrijd wordt gedraaid." "Wij blijven als bestuur zo op de hoogte van wat er onder het publiek leeft en dat is voor Feyenoord een prima zaak. We kennen al geruime tijd een aantal publieksvoorlichters die van een aantal kantoormedewer- kers, ook wel klantenservice genoemd, antwoord op tal van vra- gen kunnen krijgen." "Er werken inmiddels meer dan 25 mensen bij Feyenoord en dan praat ik niet over de werknemers die zich met het voetballen op zich bezighouden. Feyenoord is een bedrijf geworden." "Wij pretenderen dat we een volks- club zijn. Feyenoord straalt geen arrogantie uit. Het Feyenoordgevoel is uniek, dat merken we aan de hoe- veelheid rondleidingen, acties en busreizen vanuit het gehele land. Zon feestavond kan dat gevoel alleen maar versterken. De komende open dag zal overigens op 28 juli worden gehouden. Hoewel het feest twee dagen voor Cambuur-Feyenoord wordt gehou den, wordt dit evenement toch gezien als een kick off voor het tweede deel van de competitie. "Je kunt zeggen dat de open dag de mensen in de stemming brengt voor het eerste deel en dat dit als een ver- volg of eigenlijk als een opwarmer. voor de rest van de competitie gezien mag worden. "De voorverkoop via de Ticketbox (vier kaarten per Club Card) en het kantoor van Feyenoord (aan de voorzijde van het stadion) verloopt uitstekend. Er zijn inmiddels al tegen de 5000 toegangsbewijzen verkocht. De prijzen van de kaarten houden we bewust betaalbaar. De voordeligste tickets kosten 36,50. Daarnaast worden kaarten van 39,- en 41,50 verkocht. De eerste ring is al een tijdje uitverkocht. Ahoy zal helemaal in rood-witte kleuren worden versierd. "Naast de artiesten en de selectie krijgt het publiek- ook een spectacu- laire lasershow voorgeschoteld. Boven het grote podium worden grote schermen gehangen, zodat iedereen alles goed kan volgen. Kortom, het wordt een waar fami- liefeest waar iedereen met een Feyenoordgevoel zich prima zal thuisvoelen. Het legioen krijgt nu mooi de kans de strijdliederen weer eens te oefenen, want op dat sterke punt wordt de aanhang de laatste tijd verslagen. Wellicht dat het nieu we lied een topper kan worden. Paul de Leeuw presenteert op 5 februari de Feyenoord-feestavond in Ahoy. (Foto: Clemens Rikken)

Postiljon | 1999 | | pagina 15