GRATIS Popeye zonder spinazie in Pand Paulus Werk aan kap van molen De Walvisch vordert Postiljon m ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM NIET ONTVANGEN? m 079-3410128 Woensdag 27 januari 1999 2e jaargang nummer 22 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 N O Directeur Diana Wind over Nageslacht is de Schiedamse bowlers bereiken WEEK toekomst Stedelijk Museum jeneverschaamte voorbij tandelijke finales VOOR PARTICULIEREN Gevangen Dit Is een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 2640 AB Pijnacker Tel: 015-2615050 Fax: 015-3615052 SCHIEDAM WEKELIJKS - 0PLAGE 41.000 UI UI Zie de bonnen elders in de krant. SCHIEDAM - Roland Sohier, afgestudeerd in 1972 aan de Gerrit Rietveld Academie, expo- seert tot en met 28 februari in Pand Paulus. Hij nam deel aan talrijke exposities. Afgelopen zaterdag werd de tentoonstelling officieel geopend voor het publiek. Zijn tekeningen op grote vellen papier zullen zonder twijfel bij veel van de toeschouwers van zijn werk, gefronste wenkbrauwen of een vra- gende blik oproepen. lets dergelijks was zaterdagmiddag tijdens de opening van de expositie in Paulus al enigszins merkbaar. De tekeningen van circa 2 x 1.50 meter (houtskool, kleurpotlood) lijken te zijn ontstaan uit grote woede, uit onmacht. Vrijwel zeker zijn ze op papier gezet zonder voorstudie, want de vellen papier zijn flink onderhanden genomen: Vlekken en krabbels die gedeeltelijk zijn verwij- derd en waarover opnieuw werd begonnen. Alex de Vries vervaardigde een boekje ter begeleiding van de ten toonstelling met een aantal afbeel- dingen en tekst. Precies zoals het werk van Sohier bevat de tekst van De Vries - die hij tevens tijdens de opening van de tentoonstelling voorlas - zoveel tegenstellingen dat je je na afloop kon afvragen, waar nou eigenlijk over ging. In ieder geval werd wel duidelijk dat Sohier volgens de tekstschrijver gevangen zit in zijn eigen geluk. Want heeft hij het als 'Familyman' niet getroffen? Hij weet dat hij enorm geluk heeft gehad en dat alle ellende die hem in dat geluk is gebracht daarvan niet los kan wor- den gezien. Sohier is iemand die zijn geluk niet aankan en zich daarom vasthoudt aan alles wat dat geluk bedreigt, waarvan hij natuurlijk zelf de grootste bedreiging vormt, want hij houdt zich vooral vast aan zich- zelf, aldus Alex de Vries. Op de tekeningen van Roland Sohier in Pand Paulus staan gezins- leden dicht bijeen, beschutting zoe- kend bij elkaar, bedacht op een wrange grap van de clown die vaak staat afgebeeld. Het wekt wonder- lijk genoeg associaties op met de oude tekenfilms van Popeye the Sailor Men waarop in noodgevallen het pijprokende figuurtje een blik spinazie opentrok en daarmee, voor een kort ogenblik, de boze wereld aankon. De expositie is tot en met 28 febru ari te zien in Pand Paulus, Korte Haven 125 en is geopend van don- derdag tot en met zondag van 13.00 17.00 uur. Op zaterdag 23 januari opende Alex de Vries, directeur van de Akademie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch (r.j, de expositie van Roland Sohier in Pand Paulus. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - De werkzaamheden aan de in 1996 door een felle brand verwoeste molen De Walvisch vorderen gestaag. Vorige week was men druk bezig aan de kap van de molen. Rond de kap staat ter bescherming een overdekte stellage. Het beeld van De Walvisch zonder molenkap is al zo geiVoon geworden dat het even wennen zal zijn als deze unieke molen van Schiedam weer in zijn oude glorie is hersteld. Voorlopig is het nog niet zover. Het Comite Help De Walvisch uit de Brand trekt er hard aan om de uit 1794 stammende molen weer in zijn geheel te restaureren. Tot nu toe met veel succes. (Foto: Van Det fotoproducties) Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 3437461

Postiljon | 1999 | | pagina 1