Wijkcentrum De Erker onder druk om te fuseren De Erker stelt gemeente samenwerking met SWS voor Schiedam en Delft: voor spoortunnel, tegen A4 Mercedes-Benz VITO ACTIE Bedrijfswagens €169.- Presentatie kandidaat- voorzitters PvdA Werken aan een eigen boek Automobiliste van tas beroofd UVij nodigen u graag uit in onze showroom POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Zeggenschap Fusie VITO 108 D "AMIGO" v.a.€ 13.995,- per maand* Uit voorraad leverbaar in diverse kleuren en uitvoeringen ook met DUBBELE CABINE. Zeer aantrekkelijke leasing/financiering aanbiedingen op aanvraag. Rogam heeft ook een ruime sortering gebruikte bestel- en vrachtwagens. 27 JANUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAMA/LAARDINGEN - Op zondagmiddag 31 januari organi- seren de afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis van de PvdA een gezamenlijke meeting in Sportpark de Vijfsluizen, Mr. Kesperweg 45, grens Vlaardingen/Schiedam. De drie kandidaat-voorzitters van de PvdA zullen zichzelf presenteren, te weten: Marijke van Hees en het duo Lennaart Booy en Eric van Bruggen. Na de voorzitterskandi- daten spreken Edith Hallesleben en Arie de jong de aanwezigen toe. Zij staan hoog op de kandida- tenlijst voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten, op 3 maart. Er zal in de informele sfeer met elkaar gediscussieerd kunnen wor- den over voor de regio belangrijke thema's als Zestienhoven, de A4 en de Maasvlakte. Behalve voor leden is deze vergadering ook toe- gankelijk voor andere belangstel- lenden. Nadere informatie: PvdA, afdeling Schiedam (010) 4708382). SCHIEDAM - MachteldTeekens exposeert tot 13 februari tekenin- gen en boeken in de Openbare Bibliotheek aan het Stadserf. De tentoonstelling wordt 28 januari om 20.00 uur geopend met een toelichting van de kunstenaar. Hierin gaat zij in op het ontstaan van beeld en woord. Op zaterdag 30 januari organiseert Machteld een workshop in de Artoteek aan het Bachplein. Zij gaat met een beperkt aantal deel- nemers op zoek gaat naar de her- komst van eigen rituelen die vaak zijn ontstaan in de kindertijd. In de workshop gaan de deelnemers op een innerlijke ontdekkingstocht die aan het eind van de cursus een boekje oplevert met eigen tekst en beeld. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Machteld Teekens, (010) 4219649 of met Julia Snikkers van Artotheek Schiedam (010) 4709827. SCHIEDAM - Zaterdagavond 23 januari rond half negen vroeg een 61-jarige vrouw uit Vlissingen, met haar auto rijdend op de RJ. Troelstralaan in Schiedam, aan drie daar lopende jongens de weg naar de snelweg. Zeer bereidwillig stapten de drie knapen bij de vrouw in de auto en gidsten haar naar de Rijksweg A20. Bij een sporthal en een benzinestation, even voor de oprit, stopte de vrouw om onder dankzegging de drie jongens uit haar auto te laten stappen. Bij het uitstappen leidden -van hen haar echter af, waarna door een andere knaap de tas van het slachtoffer werd weggegrist. In de tas zaten enkele persoonlijke bescheiden en een nog onbekend geldbedrag. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnaoker-regio, Gouda stad, Waddinxveen,Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep - Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM - Als je in het wes- ten van Schiedam op het plein staat tussen de Aleidastraat en de Jan van Avennesstraat, kan het niet anders dat de aandacht direct wordt gevestigd op het gebouw De Erker. Het wijkcen trum staat daar sinds november 1985. Het is het resultaat van een fusie tussen het buurthuis de Kreek, in die tijd gevestigd op de Lange Haven, en de Bewonersvereniging die in de van Beverenstraat haar domicilie had. De naam 'Erker' heeft het gebouw waarschijnlijk te danken aan de gla- zen doorzichtige voorkant die gezien kan worden als een symbool voor de openheid naar de wijk toe. Een wijkcentrum moet namelijk - als het goed is - dienstbaar zijn aan alle bewoners van de wijk. Dat kan in het geval van De Erker dan ook let- terlijk genomen worden. De deuren zijn iedere werkdag van 9.00 tot 22.30 uur geopend. Ook in het weekend is er veel te doen. In het centrum staat de bezoeker centraal. Er heerst een leuke sfeer en het gonst er van de bedrijvigheid. Het centrum wordt beheerd door een team van ongeveer twintig Afgelopen zaterdagavond werd in wijkcentrum De Erker een countrya- vond met livemuziek gehouden. (Foto: Van Det fotoproducties) werknemers die een dienstverband hebben met De Erker. Er zijn ook een vijftigtal docenten actief en zo'n 140 vrijwillige medewerkers. SCHIEDAM - Op donderdag 28 januari is er een vergadering van de Commissie Welzijn van de gemeenteraad. Hierin zal het punt van de door de gemeente gewenste fusie tussen wijkcen trum De Erker en de Stichting Welzijn Schiedam (SWS) per 1 januari 2000 aan de orde komen. Indien De Erker niet fuseert, willen B W de subsi- dierelatie met De Erker beeindi- gen. Het wijkcentrum ziet fusie niet als een goede oplossing en heeft de raadsleden een brief geschreven waarin een klemmend beroep wordt gedaan hiermee niet in te stemmen. Wei is De Erker bereid een nadere samenwerking aan te gaan met het SWS en andere maatschappelijke instellingen. Dit kan worden vastge- legd in een samenwerkingsovereen- komst. Voorzitter Marina Monte van De Erker: "Het beeindigen van de sub- sidierelatie met het wijkcentrum vindt niet plaats omdat de gemeente ontevreden zou zijn met het werk van De Erker. Integendeel, de gemeente steekt regelmatig de lof- trompet over het werk dat in De Erker plaatsvindt. Ook in het verle- den was de Commissie Welzijn vol lof over De Erker. Voor De Erker is het van groot belang dat de wijkbewoners, vrijwil lige medewerkers en bezoekers cen traal blijven staan in het werk. "Een gefuseerde stedelijke instelling zal dit belemmeren vanwege het feit dat de besluitvorming over meer lagen gaat plaatsvinden." Wijkcentrum De Erker is ervan overtuigd dat de zeggenschap van wijkbewoners en vrijwillige medewerkers verloren gaat in een centrale welzijnsorgani- satie waarvoor de SWS heeft geko- zen. Volgens De Erker kan het door de gemeente gewenste centrale aan- spreekpunt ook worden bereikt door een samenwerkingsverband. "Een fusie leidt tot meer bureaucra- tie en heeft geen toegevoegde waar- de", zo besluit Marina Monte. In De Erker zijn het de vrijwilligers en de bezoekers (dus de mensen uit de wijk) die zelf zeggenschap hebben over de samenstelling van het pro- gramma van activiteiten. Het is bijna teveel om op te noemen: kleu- terinstuif, peuterspeelzaal en diverse andere activiteiten voor kinderen tot 12 jaar. Dagelijks wordt door mid- del van de zogenaamde 'Kinderen- buurtbus' op een van de pleinen van de wijk na schooltijd de mogelijk- heid geboden om kosteloos op zin- volle manier vrije tijd door te bren- gen met spelletjes en bezigheden, al of niet in cursusverband voor tie- ners. Maar er is ook een jongeren- disco, huiswerkbegeleiding, dans- groepen, diverse sporten cursussen van knutselwerk tot kunst en taal- ontwikkeling. Ook zijn er muziek- lessen voor verstandelijk gehandi- capten. Verder is er een geheel uit eigen mid- delen tot stand gekomen wijkkrant 't Hart van West, door de buurtbe- woners zelf geschreven en maande- lijks verspreid. Het aantal bezoekers per week wordt geschat op zo'n tweeduizend. Het is een gemeleerd gezelschap dat men aantreft. Ze komen uit alle sociale lagen en etnische groeperin- gen. Ook mensen die om de een of andere reden naast de maatschappij zijn komen te staan, kunnen in De Erker door deel te nemen aan bepaalde activiteiten of door het doen van bepaald vrijwilligerswerk soms net dat opstapje vinden tot integratie in de samenleving. Voor het vervullen van al deze zeer belangrijke taken voor de wijk is subsidie onontbeerlijk. Helaas over- weegt de gemeente Schiedam de sub- sidie-relatie met De Erker op te zeg- gen als men niet bereid is zich te laten opnemen in de Stedelijke stich ting Welzijn Schiedam (SWS). Deze fusie zou op 1 januari 2000 tot stand moeten komen. Tot nu toe is in deze stichting al een aantal Schiedamse buurt- en clubhuizen ondergebracht. Echter, de vrees is niet ongegrond dat zodra de Erker deel gaat uitmaken van die SWS, dit ten koste zal gaan van activiteiten, financien, personeel en kwaliteit van het werk. De inspraak van de bezoe kers en vrijwilligers zal zonder meer verloren gaan. Uit gesprekken met nieuwe bezoe kers blijkt steeds maar weer hoe enthousiast men is over het functio- neren vali De Erker. De leden van de medewerkersraad willen het dan ook graag zo houden. Centrale structuren zullen het huidige func- tioneren van De Erker zeker geen goed doen. Men heeft de gemeente dan ook alternatieve voorstellen gedaan inzake nadere samenwer king met de andere wijk- en buurt- centra via de SWS. Zelf bewaar ik prettige herinneringen aan de activi teiten waaraan ik gedurende enkele jaren bij De Erker heb kunnen deel- nemen. Het zou doodzonde zijn als er iets van het werk van dit centrum verloren moest gaan. Piet Pensioen SCHIEDAM/DELFT - Vorige week hebben onder andere de PvdA-wethouders Torenstra en Wiegman van respectievelijk de gemeente Delft en gemeente Schiedam en de PvdA-fractie- voorzitter van Vlaardingen een brief aan minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat gestuurd. Hierin spreken zij hun steun uit voor de Tweede Kamermotie waarin de aanleg van de A4 noord wordt geschrapt en waarin gepleit wordt voor een breder spoornet en een spoortunnel in Delft. Op 21 januari heeft een afvaardi- ging van de ondertekenaars van de brief een gesprek gevoerd met Ad Melkert, fractievoorzitter van de PvdA. Inmiddels heeft Melkert laten weten ook voor de betreffende motie (van PvdA en D66) te zijn. Een viersporige tunnel door Delft heeft volgens deze PvdA-politici zeer gunstige effecten voor de stad, de regio en daarbuiten. Voor Delft ligt nu een ingrijpende verbetering van het leefmilieu binnen handbereik. Verder ontstaat met een viersporig trace tussen Rijswijk/Delft en Schiedam de mogelijkheid voor een 'lightrailverbinding' Rotterdam-Den Haag, met goede verknoping met de metro/(snel)tramnetten van Rotterdam en Den Haag. Dat is beter dan meer asfalt aanleggen. Verder draagt het niet doorsnijden van Midden Delfland door de A4 enorm bij aan het behoud van de kwaliteit van dit stilte- en recreatie- gebied, zo wordt beklemtoond. 4 (Financial Leasing op basis van loopti|d 60 maanden en een aanbetaling/inruil slottermijn van beide 3.400,-)Alle genoemde bedragen zijn exclusief BTW. 1€ (euro) 2.20371 ROGAM Bergweg Zuid 102, 2661 CV Bergschenhoek, 010-4180400 ^UW PARTNER IN BEDRIJFSMATIGE MOBILITEITJ

Postiljon | 1999 | | pagina 3