Gijs Zwaan kiest voor SW/SMC Ex-prof van Zwervers opvolger Guus Haak Ifleintjes van I*Set y Opening sportcafe De Uitdaging Bloemschikken in De Boshoek Grote Feyenoord Avond op TV Ri|nmond Inschrijving Radio Rijnmond Loop Goede harmonie Perfect Piet Pensioen 3 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 REGIO - De schoenen waarmee Nellie Cooman wereldkampioen werd, het vizier van Jos Verstappen, de hockeystick van Paul Litjens en een door de selec- tie van FC Barcelona gesigneerd voetbalshirt. Het zijn enkele van de vele veilingartikelen van beken de topsporters die sinds 3 febru- ari, vanaf 20.00 uur te bezichtigen zijn bij de opening van sportcafe De Uitdaging. Het cafe is geves- tigd aan de Prinsendam 182/188 in Rotterdam en is het eerste cafe in Europa dat geheel is opgezet vol- gens de Amstel Champions Cafe- formule. De cafes kenmerken zich door een inrichting waarbij alle denkbare sported aan bod komen. Bezoekers kunnen, naast het nutti- gen van een drankje, bijvoorbeeld in de mini-bibliotheek terecht voor zo'n tweehonderd sporttitels of een sportwedstrijd volgen op een van de 27 televisiemonitoren. Het is de bedoeling dat er in Europa meer sportcafes volgens dezelfde formule opgezet gaan worden. SCHIEDAM - Groei Bloei afde- ling Schiedam organiseert de voorjaarscursus bloemschikken. De cursus gaat op woensdag 3 februari van start onder leiding van Rene Leeuwangh. De cursus wordt gegegeven in Natuur- centrum De Boshoek, Bospad 3. Aanvang: 20.00 uur. De kosten van zeven lessen bedragen (een maal per twee weken) f 30,- voor leden van Groei Bloei en f 40,- voor niet-leden. Voor meer informatie en inschrijving kan men contact opnemen met: (010) 4714391/4712389/4737913. REGIO -TV Rijnmond brengt op zondag 7 februari een bijzonder twee uur durend programma: De Grote Feyenoord Avond. Het laat- ste deel van de voetbalcompetitie begint dat weekeinde.TV Rijnmond geeft allereerst een ver- slag van Feyenoord in Ahoy. Er treden allerlei bekende artiesten. Het tweede onderdeel van de avond bestaat uit een gesprek in Het Heerenhuys onder leiding van Liesbeth van der Kruit van TV Rijnmond en de chef sport van het Rotterdams Dagblad Peter Ouwerkerk. De uitzending - centraal gepresen- teerd door Jamaine van derVegt - begint die avond bijTV Rijnmond om 21.00 uur. De ware fan kan dan eerst de verrichtingen van Feyenoord zien in Studio Sport voordat hij of zij overschakelt naar TV Rijnmond. De herhaling is elke twee uur te zien vanaf 23.00 uur tot maandagmiddag 16.00 uur. REGIO - De inschrijving voor de Radio Rijnmond Loop, die zal plaatsvinden op zondag 18 april, is geopend. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren, de receptie van Radio Rijnmond, de receptie van het Rotterdams Dagblad, de informatiebalie van de DRR, de informatiebalies van de deelgemeente-secretarieen en bij diverse atletiekverenigingen. Het parcours van de Radio Rijnmond-loop heeft een lengte van 10 kilometer en voert over een deel van het parcours van de Generale Bank Marathon Rotterdam. De start is om 12.15 uur op de Coolsingel. De finish sluit om 13.40 uur en is eveneens op de Coolsingel.Tot 26 maart bedraagt het inschrijfgeld f 12,50. Met ingang van 27 maart kost het inschrijven f 15,-. De inschrijving sluit op 18 april om 11.30 uur of wanneer het maximum aantal deelnemers van 5.000 is bereikt. Voor meer informatie: Stichting Rotterdam Marathon, Postbus 9412, 3007 AK Rotterdam, (010) 4172886. SCHIEDAM - Vorige week moest Zwervers-trainer Gijs Zwaan zaterdag hoofdklasser VVGZ uit Zwijndrecht nog afzeggen. De oefenmeester uit Nieuwerkerk aan den IJssel had zich immers een paar dagen eer- der al verbonden aan de Schiedamse zondag eersteklasser SVV/SMC. Bij die club is de voormalige speler van Excelsior de opvolger van oud- Feyenoorder Guus Haak en is Hij aanbeland op het niveau waar hij thuishoort. "De mensen in Capelle aan den IJssel vinden het nog steeds jammer dat ik bij Zwervers vertrek, maar ze gun- nen me deze stap wel. Eigenlijk vinden ze ook dat ik op Couwenhoek onder mijn niveau werk. De voormalige assistent van Robert Verbeek bij Dordrecht'90 liet het bestuur van Zwervers in de week voor de Kerst weten dat hij, alvo- rens een beslissing te nemen over contractverlenging, tot eind januari wat zaken op een rijtje wilde zetten. "Niet om clubs te bellen, want zo zit ik niet in elkaar, maar wel om even- tuele ontwikkelingen af te kunnen wachten", aldus Zwaan. Hij werd na de bekendmaking van zijn stand- punt in de media vrijwel direct benaderd door drie verenigingen, waarvan SW/SMC er een was. "Ik heb vorig seizoen ook in Schiedam gesproken, maar toen vond men dat Guus Haak, die er toen tussentijds was komen te werken, vanuit het oogpunt van fatsoen, ook een con tract voor het jaar erop moest krij- gen. Dat kon ik begrijpen, dus daar- om hebben we elkaar op Harga een hand gegeven en ben ik uiteindelijk trainer van Zwervers geworden. Maar op sportpark Couwenhoek, waar Zwaan door het ontslag van ex-SW-oefenmeester Henk Salari eerder in de dugout plaatsnam dan was voorzien, reed hij vrijwel altijd een versnelling hoger dan de rest. "Ik ga met een rotgevoel bij deze club weg. Eerlijk waar. Hier liggen mijn roots en Zwervers is een leuke club waar ik bezig ben aan een fan- tastisch jaar. Maar het gaat me alles bij elkaar niet hard genoeg. Mijn ambities stroken niet met die van het bestuur. Die denken in termijnen van vijf jaar, dat gaat me niet hard genoeg. Het klinkt misschien wat Trainer Gijs Zwaan van Zwervers heeft voor de Schiedamse eersteklasser SVV/SMC gekozen. (Foto: Van Det fotoproducties) vervelend, maar zo is het zeker niet bedoeld. Zwervers is een vereniging waar men altijd voor een chocolade- kikker en trekdrop heeft gespeeld. Dat systeem zet je niet zo maar op zijn kop." "Daarom gaan we uit elkaar. In goede harmonie. Natuurlijk vinden mensen het vervelend dat ik vertrek. De verhalen van de laatste weken hebben dat wel aangetoond. Er is geen onvertogen woord gevallen. Maar men snapt dat ik hogerop wil. Als het had gekund met Zwervers, maar met ingang van volgend sei zoen bij SW/SMC. Die club staat in de eerste klasse tweede, dus maakt nog alle kans om straks naar de hoofdklasse te promoveren. Dat zou natuurlijk prachtig zijn," aldus de Nieuwerkerker. Gezien de contacten die er vorig seizoen al waren, is het contract dat hij op sportpark Harga tekende niet verrassend. Voorzitter Frans Eikenbroek meldde de oefen meester dat de naam van Gijs Zwaan andermaal vanuit de selectie naar voren was geschoven. "En het bestuur wilde bovendien een jonge trainer. Ik ben bijna veertig, dus ik weet niet of ik nog in dat profiel pas, maar ik denk het wel. Het bestuur van SW/SMC wilde me namelijk direct voor drie jaar laten tekenen, maar het mag bekend zijn dat ik mijn handtekening voor nooit meer dan een seizoen plaats. Maar ik geef toe dat het goed is voor je ego als een club direct zo veel vertrouwen in je stelt." De Nieuwerkerker had zelf overigens op basis van de accommo- datie ook een grote voorkeur voor de Schiedamse eersteklasser. "Je kunt bij deze vereniging als trainer altijd werken. Op het complex waar SVV vroeger betaald voetbal heeft gespeeld liggen achter de hoofdtri- bune twee trainingsvelden en een kunstgrasveld." "En je thuiswedstrijden op een der- gelijk complex afwerken, heeft ook wel iets. Alles is er eigenlijk perfect, de faciliteiten, het licht, de tribunes. Een promotie naar de hoofdklasse zou het helemaal compleet maken," aldus Zwaan. Die kent de ploeg waar hij gaat werken enigszins van de contacten die vorige seizoen ont- stonden. "John Bos staat in het doel, maar die gaat stoppen. Verder is Alberto Lima een klassespits en ken ik jongens als Xantopoulos, Eerste- ling en Dos Santos vanuit mijn periode bij Excelsior en Neptunus. En naar ik heb begrepen traint Kader Faris er nu al weer mee om volgend seizoen beschikbaar te zijn. Ik krijg van het bestuur de vrije hand, dus ik ga straks de zaken op mijn gemak inventariseren. Straks, want op dit moment telt er maar een club: Zwervers." Zwaan, die afgelopen zaterdag definitief overeenstemming met SW/SMC bereikte, zegt ook met de hand op zijn hart geen spelers van de Capelse derdeklasser te zullen benaderen voor een overgang. "SW/SMC heeft een goed elftal, met een paar knappe spelers. Maar los van dat feit, ik ben op Couwenhoek door de mensen altijd met respect behandeld en zal dat van mijn kant ook doen. Jongens als Ramalho en Da Silva zijn voor mij naar Zwervers gekomen, dus ik kan mensen niet tegenhouden als ze in Schiedam weer met mee willen wer ken. Maar ik zal ze niet vragen. Een kwestie van fatsoen. Daarvoor was en is Zwervers gewoon te veel mijn club. Die blijft altijd een aparte plaats bij me innemen." Cor Hulsbus Och arme. Voor de miljonairs in Nederland is het jaar niet zo best begonnen. Hun aantal is door invoering van de Euro in een klap gehalveerd. Niet getreurd. Er zijn er dan toch nog zo'n dikke tach- tigduizend over. De universiteit van Kentucky maakt in 'science news' melding van kevers die na een paar happen van de bloemblaadjes van de gera nium geheel onder invloed raken en voor een paar uur zijn uitge- teld. Zodra ze weer zijn bijgeko- men, haasten ze zich weer naar de geranium op zoek naar de volgen- de verdoving. Deze junky-kevers schijnen daarmee wel hun vermo- gen tot voortplanting in de waag- schaal te stellen. Laat dit dus een lesje zijn voor de ouderen onder ons: niet te lang achter de gerani ums zitten te keveren! In Hoek van Holland heeft een deelraadsbestuurder een 'ouderen- platform' gei'nstalleerd, dat in staat zou zijn te reageren op zaken aangaande het ouderenbeleid. Knap hoor. De vraag is alleen hoe zo'n platform zal reageren. Overigens was vroeger het woord 'platform' het Engelse woord voor perron en daar stond je toen ook al vaak tevergeefs te wachten. Het EU-drugsobservatorium in Lissabon verwacht dat de XTC-pil in de nabije toekomst zal worden verdrongen door marihuana en hasj. De sociale werkplaats in Dordrecht ziet er wel brood in. De directie heeft onlangs de onrenda- bele kassen aangeboden voor lega le productie van de hennepplant. Lang voordat de zogenaamde Lage Landen bestonden, kwamen er in Egypte en Voor-Azie al fech- nische ontwikkelingen tot stand, die naderhand van invloed zouden zijn op de Griekse en Romeinse beschaving. Men wist toen al van irrigatie, dijken bouwen en kana- len graven. Men deed al aan mijn- bouw, bewerkte metalen, men had er al zeilschepen, bakte potten, maakte glas en.... brouwde zelfs al bier! Het zal toen zeker ook al BEST geweest zijn. In mei 1882 kwam er een stoom- tram-verbinding tot stand tussen Rotterdam en Schiedam. Als de rails nat was, werd bij het nemen van de helling die er toen was vanaf de Nieuwe Binnenweg naar de Lage Erfbrug, de passagiers verzocht om uit te stappen om de tram een duwtje te geven. De loco- motief haalde het dan niet op eigen kracht. Nu komt het ook nog wel eens voor dat er zo'n twintig mensen moeten uitstap- pen. Maar dan is het omdat ze niet hebben betaald! De geoloog Prof.Dr. Priem is er zeker van dat de uitstoot van C02 niet verantwoordelijk is voor het broeikaseffect en de klimaatveran- dering. Een hele geruststelling. Nu kunnen we tenminste weer rustig s la pen. Alhoewel... Directeur Mr. Wondollock van Rotterdam-Airport wil zijn aan- komst- en vertrekhal gaan uitbrei- den. Hij verwacht een forse groei van het aantal passagiers dat vanaf het Rotterdamse vliegveid gaat vertrekken. Zo komen er lijn- diensten met Malaga, Alicante, Faro, Las Palmas en Malta. Verder starten er eveneens dit jaar char- tervluchten naar vakantiebestem- mingen rond de Middellandse Zee en de Canarische Eilanden. Geeft niks hoor. De gemeente Schiedam lost dat wel op. Ze gaan de extra kosten van geluidsisolatie voor de nog te bouwen huizen naar Zweeds model (Svea-parken) op Rotterdam verhalen. En die andere Schiedammers, die moeten dan maar gaan verhuizen!

Postiljon | 1999 | | pagina 11