2001 Chrysler PT Cruiser vanaf volgend jaar zonnetje op de weg Ford Focus komt met sedan, stationwagon en diesel Oldtimerbeurs in Autotron Toyota Avensis scherp geprijsd Opel Dealer Directlijn Nissan verkoopt goed Zuinig Eenvoud 3 FEBRUABI 1999 Toyota-distributeur Louwman en Parqui en zijn dealers hebben de uitrusting van de succesvolle Avensis TD Intercooler uitgebreid met.standaard airconditioning en tegelijkertijd de consumentenprijs met 500,- verlaagd. Dit betekent dat de zeer complete Avensis 2.0 TD Intercooler sedan met airco nu leverbaar is vanaf 44.990,-- De Liftback en de Wagon-uitvoering staan in de nieuwe Toyota-prijslijst voor 46.990,-. Kort na de introductie, vorig jaar, werd de Avensis tot CW Leaseauto van het jaar uitgeroepen. Veel bedrijfsmensen rijden inmiddels in deze comfortabele en sportieve auto. Inmiddels behoort de auto tot de secundaire voorwaarden bij veel bedrijven. Het is dan ook de grote vraag naar airconditioning die Louwman en Parqui heeft doen besluiten standaard een airco bij de Avensis 2.0 TD te leve- ren. Wie nog meer luxe wenst kan ook kiezen voor de nieuwe Linea Luna- of voor de meest complete Linea Sola-uitvoering. De laatste biedt onder meer side-airbags, fraaie velours bekleding, houtaf- werking in het interieur en chro- me-accenten. Voor alle Opel-rijders in Nederland hebben de gezamenlijke Opel- dealers een unieke service opge- richt. Via een landelijk gratis tele- foonnummer (0800-1410) kunnen Opel-rijders prijzen opvragen van onderhoudsbeurten en de meest voorkomende reparaties. De Opel- rijder hoeft alleen zijn kenteken te noemen, waarna de telefonist(e) direct over de relevante informatie beschikt. Indien gewenst kan de Opel Dealer Directlijn ook snel een afspraak maken bij een Opel- dealer naar keuze, die vooraf infor matie over de uit te voeren repara- tie en de besproken prijs krijgt. Tevens wordt gewaarborgd dat onderdelen tijdig aanwezig zijn. Wachten bij de dealer is.hierdoor tot een minimum beperkt. Gemiddeld bellen dagelijks 150 mensen de Opel Dealer Directlijn. De resultaten zijn zeer positief. In 1998 zijn in Europa meer dan 500.000 Nissans verkocht. Het is voor het eerst sinds 1992 dat Nissan deze grens overschrijdt. de meest populaire modellen in Europa zijn de Nissan Primera, Micra en Almera. Al jarenlang voert de Almera in Europa de lijst aan van best verkochte Nissans. Ook de Micra is zeer succesvol. Daarnaast doen ook de nieuwko- mers van Nissan het goed in de verkoopstatistieken. Een goed voorbeeld is de nieuwe Patrol GR, Nissan's luxueuze terreinauto. In november 1998 werden vijf keer zoveel Patrols verkocht als in dezelfde maand het jaar ervoor. Ook de nieuwe Pickup en de Terrano II boekten recordverkopen. In het Autotron te Rosmalen, gelegen aan de A50's- Hertogenbosch-Nijmegen, wordt op zaterdag 6 en zondag 7 februari een oldtimerbeurs gehouden, waarbij men tussen de 200 en 250 oldtimers kan bewonderen en eventueel aan- schaffen. Driekwart van de min- stens twintig jaar oude voertui- gen kan zonder problemen meteen aan een concours d'eie- gance deelnemen, terwijl aan het overige kwart in meer of mindere mate nog wat gesleu- teld moet worden. Ook is er een enorm aanbod van onderdelen en accessoires. Op beide dagen is Autotron geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is 15,- en kinderen van 4 tot 12 jaar betalen 7,50. Voor meer infor matie: (073) 5233300. DE POSTILJON EDITIE 12 .PAG.INA 15 Belangrijker is de flexibiliteit van de TDdi-motor. Van 50 naar 100 km/uur wordt bijna in dezelfde tijd afgelegd (12,6 seconden). Ook met de topsnelheid is niets mis. Tot 184 km/uur op de teller tuf je lekker mee in het dagelijkse verkeer. Volgens Ford is de TDdi-motor zeer zuinig. Een brandstofverbruik van 1 op 20 moet haalbaar zijn. In de praktijk komt het dan dikwijls uit op 1 op 17. Gezien de prijs van die- selolie is deze motor een aardig alternatief voor lange afstandrij- ders. De nieuwe dieselmotor is ove- rigens beschikbaar voor alle uitvoe- ringen van de Focus. Er is een TDdi vanaf 38.995,-. Het maakt dan niet uit of er geko- zen wordt voor de Trend- of Ambiente. Het wordt echter nog leuker omdat de prijs geldt voor alle carrosserievarianten. Bovendien kost deze TDdi net zoveel als een 2.0 16V-benzine-uitvoering of Ghia (meest luxueuze Focus) 1.8 16V. De 1.8-liter TDdi in Ghia staat in de prijslijst voor 40.995,-. De Focus start overigens bij 32.995,- voor de 1.4 zestienklepper. Het lijkt een trend te worden: conceptcars (vrijwel) onge- wijztgd in produktie nemen. Het Volkswagenconcern is er mee begonnen door de New Beetle en de Audi TT op de markt te brengen, twee pro- to's die tijdens beurzen hoge ogen gooide. Wie de eerste concepten heeft gezien, kan beamen dat er niet bijzonder veel gewijzigd is. Ook Chrysler gaat in deze trend mee, want volgend jaar gaat de 2001 PT Cruiser in pro- ductie, afgeleid van showcars als de Pronto en Pronto Cruiser. Het fijne aan deze trend is dat er steeds meer bijzonder gevormde auto's op de weg komen. Bekend is namelijk dat ontwerpers veel meer de vrije hand krijgen bij het ontwer- pen van een conceptcar dan bij het uiteindelijke product dat er uit voortvloeit. Het moet namelijk weer niet al te revolutionair zijn, want dat kan de verkopen negatief beinvloeden. De mens is nu eenmaal van nature wat behoudend. Maar nieuwe productietechnieken, waarbij snel inspelen op de markt en ook goedkoper werken centraal staan, maakt het steeds vaker moge- lijk om ook de kleine segmenten, de zogenaamde niche-markten, te bedienen. En dat is mooi. Letterlijk en figuurlijk. Nu is het dus de beurt aan de 2001 PT Cruiser. Vanaf 2000 rolt hij van de band en zal hij zowel in Noord-Amerika als in Europa op de markt verschijnen. Wie de Pronto-concept al eens tegengekomen is op een of andere autobeurs, kan er niet zomaar aan voorbij gelopen zijn. Goudgeel gekleurd trokken ze de aandacht op de Chrysler-stand. Bij Chrysler zijn ze dan ook zeer tevreden met het resultaat. "De Chrysler PT Cruiser is onze interpretatie van een auto die zoveel eigenschappen combi- neert dat hij eigenlijk een heel De Chrysler PT Cruiser is een opvallende verschijning. Volgens jaar 'live' te aanschouwen op de weg. nieuw segment vertegenwoordigt. We zouden hem met gemak een 'Flexible Activity Vehicle' kunnen noemen, maar hij is eigenlijk te goed om in een hokje te plaatsen", aldus Robert J. Eaton, de grote man bij DaimlerChrysler. Om met het begin te beginnen: de letters PT staan voor Personal Transportation en dit geeft meteen al aan waar de Cruiser voor staat, namelijk een auto die voor iedere koper een andere invulling biedt. De flexibiliteit en veelzijdigheid van de Cruiser moeten dit bewerkstelli- gen. De hoogte van de daklijn en de vele verstelmogelijkheden van voor- en achterzitplaatsen maken het mogelijk om de PT te gebruiken als personenauto met vijf zitplaatsen of een lichte bestelwagen met alleen plek voor de bestuurder. En alles wat er tussenin ligt. Met de achter- bank in gebruik beschikt de PT Cruiser, volgens Chryslers eigen zeggen, over een ruimbemeten opbergruimte achterin. Deze ruimte kan afgedekt worden met een hoe- denplank die tevens als picknick- tafel dienst kan doen. Het in- en exterieur zijn overigens met elkaar verweven. Het symme- .trische en strakke instumentenpa- neel is aangepast aan het exterieur door toepassing van panelen die door hun kleurstelling aangepast zijn aan de lakkleur van de auto. De eenvoud van de ronde klokken in het instrumentenpaneel contras- teert wel wat met het extravagante exterieur, maar dit brengt balans in het ontwerp. Want bekijken we de Chrysler van de buitenkant, dan zie je meteen waarom we het hebben over 'extravagant'. Verschillende stijlen, waaronder veel retro, domi- neren het ontwerp. Ook het gegeven dat de vorm ondergeschikt is gemaakt aan de functionaliteit geeft een aparte vorm. Het opvallende zijprofiel van de PT Cruiser wordt dan ook bepaald door de unieke verhouding tussen dak- en taillelijnen en geac- centueerd door de drie zijruiten. De enigszins overdreven vormen van de spatborden zijn optisch met elkaar verbonden door een gewelfde dor- pelvorm. Het vooraanzicht is zeer markant, dankzij de hoge grille en de ellips- vormige lampen. Over retro gespro- ken: de achterlichten zijn nogal jaren '40. Over het algemeen gemeen genomen ziet de auto glad en strak uit. Qua prijzen en precieze marktintroductie is bij lange na nog niks te zeggen. Maar wat ons betreft mag de PT Cruiser snel komen. Zeker in het goudgeel wordt het een zonnetje op de weg. De nieuwe Focus van Ford is niet aan te slepen. Nu al zijn er levertijden voor de New Edge car. Toch meent Ford dat de modellenlijn verder uitgebouwd dient te worden. Vandaar dat de sedan en stationwagon al bij de dealer te bestellen zijn en in maart ook de verrassend preste- rende TDdi-motor leverbaar - wordt voor alle modellen. Ook verrassend blijft het feit dat alle modellen weer een prijs hebben per uitvoering. Daarmee is Nederland het enige land dat deze regel hanteert. Het gaat om een TDdi die 90 pk levert. Het koppel bedraagt 200 Nm bij 2.000 tpm. De vierdeurs sedan is bedqeld voor een kleine kopersgroep. Ford Nederland ver- wacht zo'n 10 procent van het tota- le aanbod als sedan te verkopen. Wij reden de sedan met de nieuwe TDdi-motor. Het viel ons op dat de motor een zeer goede trekkracht heeft en bovenal mooi stil loopt. Zelfs beter dan de 1.8-liter 16V benzinemotor, die wij nogal rumoe- rig vonden. De Ford Focus 4-drs sedan. De nieuwe diesel van Ford is niet van het common-rail type. Ford denkt dat door toevoeging van een turbo met intercooler (gemonteerd aan het spruitstuk) genoeg te heb ben. Dit blok is gebaseerd op de 'oude' 1,6-liter. Deze is jaren later opgevoerd naar 1.8-liter en wordt nu weer gebruikt om als basis te dienen voor de nieuwe TDdi. Om de nodige trekkracht te realiseren is de totale kop van het blok danig onder handen genomen. Dat resul- teert in een prima trekkracht en vol- doende acceleratie. Van 0 naar 100 km/uur vergt slechts 12,4 seconden.

Postiljon | 1999 | | pagina 15