Postiljon AUTO RAI SPECIAL Veel enthousiasme op Dag van het Zweedse Wonen Prinsenbal en senioren- carnaval van de Rietzeilers GRATIS Postiljon Medicijnen aestolen en weggegooia Huiswerkbegeleiding en taalontwikkeling Brand in woning ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Muziektekstverwerking met computer Woensdag 3 februari 1999 2e jaargang nummer 23 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 D E Z E WEEK Stralingsgevaar zendmasten houdt bewoners bezig Slachtofferhulp Rijnmond helpt overvallen mensen Gijs Zwaan kiest voor SW/SMC VOOR PARTICULIEREN NIET ONTVANGEN? W 079-3410128 Dit is een ultgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 81 1640 AB Pijnacker Tel: 01 5-361 5050 Fax: 01 5-3615051 SCHIEDAM WEKELIJKS OPLAGE 41.000 1899 100 JAAP 1999 SCHIEDAM - Een 45-jarige Schiedammer deed donderdag aangifte van diefstal van een tasje met medicijnen. De man liep's ochtends rond half negen over de Van Swindensingel in de richting van de Koemarkt toen het tasje door twee jongens op een fiets uit zijn handen werd gerukt. Het is waarschijnlijk dat de verdachten iets anders dachten aan te treffen in het tasje, waarna ze mogelijk de medicijnen hebben weggegooid. Het gaat om veertig tabletten Diazepam en dertig tabletten Dalmadorm, die bij gebruik door kinderen gevaarlijk zijn. Mensen die de medicijnen vinden worden verzocht met de politie contact op te nemen. SCHIEDAM - Leerlingen van het basisonderwijs kunnen in wijkcen- trum De Erker terecht voor bege- leiding bij het maken van huis- werk. Als kinderen geen huiswerk meekrijgen van school, dan kun nen ze gebruik maken van oefen- materiaal voor verschillende vak- ken. Deze activiteit heeft plaats op de dinsdag- en de woensdagmid- dag van 16.00 tot 17.30 uur. De kosten bedragen f 11,- per maand. Voor meer informatie kan men bellen met (010) 4267767. Ook kan men persoonlijk langskomen bij het wijkcentrum aan de Jan van Avenesstraat 32. SCHIEDAM - In een woning in de Bellstraat ontstond vrijdagnacht rond 02.30 uur een brand. De brandweer, die vrij snel ter plaatse was, had het vuur snel onder con- trole. Hoewel de bewoners van de aangrenzende panden hun wonin- gen in eerste instantie moesten verlaten, konden zij na een korte periode hun huis weer betreden. Niemand raakte gewond bij de brand. Men vermoedt dat de brand is aangestoken en de recherche stelt dan ook een nader onderzoek in. De presentatie van de te bouwen wijk Sveafors met zijn Zweedse' woningen kon zich in een grote belangstelling verheugen. (Foto: Van Det fotopro- ducties) SCHIEDAM - Naar schatting 5.000 belangstellenden bezoch- ten zaterdag in de foyer van het Theater a/d Schie, de presentatie van de wijk Sveafors. De eerste paal hiervan gaat over vier maanden de grond in. Aan de hand van plattegronden, maquettes, een computer anima- tie en een expositie konden bezoekers zich een beeld vormen van de nieuwe wijk. Makelaar Anke Bodewes: "De dag is in een heel prettige sfeer verlopen. Vanaf tien tot vier uur lieten mensen zich informeren en een groot aantal bezocht de lezingen over de opzet van Sveafors. Er liepen dertig mede- werkers van de makelaarskantoren rond om vragen te beantwoorden en van die mogelijkheid werd druk gebruik gemaakt. Niet alleen voor de Schiedamse makelaars maar ook voor wethou- der Adri Reijnhout was het prettig om te horen dat men enthousiast was over de Zweedse woningen. Maandagmorgen lagen er bij makel- aardij Anke Bodewes (een van de vier punten waar men kan inschrij- ven) al 45 aanmeldingsformulieren in bus. "Dat is zeer snel, want de inschrijfdatum voor een van de 205 woningen sluit pas op 12 februari", verklaart Anke Bodewes die voorts duidelijk maakt dat een notaris wordt ingeschakeld om de toewij- zing correct te laten verlopen. "Daarna gaan vier medewerkers van de betrokken makelaarskantoren (Ooms en Bodewes) met de kandi- daten praten en dat zal naar wij ver- wachten zo'n drie weken in beslag SCHIEDAM - Op zaterdag 6 februari vervolgt Carnavals- vereniging de Rietzeilers haar voorbereidende activiteiten met het Prinsenbal. Op deze avond in dienstencentrum de 4 Molens zijn drie bevriende carnavalsver- enigingen te gast. Op de avond zullen ook een 'wit' en een 'zwart' schaap gehuldigd wor den. Voorafgaand aan het Prinsenbal houden de Rietzeilers 's middags hun seniorenmiddag in de 4 Molens. Er wordt een programma neergezet met onder andere een optreden van de zanggroep de Valentino's, een stukje musical van De Jantjes en een optreden van blaaskapel De Valse Noten. In de week van 3 tot en met 12 februari gaan de Rietzeilers ook weer op bezoek bij de Schiedamse Senioren Zorghuizen en de Vlaardingse en Schiedamse gehandi- capten. Bij de senioren komt niet alleen Prins Edwin op bezoek, maar zullen de Rietzeilers ook hun Carnavalsrevue ten gehore brengen. Dit jaar is dat een selectie uit de musical De Jantjes. Op zondag 7 februari opent dien stencentrum de 4 Molens zijn deu- ren voor de jeugdmiddag van de Rietzeilers. Ook de jeugd krijgt een groot aantal gastverenigingen over de vloer. Diverse optredens van de dansmariekes zullen de middag opluisteren. Schiedamse kinderen, vergezeld van v of zonder ouders/begeleiders zijn van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met: (010) 4705911 of 4739388. Zie de bonnen elders in de krant. Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 3437461 SCHIEDAM - Belangstellenden kunnen zich inschrijven voor de cursus Muziektekstverwerking met de computer van Muziekcentrum Opmaat. Deze cursus start op 2 maart. Muziektekstverwerking betekent: noten invoeren (met de hand of door middel van inspelen), in drukkwaliteit uitprinten en met een druk op de knop een partij uit de partituur halen en deze eventu- eel transponeren. Voor de cursus wordt gebruik gemaakt van het programma Finale.Tijdens de cur sus worden Apple Macintosh com puters gebruikt. De cursus bestaat uit tien lessen van zestig minuten en wordt gegeven op dinsdag in de dependance te Schiedam van Muziekcentrum Opmaat in de Lange Nieuwstraat 183.Tijd: 19.30- 20.30 uur. De kosten bedragen f 250,- voor leerlingen tot 21 jaar en f 295,- voor leerlingen vanaf 21 jaar. Voor meer informatie of een inschrijfformulier kan men bellen tussen 14.00 en 17.00 uur, telefoon (010) 4269680.

Postiljon | 1999 | | pagina 1