Kandidaat-voorzitters PvdA in aebat met publiek 'Bomen in de winter1 in de Heemtuin Riagg helpt kinderen GGD besteedt aandacht aan medicijngebruik m Handtekeningactie Yrienden van De Erker Ouderenactiviteiten bij Drees of Wibaut Gespreksgroep Riagg voor nabestaanden zelfdoding POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Homeopathie 3 FEBRUARI 1999 PAGINA 3 REGIO - Kinderen die opgroei- en in een gezin met een ouder die psychiatrische problemen heeft, hebben het vaak zelf ook niet makkeiijk. Het gedrag van de ouder kan hen in de war of zelfs bang maken. Ook komt het nogal eens voor dat zij zich schamen voor het gedrag van hun ouder(s). Het mee naar huis nemen van een vriendje of vriendinnetje is ook niet zo eenvoudig en vaak moeten de kinderen veel helpen in de huis- houding. Dit alles kan er toe leiden dat deze kinderen in een sociaal isolement komen. Voor veel kinderen is het moeilijk met buitenstaanders over deze problemen te praten. Daarom organiseren de Riagg Rijnmond noord west en BAVO RNO Groep binnenkort enkele gespreksgroe- pen voor 12- tot en met 16-jarigen en voor jongeren van 17 tot en met 23 jaar. Bij voldoende belangstel- ling zal er ook een groep voor 8- tot en met 11-jarigen worden gestart. De gespreksgroepen zijn bedoeld voor kinderen en jongeren uit de regio, waaronder Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. De groep biedt aan deze kinderen met een ouder met psychiatrische problemen de mogelijkheid om onderling ervaringen uit te wisse- len, herkenning te vinden en begrip en steun te krijgen. De groep wordt begeleid door hulpverleners van de Riagg Rijnmond noord west, de BAVO RNO Groep en de Riagg Rijnmond zuid. Voor meer informatie en/of aan- melding kan men op werkdagen (behalve woensdag) contact opne- men met de in Vlaardingen geves- tigde afdeling Preventie van Riagg Rijnmond noord west, telefoon: (010) 4453498. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker is het comite Vrienden van De Erker opgericht. In dit comite zitten vooral lokale zwaargewich- ten' die zich inzetten voor het behoud van De Erker als zelfstan- dige organisatie. De eerste actie is het ophalen van handtekeningen tegen de plannen van de gemeen- te om De Erker te dwingen tot een fusie met Stichting Welzijn Schiedam (SWS). Op de eerste dag van de handtekeningenactie hebben reeds vijfhonderd Erker- bezoekers de lijst getekend. Voor meer informatie: (010) 4266442 of 4267767. SCHIEDAM - In het kader van het project Ouderen in de Buurt kan men bij wijkcentrum Dreesplein en wijkcentrum Wibautplein terecht voor een variatie aan acti- viteiten, van biljarten tot een dagje uit of iets creatiefs. Ook wordt iedere maand een actueel thema besproken samen met een des- kundige. Het wijkcentrum aan het Dr. Willem Dreesplein 2 is elke dinsdagmiddag geopend van 13.30 tot 15.30 uur. Het wijkcen trum aan het Dr. Wibautplein 165 is elke donderdag van 9.30 tot 11.30 uur geopend. In februari wordt de patientenvereniging aan de orde gesteld, er is crea en spel, een doemiddag en op dinsdag 23 en donderdag 25 februari een open middag en ochtend georga- niseerd. Voor meer informatie: (010) 4715765. REGIO - Riagg Rijnmond noord west organiseert een gespreks groep voor nabestaanden van zelf doding. Er blijkt bij deze mensen grote behoefte te zijn om te praten over de gevoelens en vragen waarmee ze achtergebleven zijn na het verlies van iemand die veel voor hen betekende. Vaak vinden mensen uit hun omgeving het onderwerp zelfdoding te moeilijk om over te praten, terwijl juist een gesprek nodige steun en begrip zou kunnen bieden. De gespreksgroep begint op maandag 1 maart en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Er zijn tien wekelijkse bijeenkomsten op de maandagmiddag, die gehouden worden bij Riagg Rijnmond noord west op de nieuwe Binnenweg 35a te Rotterdam. Er kunnen mini- maal zes personen deelnemen en maximaal acht. De groep is voor iedereen toegankelijk en de deel- name is gratis. Voor meer informa tie kan men contact opnemen op werkdagen (behalve vrijdag) met Denny Kayser van Riagg Rijnmond noord west, afdeling Preventie, Westhavenkade 85 te Vlaardingen. Telefoon: (010) 4453496. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijoacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM/VEAARDIN- GEN - Eiefhebbers van politiek debat en met belangstelling voor met name de sociaal-demo- cratie konden afgelopen zondag- middag bun hart ophalen. In sportpark de Vijfsluizen aan de Mr. E. Kesperweg was een bij- eenkomst georganiseerd door de PvdA-afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Tijdens de bijeenkomst konden de bezoekers kennismaken met de kandidaat-voorzitters voor de landelijke PvdA, Marijke van Hees uit Enschede en Lennaart Booij en Eric van Bruggen uit Amsterdam. De laatste twee kandideren zich voor een duo- voorzitterschap. Afgezien van die landelijke politiek kwam ook de regionale problematiek volop aan bod. De PvdA-bijeenkomst werd muzikaal opgeluisterd door het dameskoor Uit Voile Borsten. Eens zong ook de soci- aal-democratie nog uit voile borst... (Eoto: Van Det fotopro- ducties) SCHIEDAM - Op zondag 31 januari is bij de ingang van Heemtuin 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark de eerste Heemtuin excursie van het nieu we jaar van start gegaan. Het thema is 'Bomen in de winter1 en de deelname is gratis. De excursie, georganiseerd door de onderafdeling Natuurontwikkeling, wordt begeleid door de Heemtuingids Siert Gerritsen. Tijdens de wandeling vertelt hij allerlei bijzonderheden over bomen in winterrust. Ook vertelt hij over het leven onder en in de bomen. De deelnemers leren onder andere bomen herkennen via knoppen en bast en gaan de hoogte van bomen meten. Het herkennen van bomen in de winter is niet gemakkelijk. De knop pen bieden uitkomst. Ze liggen in verschillende vormen, kleuren of afmetingen te wachten om in het voorjaar uit te groeien tot bladeren of bloemen. Ook kan de bast bijdra- gen aan het herkennen van bomen. Omdat bomen in de winter kaal zijn, valt het leven van dieren in en om bomen extra op. Onder de gevallen bladeren kunnen zich egels schuilhouden. Ze zijn in winter- slaap. Tussen de kale takken vliegen allerlei vogels die tijdens de wande ling goed geobserveerd kunnen wor den. Wie wil deelnemen aan een Heemtuin excursie, kan contact opnemen met de onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam, telefoon (015) 2465521. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Het komt vrijwel niet voor dat medicijnen geen bijwerkingen hebben. Geneesmiddelenfabri- kanten zijn daarom verplicht om alle bijverschijnselen die bekend zijn te melden en de belangrijk- ste daarvan op te nemen op de bijsluiter. Het komt echter nooit voor dat een gebruiker hinder krijgt van alle genoemde bijwer kingen. De Gezondheidswijzer van GGD Nieuwe Waterweg- Noord besteedt deze maand uit- voerig aandacht aan medicijnge bruik. Veel voorkomende bijwerkingen van medicijnen zijn onder meer maagklachten, hoofdpijn, duizelig- heid, allergie en overgevoeligheid. Medicijnen verzachten de pijn en geven een prettig gevoel waardoor de behoefte om het weer te gebrui- ken groter wordt. Sommige medicijnen werken versla- vend omdat het lichaam er aan went Een voorbeeld hiervan is bijvoor- beeld het gebruik van slaapmiddelen die de eigenlijke oorzaak van het slaapprobleem niet oplossen, maar wel het (tijdelijke) tekort aan slaap. Een tamelijk groot percentage men- sen gaat de laatste jaren steeds vaker op zoek naar een alternatieve geneeswijze, zoals homeopathie. De preparaten die alternatieve genezers verstrekken ondersteunen het gene- zingsproces en hebben over het alge- meen minder bijwerkingen. Bij deze vorm van medicatie wordt vooral geprobeerd de weerstand van het lichaam te versterken om zo de ziek- te te overwinnen. In de 'Gezondheidswijzer' van februari wordt aandacht besteed aan alternatieve geneeswijzen en aan de bijwerkingen van medicijnen. Bovendien is aan de balie van de Gezondheidswijzer, Van Hogendorplaan 501, Vlaardingen een geneesmiddelenpaspoort gratis verkrijgbaar (ook bij de apotheek). In dit paspoort houden arts en apo- theker bij welke medicijnen worden voorgescnreven. Ook de sterkte van de medicijnen, afhaal datum, tijdstip van stoppen en overgevoeligheid worden genoteerd. Meer informatie verstrekken Rita Niland en Nijs de Graaf, medewerkers van de GGD, telefoon (010) 2488080. Afgelopen zondag is de eerste Heemtuin excursie van het nieuwe jaar van start gegaan. Heemtuingids Siert Gerritsen vertelt een groep belangstellen- den allerlei bijzonderheden over bomen in winterrust. (Eoto: Van Det foto- producties)

Postiljon | 1999 | | pagina 3