Trainer roemt het collectief Bowlers van De Walvis Licht herstel bij heren en presteren goed bij finales dames Korenbeurs PPSC kan aanspraak maken op periodetitel Loroupe start in marathon Rotterdam Arabische les bij wijkcentrum Wioaut Kunstuurtjes in Stedelijk Museum Waterschaps- verkiezingen MEUBELEN Complimenten Laatste klus Juniorenteam Overwinning en nederlaag 10 FEBRUARI1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 ROTTERDAM -Tegla Loroupe, wereldrecordhoudster op de marathon, start zondag 18 april opnieuw in Rotterdam. Vorig jaar liep de Keniaanse in de achttiende Generale Bank Marathon Rotterdam met 2.20.47 haar wereldrecord. Het wordt de derde maal dat de Afrikaanse op de Coolsingel van start gaat. Op 20 april 1997 won zij de Rotterdamse marathon in 2.22.07. Die tijd was de beste tijd van dat jaar. Tegla Loroupe begon 1999 vorige week zondag uitstekend door in Osaka, in haar elfde marathon, als tweede te eindigen. Loroupe wordt op 18 april vergezeld door landgenote Susan Chapkemei, die vorig jaar September in Berlijn met 2.28.19 op de marathon debuteerde. Zij finishte toen als tweede achter de Belgische Marleen Renders. Eerder legde de Stichting Rotterdam Marathon al de Spanjaard Fabian Roncero vast, de winnaar bij de mannen in 1998. Ook de Nederlandse toppers Bert van Vlaanderen, Greg van Hest en Luc Krotwaar zullen aan de start verschijnen. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam Tel. 010 466 48 27. Tot ziens. Kom kijken en vergelijk zelf SCHIEDAM - Op maandag 15 februari start de arabische les bij wijkcentrum Wibautplein. Er is nog plaats voor twee deelnemers. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het wijkcentrum: (010) 4715765. De lestijden zijn van 9.30 tot 11.00 uur en de kosten zijn f 150,- voor vijftien lessen. Het wijkcentrum ligt aan het Dr. Wibautplein 165 te Schiedam. SCHIEDAM - Op dinsdagen en donderdagen om half een's mid- dags leidt museummedewerkster Ischa Mulder bezoekers een klein uurtje rond. De kunstuurtjes bie- den de mogelijkheid om op een leuke en ontspannen manier op de hoogte te blijven van recente ontwikkelingen in de Nederlandse beeldende kunst. Per kunstuurtje wordt een tentoonstelling bezocht, daarna staat voor de liefhebbers een kop thee of koffie klaar. De eerstvolgende kunstuurtjes gaan in op de tentoonstelling van Sylvie Zijlmans. Zij maakt beelden en tekeningen in vrolijke kleuren, steeds vaker ook installaties waar- bij zij uitgaat van de gegeven ruimte. De tentoonstelling is te zien tot en met 21 maart. Kunstuurtje: donderdag 11 febru ari, 12.30 uur en dinsdag 16 febru ari, 12.30 uur. Kosten: toegang tot het museum. REGIO - De kandidaten voor de Waterschapsverkiezingen, die in april van dit jaar worden gehou- den, zijn bekend. Voor de verkie- zingen van elf Zuid-Hollandse en een Noord-Hollands waterschap hebben zich 791 personen kandi- daat gesteld. In totaal zijn er 385 zetels beschikbaar. Op dinsdag 9 februari heeft het hoofdstembu- reau de kandidatenlijst definitief vastgesteld. En andere belangrijke taak voor het hoofdstembureau is vast te stellen wie per categorie als eerste op het stembiljet ver- meld wordt. De eerstgenoemde wordt bepaald door loting, waarna de overige kandidaten op alfabeti- sche volgorde volgen. Bij de waterkwaliteitsbeheerder Delfland hoeven geen verkiezingen te wor den gehouden, bij Schieland moet nog nader worden bezien of ver kiezingen noodzakelijk zijn. SCHIEDAM - Met vier overwin- ningen en nul verliespunten begon PPSC afgelopen zaterdag- middag aan het topduel met Die Haghe. Beide derdeklassers wil- len een klasse hoger gaan spelen en maken aanspraak op de twee de periodetitel. De Schie- dammers trokken aan het lang- ste eind en staan nog steeds op nul verliespunten. Komende zaterdag komt Naaldwijk voor elf minuten naar Schiedam en een week later is de koploper, Vitesse Delft, de laatste oppo nent in deze tweede periode. "Mochten we dus in die elf minuten nog eenmaal scoren en Naaldwijk maakt geen doelpunt meer, dan heb ben wij de titel al binnen", blikt trai ner Ron de Bruijn vooruit. "Het is raar, maar we moeten het restant nog afmaken omdat de arbiter toen geblesseerd raakte en Naaldwijk de vervanger niet accepteerde. Blijft de stand op 1-1 steken, dan zullen we tegen Vitesse Delft het karwei moe ten afmaken. Naaldwijk heeft momenteel twee verliespunten en wil, of beter gezegd moet dus komende zaterdag winnen. Als trai ner hink ik nu op twee gedachten. Moet je furieus gaan aanvallen en proberen de zege te pakken zodat je zeker weet dat het feest kan begin- nen of moet je rustig afwachten op wat komen gaat. Wij hebben geen verdedigende ploeg en dus wordt het een moeilijke keuze." "Het is ook zo'n raar idee dat je voor elf minuten het veld op moet. Er kan van alles gebeuren in zo'n korte periode. Maar ook helemaal niets. Nee, een schaakspel zal het niet worden, want Naaldwijk moet met een overwinning huiswaarts keren willen ze dit seizoen nog mee- doen aan de nacompetitie. Je kunt niet zo maar gokken op de volgende periode. Wij speelden in de eerste periode met negen punten en vier nederlagen geen serieuze rol van betekenis. Daarna hebben we echter een zeer succesvolle serie neergezet." Dat er veel op het spel stond afgelo pen zaterdag, was wellicht ook bij de KNVB bekend, want de arbiter die het duel leidde, is een man met uitstraling. De heer Heemskerk uit Delft hield de kaarten op zak en kreeg na afloop alle lof toegezwaaid van trainer Ron de Bruijn. "Deze scheidsrechter voelde de wedstrijd uitstekend aan. Hij floot consequent en had voor een aantal overtredin- gen een kaart kunnen trekken. Dat hij dat niet deed, geeft aan dat hij het duel prima aanvoelde. Mijn complimenten. En die deel ik ook uit aan de ploeg. De jongens hebben keihard gewerkt. Bij rust stonden we op 0-0, maar een kwartier voor het einde scoorde Edwin Ibrisimavic de winnende treffer. Gelukkig depo- neerde hij de bal in de 'lege' hoek. Tot dat moment hadden we behoor- lijk wat kansen gehad, maar niet gescoord. Door deze 1-0 overwin ning blijven we dus puntloos en dat is heel prettig. De Bruijn wijst er op dat het team voor de winterstop al een goede serie heeft neergezet. "Na de kerst zijn we daarmee doorgegaan. Deze groep is heel ambitieus en weet don- dersgoed dat een promotie tot de mogelijkheden behoort. Wat de kracht van deze groep is? Dan noem ik toch de woorden saamhorigheid en collectief. Deze groep hangt erg aan elkaar. Hoewel we een aantal nieuwe spelers moesten inpassen, leverde dat geen problemen op. Integendeel zelfs, de jongens die hier al 'tig' jaar spelen hebben de nieu- welingen prima opgevangen." Mocht PPSC aan het einde van de (na)competitie weten te promoveren, dan zou dat de eerste keer zijn dat Ron de Bruijn met zijn PPSC promo- veert. "Ik heb hier vijftien jaar in het eerste gespeeld en ben nu drie jaar als hoofdtrainer actief, maar in al die jaren ben ik wel een keer gedegra- deerd, maar was er nooit reden voor een promotiefeest. Ik hoop van gan- ser harte dat het nu wel lukt, want dit is voorlopig mijn laatste klus. Vanwege mijn werk kan ik volgend jaar geen trainer meer zijn van PPSC of welke andere club dan ook. De ene week werk ik op normale tijden, de andere week moet ik van 's mid- dags tot's avonds half twaalf aan de slag. Mij zie je dus volgend jaar niet in de trainerscarrousel terug. Cor Hulsbus Trainer Ron de Bruijn van het Schiedamse PPSC: "Deze groep is heel ambitieus en weet dat een promotie tot de mogelijkheden behoort.(Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Het senioren- team van Bowlingvereniging De Walvis en het juniorenteam streden in het laatste weekein- de van januari op landelijk niveau om de ereprijzen. Met goede resultaten werd huis waarts gekeerd. De senioren vctrokken zaterdagmorgen naar Haarlem. In de bus, gevuld met spelers en suppor ters, was de sfeer al optimis- tisch en gezellig. Hoewel de deelnemers uiteraard zeer gespannen waren, waren zij bijzonder gemotiveerd. Ondanks de moeilijke banen werd er geo- pend met een score van 1795 pins in de eerste game en stonden zij tweede in hun serie. Casper Gestel en Bettina Lund bowlden een score van 236 en 201. De tweede game gooide Marjan Hazewinkel haar 211 game en werd er afgesloten met een pinfall van 1801. De derde game verliep iets moeilijker en kwam uit op 1712, met als uit- schieter Casper Gestel met 202. In de slotgame werd er driftig gewisseld om de score hoger te laten uitvallen en werd beeindigd met 1777 punten (Luuk Oosterwaal 212, Frans Pleysir 210 en Bettina "Lund 201). Hierdoor werd een totale pinfall van 7085 werd behaald. Deze score leverde in deze Nederlandse Bowiingwedstrijd uiteindelijk een elfde plaats in de eindsrand op. Het juniorenteam vertrok eveneens met een bus vol spelers en suppor ters, maar dan naar Eindhoven. In de Lichtstad werd een finalewed- strijd gespeeld. De eerste game werd geopend met een pinfall van 881 met als uitschieter Patrick Bakelaar (222 pins). Direct werd de eerste plaats bereikt. De tweede game was goed voor 873 pins en de tweede plaats. De derde game was beslissend voor de totaaluit- slag en werd afgesloten met 797 pins, wat uiteindelijk resulteerde in een vijfde plaats. De totaal behaal- de pinfall bedroeg 2551 en dat was voor deze ploeg, die zich voor het eerst plaatste voor de finale, een prima resultaat. De jeugdafdeling bestaat immers pas drie jaar. Na afloop sprak het bestuur dan ook lovende woorden uit over de grote inzet van spelers en begeleiders. SCHIEDAM - Het eerste heren- team van tafeltennisvereniging de Korenbeurs heeft twee weken geleden op zaterdag hersteld na de zwakke start in de eerste wed strijd. Bij de uitwedstrijd tegen de gedegradeerde groep Integer uit Krommenie, moesten de Schiedammers wederom aantre- den zonder Frank Rengenhart. Nadat Paul van der Leur het eerste punt voor de bezoekers had ges coord, werden twee wedstrijden pas in het derde spel beslist in het voor- deel van de thuisclub. Het voordeel werd daarna zelfs uitgebouwd tot 7- 1, zodat er weer een zeer ruime nederlaag in de lucht hing. Uiteindelijk wist Jeroen Bastiaansen met een knappe overwinning op John Scott de schade tot een stand van 7-3 te beperken. Afgelopen zaterdag kwam het eerste herenteam niet in actie in verband met een trai- ningskamp. Na een kleine nederlaag in de eerste wedstrijd kwam het tweede heren team twee weken geleden tot een puntendeling in de verre uitwed strijd in Heerlen. Met twee overwin- ningen was Wietse Kant weer de sterkste man. Luc Janssen en Arno Stienen wonnen beiden een spel en het vijfde punt van de wedstrijd kwam uit het door Janssens en Kant gewonnen dubbelspel. In de uitwed strijd tegen Valkenswaard afgelopen zaterdag speelde het team opnieuw gelijk. Het eerste damesteam leed op zater dag een 4-6 nederlaag in Deventer tegen Flits. Het tweede damesteam behaalde twee weken geleden een ruime overwinning met de score 9-1 Lineke Sneller en Sylvia Waterreus waren uitstekend op dreef en won nen de drie enkelspelen. Daarna volgden twee overwinningen van Daniella Maas en het gewonnen dubbelspel betekende het negende punt. Op zaterdag 6 februari won dit team opnieuw, in Venray van de Red Stars. Ook het derde damesteam zorgde met een overwinning van 8-2 voor een spannende uitwedstrijd in Huizen (twee weken geleden). Claudia Fijlstra kwam met drie overwinningen het beste uit de bus en Maaike Gerst en Evelien Waterreus voegden daar twee pun ten aan toe. Het achtste punt in deze wedstrijd werd behaald in het dub belspel. Afgelopen zaterdag behaal de dit damesteam een opnieuw een ruime 8-2 overwinning, in Leiden tegen het hooggeplaatste Docos.

Postiljon | 1999 | | pagina 11