3 liter Lupo van Volkswagen Alfa introduceert Formule 1 techniek Audi vernieuwt A3 Opel Show Trein Vernieuwde Gran Move 'Audi on Ice1 SEAT breekt verkooprecord Cruise-control in lesauto's Motoren Schakelen met tiptoetsen op het stuurwiel. Geen automaat, maar een vol- bloed sportbak, regel- recht geinspireerd op de formule 1. Tot nu toe werd deze in de racewereld ontwik- kelde sequentiele scha- keltechniek alleen toege- past in de Ferrari 355 Fl. Met de introductie van de Alfa 156 2.0 Twin Spark 16V is deze dynamische versnellings- bak binnen bereik van minder gefortuneerde autoliefhebbers. 10 FEBRUARI 1999 Honderd jaar na het bouwen van haar eerste auto werpt Opel op een ongebruikelijke manier een blik in de toekomst. Deze zomer verrekt de Opel Showtrein, de Opel Millennium Express, voor een twee jaar durende toernee door Europa, De trein zal halt hou- den bij belangrijke treinstations en grote evenementen waar dan gra tis een bezoek kan worden gebracht aan de 'Opel Millennium Express', die is uitgerust met infor- matieve exposities en interactieve displays. De nadruk ligt op milieu- vriendelijke aandrijfsystemen. 42 containers op 14 wagons maken de Opel Express ongeveer 300 meter lang. Daihatsu introduceert op de AutoRAI de vernieuwde Gran Move 1.6, die ook aan de binnen- en buitenkant op meerdere punten is gewijzigd en nu wordt geleverd in twaalf kleuren. Ook de prijs is gewijzigd. De Gran Move wordt nu leverbaar vanaf 29.995,-. De Gran Move is in lengte toegeno- men waardoor de totale lengte nu 4,10 meter bedraagt. Aan de voor- kant heeft de auto een nieuw ont- worpen bumper, een nieuwe gedeeltelijk chromen grille, 'multi- reflecterende' koplampen en een chromen strip op de voorzijde van de motorkap meegekregen. De AutoRAI beleeft op het moment zijn lOOe editie. Voor Audi is 1999 in diverse opzichten ook een jubileumjaar. In 1899 vond de oprichting plaats van Augus Horch Cie, de voorloper van Audi. Wereldprimeurs op de AutoRAI zijn de Audi S3 en de vernieuwde Audi A4. Publiekstrekker is de Audi TT Coupe. Ook biedt het publiek 'Audi on Ice' aan, een beziens- waardig buitenevenement met de in de hoofdrol de Audi TT quattro. Audi on Ice Autofabrikant SEAT heeft in 1998 zo'n 432.000 auto's verkocht, een stijging van 7,2 procent en een nieuw record. In Nederland wer- den 4.159 auto's extra geregis- treerd ten opzichte van 1997, een toename van bijna 42 procent (alleen geel kenteken). De groei was met name te danken aan de Arosa, maar ook de Cordoba en de Alhambra speelden een positieve rol. De Ibiza bleef constant. Bij een groeiende groep automobi- listen bestaat interesse voor de Cruise-control. Inmiddels is uit diverse onderzoeken vastgesteld dat het rijden met de elektronische Cruise-control van VDO leidt' tot een brandstofbesparing van meer dan tien procent. Ook is aange- toond dat bij toepassing van crui se-control in personenauto's een positief effect op de verkeersveilig- heid te verwachten is. Door de onbekendheid van veel automobi- listen met cruise-control zullen les auto's van Bovag rijscholen wor den voorzien van een VDO-cruise- control. Volkswagen toont op de AutoRAI de eerste 3 liter-auto ter wereld. Het betreft een speciale ver- sie van de Lupo, die als eerste productieauto ter wereld slechts drie liter brandstof nodig heeft om een afstand van 100 kilOmeter af te leggen. Deze volgens Volks wagen milieuvriendelijk- ste auto ter wereld is nu voor het eerst in Neder land te zien. De 3 liter Lupo wordt aan- gedreven door een driecilin- der dieselmotor met een inhoud van 1,2 liter. Deze v Lupo is goed voor 45 kW (61 pk) bij 4.000 toeren per minuut en verbruikt gemid- deld 2.99 liter per 100 kilo meter. Volgens Volkswagen kan diegene die zuinig rijdt nog voordeliger uitkomen. De actieradius van de auto ligt op duizend kilometer en de top ligt op 165 km/u. De 3 liter-Lupo is nu te zien op de AutoRAI. DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 De Audi A3, die in juni 1996 op de markt is gebracht, is door het Duitse automerk ingrijpend ver- nieuwd. De vijfdeurs Audi A3 is volgens Audi een welkome aan- vulling op het bestaande typeaan- bod. Voor de vijfdeurs versie is het aanbod van de drie uitrustingspakketten, de A3 Atrraction, Ambition en Ambiente, met een aantal nieuwe voorzieningen uitgebreid. De stan- daarduitrusting omvat een in ongelij- ke delen neerklapabre achterbankleu- ning en in hoogte verstelbare voor- stoelen. Maar ook elektrische ruitbe- diening in de achterportieren, actieve reflectoren en instapverlichting op alle portieren behoren tot de stan- daarduitrusting. Het motorengama voor de vijfdeurs A3 omvat de 1.8 liter motor met vijf kleppen per cilinder en een vermogen van 92 kW (125 pk) met omschakel- baar inlaatspruitstuk en inlaatnokke- nasversteling en de 1.8 liter turbomo- tor met eveneens vijf kleppen per cilinder en ee vermogen van 110 kW (150 pk). Daarnaast is er de 1.9 liter TDI met 66 kW (90 pk). Schakelen vanaf bet stuur, de Formule 1 ervaring bij Alfa. De Alfa 156 heeft een primeur op de AutoRAI met de Seletechniek. Maar wat dacht men van de Alfa 156 2.5 V6 met het zoge- naamde Q-System? Dit is een elektronisch geregelde automaat, die met een eenvoudi- ge handgreep verandert in een nandgeschakelde versnellings- bak met het bekende H- patroon. Met de introductie van model '99 in mei worden alle versies standaard uitgevoerd met twee airbags (ook de 1.6 liter Twin spark 16V en 1.9 JTD) en zijdelings airbags afge- leverd. De topprimeur op de AutoRAI blijft evenwel de Selespeed-versnellingsbak De Alfa Romeo 156 2.0 16V TS komt op 53.950,- en de 156 2.0 16V Sele kost 59.950,-. Voor het topmodel, de 156 2.5 V6 Q-Sys, moet 74.950,- wor den neergeteld. De Audi A3 vijfdeurs.

Postiljon | 1999 | | pagina 14