Fikse sneeuwval zorgt voor winters weer Seminar over groothandel voor ondernemers GRATIS Postiljon m ft Radio Country FM ook in Schiedam Griezelkunstweek fllP ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Woensdag 10 februari 1999 2e jaargang nummer 24 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 D E Z WEE E K Films kiiken en creatief zijn Humanitas Rijnmond Noord betrokken bij Burendag Trainer PPSC roemt het collectief k t j. Hi Hm. Veilig werken VOOR PARTICULIEREN NIET ONTVANGEN? Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis 079-3410128 Vertraging Dit is een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 81 2640 AB Pijnacker Tel: 015-3615050 Fax: 01 5-361 5052 SCHIEDAM WEKELIJKS - 0PLAGE 41.000 SCHIEDAM - Sinds deze week is het 24-uurs radiostation Country FM ook via de kabel te beluisteren in Schiedam op FM 87.6. Het totaal aantal huishoudens dat de zender kan ontvangen is daarmee uitge- breid tot ruim 2 miljoen. Het radiostation was in Rotterdam en omstreken al te ontvangen. Country FM springt in op de explosieve groei van de country muziek, het country line dansen en de country life style. SCHIEDAM -Tijdens de voorjaars- vakantie houdt wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenesstraat 32 voor de kinderen van de basis- scholen een griezelkunstweek. Op maandag 15 februari maken de kinderen een griezelfilm. Deze acti- viteit is van kinderen van 10 tot 14 jaar. Opgeven bij Jeugdland is hiervoor noodzakelijk: (010) 4265507. De jongere kinderen kun- nen van 14.00 tot 16.00 uur kunst- griezels maken. Op dinsdag 16, woensdag 17 en donderdag 18 februari worden er verschillende workshops gegeven zoals dracula maskers maken met spinnen en spoken, heksenhapjes maken, spoken en heksendansen nadoen, schimmenspel spelen en griezel- verhalen schrijven. De kosten van de hele week zonder Erkerpas bedragen f 4,50, met pas f 3,50. Kosten per dag zijn f 1,75. Meer informatie: (010) 4267767. SCHIEDAM - In Schiedam wordt op dinsdag 23 februari een seminar gehouden voor ondernemers in de bedrijfstak groothandel en internationale handel. De bijeenkomst haakt in op personeels- en veiligheidspro- blemen die de hele bedrijfstak parten spelen. Tevens biedt het seminar ondernemers de gele- genheid zich te informeren over hoe men deze problemen daad- krachtig kan aanpakken. De bijeenkomst is georganiseerd door Stichting Opleidingsfonds Groothandel en het Centrum Vakopleiding Rijnmond. De bedrijfstak groothandel en inter nationale handel ondervindt de gevolgen van de overspannen situ- atie op de arbeidsmarkt. De werving van goed opgeleid, gemotiveerd en gekwalificeerd personeel loopt steeds moeizamer. Arie Vink, direc- teur centrum Vakopleiding Rijnmond wijst er op dat zijn orga- nisatie in het hele land cursisten opleidt voor functies in de groot handel. "Tijdens het seminar kun- nen we dieper ingaan op de moge- lijklheden die we ondernemers te bieden hebben." Daarnaast weet de groothandel nog onvoldoende raad met de Arbowetgeving die sinds 1 januari 1998 van kracht is. Daarom zijn er speciaal voor de groothandel vijf praktijkgerichte veiligheidstrainin- gen ontwikkeld. Veel bedrijven heb ben nog niet aan alle eisen van de Arbowet voldaan. Het seminar wordt niet alleen bij Centrum Vakopleiding te Schiedam georganiseerd, maar ook in Lelystad en Den Haag. Deelname is kosten- loos. Ondernemers die belangstel- ling hebben voor het seminar maar zich nog niet hebben aangemeld, kunnen zich opgeven via Buch 8c Partners communicatieadviseurs, telefoon (071) 5233312. Zie de bonnen elders in de krant. Zicht op een besneeuwd landschap bij de Vlaardingerdijk richting Schiedam. (Foto: Van Det fotoproducties) b.g.g. (079) 3437461 SCHIEDAM - Afgelopen maan dag en dinsdag was het weer raak. Even was het in Nederland echt winters weer. De Vlaardingerdijk richting Schiedam gaf zicht op een sneeuwlandschap zoals we dat al een tijd niet hebben meege- maakt. Op dit weggedeelte was het nog vrij rustig, maar op bijna alle snelwegen en verkeersknooppunten stond het vol met kilometerslange files. Het winterse weer zorgde vooral op maandagochtend voor een chaos op de Nederlandse wegen. Rond negen uur's morgens stond er een record- lengte aan files van bijna duizend kilometer. Op de overgang van de A16 naar de A20 bij Rotterdam ble- ven vrachtwagens door opvriezend wegdek steken. Natuurlijk waren er ook de nodige aanrijdingen te melden. In de mees- te gevallen bleven ze beperkt tot blikschade. Op maandag vielen er acht lichtgewonden. In de nacht van maandag op dinsdag werden som- mige wegen zo glad dat strooiwa- gens de weg niet opkonden. Door sommige ijzige weggedeelten sprak de politie zelfs van gevaarlijke rij- omstandigheden. Als gevolg van de fikse sneeuwval kwamen veel automobilisten met uren vertraging op het werk aan. Voor sommigen had het uiteindelijk geen zin meer, zij gingen noodge- dwongen weer huiswaarts. Warschijnlijk zijn er dit jaar nog nooit zoveel mobiele telefoonge- sprekken op een dag gevoerd. Ook buspassagiers moesten vaak uren wachten. Sommige busdiensten vie len uit en bussen die wel reden zaten stampvol. Het treinverkeer kreeg te maken met een aantal wisselstorin- gen, maar in vergelijking met het overige verkeer vielen de vertragin- gen hier mee. De plotselinge sneeuwval had ook een andere kant. Voor sommigen was het een goede oefening voor de wintersportvakantie: Zij konden alvast hun 'moonboots' (sneeuw- laarzen) uitproberen en raakten helemaal in stemming voor de skiva- kantie in Oostenrijk, Zwitserland of Frankrijk.

Postiljon | 1999 | | pagina 1