Jolige stemming op Prinsenbal Rietzeilers Inwonertal Schiedam vertoont lichte daling Burgemeester overhandigt stadssleutel aan De Rietzeilers Drukte op paranormale manifestatie in De Erker Laatste voorronde Popprijs Schiedam Illegale vreemdelingen aangehouden Installatie Opstelten op TV Rijnmona Radboud Klarinet Kwartet in De Harg POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 'Vergroenen' 10 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Versctiijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen,Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K, nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM - Op vrijdag 12 febru- ari vindt de vijfde en laatste voor ronde plaats van de Popprijs Schiedam. Aan het einde van deze avond heeft de jury 25 bands gehoord die zich hebben gepre- senteerd. Aan het einde van de avond wordt bekend gemaakt welke acht bands doorgaan naar de halve finale op 5 en 12 maart. Plaats: Het Podium, Lange Haven 28, Schiedam. De toegang tot alle avonden is gratis. SCHIEDAM - Afgelopen maandag- morgen werden bij een controle door de politie van het district Schiedam en de Arbeidsinspectie van een vleesverwerkingsbedrijf aan de Groothandelsmarkt (Spaanse Polder), tien vermoede- lijk illegaal in Nederland verblij- vende vreemdelingen aangehou den. De medewerkers van het bedrijf werden gecontroleerd op grand van de vreemdelingenwet- geving. De vreemdelingen werden overgebracht naar het bureau in Schiedam. Drie personen zijn in vreemdelingenbewaring gegaan, omdat bleek dat zij illegaal in Nederland verbleven. De identiteit van de overige zeven vreemdelin gen is nog niet vastgesteld kun- nen worden. De Arbeidsinspectie maakt proces-verbaal op tegen de werkgever. REGIO - Op dinsdag 16 februari zendtTV Rijnmond live de installa tie uit van de nieuwe burgemees- ter van Rotterdam, Ivo Opstelten. Van 13.50 tot 16.00 uur is te zien hoe Ivo Opstelten beedigd wordt tot burgemeester van Rotterdam. Naast de installatie is ook een por- tret van de VVD'er Opstelten te zien, (voormalig) burgemeester van Utrecht, 's Avonds zal in het programma Rijnmond Report een samenvatting van het portret en de installatie te zien zijn. Rijnmond Report wordt uitgezonden om 17.30 uur en elk uur herhaald tot woensdag 12.00 uur. SCHIEDAM - Het Radboud Klarinet Kwartet geeft op zaterdag 13 februari een concert in verzor- gingstehuis De Harg aan het Hargplein 100 in Schiedam-Noord. Het kwartet bestaat uit leden van de Muziekvereniging St. Radboud uit Schiedam. In het licht-klassieke programma is gekozen voor muziek van onder andere Mozart, Kiichler en Kabalevsky. Ook wordt er een 'Italian Medley1 en 'Scandinavian Folkmusic' gespeeld. Ook kan men luisteren naar 'Concertino im Still von Vivaldi, op. 15 en The Carnival of Venice'. Aanvang: 14.30 uur. Entree f 5,-. Meer informatie bij Muziekvereniging St. Radboud, Kerkweg 46b, 3124 KE Schiedam. SCHIEDAM - Bij de Rietzeilers zat de stemming er goed in. Op zaterdag 6 februari vierde Carnavalsvereniging de Rietzeilers het Prinsenbal. Op deze avond in dienstencentrum de 4 Molens waren ook drie bevriende carna- valsverenigingen te gast. Tevens werden op de avond een 'wit' en een 'zwart' schaap gehuldigd. (Foto: Van Det fo'toproducties) SCHIEDAM - In de laatste maand van 1998 is het inwoner tal van Schiedam na twee maan- den van flinke groei weer licht gedaald. Per saldo nam het aan- tal inwoners af met acht perso nen. Dit is het gevolg van een klein vertrekoverschot. Hier- door bedroeg het inwonertal per 1 januari 1999 75.183. Dit is een voorlopig cijfer dat nog kan veranderen door nagekomen mutaties van 1998, die in janu ari verwerkt worden. In de afgelopen vijf jaar heeft Schiedam er per saldo ruim 2700 inwoners bij gekregen. Het grootste deel van deze groei is veroorzaakt door een vestigingsoverschot. Met name in 1994, 1995 en 1996 was dit groot, hetgeen samenhangt met de oplevering van woningen in Spaland-West. In 1997 was het aan- tal opgeleverde woningen zo laag dat er dat jaar zelfs sprake was van een vertrekoverschot. In 1998 was er wel weer sprake van een, zij het vrij bescheiden, vestigingsoverschot. Een relatief kleine bijdrage aan de toename van de Schiedamse bevol- king wordt geleverd door het geboorte-overschot. Dit varieert per jaar sterk: de afgelopen vijf jaar liep dit uiteen van 70 tot bijna 200 per jaar. Door het geboorte-overschot en een selectieve instroom van jonge men- sen in de stad (de leeftijdsgroepen tot 50 jaar laten een vestigingsover schot zien en de groepen boven deze leeftijd juist alle een vertrekover schot) verandert de leeftijdsopbouw van Schiedam. Langzamerhand is de stad, na jaren van vergrijzing, al enkele tijd aan het 'vergroenen'. In Schiedam is momenteel zo'n 16 procent van de bevolking 65 jaar of ouder. Dit is nog altijd hoger dan het landelijk gemiddelde van 13 pro- cent. Het aandeel kinderen (0-14- jarigen) ligt momenteel rond het lan delijk gemiddelde van 18 procent, terwijl dit enkele jaren geleden hier nog onder lag. Per wijk varieert dit echter sterk: Spaland is een duidelij- ke jonge gezinnenwijk, met een oververtegenwoordiging van de groep kinderen en de groep ouders (35-49 jaar) en een nagenoeg ont- brekende groep 65-plussers. In Groenoord en Kethel is deze groep juist relatief groot. Het centrum is een wijk met weinig kinderen, het geen samenhangt met de aard van de woningvoorraad in deze wijk, die minder aantrekkelijk is voor gezin- nen met kinderen. Stuur eens een kaartje SCHIEDAM - Langzaam sluipt Valentijnsdag in ons leven. Van dag voor geliefden wordt de 14e februari steeds meer een dag waarop je je waardering voor iemand laat blijken. En eigenlijk komen we zo vanzelf weer uit bij de oorspronkelijke betekenis van deze dag. Of zoals een stoffige encyclopedie uit de jaren vijftig leert: 'Op de naamdag van de heilige Valentijn (3de eeuw na Chr) schenkt men bloemen of andere attenties aan vrienden en anderen die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt.' En daarmee krijgt Valentijnsdag een bredere beteke nis dan 'dag voor geliefden'. Neem dus eens een bloemetje mee of stuur een kaartje naar iemand die iets speciaal voor u heeft gedaan in het afgelopen jaar. Toch zal Valentijnsdag voor velen een dag blijven waarop tieners elkaar bestoken met mierzoete kaarten. SCHIEDAM - Op zaterdag 13 februari zal de Schiedamse Carnavalsvereniging De Rietzeilers zich met nadruk pre- senteren in zowel de binnenstad als op het Hof van Spaland. Dit jaar krijgen De Rietzeilers de stadssleutel overhandigd door burgemeester Scheeres op win- kelcentrum Het Hof van Spaland. Op zaterdag vertrekt men om 12.00 uur vanaf de Boterstraat via Hoogstraat en Broersvest naar het voormalige Hema terrein. Om 13.00 uur gaan de caranavalsvier- ders dan per dubbeldekker naar winkelcentrum Hof van Spaland. Om 14.00 uur vindt er de podium ceremonie plaats met onder andere het overhandigen van de stadssleutel door burgemeester Scheeres en het zingen van het carnavalslied. Rond 15.00 uur keert men terug naar het centrum van Schiedam. 's Avonds vieren De Rietzeilers cara- naval bij de bevriende caranavals- vereniging De Smooksnuivers te Rozenburg. 's Zondags 14 februari kan men met De Rietzeilers klaver- jassen en jokeren in dienstencen trum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. De aanvang van deze middag is om 13.30 uur. Deelname f 3,- per persoon. Voor aanmelden van klaverjassen kan men bellen met (010) 4264731, voor aanmelden van jokeren (010) 4700738. Dinsdagavond 16 februari eindigt het feestvieren van de Schiedamse Caranavalsvereniging met het Sluitingsbal. Dan wordt de stads sleutel teruggegeven aan de burge meester. Na 24.00 uur zal iedereen weer als gewone burger door het leven gaan. SCHIEDAM - Op zondag is er in wijkcentrum De Erker een paranor- male manifestatie gehouden. Het was er een drukte van belang. Op deze dag werkten bekende paragnosten mee met een grote verscheidenheid aan disci plines: Spiritual healing, Aura tekenen, Psychometrie, Tarot, Pendelen, Magnetiseren, Handlijnkunde, Numerologie, voetzonereflex therapie, Mandala tekenen, mineralen en gesteenten, chakra tekeningen, astrologie, bijenwas tekeningen, New Age winkels en Reiki. Voor het wijkcentrum zelf was de grote belangstelling voor de manifestatie eveneens een steuntje in de rug. Dit in verband met de actie Laat De Erker De Erker blijven', waarbij de mensen via'een handtekeningenactie hun steun kunnen betuigen aan het zelfstandige karaker van het wijkcentrum. Gevreesd wordt namelijk dat een mogelijke fusie met de Stichting Welzijn Schiedam, zoals bepleit door de gemeente, ten koste zal gaan van de kwaliteit en het eigen karakter van het werk in De Erker. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1999 | | pagina 3