Films kijken en creatief zijn Doortje Kinderfilmfeest in de Blauwe Brug llitqaanstips De Woudhoek zoekt gastdames of -heren Gezond en veilig oud worden Groepswonen voor ouderen Kinderjury 1999 in bibliotneek Schiedam Handen voor je gezichi Twee programma's 'Panda avontuur' 10 FEBRUARI 1999 9 Een van de vele activiteiten in Wijkcentrum De Blauwe Brug in Schiedam-Noord. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek is op^oek naar twee personen die op woensdagmor- gen de rol van gastheer of gastda- me op zich willen nemen. Bij dit vrijwilligerswerk gaat het onder andere om het bemensen van de bar, koffie zetten en schenken, ont- vangen van bezoekers, het maken van een praatje en zorgen voor een gezellige sfeer. Het diensten centrum is een centrum voor 55- plussers in Schiedam-Noord die daar terecht kunnen voor allerlei activiteiten zoals biljarten, compu- teren, koersballen, Engels leren en nog veel meer. Het dienstencen trum vormt onderdeel van de Stichting Ouderenwerk Schiedam. Meer informatie over het vrijwilli gerswerk is verkrijgbaar via tele- foonnummer (010) 4709555. SCHIEDAM - ledereen wil graag oud worden, maar wil wel gezond en fit blijven. Veel ziektes kunnen niet voorkomen worden, maar een gezonde en actieve levensstijl helpt wel mee om zogenaamde ouderdomsklachten te verminde- ren of te vertragen. Ook aandacht voor veiligheid in en om het huis is van belang bij het ouder wor den. De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert in diensten centrum Oost een zesdelige cur- sus 'Gezond, fit en veilig oud wor den'. Hierbij leren de deelnemers hoe ze zo gezond en fit mogelijk kunnen blijven. Er wordt aandacht besteed aan artrose, osteoporose en rugklachten; aan fit blijven door oefeningen te doen en aan veilig heid in en om het huis. Het is een practische cursus met oefeningen en tips waarmee men direct aan de slag kan. De cursus start op woensdag 24 februari van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten f 30,- (inclu- sief koffie en thee). Meer informa tie en aanmelding bij dienstencen trum Oost, Marconiweg 2, Schiedam.Telefoon: (010) 4731496. MAASSLUIS - Het in de gemeente verrijzende complex 'Uilenstaete' is speciaal bedoeld voor ouderen tussen de vijftig en vijfenzestig jaar. De dertig woningen, waaron- der een voor gemeenschappelijk gebruik, worden in drie lagen opgetrokken. Het voor de regio unieke project wordt gebouwd naar normen, die momenteel gel- den voor ouderen en bedoeld zijn hen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Elke woning is prive- domein van de bewoner en de woningen worden gebouwd rond een overdekte binnenruimte. Momenteel zijn er nog negen woningen beschikbaar. Voor meer informatie kunt u bellen (010) 5919480. SCHIEDAM - Op 1 februari is de Nederlandse Kinderjury weer begonnen. Kinderen tussen de 6 en 13 jaar kunnen hun eigen top-5 van de beste boeken die ze heb- ben gelezen samenstellen. Het gaat om boeken die in 1998 voor het eerst in de Nederlandse taal zijn verschenen. Er zijn twee leef- tijdscategorieen: 6 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar. Per categorie ontvangt de schrijver van de meest gekozen boeken de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. Ook de inzenders van deelnameformulie- ren maken kans op een prijs. Onder hen worden honderd boe- kenbonnen verloot. In de openba- re bibliotheek Schiedam, waar een tafel ingericht is waar alle te jure- ren boeken te vinden zijn, kunnen deelnameformulieren afgehaald en ingeleverd worden. SCHIEDAM - De afgelopen weken zijn Mike Marlissa en Stephan Wigmans bijna dag en nacht in de weer geweest om het derde Kinderfilmfeest in de Blauwe Brug in Schiedam- Noord te organiseren. Mike is sinds drie jaar sociaal cultureel werker in dit wijkcentrum in Schiedam Noord, Stephan is der- dejaarsstudent Cultureel Maatschappelijke Vorming en loopt zeven maanden stage. Het was even stevig doorwerken, maar het programma dat deze twee jonge mannen bieden aan vooral de jeugd van 6 tot en met 12 jaar in Schiedam-Noord klinkt als een klok. Het filmfestival wordt gehou- den in de grote zaal van de Blauwe Brug in de voorjaarsvakantie van dinsdag 16 t/m vrijdag 19 februari. Het idee een kinderfilmfestival hou- den ontsproot drie jaar geleden aan het brein van Mike. Hij ging er mee aan de slag en bood de kinderen van de basisschool een film-, spelletjes- en knutselmiddagprogramma. Dat sloeg in als een bom. Door het suc- ces van de voorgaande twee jaar is het programma flink uitgebreid. HENKWESTBROEK - Donderdag 18 februari staat Henk Westbroek in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen met zijn voorstelling "Eindelijk in het theater'. De aan- vang is om 20.00 uur. De band bestaat uit Rene Meister (piano, synthesizers, zang), Ron Huisen (gitaar, zang) Werner Cormand, (bas, zang) Giancarlo Romita (drums, zang) en Andre van der Hoff (saxen, elektronisch blaas- werk). De toegang is 35,-. Kaarten: 4340500. PATER MOESKROEN - Pater Moeskroen heeft zijn eigen plekje in de theaterwereld gevonden. De band heeft alle successen van de afgelopen jaren eens op een rijtje gezet voor de voorstelling '(On)gewenste Ultimiteiten'. De voorstelling biedt mooie liedjes, hilarische grappen, verstilde momenten en de overbekende Limburgse Moeskroen-sound.Te zien op zaterdag 13 februari in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen (Schiedamseweg 51). Aanvang: 20.00 uur. Toegang: f 30,-/27,50. Na afloop kunnen bezoekers zich aan- sluiten bij het Carnavalsbal van de Leutloggers.Toegang: f 15,-. Telefonisch reserveren: (010) 4340500. VAN HOUTS DE KET - Vrijdag 19 februari brengen Van Houts De Ket de voorstelling 'Zeker weten'.Twee betweters doen proeven. Met de materie ne met elkaar. Het rresultaat is De theo- rieVan Het Al'. Het bestaan gevat in zeven keiharde stellingen, waarin alles verklaard wordt. De toegang is 27,50. Kaarten: 4340500. Waren er in de voorgaande edities driehonderd kaarten beschikbaar, dit jaar zijn dat er 480. Iedere dag bestaat uit twee dezelfde programma's: een 's morgens van 10.00-13.00 uur, de ander 's mid- KOMMIL FOO - 'Bek' van Kommil Foo met de broertjes Walschaerts gaat over het verlan- gen van de mens om zijn beper- kingen te ontstijgen. Ze vliegen, twee uur lang, naar ongekende hoogten.Toeschouwers krijgen op muzikale, baldadige, grappige en waanzinnige wijze een heel scala aan familietwisten te zien. Kommil Foo belooft een ding: niet vliegen betekent geld terug. De voorstelling is vrijdag 12 februari te zien in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen (Schiedamseweg 51) om 20.00 uur.Toegang: f 29.50/27,- Telefonisch reserveren: (010) 4340500. VIRGA LIPMAN - Op zondag 14 februari speelt jeugdtheater Virga Lipman de voorstelling Spiegelbeeld inTheater de Teerstoof. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Spiegelbeeld is een nieuw sprookje, geschreven volgens de oude traditie. Virga Lipman en Henk Langeveld spelen de rol van hofdame en kamerheer. In een fascinerend spel met poppen, knuffels, lapjes, glas, spiegels en ander materiaal brengen zij het verhaal van de prins en de prin- ses tot leven. Aanvang: 14.00 uur, toegang volwassenen f 10,-, kin deren f 8,-. Plaats: Theater de Teerstoof, Schiedam. SJAKIE -Wie kent het boek 'Sjakie en de Chocoladefabriek' niet? In de beroemde chocolade fabriek van mijnheer Wonka wordt de lekkerste snoep gemaakt. Sjakie en vier andere kinderen mogen de fabriek vanbinnen bekijken en beleven doldwaze avonturen. De kinderen van Jeugdmusical Amsterdam en enkele professionele acteurs brengen het boek tot leven. De familievoorstelling is zondag 14 februari te zien in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen. Aanvang: 15.00 uur.Toegang: f 20,-/17,50/15,- (jeugd). Telefonisch reserveren: (010) 4340500. dags van 14.00 tot 17.00 uur. Er wordt een film vertoond en aan de hand hiervan hebben Mike en Stephan een activiteit voor de kinde ren bedacht. Zo wordt dinsdag de film 'Dennis de Bengel' gedraaid. Er hangt een filmscherm in de grote zaal van de Blauwe Brug. Er staan zestig stoelen klaar waar de kinde ren ongetwijfeld met een grote zak popcorn bijelkaar zitten in een echte filmzaal, aardedonker, terwijl de grote projector snort. De opdracht na deze film is: Maak met een klein groepje kinderen je eigen dia-film. Deze eigenbedachte film wordt vertoond aan ouders en andere belangstellenden, die het laatste half uur van deze voorstel ling mogen kijken. De bedoeling van deze opdracht is de kinderen kennis te laten maken met de toepasbaar- heid van eenvoudige audiovisuele middelen in hun directe omgeving. Woensdag rolt de film 'Het grote panda avontuur' van de projector. Hier bedachten de organisatoren het-grote-panda-avontuur-loopspel' bij. Tijdens deze activivteit lossen de kinderen denkvragen op en voeren opdrachten uit die door het hele wijkcentrum verspreid hangen. Op deze manier komen kinderen bij- voorbeeld te weten dat China in Azie ligt. Een muziekfilm ontbreekt niet op het filmfestival. De film 'de Aristokatten' staat bol van grappige muzikale scenes. Na deze film gaan de kinderen de creatieve ruimtes weer in en maken hun eigen eenvou dige muziekinstrumenten. Ze kiezen een muzieknummer uit waarop ze, met of zonder gebruik van dit eigen gemaakte instrument op een podium kunnen playbacken. Heel speels worden kinderen op deze manier vertrouwd gemaakt met in het mid- delpunt van de belangstelling staan. Vrijdag wordt het festival afgesloten met een humoristische film 'George uit de jungle'. Een spannend avon tuur over George die in de jungle door gorilla's wordt opgevoed. De activiteit volgend op deze film heet: Maak je eigen toneelstuk. Hierin zit ook weer iets educatiefs. Er wordt de kinderen duidelijk gemaakt dat als ze in een andere omgeving komen, ze hier vaak een stuk onhan- diger zijn dan in hun eigen ver- trouwde omgeving. Dit eigen gemaakte toneelstuk kan ook .weer door ouders en belangstellenden worden gevolgd. Mike en Stephan bezochten inmid- dels veel scholen in Schiedam- Noord om hun kinderfilmfeest te presenteren. Zit je niet op een van deze scholen, woon je niet in Schiedam-Noord maar wil je toch graag dit filmfestival bijwonen, dan kan dat. Een kaartje om een voor stelling bij te wonen kost f 2,50. De kaarten zijn verkrijgbaar aan de receptie van de Blauwe Brug, Bachplein 590, Schiedam-Noord. Kathy Korporaal-Huitema De broertjes Walschaerts van Kommil Foo. (Foto: Mojo Theater) Doortje's manier van iemand begroeten is een verhaal apart. In eerste instantie tijgert ze zolang je staat naar je toe. Haar kopje drukt ze zo dicht mogelijk tegen de grond. Als er dan een vriendelijk tvoord volgt, dan rolt ze op haar rug. Denk niet dat daarna de begroeting voorbij is. Zodra je gaat zitten neemt Doortje een aanloopt en er volgt een tweede welkom. Ze start zich vol overgave op je. Met haar voorpootjes amklemt ze je gezicht en gehaast likt ze ogen, neus en mond af. Ze schraapt met haar tanden over je huid. Schrik je van zo'tt grondige poetsbeurt, maak je proestende, protesterende geluiden en probeer je dat zwarte, harige ding van je gezicht te duwen, dan zet ze zich met nog meer enthousiasme in. Dit gedrag heb ik nooit eerder bij honden meegemaakt. We waren onlangs bij de tandarts, Mijn man moest voor controle, ik niet en daarom vond ik het een stuk gezelliger om daar te zitten. Ik zit met Doortje op school in de wachtkamer als de mondhygieniste haar deur open doet, "O, uat schattigroept ze uit. Ze loopt naar onze tec- he! toe. Ik zet Doortje op de gronddus het hele ritneel van tijgeren en omrollen volgt. De hygieniste gaat op het stoeltje naast me zittenter wijl ze vertelt dat ze zelf ook een ruwharige teckel heeft. En boem, voor dat ze zich realiseert wat er gebeurt zit er een teckel boven op haar gezicht. Ze moet er hard om lachenzo harddat de tandarts naar bui- ten komt om te kijken wat al dat spektakel te betekenen heeft. Hit is lang geleden met de mondhygieniste getrouwd en deelt met haar de lief- de voor hun teckel die overigens 'Kreukel' heet. Tot mijn verbazing vindt ze het goed dat Doortje in haar gezicht likt. De meeste mensen zijn hier toch echt niet van gediend. "Nee hoor". zegt ze. Hondenspeeksel is schoner dan mensenspeeksel"Kijk, dat vind ik nou leak om te horen, want als iemand er verstand van heeft dan is het toch de mondhygieniste. Maar als Doortje buiten een sigarenpeuk van de straat wil opeten en thuis op een stinkende pensstaaf ligt te kautven, dan weet ik het zeker, ik bltjf tegen mijn bezoek roepen zodra deze gaat zitten: "Handen voor je gezicht! Edith Dudink

Postiljon | 1999 | | pagina 7