'Het vaak geroemde familiegevoel is heel typerencT Kanonnen, klokken en kandelaars 'Lentekriebels' in Ahoy1 Zestig jaar D WS Chinadag Scheidsrechters strijden Schiedams branderij- pand in KLM-serie Kaartenactie voor Het Zonnehuis Hoog niveau Stichting Activiteitenprogramma 17 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 Jos Vendeloo: "Niets is zeker, ook niet in het handbalwereldje"(Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM -Vorige week donder- dag heeft de Schiedamse Scheidsrechtersvereniging de jaar- lijkse jeugdspeelregelavond gehouden. Deelnemers waren DRGS met vier teams. Excelsior '20 met twee teams, Hermes DVS met vijf teams, ODC met een team, PPSC met twee tfeams, SVVSMC met vier teams en VVK met twee teams. Veel deelnemers dus in het 50ste jubileumjaar. Bij de individuele deelnemers is Chantal Beeme van PPSC eerste geworden met een score van hoh- derd procent. RobTwigt van PPSc werd tweede en Kim Lansbergen van Hermes DVS en Jeroen van Delden van SVVSMC zijn derde geworden. Bij de teams werd SVVSMC eerste en tweede. Hermes werd derde. SCHIEDAM - Onlangs werd het 79ste Delfts blauwe aardewerk huisje toegevoegd aan de KLM- collectie. Het betreft een replica van het Nederlands Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76 in Schiedam. Het museum is een rijksmonu- ment uit 1794. Hier kan men alles te weten komen over de vaderlandse jenevers, bitters en likeuren.Tot op de dag van van- daag wordt hier authentieke jenever gestookt. Het Gedistilleerd Museum vertegen- woordigt de trots van het eeu- wenoude (Schiedamse) ambacht, het stoken van mou- twijn en jenever. SCHIEDAM -Wijkcentrum De Erker houdt op zaterdag 20 februari een China-dag met onder andere de leeuwendans, de Chinese nieuw- jaarsviering, kaligraferen en een wushu- en tai-chi-demonstratie. Ook kan er Chinees gegeten wor- den. De kosten bedragen f 17,50. Het programma zal starten om 16.00 uur en om 20.00 uur eindi- gen. Informatie: (010) 4267767. SCHIEDAMA/LAARDINGEN - Het werkcomite Vlaardingen/Schiedam Vrienden van Het Zonnehuis is een actie gestart om kaarten in te zamelen voor de bewoners van Het Zonnehuis in Vlaardingen. In het jaar 2000 willen de Vrienden van Het Zonnehuis alle bewoners op hun verjaardag verrassen met een mooie, zelfgemaakte kaart. Aangezien er ongeveer vierhon- derd kaarten nodig zijn, vraagt het werkcomite aan alle creatieve kaartenmakers in Vlaardingen en Schiedam om hulp. Een ieder die voor dit doel kaarten wil maken, kan contact opnemen met (010) 4702141 of 4343320 of 4354397. SCHIEDAM - DWS bestaat dit seizoen zestig jaar en wil dat op gepaste wijze gaan vieren. "Niet zo groots als rond het vijftigjarig jubileum, toen we artiesten lie- ten optreden in de Groenoordhal, maar iets bescheidener", laat voorzitter Jos Vendeloo weten. "Een feest- avond, reiinie en enkele toer- nooien vormen de hoofdmoot. Daarnaast laten we een groep Letlandse meisjes overkomen." En dat is dan in het kader van het uitwisselingsprogramma met de handbalschool uit Letland. Vorig jaar reisden de B-junioren (twaalf tot zestien jaar) af naar de voorma- lige Sovjetstaat en dit jaar, van 14 tot 21 augustus, vereren de meisjes DWS met een tegenbezoek. Op zich is deze samenwerking heel bijzon- der, want handbalverenigingen zijn vaak klein en hebben weinig finan- ciele middelen ter beschikking. De hulp van sponsors en familieleden is dan ook zeker gewenst. DWS bestaat uit een groot aantal families, dus komt dat familiegevoel hier prima tot uiting. Voorzitter Vendeloo erkent dat DWS uit vaak terugkerende is opge- bouwd. "Als je het zo bekijkt, dan zijn er inderdaad namen die je tel- kens ziet terugkomen. Maar ook het vaak geroemde familiegevoel is heel typerend voor DWS. De mensen voelen zich hier thuis, waardoor er een hechte band ontstaat. Op dit moment kennen we 230 leden, maar in het verleden is DWS groter geweest. Je ziet echter bij veel sport- clubs een terugloop qua ledenaan- tallen, dus ook bij de handbal- sport. De jeugdteams van DWS spelen op hoog niveau. Ook de beide vlaggen- schepen acteren in een afdeling die als hoog mag worden betiteld. Het eerste damesteam, dat voor het derde jaar wordt getraind en gecoacht door de Hongaar Szigmund Mackay, komt dit jaar uit in de tweede divisie. Vorig jaar ope- reerde dit team zelfs in de eerste divisie. Op dit moment staat de equipe ech ter op de vierde plaats en is er geen uitzicht meer op een kampioen- schap. Afgelopen zondag werd nog met 21-15 verloren van het Amsterdamse OSC. Door deze nederlaag blijft de ploeg steken op de positie in de subtop. De heren spelen wel in de eerste divisie, al was daar een associatie met het Ridderkerkse Saturnus voor nodig. Eigenlijk was het team van de Joegoslavische coach Ferki Nici vorig jaar zelfs afgedaald naar de derde divisie. "Maar Saturnus gaf als vereniging de voorkeur aan andere prioriteiten, zoals een eigen hal. Dan moet je keuzes maken en dat heeft men gedaan. Een aantal heren kwam van DWS en wilde graag terugkeren. Vervolgens zijn er afspraken gemaakt, zodat DWS toch als zoda- nig in de eerste divisie kon uitko- men. Die afspraken zijn voor drie jaar gemaakt, maar het Nederlands Handbal Verbond moet wel ieder jaar de goedkeuring aan deze asso ciatie geven. Op zich een formaliteit, maar het moet wel volgens de regels geschieden. Of de ploeg bij elkaar blijft? Niets is zeker, ook niet in het handbalwereldje. In principe kun- nen ze dus inderdaad terug naar Saturnus, maar die vereniging heeft al laten weten dat ze in het vervolg met eigen jeugd gaan proberen zo hoog mogelijk te komen", aldus voorzitter Vendeloo. DWS en Volleybalvereniging Rijnmond hebben ooit samen een stichting opgericht die de kantine in Sporthal Groenoord 'beheert' en pacht. De gelden komen dus in de kas van die stichting. Beide vereni- gingen huren als het ware de hal bij de Dienst Sport en Recreatie. "Rijnmond gebruikt de hal op maandag, woensdag, en op zater- dagmiddag na 13.00 uur. Op dins- dag, vrijdag en zaterdagochtend en de zondag is de hal door ons in gebruik. Op de donderdagavond wordt er gezaalvoetbald en overdag wordt er gymnastiek gegeven en speelt men bowls. Op zich een prima constructie. Zo hoef je niet over een eigen hal te beschikken. De buitenwedstrijden werken we af in Sportpark Thurlede, tegenover Excelsior'20. Mede door het groei- end aantal jeugdleden ziet de toe- komst er voor DWS niet slecht uit. Maar het kan natuurlijk altijd beter", lacht Jos Vendeloo die voor- uitkijkend naar het jubileum alle reden heeft voor een vrolijke bui. Eind maart zal DWS aantreden tegen WIK uit Vlaardingen. Volgens Vendeloo zal dit een beladen duel worden, omdat de Vlaardingers op dat moment de punten wellicht zeer hard nodig zullen hebben. "Het is voor ons te hopen dat wij dan veilig in de middenmoot staan, anders wordt het een heel spannen- de wedstrijd. Er zullen immers twee ploegen moeten degraderen. Het gat tussen ons (vierde van onderen) en nummer drie bedraagt echter slechts twee punten, dus er is nog van alles mogelijk." Cor Hulsbus ROTTERDAM - Voorwerpen van koper en brons uit Rotterdam staan centraal in de tentoonstelling 'Kanonnen, klokken en kandelaars' die van 9 april tot en met 5 September in het Schielandshuis Rotterdam te bezichtigen is. De atlas Van Stolk toont prenten van huisraad waar ook koperen voorwerpen op voorkomen. Deze prenten zijn onder de titel 'Kandelaars, kasten en keuken- gerei' te zien van 5 maart tot en met 27 juni. Rotterdam kent een rijke historie van koper- en bronsgieten. De opstelling 'Kanonnen, klokken en kandelaars' toont de veelzijdigheid van de Rotterdamse koper- en bronsproductie. Zo zijn er geelkoperen lezenaars, kandelaars en kroonluchters uit ker- ken te bewonderen, bronzen vijzels uit de apotheek, bronzen geschut en luidklokken. Ook wordt er aandacht besteed aan Rotterdamse bronzen beeldjes zoals De Verwoeste Stad van Zadkine, Erasmus van Hendrik de Keijser en het beeld dat Wessel Cousijn voor Unilever maakte. Parallel aan de tentoonstelling wordt een gevarieerd activiteiten programma aangeboden waarbij bezoekers op een andere manier kennis maken met de vele toepassin- gen van koper en brons. In het pro gramma zijn onder meer een beel- denroute door het Rotterdamse cen trum, een koper- en bronstaxatie- middag, optredens van koperblazers en een filmprogramma opgenomen. Tentoonstelling: Kanonnen, klokken en kandelaars: 9 april t/m 5 Septem ber 1999. Kandelaars, kasten en keukengerei: 5 maart t/m 27 juni 1999. Openingstijden: di t/m vr 10.00 - 17.00 trur, za-, zon- en feest- dagen 11.00 - 17.00 uur ROTTERDAM - In het ver- nieuwde Ahoy'gebouw wordt van 26 februari tot en met 7 maart de nationale Woonideeenbeurs Binnenhuis '99 georganiseerd. Het is de 33e keer dat dit evenement in Rotterdam plaatsvindt. Onder het motto 'Lentekriebels op Binnenhuis '99' presenteert de beurs de nieuwste woontrends, de nieuwe kleuren voor 1999 en de laatste coilecties op het woonge- bied. In het midden van de beurs staat het 'Lentepaviljoen'. Hierin krijgen bezoekers gratis advies op het gebied van sfeer en inrichting. Er worden tal van workshops georga niseerd: ondermeer Titfany-lam- pen maken en bloemschikken. De inspiratiebron die aan de geboorte van de beurs ligt, is jong talent, lente en vernieuwing. Hiermee is Binnenhuis '99 de meest omvang- rijke en complete beurs op het gebied van wonen. De beurs is geopend van vrijdag 26 februari tot en met zondag 7 maart. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Op zaterdag en zon dag is de beurs geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is voor volwasse- nen f 17,-. Kinderen tot 13 jaar f 8,-. Reductiekaart en 65+ pas-hou- ders f 13,50. Een gezinskaart voor volwassenen en twee kinderen kost f 40,-.

Postiljon | 1999 | | pagina 11