Nieuwe topman bij Toyota Mercedes-Benz komt met gepantserde Guard-model len ANWB in actie tegen rekeningrijden Nissan verlengt campagne Peugeot Citroen en Mitsubishi Racen op de autobahn Kilometerkosten 17 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 De Nissan 3-2-1 campagne is verlengd tot en met 31 maart 1999. De actie geeft kopers van een Nissan Micra, Almera, Sunny Wagon of Primera 3 jaar garantie, 2 jaar onderhoud en 1 jaar gratis een all-risk-verzeke- ring. Het voordeel kan hiermee oplopen tot enkele duizenden guldens. Nissan geeft als reden voor het verlengen van de actie, dat veel gei'nteresseerden op het einde van 1998 niet in staat waren de showroom te bezoeken en van de aanbieding gebruik te maken. PSA peugeot Citroen en Mitsubishi hebben besloten samen te werken op het gebied van directe benzine inspuiting. De know-how van Mitsubishi vormt een aanvulling op de onderzoeken van PSA Peugeot Citroen en stelt de groep in staat een nieuwe generatie benzinemotoren te intro- duceren. Het belangrijkste voor deel van directe inspuiting is de besparing van brandstof, wat een vermindering van de uitstoot van C02 ot gevolg heeft. Hiermee wordt een bijdrage geleverd aan terugdringing van het broeikasef- fect. In Duitsland is onderzocht of er op de Autobahnen nog steeds wordt 'geblazen'. De helft van de mensen rijdt snelheden ot 130 km per uur, een derde van de automobilisten tikt de 160 km/u regelmatig aan en 8 procent gaat reelmatig stevig op het gaspedaal. In Miinchen heeft de rechter overigens bepaald dat de politie snelheidsdetectors in auto's in beslag mag nemen en vernietigen. Opletten dus voorbij Frankfurt. Toyota Motor Corporation heeft onlangs de benoeming bekend gemaakt van Akira Imai tot President en Chief Executive Officer van TMME, Toyota Motor Europe Marketing and Engineering. In deze functie is hij de belang rijkste man van Toyota's Europese hoofdkantoor in Brussel en eindverantwoorde- lijk voor ale Europese com- merciele activiteiten, met uit- zondering van de autoproduc- tie. Imai rapporteert rechtst- reeks aan Akira Yokoi, direc- tievoorzitter van Toyota Motor Europe. De EVO, Ondernemersorganisatie voor logistiek en transport, heeft de versie '99 van de diskette Kilometerkosten bestelauto's uit- gebracht. Deze interactieve disket te bevat de technische informatie en de exploitatiekosten van meer dan vierhonderd bestelauto's. Dit jaar zijn voor het eerst ook de gegevens van dubbelcabine's opgenomen. Door het interactieve karakter van de diskette kan de gebruiker een keuze maken tussen de standaardcalculaties van de EVO of berekeningen op basis van eigen bedrijfsgegevens om zo de kosten per kilometer nog nauw- keuriger te kunnen berekenen. De diskette kost 44,- en draait onder Windows 95 en 98. EVO-leden betalen 33,- gulden. Info: (079) 3467350. Amerikaanse MPV van Mazda In navolging van andere auto- producenten leidt ook voor Mazda de zoektocht naar ruim- te tot een MPV. Het Japanse merk heeft de eerste beelden vrijgegeven van haar nieuwe ruimtewagen. Die is op Amerikaanse leest geschoeid. De foto is overigens van een studie- model, maar de definitieve (lees: Europese) versie zal het prototy pe wellicht niet veel ontlopen. In de tweede helft van dit jaar wordt de Mazda MPV in ons land gei'ntroduceerd. In de grille met gaatjes komt de vorm van het Mazda-logo terug. Dezelfde gaatjes van de grille zien we onder weer opduiken naast de opvallende mistlampen. Ook de bumper heeft de uitstraling van het logo. Opvallend zijn sommige New Edge-achtige stylingkenmerken die bij Ford, de moedermaatschappij van Mazda, nogal in zwang zijn. De verlichting voor huist achter glas. Verder springen bij het studie- model de 18 inch lichtmetalen vel- gen in het oog en de twee schuif- deuren. Die maken het extra com- fortabel om in te stappen. De MPV is voorzien van zes Captain Chairs en biedt de luxe die we kennen van Mazda. Als krachtbron wordt vooralsnog genoemd de 24-kleps 2.5 liter V6, Mazda komt na de zomer met een MPV. die goed is voor 170 pk. Zoals het naar uitziet zijn de drie ramen aan iedere kant afzonderlijk te openen. Het achterste raam kan op een kier worden gezet. Het prototype is voorzien van een achterspoiler. en die zal in ieder geval terugkomen op de wat duurdere modellen. Een eigen naam heeft het model nog niet. Ook over afmetingen en prij- zen is nog niets bekend. De Guardline: bet nieuwe gepantserde model van de Mercedes-Benz S-klasse. Mensen met veel geld willen steeds meer hoogwaardige bescherming tegen geweld in hun auto. De vraag naar gepant serde automobielen stijgt daar- door. DaimlerChrysler geeft onder de noemer Mercedes- Benz Guard gehoor aan die roep. Het vlaggeschip van de nieuwe Guard- modellen wordt vanaf begin 1999 het nieuwe gepantserde model van de S- klasse maar ook speciale E- en G-klasse typen maken deel uit van het Guard-programma. Mercedes-Benz heeft veel know- how in dit productiesegment. A1 meer dan zeventig jaar ontwikkelen experts in de fabriek in Sindelfingen speciale gepantserde auto's die bestand zijn tegen revolver- en geweerschoten, handgranaten, explosieven of molotov-coctails zonder het Mercedes-Benz-comfort geweld aan te doen. De gepantserde modellen worden op exclusieve wijze geproduceerd op een afzonderlijke productielijn. Beschermingselementen voor bij- voorbeeld portieren, achterwand, zijwanddelen, dakhemel en schut- bord worden niet naderhand inge- bouwd in reeds afgeleverde auto's. Vanaf het begin worden de elemen- ten, onafhankelijk van de seriepro- ductie, bij de samenstelling van de carrosserie van de Mercedes-Benz Guard-modellen geintegreerd. Daardoor zijn de beschermingsele menten een volwaardig onderdeel van de carrosserie en versterken op een zinvolle manier de structuur. Om te voldoen aan alle veiligheids- eisen, biedt Mercedes-Benz auto's aan in verschillende beschermings- klassen. Automobielen in de B4 klasse zijn bestand tegen revolverkogels van het kaliber .44 Magnum. Mercedes- Guard-modellen in de hoogste beschermingsklasse B6/B7 bieden bescherming tegen de dreiging van terreur- en moordaanslagen. De ANWB is gestart met een grootscheepse campagne tegen de invoering van het rekeningrij den. Met het argument dat het systeem niets anders oplevert dan 'betaald in de file staan', roept de vereniging de 3,4 mil- joen leden op massaal protest aan te tekenen. Via de eigen bladen zoals de Kampioen worden de leden geinfor- meerd over de actie. Directeur P. Nouwen weet uit eerdere peilingen dat tachtig procent van de leden tegen de tolheffing is. De ANWB hoopt dat mensen mas saal de sticker met de tekst 'Stop Rekeningrijden' op de ruit van hun auto plakken. De ANWB verkon- digt al maanden tegen rekeningrij den te zijn. Volgens de toeristen- bond worden de files niet minder als er betaald moet worden om de eenvoudige reden dat er geen alter- natieven voor handen zijn. "Mensen kunnen vaak niet anders dan in de spits in de auto zitten. Dat gedrag verander je niet met tol heffing", aldus Nouwen. De ANWB meent dat rekeningrijden geen oplossing biedt voor bet file- probleem

Postiljon | 1999 | | pagina 14