VITO ACTIE Vechten met de wind tijdens spannend verhaal Reuzenapenkooi in sportzaal Zuid Mercedes-Benz Nationale Voorleesronde Bedrijfswagens €169.- 1/lfij nodigen u graag uit in onze showroom Kunstmarkt Zangkoor Klubhuis Zuia zoekt leden Beurs en rommelmarkt Yogacursus in De Blauwe Brug VITO 108 D "AMIGO" v.a 13.995,- per maand* Uit voorraad leuerbaar in diverse kteuren en uitvoeringen ook met DUBBELE CABINE. Zeer aantrekkelijke leasing/financiering aanbiedingen op aanvraag. Rogam heeft ook een ruime sortering gebruikte bestel- en vrachtwagens. UW PARTNER IN BEDRIJFSMATIGE MOBILITEIT POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Jan de Wind Tien kanjers 17 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 3 (Financial Leasing op basis van looptijd 60 maanden en een aanbetaling/inruil slottermijn van beide 3.400,-1. Alle genoemde bedragen zijn exclusief BTW 1€ (euro) 2.20371 ROGAM Bergweg Zuid 102, 2661 CV Bergschenhoek, 010-4180400 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM - Zondag 21 februari wordt er van 12.00 uur tot 17.00 uur in wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 te Schiedam, een Kunstmarkt gehou- den. In het hele gebouw hangen schilderijen, tekeningen, aquarel- len, foto's en patchwork van Schiedamse amateurkunstenaars. Tevens exposeren de kinderen die deelnemen aan het project 'kunst- greep'. In de grote zaal is er een doorlopend programma met ver- schillende dansgroepen. Muziekschool Annelies zal een aantal optredens verzorgen. De Band zonderVent' zal het pro gramma in de grote zaal afsluiten. De toegang is gratis. Informatie: (010) 4267767. SCHIEDAM - het zangkoor van Klubhuis Zuid is al enige jaren enthousiast bezig. Het gezelschap en de dirigent richten zich op een operette-repertoire. Ook worden er vrolijke en klassieke liedjes gezon- gen. De dirigent, Maarten Wildervanck begeleidt de zang- groep met piano. Regelmatig wor den er kleine optredens verzorgd. Nieuwe leden zijn van harte wel- kom. Dan kan er met nog meer stemmen gezongen worden. Juist heren worden van harte uitgeno- digd om eens mee te doen met een repetitie. Ook kan men eerst eens komen luisteren. ledere dins- dag van 19.00 tot 21.00 uur wordt er geoefend. De kosten bedragen f 7,- per maand. Aanmelden en informatie bij Klubhuis Zuid, tele- foon: (010) 4267297. SCHIEDAM - Zondag 21 februari vanaf 10.00 uur kan iedereen weer terecht in wijkcentrum Dreesplein voor de rommelmarkt. De entree bedraagt 1,- per persoon en kin deren tot 12 jaar kunnen gratis naar binnen. De markt duurt tot 15.00 uur. Voor de huur van een tafel kunt u zich bij de balie van het wijkcentrum melden (Dr. Willem Dreeslaan 2 te Schiedam). Voor meer informatie, telefoon (010) 4738671. SCHIEDAM - Voor de reeds gestar- te cursus yoga kunnen belangstel- lenden zich nog steeds inschrijven. Het aantal gemiste lessen zal in mindering gebracht op de cursus- prijs.Tijdens de cursus komt het volgende aan bod: ademhalings- technieken, stabiliteitsoefeningen, statische en dynamische oefenin- gen en ontspanning. Een erkende yogadocent zal de cursus verzor gen. Informtaie en inschrijving: De Blauwe Brug, Bachplein 590 in Schiedam, telefoon (010) 2470464. SCHIEDAM - Voor kinderen tussen vijf en tien jaar was het feest op dins- dagochtend 16 februari. Zij konden naar hartelust klimmen en springen bij de Reuzenapenkooi in sportzaal Zuid in Schiedam. Het parcours bestond voor een deel uit unieke springkussens. Voor wat oudere kinderen (tot 14 jaar) was er s middags gelegenheid om zich uit te leven. (Foto: Van Det fotoproducties) gemak en frank en vrij lazen de kin deren vijf minuten voor, vertelden van te voren even in korte lijnen waar het boek over ging en een enkeling verklapte ooh nog de afloop van het boek. Het werd warm in de zaal, naar mate de spanning steeg en er werd een raam opengezet. Jan de Wind ging er mee aan de haal. Magda pro- beerde, tijdens het voorlezen, geruis- loos de hendel van het raam te pak- ken. Ze kon er net niet bij. De voor- lees-ster ging onverstoord door. Er moest een man-met-lange-armen bijkomen. Het raam waaide bijna uit z'n voegen. Het voorval deed niets af aan de spanning die in de zaal hing om het verhaal van Roald Dahl te blijven volgen, dat zo mooi op toon werd voorgelezen. Belangrijk in de voorleeswedstrijd was: hoe is het tekstbegrip, wordt er in een goed tempo voorgelezen, hoe is het stemgebruik en maak je af en toe contact met het publiek. Voorlezen kunnen ze allemaal. De kandidatenlijst vermeldde negen meisjes mee en een jongen. Ze deden absoluut niet voor elkaar onder. Aan het publiek werd ook een for- mulier uitgedeeld. Wie verdiende de publieksprijs. Deze uitslag was una- niem. De publieksprijs kwam over- een met de toegekende eerste prijs van de jury. Uiteindelijk gingen vijf voorlezers door naar de regionale ronde. Deze wordt gehouden op zaterdag 20 maart in de Akkers in Spijkenisse. Vijf scholen leverden een kandidaat. En de vijf kanjers die buiten de prijzen vielen? Die moeten net zoals iedereen, oud of jong, wie het ook is, "prijswinnaar of niet vooral blijven lezen. Sharona, Soraya, Melissa, Rianne, Dymphy, Julia, Lotte, Rolf, Esther, Sofie, Chapeau. Joh, joh, joh, jullie deden het allemaal zo. Kathy Korporaal Rolf Baay, van basisschool de Violier, ging door naar de regionale ronde. (Foto: Van det fotoproducties) SCHIEDAM - Ieder jaar wordt de Nationale Voorleeswedstrijd gehouden. Deze voorleeswed strijd is een initiatief van Stichting Lezen (het landelijk platform voor leesbevordering) in samenwerking met de Stichting CPNB en het NBLC Centrum voor Bibliotheken. De lokale, regionale en provinciale voorronden zijn georganiseerd door de Openbare Bibliotheken en de Provinciale Bibliotheekcentrales. De voorrondes van de voorleeswed strijd werden eerder op de basis- scholen gehouden. Kinderen uit groep 7 en 8 mochten een fragment uit een boek kiezen om voor te lezen. Het was woensdagmiddag 10 maart een gezellige drukte in de 'wedstrijd- ruimte' op de derde etage van het Stadserf, waar de plaatselijke voor- ronde van de Nationale Voorleeswedstrijd werd gehouden. Leerlingen uit groep 7 of 8 van de basisschool konden meedoen aan deze 'wedstrijd1. ledere deelnemende school leverde een afgevaardigde. Tien jonge deel- nemers zaten her en der, zenuwach- tig of niet, verspreid in de zaal. Moeders, leerkrachten, vriendjes, vriendinnetjes en de jury namen plaats op de rest van de stoelen. Magda Meyer, medewerkster van Openbare Bibliotheek Schiedam opent de middag, heette iedereen van harte welkom en stelde tevens iedereen op haar of zijn gemak. "Durf het m'aar eens aan, om hier in deze voorleesstoel te gaan zitten en in de microfoon een fragment uit je favoriete boek voor te lezen," zei Magda tegen alle deelnemers, "en onderga dan ook nog eens de uitslag van de jury." Die had het moeilijk. Tien Schiedamse basisscholen hadden kanjers van ster-voorlezers gestuurd. Ongedwongen, helemaal op hun

Postiljon | 1999 | | pagina 3