Doortje Uitqaanstips Areopagus Forum in Ichtuskerk Expositie in bibliotheek Stijldansen en Streetdance in Blauwe Brug Bijnamen MEUBELEN! Edith Dudink 17 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27. Tot ziens. Kom kijken en vergelijk zelf 1 REGIO - De natuurkundige Bernard Nienhuis spreekt op zon- dag 21 februari om 11.30 uur op het Areopagus Forum. Dit vindt plaats in de grote zaal van de ichtuskerk aan deVan Maerlantlaan in Vlaardingen-West. Het onderwerp van de lezing is: Geloof en wetenschap. Vele gelovi- gen en ook natuurkundigen, onder wie de bekende Stephen Hawking, denken dat geloof en wetenschap elkaar uitsluiten. Nienhuis, hoog- leraar theoretische natuurkunde in Amsterdam, denkt daar anders over. Het Areopagus Forum wil vanuit christelijk perspectief de gedachtenwisseling bevorderen over allerlei sociale, maatschappe- lijke en politieke vraagstukken. Een ieder is welkom en mag aan de discussie deelnemen. SCHIEDAM - Tot en met 27 maart is in de bibliotheek aan het Stadserf 1 een tentoonstelling met het werk van Saskia van Beek en Karlijn de Jongh te bezichtigen. Beiden volgen een opleiding aan de Rotterdamse kunstacademie. Naast schilderijen en tekeningen zijn plastieken en werken op papier te zien. De expositie bestaat uit twee delen, te weten het thema griezelen, gebaseerd op het boek, getiteld De GVR, van Roald Dahl, en voor de volwasse- nen is lezen het onderwerp. Verder zijn er niet-themagebonden wer ken te bezichtigen. De bibliotheek is geopend op maandag van 17.00 tot 21.00 uur, op dinsdag en don- derdag van 13.00 tot 21.00 uur, op woensdag en vrijdag van 11.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - Vanaf 23 februari kan men wekelijks in wijkcentrum De Blauwe Brug een avondje stijldan sen. De cursus bestaat uit tien les sen van twee uur. Kosten f 72,50 per persoon. De cursus is voor beginners en gevorderden en wordt gegeven door het echtpaar Stofbergen. Ook kan men bij De Blauwe brug terecht voor een actieve les Streetdance. Leeftijd: van 12 tot 30 jaar. De cursus bestaat uit twaalf lessen en kost f 72,-. Streetdance is een eigentijd- se combinatie van verscheidene dansvormen en is vooral populair bij de jeugd. Meer informatie en inschrijven bij wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, Schiedam.Telefoon: (010) 2470464. VLAARDINGEN - Van 23 februari tot en met 14 april exposeert Dick van Belle in de bloedbank aan de Galgkade 1 te Vlaardingen. Van Belle volgde de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Na zeven jaar bij een reclamebureau te hebben gewerkt, reisde hij met zijn vrouw langdurig de wereld over. Thuisgekomen is hij aan de hand van reisfoto's landschappen gaan schilderen. Sinds die tijd is hij blij- ven schilderen, voornamelijk realis- tisch met hier en daar wat surrealis- tische elementen. Tegenwoordig put hij zijn onderwerpen veelal uit de regio, zoals de Nieuwe Waterweg, de Botlek, Hoek van Holland en het strand. Van Belle exposeerde al bij bedrijven en luxerestaurants. Diverse artotheken, ook die in Schiedam, en het Stedelijk Museum van Schiedam hebben werk van Van Belle in bezit. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 14.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 11.30 tot 17.30 uur. Toegang is gra tis. Eigenlijk viel bet me pas op torn ik bij mijn zus op visits was en zij mar baar teckel Guusjes riep: "He, Van Puffelen, wat ben je aan het -doen". Bijnamen, ongemerkt slui- B L pen ze er in, Nu is er over nadenk I tHL** kerinner ik mij dat we onze York Wodie vaak Innie Mini, of kortweg Muis noemden. Rouscka, onze Poolse herder, had de bijnaam Dikkie Dik, een ttaam van de fokster, omdat ze bij haar geboorte een stevige pup was. Haar niet te bedwingen vraatzucht maakte dat ik Ronscka ook vaak 'Holle Bolle Gijs' noenide. Dat werd later verbas- terd tot Holly Bolly. Een college vertelde dat ze baar vijf maanden oude Sint Bernhard Gina meestal 'Tank' noemde. Ik begrijp gelijk wat ze hier mee wil aangeven. Zo'n joekel van een hand gaat nergens voor opzij. Doortje heeft andertussen ook een hele rij bijnamen. Mijn vriendin en btmrvrouw Marja noemt haar steevast 'Dorethea'. Als ze hardnekkig baar zin doordrijft, noetn ik haar 'Drammertje'. En als ze uiteindelijk toch luistert, dan prijzen we haar uitbitndig door 'Kmppe Meid' te jubelen. Ligt ze lekker op schoot te slapen, dan heet ze opeens Knuffelkont' of 'Poeppie'. De ttaam Doortje gebruikett we vooral als we haar roepen of als ze een duidelijk commando moet opvolgen. Voor de rest is het gewoon tegen haar aankletsen en dan verwacht ik hele- maal niet dat die flaporen begrijpend omhoog gaan. Toch snapt ze wel wat ik bedoel. Als ik zo lekker onhenullig tegen haar loop te keuvelen laat ik voor de grap weleens het woord 'snoepie' vallen. Altijd goed voor haar voile aandacht en ja, ze krijgt dan een verantwoord honden- brokje. Vamnorgen struikelde ik over Doortje. Door een voor mij pijnlijke manoeuvre voorkom ik dat ik hovenop haar val. Van pijn en schrik roep ik: Takke Teckel". En kijk, weer een bijnaam. Kiki Heessels. (Foto: Harry Meijer) JAGADAMBA - Lenette van Dongen staat van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 februari in het LuxorTheater te Rotterdam. Dit nieuwe programma, waarop pers en publiek enthousiast reageer- den, staat onder regie van Ruut Weissman. Piano en muzikale lei- ding: Martijn Breebaar, Marnix Stassen doet de percussie en bas sist is Peter Sambros. De voorstel- lingen beginnen om 20.15 uur. Kaarten kosten 37,50 en 32,50. Kassa: (010) 4138326. BLOND BLAUW - Vrijdag 19 en zaterdag 20 februari staat Kiki Heessels in de Kleine Zaal van Theater Zuidplein met het pro gramma 'Blond Blauw'. De aan- vang is om 20.30 uur. In dit pro gramma bejubelt de kleine maar podiuvullende Heessels de zege- ningen van ons bestaan. Kaartjes: (010) 4816500. GITARISTEN VAN WERELD- KLASSE - Het gitaarduo Mark Eden en Christopher Stell uit Engeland spelen op vrijdag 19 februari in De Doelen te Rotterdam. Zij spelen werken van Daquin, Rameau, Brahms en Bach. De entree is 25,-, met reductie 15,-. Kaarten: (010) 2171717. Ulbo de Sitter) TWEE OP DE WIP - Rick Engelkes &Vera Mann spelen van donder dag 18 tot en met zaterdag 20 februari de voorstelling Twee op de wip' in de Grote Zaal van Theater Zuidplein. De aanvang is om 20.15 uur. Dit is een moderne, pittige voorstelling over actuele en herkenbare problemen van derti- gers van nu, geschreven door de Amerikaanse toneelschrijver William Gibson. Het werd eerder vertolkt door Jeroen Krabbe Willeke Alberti en Hugo Metsers PleuniTouw. Voor kaarten: (010) 4816500. Sanne Wallis de Vries. (Foto: ROB DE NIJS - Zaterdag 20 februari staat Rob de Nijs in de Grote Zaal van De Doelen te Rotterdam. De aanvang is om 20.15 uur. De entree is 55,- en 45,-. Voor reserveren: (010) 2171717. GRIMMIGE SPROOKJES - Jeugd- theaterschool Zuid-Holland speelt zondag 21 februari om 14.00 uur de voorstelling Grimmige Sprookjes' in de Grote Zaal van Theater Zuidplein. Hans Grietje wordt een nachtmerrie, De Gouden Gans een klucht en 'Van de muis, de vogel en de braadworst' een ouderwetse pop- penkast. Kaartjes: (010) 4816500. SOP - 'Sop' is het debuutprogramma van Sanne Wallis de Vries, die nu al de vrou- welijke evenknie vanYoup van het Hek wordt genoemd. In 1996 won zij het Leids Cabaretfestivl. Zij pre- senteert samen met cabaretier Thomas van Luyn het tv-program- ma Waskracht bij deVPRO. Sop is te zien op woensdag 24 februari om 20.15 uur in de Grote Zaal van Theater Zuidplein. Kaarten: (010) 4816500.

Postiljon | 1999 | | pagina 9