Gezellig dagje-uit met talrijke evenementen Fun Waterzone: Sports, Beach Fun Watersportvakantiemarkt openingstijden en toegang Bouw je eigen boot Evenementen te kust en te keur HISWA 99: leder dag een andere tak van watersport Lering en vermaak in 'Zeilen Jacht Club' Shanty Festival Zeehistorisch Paviljoen Delta Lloyd Haven Festival Gezellig winkelen Ome Ko Gezinskaart Kinderopvang Internet Demonstraties en lezingen Proef de watersportsfeer Scholingspaviljoen: werken in de watersportbranche 24 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 In de Fun Waterzone worden demonstraties gegeven en kunnen bezoekers instructie krijgen in diverse takken van watersport. Rondom een groot bassin is de Fun Waterzone gecreeerd. Hier kan de fervente en beginnende watersporter, al dan niet actief, kennis maken met alle facetten van de watersport. ledere dag komt een andere tak van de watersport - zoais (catama- ran)zeilen, kanoen, surfen, jetskien en waterskien - aan bod. Naast spectaculaire demonstraties kunnen bezoekers instructies krijgen in deze sporten. Rondom het bassin is de Fun Waterzone ingericht. Hier krijgt de beachsfeer gestalte door een 'echt'zandstrand, bars, live-muziek, shops, zeilscholen en beachvolleybalveiden. Door uitbreiding van de expositie- ruimte is er op de HISWA ruimte voor speciale evenementen. Spannende, verrassende en leerzame watersportverhalen van zeilers komen aan bod in de 'Zeilen Jacht Club'. Daar spreekt onder anderen Jacqueline Bakker, die onlangs solo van de Carai'ben naar Nederland zeilde met de 'Pro', een klassiek toerschip dat bij de Jacht Club uiteraard ook getoond wordt. Ter illustratie van de lezingen over het maken van een wereldreis met de kinde- ren is de 'Zeeland' present, een klassiek houten kotter Colin Archer van 15.30 meter waarmee een familie met vier kin- deren in twee jaar rond de wereld zeilde. Daarnaast is er dagelijks nieuws uit de wedstrijdwereld, informatie over avontu- ren op zee, techniek en onderhoud en over het varen langs vreemde kusten. In een praatshow presenteren Zeilen-redac- teuren dagelijks live een flitsend pro- gramma over alles wat zeilers boeit. Het verleden herleeft als de shantykoren hun zeemansliederen ten gehore brengen op podia in de Hollandhal en in de Amstelhal. ledere dag treden er koren uit binnen- en buitenland op. Het Zeehistorisch Paviljoen vormt het culturele hart van de HISWA. Kunst, historie en lezingen geven een goed beeld van ons varend verleden. In 1999 is het 100 jaar geleden dat de Koninklijke Marine Jacht Club werd opgericht en viert de Neder- landse Reddingmaatschappij haar 175e verjaardag. Onder andere deze thema's komen uitge- breid aan bod in dit paviljoen. Aansluitend bij het programma van het Zeehistorisch Paviljoen, presenteren verschillende schepen zich in de haven van de HISWA. Na afloop van de lezingen in het Paviljoen kunnen de schepen worden bekeken of er wordt zelfs gevaren. Bezoekers kunnen hier ook een haringroker en een touwslager aan het werk zien. Natuurlijk zijn er ook weer volop winkeltjes op de beursvloer met de laatste snufjes en interessante koopjes. Of het nu gaat om zeilkleding, nautische posters en boeken, keukengerei of accessoires voor op en in de boot, hier vindt u alles bijeen. Watersportcafe Ome Ko uit Muiden is inmiddels een stamgast op de HISWA. Het personeel zorgt voor een unieke sfeer en maakt het cafe tot de gezelligste plek van de beurs. Traditiegetrouw is de HISWA Amsterdam Boat Show het startsein voor het nieuwe vaarseizoen in Nederland. Zodoende kunt u er ook de eerste voorbereidingen op uw vakantie treffen. Op de Watersport vakantiemarkt kunt u zich breed orienteren. Van varen op de Neder- landse wateren tot ontdekkingsreizen langs meer exotische iocaties. En van vaarscholen voor jonge of beginnende watersporters tot arrangementen met een authentieke klipper of tjalk. Uw favoriete vakantie zit er ongetwijfeld bij. Grootste HISWA ooit biedt plezier voor jong en oud Werkgevers, werknemers, scho- lieren en schoolverlaters ontmoe- ten elkaar hier in een passende omgeving. Zo zijn er diverse hogescholen, toeristische opleidingen, het Hout en Meubileringscollege, diverse vakopleidingen en uitzendbureau Start aanwezig. Deze laatste heeft een databank waar vraag en aanbod van perso neel bij elkaar gebracht wordt. HISWA 99 is van zaterdag 27 februari t/m zondag 7 maart dagelijks open van 10-18 uur.Toegangsprijs: 20,- p.p.; kinderen van 4 t/m 11 jaar en houders van CJP en Pas 65 betalen 12,50. Een voordelige gezinskaart (2 volwassenen en maximaal 2 kinderen tussen 4 en 11 jaar) kost 50,-. Voor de HISWA geldt ook een NS Rail Idee, met een gecombineerde trein- en toegangs- kaart. Ouders kunnen met een gerust hart kleine kinderen meenemen naar de HISWA. Attractiepark Duinrell verzorgt de - gratis - kinderopvang van de allerkleinsten, met echte botsbootjes en animatieteams met clowns. Met alle spannende demonstra ties in het bassin zullen die zich best ver- maken. Internet-informatie over de HISWA en watersport in het algemeen op: www.hiswa.nl Compleet aanbod van moderne en klassieke jachten. Met ruim 550 exposanten en 55.000 vierkante meter wordt de 44e HISWA de grootste in haar bestaan. Naast watersportnoviteiten biedt dit grootste indoor-watersportevenement van de Benelux volop ander vermaak, waardoor ook niet-watersporters zich er een dag lang kunnen vermaken. Zo zijn er diverse omlijstende activiteiten en speciale evenementen, die zowel jong als oud aanspreken. Fervente watersporters, maar ook de startende watersporter zullen zich geen minuut vervelen. Natuurlijk maken de nieuwste modellen zeil- en motorjachten, catamarans, surf boards en sportboten hun opwachting op de HISWA. Ook de laatste trends op het gebied van kleding, zeilen, masten, wa- terski's, technische accessoires, navi- gatie-apparatuur en watersportvakanties komen ruimschoots aan bod. Bekende watersporters verzorgen dage lijks lezingen en demonstraties. Aan de HISWA 99 introduceert samen met de Waterkampioen een nieuw eve- nement, waarbij (groot)ouders met hun kinderen onder deskundige be- geleiding in drie dagen hun eigen houten boot kunnen bouwen. Dertig families beginnen vrijdag 26 februari aan de bouw van de boten, die zondag 28 februari op de HISWA te water worden gelaten. Na afloop van de HISWA mogen de families de boten meenemen. Het botenbouwen gebeurt in de Amstelhal, begeleid door botenbouwer Kees Prins. Studenten van het Hout- en Meubilerings college bieden, waar nodig, hulp bij het bouwen. Al het benodigde materiaal en gereed- schap is ter plekke aanwezig. hand van praktijkvoorbeelden in het bassin en videobeelden op een grote vidiwall, gaan ze in op de technieken en achter- gronden van de diverse sporten. ledereen kan er met zijn vragen terecht of zelf ervaren hoe het is een watersport te beoefenen. Het Nederlandse Kano Polo Team speelt op 28 februari een demon- stratiewedstrijd in het bassin. Jongeren kunnen op de HISWA kennis- maken met de watersport en er een goede indruk krijgen van de gezellige sfeer die deze vorm van sport met zich meebrengt Elke dag is er muziek met aan het eind van de dag optredens van diverse studen- tenbandjes. Onder het genot van een drankje kunnen in de bar bij de Fun Waterzone ervaringen worden uitgewis- seld. De zeil- en surfscholen en water- sportverenigingen verstrekken alle ge- wenste informatie. De watersportbranche is voor jongeren aantrekkelijk om in te gaan werken. In het Scho lingspaviljoen op de HISWA kunnen zij zich orienteren over opleiding en banen in de watersportsector. Zelf boten bouwen door ouders met hun kinderen is een van de vele nieuwe HISWA-attracties van dit jaar.

Postiljon | 1999 | | pagina 11