'TM D'or1 voor Berlingo Opel por favor Passat V6 TDI met tiptronic Bondskanselier rijdt Fuel Cell Zafira Natuurlijke kleuren verkopen goed Grand Tours Astra 24 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 De Citroen Berlingo heeft de trofee TM d'OR' in zijn categorie gewon- nen. Deze prijs wordt toegekend door het belangrijkste bedrijfswa- genblad in Spanje, 'Transporte Mundial'. Het is dit jaar voor het eerst dat de prijzen worden uitge- reikt. Ze brengen hommage aan de inspanningen van de autofabri- kanten op technologisch, menselijk en commercieel gebied. Winnaars van de 'TM d'OR' moeten goede en rendabele bedrijfsauto's zijn, die de beste prestaties leveren, veiligheid en comfort bieden en bewust met het milieu omsprin- gen. De jury bestaat uit lezers van het blad, waarvan de meesten beroepsvervoerders zijn. Ruim 10.000 lezers hebben hun stem uit- gebracht. De twee andere finalis- ten waren de Renault Kangoo en de Volkswagen Caddy. De Citroen Berlingo was met 20.379 registra- ties in 1998 de meestverkochte lichte bedrijfswagen van Spanje. Met een verkoop van 28.734 auto's is de Opel Vectra in Spanje terecht gekomen op de eerste plaats in zijn markt seg ment. En dat voor het derde achtereenvolgende jaar. Met een totaalverkoop van 17.200 auto's in december vorig jaar realiseerden de Spanjaarden de beste Opel-maand ooit op het Iberisch schiereiland. Volkswagen heeft het Passat-pro- gramma uitgebreide met de Passat V6TDi, met de 2.5I V6TDI-motor. De 110 KW/150 pk sterke motor beschikt over vierkleppentechniek. Reed bij 1500 toeren is het maxi mum koppel van 310 Nm beschik- baar en dit blijft vervolgens tot 3200 toeren constant. De Passat Sedan accelereert met deze motor in 10.5 seconden van 0 naar 100 km/h en haalt een top van 214 km/u. De Passat V6TDi syncro begint bij een prijs van 81.400,-, de Variant is er vanaf 84.540,-. De Duitse bondskanselier Gerhard Schroder en de Minister President van Hessen, Hans Eichel, hebben onlangs een bezoek gebracht aan Opel voor een discussie met de leden van de Management Board van Adam Opel AG in Russelheim. De bondskanselier bracht ook een bezoek aan het 'Opel Live' Visitors Center.Tot 2003 zai Opel acht miljard Mark investeren in haar fabrieken in Duitsland. Schroder maakte van de gelegenheid gebruik om een uitgebreide testrit te maken met de Fuel Cell Opel Zafira. Schroder bracht dit tegenbezoek aan Opel nadat vorig jaar General Motors Corporation President Richard Wagoner Jr., Opel Chairman Robert W. Hendry en Deputy Managing Director Wolfgang Strinz een bezoek aan Bonn brachten. Autokopers in Noord-Amerika kie- zen steeds vaker natuurlijke en high-tech kleuren, zoals beige- metallic met een goud effekt en zil- ver. Maar ook groen en wit blijven populair volgens het Dupont Automotive 47th annual survey. DuPont onderzoekt ieder jaar de trends en voorkeuren van de auto kopers op het gebied van kleuren. Op basis van die gegevens wor den de kleurtrends zo'n vier tot zes jaar in het vooruit voorzien. Opel viert 100-jarig bestaan met centennial modellen Opel viert bet 100-jarig jubileum met diverse centennial-modellen. Op basis van de Corsa, Astra en de Vectra brengt Opel Nederland ter ere van het 100- jarig jubileum een beperkte serie Centennial-uitvoeringen op de markt, voorzien van een aan- tal memorabele extra's. De Centennial modellen werden onlangs gei'ntroduceerd op de Amsterdamse AutoRAI. Corsa Centennial: zowel in drie- deurs als vijfdeurs uitvoering wordt dit model aangedreven door de nieuwe 1.2 - 16V motor. Dit Centennial-model is uitsluitend leverbaar in de kleuren Star Silver Reizen d Voor iedereen die Amerika en Canada op zijn verlanglijst heeft staan, zijn er mogelijkheden te over om dit schitterende conti nent te bezoeken. De meest ideale manier is een rondreis per camper. Reisorganisatie ACSI kan de droomreis van de Amerikaganger waarmaken. Er zijn volledig georganiseerde kampeerrondreizen, kamperra- ly's genaamd, maar er zijn ook mogelijkheden voor individuele en 'op maat' kampeerarrange- menten., Een veilige, voorgere- den route leidt door de meest imposante natuurgebieden en langs de voornaamste beziens- waardigheden. Alle vluchten, overnachtingen, excursies, de camper en diverse maaltijden zijn vooruit vastgelegd. Deelnemers volgen het uitge breide routeboek camping naar camping, naar wens in gezel- schap of alleen. Ervarem rallycaptains inrijden mee of Solid Black. De lijst van Centennial extra's is lang: een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, drie hoofdsteunen achter, centrale deurvergrendeling, elektrische ramen voor, airconditioning, elek trische stuurbekrachtiging, lichtme- talen 5 1/2J x 14 velgen, een toeren- teller, velours bekleding en de Opel 100 badge. De Corsa Centennial is leverbaar vanaf 28.495,-. Astra Centennial: zowel in drie-, vier-, vijfdeurs als stationwagon-uit- voering, met de 1.6-16V krachtbron en in de kleuren Star Silver, Midnight Black of Solid Black. en verlenen desgewenst bijstand. Dit jaar valt een keuze te maken tussen drie Grand Tours van 5 a 6 weken en twee kortere Highlights Tours van 3 a 4 weken. Ook een Centennial extra's: een bestuurders stoel met hoogteregeling, drie geslo- ten hoofdsteunen achter, elektrische ramen voor, chroomkleurige deur- grepen binnen, een afdekscherm in de stationwagon, airconditioning, elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, ABS, een lederen stuurwiel, lichtmetalen 6J x 15 vel gen, een in hoogte verstelbaar stuur en de 'Opel 100' badge. Als Centennial-uitvoering heeft de Astra een vanaf prijskaartje van 39.950,-. Vectra Centennial: beschikbaar in vier-, vijfdeurs en stationwagon-uit- voering met de nieuwe 1.8 - 16V krachtbron in de kleuren Star Silver of Solid Black. Ook de Vectra - -c -c individueel arrangement is moge- lijk, hierbij zijn vluchten, camper en hotelovernachtingen ingegrepen. Campings worden dan niet gereser- veerd en er is geen reisleiding. Centennial is voorzien van een rits aantrekkelijke accessoires in de standaarduitrusting, zoals een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, twee full size airbags, verstelbare lendensteunen op de voorstoelen, drie gesloten hoofdsteunen achter, elektrisch bedienbare ramen voor, airconditioning, elektrisch verstel bare en verwarmde spiegels, een centrale armsteun voor, een lederen stuurwiel, lichtmetalen 6J x 15 vel gen, een verstelbaar stuurwiel, mist- lampen voor, afstandsbediening voor de radio in het stuurwiel, het CDR 500 audio systeem en de 'Opel 100' badge. Voor de Vectra Centennial begint de prijslijst bij 47950,-. Start- en eindpunt zijn Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, New York of Bellingham (vanuit Vancouver). Inlcihtingen: ACSI of Camper Rally's: (0488) 452055. —MS De meest ideale manier om Amerika of Canada te bezoeken is per camper.

Postiljon | 1999 | | pagina 15