Mercedes-Benz Kunstmarkt en dansoptredens in De Erker Taxatie onroerende zaken Griezelen 0p de klassieke toer met muziekvereniging Radboud Bedrijfswagens IMIEUW OF GEBRUIKT kwestie van kiezen VUij nodigen u graag uit in onze showroom Mattenbies vlechten in de Heemtuin Solistenconcours Harpe Davids Duo les Contrastes in Stedelijk Museum POSTILION AllTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Mercedes-Benz Uito 108D, poolwit, din. opties 53.200 km Mercedes-Benz Sprinter 2080, groen, kort/laag 129.660 km Mercedes-Benz Sprinter 2080, grijs, lang/hoog 32.171 km Mercedes-Benz Sprinter 2080, poolwit, lang/hoog 33.000 km Mercedes-Benz Sprinter 2080, poolwit, lang/hoog 48.000 km Mercedes-Benz Sprinter 3120, DC, open laadbak 106.500 km Mercedes-Benz Sprinter 4120, oprijwagen/lier 130.894 km 03-1997 10-1996 04-1996 09-1997 07-1997 10-1995 01-1996 Maak persoonlijk kennis met de succesvolle Vito, Sprinter en Vario. Diverse modellen direct uit voorraad leverbaar. 24 FEBRUARI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 •f v Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Sohiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/LopikerwaardAlexander/Ommoord Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 Schiedamse amateurskunstenaars exposeerden en waren aan bet werk op de kunstmarkt in De Erker op zondag 21 februari. (Foto: Ruud Veldkamp) Een van de dansoptredens in bet wijkcentrum: mini jazz-ballet. (Foto: Ruud Veldkamp) SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker werd afgelopen zondagmiddag een kunstmarkt gehouden. In het hele gebouw hingen schilderijen, tekeningen, aquarellen, foto's en patchwork van Schiedamse amateurkunste- naars. Ook exposeerden kinde- ren die deelnemen aan het pro ject 'Kunstgreep'. De afgelopen maanden hebben kin- deren aquarellen en tekeningen voor de artotheek gemaakt. De expositie is nog te zien tot 13 maart. De uit- leen hiervan is zondag officieel van start gegaan. Op zondag werd er in de grote zaal van het wijkcentrum een doorlo- pend programma gepresenteerd met verschillende dansgroepen. Jazz-bal let, country-, flamenco- en Grieks dansen. Verder verzorgde muziek- school 'Annelies' verscheidene optredens. De 'band zonder vent' sloot het programma af. SCHIEDAM - In de Heemtuin van het Beatrixpark start zondag 28 februari een doe excursie matten bies vlechten. Onder leiding van Riens Booy krijgen deelnemers eerst een rondleiding waarbij hij uitleg geeft over het ontstaan van een verlanding en welke planten en dieren daarin leven. De matten bies is een van die planten. Vroeger werden van bies stoelzit- tingen en matten gemaakt. Na de rondgang door de Heemtuin wordt in de tentoonstel- lingsruimte van kinderboerderij't Hoefblad uitleg gegeven over het zelf vlechten met biezen. Deelnemers krijgen de gelegen- heid zelf aan de slag te gaan en kunnen zich vervolgens aanmel- den voor een cursus mattenbies- vlechten waarvan de kosten 50 gulden bedragen. Voor meer infor- matie bellen met kinderboerderij't Hoefblad, telefoon (010) 4707844. SCHIEDAM - Op zaterdag 28 februari organiseert de christelijke muziekvereniging Harpe Davids haar jaarlijks onderlinge solisten concours in het verenigingsge- bouw De Tamboerijn aan het Nijhoffplein 22 te Schiedam- Noord. Het harmonie-orkest, het B-orkest, de drumfanfare, de twirl- teams en de blokfluitklas zullen te zien en te horen zijn. Er wordt gestreden om wisselbekers. Een deskundige jury zal iedere deelne- mer beoordelen. Het middagpro- gramma met optredens van de twirlsters is van 13.30 tot 17.00 uur. De blokfluiters zullen optre- den vanaf 17.00 uur. Het avond- programma met optredens van diverse groepen blazers en slag- werkers is van 18.30 uur tot 22.00 uur. De toegang is gratis en ieder- een kan komen kijken. Informatie: (010) 2730721. SCHIEDAM - Op woensdag 3 maart geeft Duo les Contrastes van 12.30 tot 13.00 uur een lunch- concert in het Stedelijk Museum Schiedam. Duo les Contrastes bestaat uit Irma Metaal en Joke Veltman. Irma Metaal heeft aan het conser- vatorium in Rotterdam gestudeerd bij Jluba Edlina-Dubinsky en bij Mila Baslawskaya-Ferschtman. Joke Veltman heeft in Amsterdam gestudeerd aan het Sweelinck Conservatorium bij Ferdinand van der Horst en Willem Brons. Beiden hadden belangstelling voor het uitgebreide en contrastrijke quat- re-mains repertoire. Sinds 1993 vormen zij een pianoduo. Het lun- chconcert zal bestaan uit vier Hongaarse dansen van Brahms. De toegang tot het museum en het concert is gratis. SCHIEDAM - Het was griezelen geblazen tijdens de krokusvakantie in De Erker. In bet wijkcentrum aan de Jan van Avenesstraat 32 was er voor voor kinderen van de basisscbolen een griezelkunstweek georganiseerd. Zo werden er draculamaskers, spinnen en spoken gemaakt, heksenbapjes voor- bereid, heksendansen uitgevoerd, een griezelfilm gemaakt en griezelverbalen gescbreven. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - De komende maanden zullen taxateurs in Schiedam op pad gaan om de waarde van alle onroerende zaken vast te stellen. De taxa teurs zijn in het bezit van een legitimatiebewijs. De nieuwe ijking maakt het mogelijk woningen (koop en huur) met elkaar te vergelijken. Grootte, leeftijd en duurzaamheid van een pand, maar ook de ligging en de staat van onderhoud spelen daarbij een belangrijke rol. Gebouwen als een ziekenhuis of boerderij worden apart getaxeerd. De Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) eist dat gemeenten iedere vier jaar de waarde van alle onroerende zaken waaronder woningen en bedrijfruimten naar een bepaalde waardepeildatum vaststellen. Binnenkort beginnen taxateurs door de hele stad met het maken van foto's en het verrichten van metin- gen. In het geval dat het noodzake- lijk blijkt dat de taxateurs woningen willen beoordelen, ontvangt de betreffende bewoner vooraf een brief van de gemeente. Begin 2001 ontvangen eigenaars/huurders bericht over de waarde van hun woning/bedrijfsruimte. De nieuwe taxatiewaarde is vastgesteld voor de periode 2001 tot en met 2004. Voor 1999 en 20000 geldt nog de oude onroerende zaakbelasting. Voor meer informatie over het her- waarderingstraject kan men bellen met de speciale WOZ-informatie- lijn, telefoon (010) 2465657. RQGAM Bergweg Zuid 102, 2661 CV Bergschenhoek, 010-4180400 UW PARTNER IN BEDRIJFSMATIGE MOBILITEIT SCHIEDAM - De muziekvereni ging St. Radboud uit Schiedam- Kethel geeft ook dit jaar op vijf zondagmiddag-concerten de reeks 'Een Klassiek Uur Radboud'. Op zondag trad in de Dorpskerk het leerlingenorkest van Tom de Vette op. Het orkest wist een zeer gevarieerd muzi- kaal programma neer te zetten. Tijdens deze reeks concerten wordt er een verrassende combinatie gemaakt tussen leden van St. Radboud en talentvolle muzikanten buiten de vereniging. Door het samenspel van de verschillende muziekinstrumenten onstaan goede en leuk in het gehoor liggende muziekstukjes. Als gast bij het licht klassieke con cert van afgelopen zondag trad op het interkerkelijk jeugdkoor Young Voices uit Berkel en Rodenrijs. Dit koor werd geleid door Wiecher Mandemaker. Ook zij brachten een licht klassiek programma ten geho- re. De drie volgende concertdagen van 'Een Klassiek Uur Radboud' zijn 28 maart, 18 april en 23 mei. Het leerlingenorkest van muziekvereniging St. Radboud uit Scbiedam- Kethel op de klassieke toer. (Foto: Ruud Veldkamp)

Postiljon | 1999 | | pagina 3