Sportinstituut brengt kampioenen voort Korenbeurs-dames halen uit Belastingdienst helpt bij invullen van aangifte Creatieners en Fotografie in De Blauwe Brug Schiedammers presteren goed op judotoernooi Succes De eerste stap 3 MAART J 999 DE POSTI ON EDJTJE 12 e-i PAGINA 11 SCHIEDAM - Het Open Judokampioenschap van Schiedam werd pas voor de derde maal georganiseerd, maar overtreft zichtzelf in populari- teit. Maar liefst zevenhonderd deelnemers streden om de diver se titels. Ruim vierhonderd jud- oliefhebbers moesten worden afgezegd. Voor hen was er geen plaats in de Groenoordhal. Dus moet de organisatie op zoek naar een oplossingvoor het vol- gende jaar. Wordt er al gedacht aan twee dagen, zoals in Vlaardingen, waar de Open Vlaardingse kampioenschappen op 13 en 14 maart worden gehouden? Arthur den Hamer: "Dat evenement bestaat al meer dan twintig jaar en is inderdaad ook heel populair. Binnenkort moeten we als organisa tie maar eens om de tafel gaan zitten en bekijken hoe we het evenement verder kunnen perfectioneren en uit- breiden. Vorig jaar hadden we alleen een dagprogramma met zeshonderd deelnemers. Ditmaal hadden we ook de categorie junioren tot 20 jaar in het avondprogramma gezet. Hieraan deden ook nog eens hon- derd jongens en meisjes mee. Het werd dus een hele drukke dag. "De organisatie bestond uit negen mensen en maar liefst 65 vrijwilli- gers. Met acht matten en in totaal zevenhonderd judoka's probeer je alles vlotjes te laten verlopen. Maar het is een hele klus", verzucht trai ner en mede-organisator Arthur den Hamer. "fotoprwiucties)leverde goede Prestatles °P de Open Judokampioenschappen in de Groenoordhal. (Foto: Veel van zijn pupillen van Sportinstituut Schiedam streden dus mee om de open Schiedamse titels. Een week eerder, tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Enschede, hadden Dogan Tekin (tot 50 kilogram), Jeffrey Koekebakker (tot 55 kilogram) en Natascha van Gurp (tot 48 kilogram) de nationale titel behaald. Huseyin Tekin was een week eerder als tweede geeindigd in de categorie tot 81 kilogram, maar werd zaterdag eerste in deze gewichtsklasse. Dogan Tekin 'vocht' in de voor hem vijf kilogram zwaar- dere klasse tot 55 kilo en werd dit maal derde. Jeffrey Koekebakker en Natascha van Gurp behaalden net als een week eerder het goud. Maar er waren meer Schiedammers die een prijs wonnen. In totaal gin- gen ve^rtien Schiedammers met een eerste, tweede of derde plaats naar huis. Vijf kampioenen telde het team van Sportinstituut Schiedam. Een resultaat om trots op te zijn. "En dat zijn we zeer zeker", lacht Arthur den Hamer. "Het zijn bijna allemaal jongens en meisjes die we hier zelf hebben opgeleid. Kinderen die als klein jongetje of meisje bij ons zijn gekomen en die nu aan de top staan. Vorig jaar hadden we een zeer goed jaar met drie Nederlands kampioenen tot 17 jaar en een twee de plaats. In november werd ons jeugdteam jongens nog kampioen van Nederland. Dat zijn inderdaad prestaties waar we met elkaar bij- zonder trots op zijn. Ook dit toer- nooi was sterk bezet en als je dan ziet dat jouw judoka's het zo goed doen, dan is dat een bewijs van het feit dat we goed bezig zijn als Sportinstituut Schiedam." "Komend weekeinde gaan we met een grote groep deelnemers naar Zaandam. Het weekeinde daarop- volgend doen we dus met zestig judoka's mee in Vlaardingen. Misschien winnen we dan weer een groot aantal prijzen." Cor Hulsbus SCHIEDAM - Het eerste damesteam van tafeltennisver- eniging De Korenbeurs deed afgelopen zaterdag uitstekende zaken in de thuiswedstrijd tegen GTTC uit Groningen. Het team behaalde een overwinning van 9-1, waarmee een belangrijke stap is gezet in de eerste divisie. De Korenbeursdames zetten het team uit Groningen direct onder grote druk; in de pauze was de tus- senstand al 5-0. Met overwinningen van Kim van der Poort en Jolanda Waterreus werd de eindstand 9-1. Hoewel deze stand op dit moment nog een vijfde plaats inhoudt, komt daar naar verwachting verandering in, bij de uitwedstrijd van volgende week. Het tweede team speelde de wed- strijd tegen nummer twee in de poule FVT/Visser. Door een tussen- stand van 2-6 leek er een ruime nederlaag in de lucht te hangen voor de dames. Danielle Maas en Sylvia Waterreus wonnen echter van Zwartjens en Revet, waardoor de schade beperkt bleef. Met maar liefst vijf punten verschil, heeft deze ploeg nog steeds een uitstekend zicht op het kampioenschap. Ook een belangrijke stap naar het naderende kampioenschap in de vierde divisie deed het derde dames team, met haar vierde overwinning. Tafeltennisster Irene uit Tilburg had bij de thuiswedstrijd niets in te brengen en Claudia Fijlstra, Maaike Gerst en Evelien Waterreus behaal den dan ook def maximale score van 10-0. Na drie nederlagen leek er voor de Schiedamse heren tegen Pecos uit Oegstgeest zicht te zijn op een noodzakelijke overwinning, bij een tussenstand van 4-2. Speler Frank Rengenhart maakte echter de fout in de derde game tegen de tafel te trappen, nadat hij een waarschu- wing had gekregen vanwege slecht gedrag. Met een achterstand van 18-20 kwam hem dit duur te staan. Na overwinning van Jeroen Bastiaansen tegen Marco van der Meijden kwamen de Schiedammers weer op voorsprong. In de slotwed- strijd werd de eindstand 5-5. In ver- band met de Nederlandse Kampioenschappen in Utrecht wordt voor aanstaande zaterdag geen competitieprogramma vastge- steld. Alleen het eerste damesteam speelt dan een wedstrijd in Schiedam tegen Pecos uit Oegstgeest. Veel mensen kijken er ieder jaar weer als een berg tegenop: het invullen van het aangiftebiljet. Toch is dat invullen niet zo moeilijk als men denkt. Wacht overigens niet tot het laatste moment met het invullen van uw aangiftebilet. De Belastingdienst biedt een aantal hulpdiensten en brochures die het invullen van de aangifte makkelijker maken. Als u in loondienst bent of als u een uitkering of een pensioen ontvangt, wordt er belasting ingehouden. Dat doet uw werkgever of de instantie die uw uitkering betaalt. Die inge houden belasting (loonbelasting en premie volksverzekeringen) wordt loonheffing genoemd. Die loon- heffing kan worden gezien als een vooruitbetaling op de inkomstenbe- lasting. Voor veel mensen blijft het bij die inhouding van loonheffing. Maar lang met voor iedereen. Bij de inhouding kan namelijk niet met al iemands persoonlijke omstandighe- den rekening worden gehouden. Op het aangiftebiljet kan dat wel. Bovendien is er bij onder andere freelancers helemaal geen sprake van inhouding. Of er is maar over een deel van de inkomsten loonbe- lasting/premie volksverzekeringen ingehouden. Zij moeten altijd aan gifte doen. Na het inzenden van het aangiftebiljet ontvangt u een aanslag met een te betalen bedrag of met een terug te geven bedrag. Het is verstandig om te beginnen met al uw papieren te verzamelen en te ordenen. Dit maakt het invullen een stuk makkelijker. Maak bijvoor- beeld mapjes met de volgende inde- ling: loon of uitkering: de jaaropga- ve die u krijgt van uw werkgever of van de instantie die uw uitkering verstrekt. Heeft u meer werkgevers dan heeft u ook meer jaaropgaven. De Bestellijn van de Belastingdienst is 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar via het gratis tele- foonnummer 0800-0043. De Belastingdienst streeft ernaar dat u het aangevraagde materiaal binnen twee a drie werkdagen in huis heeft. De BelastingTelefoon voor particu- lieren, de gratis informatielijn van de Belastingdienst, wordt vooral in de aangifteperiode veelvuldig geraadpleegd. Wanneer u belt, wordt u te woord gestaan door een deskundige en ervaren medewerker van de Belastingdienst. De gratis BelastingTelefoon voor particulieren (0800-0543) is ook in de avonduren bereikbaar. Om pre- cies te zijn op maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag is dit nummer bereik baar van 8.00 tot 17.00 uur. Informatie over de belastingaangifte kan ook via Internet in huis worden gehaald. Het adres van de Internetsite van de Belastingdienst is www.belastingdienst.nl. Veel van de informatie die de Belastingdienst verstrekt is terug te vinden op de Internetsite van de Belastingdienst. Meer informatie over dit onderwerp leest u in de brochure 'Heffings- en invorderingsrente'. U kunt deze bro chure gratis bestellen via de Belastingdienst Bestellijn: 0800- 0043. Dit nummer is bereikbaar 24 uur per dag, 7 dagen in de week. U kunt voor meer informatie ook kij ken op de Internetsite van de Belastingdienst: www.belasting- dienst.nl. SCHIEDAM - Binnenkort begint een cursus Donkere Kamer Fotografie in wijkcen- trum De Blauwe Brug, bestaan- de uit drie maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur. Er is vooral aandacht voor het wer- ken in de donkere kamer. Bij de eer ste les kunnen deelnemers bij de do- cent een materialenpakket kopen tegen de kostprijs van ongeveer f 25,-. De cursusprijs bedraagt f 65,-. Deelnemers lieft een eigen camera meenemen. Voor meer informatie en inschrijvingen: (010) 2470464. Tieners van 9 tot en met 12 jaar kunnen wekelijks terecht voor de activiteit Creatieners. Iedere donder dag van 16.00 tot 17.30 uurwordt met uiteenlopend materiaal steeds weer iets leuks gemaakt. Eigen inbreng en ideeen van de deelnemers zijn erg belangrijk. Kosten: f 2,50 per keer. Wijkcentrum De Blauwe brug, Bachplein 590, Schiedam.

Postiljon | 1999 | | pagina 11