306 Cabriolet Palm Beach Opel Zafira op sportieve toer Dertig jaar Opel GT Audi TT Roadster komt naar Europa Postiljon Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 3 MAART 1999DE POSTILJON EDIT1E 12 PAGINA 13 Opel is een waar pr-offensief gestart om de Opel Zafira een sportieve allure te geven. Martina Hingis, de selectie van Paris St. Germain, Karl- Heinz Rummenigge en Adriano Panatta: het zijn enkele beroemde namen die worden met de Zafira. Afgebeeld bier is bondscoacb Frank Rijkaard met zoontje Mitchell en enkele van diens vriendjes, die in bet Franse Beaulieu sur Mer een partijtje voetballen. Door de komst van een tweetal nieuwe uitvoeringen heeft Peugeot het 306-gamma verder vergroot. Peugeot presenteert ook dit jaar de exclusieve 306 Cabriolet Palm Beach en daar- naast verschijnt er op basis van de driedeurs XS 1.8 16V een 306 Sport. De Palm Beach heeft onder de kap een 1.8 liter zestienkleppen benzine- motor met een vermogen van 81kW/112 pk. De Cabriolet Palm Beach is er voor 58145,- en wordt geleverd in de kleuren donkerblauw- metallic (met abrikoskleurig leer en donkerblauwe kap), bordeauxrood- metallic (met zwart leer en donker- rode kap) en antraciet-metallic (met rood leer en zwarte kap). Het is nu dertig jaar geleden dat het merk met de flits zijn 'kleine Corvette1 aan het publiek voor- stelde. De campagne, met de slo gan 'Only flying is more fun', geldt nu als een klassieker in de automobielreclame. Dezelfde filosofie als waarmee de Opel GT werd vormgegeven is terug te vinden in de Calibra en in de Tigra. Tijdens de komende autosalon in Geneve wordt de Speedster als pro totype, maar zo stelt Opel, was dat in 1965 niet precies zo met de GT- studie? Op 2 mei 1969 stond de GT met een intekenprijs van 13.798,- (inclu- sief BTW) in de boeken. Het was een bijzonder vormgegeven auto met opklapbare koplampen, een kenmerk dat in die tijd was voorbe- houden aan meer exclusieve sport- auto's. Bovendien was de 1.9 versie met 90 pk goed voor een top van 185 km/u, destijds een hele behoor- De Opel GT viert z'n lijke prestatie voor een auto in die 30-jarig bestaan prijsklasse. De Audi TT Roadster maakt deze zomer zijn debuut op de Europese wegen. Kopers die voor een van beide quattro-versies kiezen, rijden straks in -met uitzondering van de Lamborghini Diablo Roadster- de enige open twee- zits roadster ter wereld waarbij de kracht door alle vier wielen op de weg wordt gebracht. De krachtbron met 165 kW (225 pk) voor het topmodel levert de voor- en achterwielen via een handgeschakelde 6-versnellings- bak een koppel van 280 Nm in het toerentalgebied van 2200 tot 5500 t/min. De top ligt op 237 km/u. De viercilinder turbomotor met een maximum vermogen van 132 Kw (180 pk) en 5-versnellings schakelbak wordt in eerste instan ce met voorwielaandrijving op de markt gebracht en zal later met quattro leverbaar zijn. De Audi TT Roadster debuteert officieel op de Autosalon van Geneve, die van 11 tot en met 21 maart wordt gehouden. De 306 Cabriolet Palm Beach. 1

Postiljon | 1999 | | pagina 13