Paus kiest voor Deville Mobiel Europa anders beleven met Acsi Subaru Forester AWD opnieuw onderscheiden Xsara in Limited Edition Vaste prijs Citroen- onderdelen New Beetle niet in trek ACSI-rally Legacy SN-NF-69 •SMAAbt'Sqqd S 3iriQ9 HOUlTaO? -I' TflAW S: 3MAART 1999- --- DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 Citroen introduceert vanaf deze maand vaste prijzen voor onderdelen als remblokken, accu's, achterdempers en trek- haken. Bij alle 160 Citroendealers in Nederland kunnen klanten rekenen op dezelfde prijs voor deze onderdelen. "Het maakt niet uit waar in het land je staat als je opeens je accu moet laten vervangen: bij iedere Citroengarage kun je terecht en weet je zeker dat je dezelf de prijs betaalt als elders. Bovendien heb je de garantie van het vakwerk van specialis- ten die'met originele onderde len werken", zegt Paul de Koning, directeur Commerciele Dienst Onderdelen van Citroen. De prijzen van de onderdelen die Citroen in zijn Vaste Prijzen programma opneemt zijn zeer concurrerend. Klanten betalen elders geen lagere prijs voor dezelfde originele onderdelen. Het is de bedoeling om in de loop van het jaar nog meer onderdelen op te nemen. De New Beetle, de retro-versie van de aloude Volkswagen Kever, wordt in Duitsland minder goed verkocht dan verwacht, zo meldt het blad Bild. In de VS, waar de New Beetle in het voorjaar 1998 werd gei'ntroduceerd, was binnen een paar maanden de gehele jaar- productie van 130.0000 stuks uitverkocht. Maar in Duitsland zijn tot er eind januari slechts 17.000 verkocht. De auto kwam in Europa in november 1998 op de markt. Deskundigen stellen dat de nieuwe kever te duur is. Een exemplaar kost in Duitsland omgerekend 40.000,- Nieuw is een limited edition van Citroen Xara, die vanaf deze maand in Nederland bij de dealer staat. Deze auto, die in premiere ging op de AutoRAI, draagt de naam Citroen Xsara Chrono. De oplage van de Citroen Xsara Chrono bedraagt 600 auto's. In deze speciale serie wordt de Xsara voorzien van een sportieve tint; metallic lak, in kleur gespoten bumpers, mistlampen voor, een chroom- kleurige versneliingspook en speciale bekleding. De uitvoering van de auto is gebaseerd op de Citroen Xsara Ligne (Berline en Coup6), leverbaar in een 1.4i of 1.6i benzinemotor. De Xsara Chrono is standaard voorzien van vier airbags, electrische ramen, centrale portiervergrendeling met afstandsbediening en een ver- stelbaarstuur. Bovendien komt de naam Chrono nadruk- kelijk tot uiting op de flankbe- scherming van de auto. De Coupe uitvoering is extra uit- gerust met een in kleur gespo ten achterspoiler. De Citroen Xsara Chrono is verkrijgbaar vanaf 32.190,-. De Xsara in Limited Edition. Subaru en Toyota scoren in TUV Auto Report '99 Met de caravan rondreizen door Europa. Een ACSI-rally is een georganiseer- de rondreis met eigen caravan of camper in het voor- of naseizoen. De route is voorgereden en gegaran- deerd veilig. De caravanner rijdt in zijn eigen tempo van camping naar camping met het gedetailleerde routeboek. De voorbereidingen zijn in handen van ACSI. Een ervaren captains- echtpaar reist mee: zij verzorgt de reislijding bij excursies en is zono- dig raadgever. Europa wordt anders beleefd met een ACSI-rally. Er is ruimte voor eigen initiatief, eigen tempo, en individueel reizen en kamperen. Tegelijkertijd bestaat de mogelijk- heid samen te reizen en te kampe ren, excursies samen te beleven en naar believen aanspraak te hebben. Alles is mogelijk. Tijdens de reiinie- en infodagen in het najaar komen honderden rally- deelnamers elkaar opzoeken en worden ervaringen uitgewisseld. Degenen die nog twijfelen en een dergelijke rally eens mee willen maken, kunnen bijvoorbeeld begin- nen met de korte 15-daagse Belgie/Luxemburg rally. Inlichtingen en boekingen: ACSI Caravan 8t Camper Rally's, 0488- 452055. Extra informatie vindt men op de Internet-site http://www.acsi-rally.com. Paus Johannes Paulus II werd onlangs, toen hij in het Azteca stadion in Mexico zo'n 100.00 mensen toesprak, in een speciale Cadillac DeVille rondgereden. Alvorens hij zijn millennium- groet aan de aanwezigen ten gehore bracht, werd door het stadion begeleid in een unieke DeVille cabrio. De Deville heeft een speciale in hoogte verstelba- re vloer voor de pauzelijke stoel, extra brede deuren, een verbe- terde instap en is voorzien van de officiele bezelingen en vlag- gen van het Vaticaan. Het jaarlijkse betrouwbaar- heidsonderzoek van de Duitse Technischen Uberwachungs Vereine geldt als het toonaange- vende overzicht van de betrouw- baarheid en de mankementen van de meest verkochte auto's bij onze Oosterburen. De con- trole resultaten bij meer dan 3 miljoen auto's van zoveel moge lijk verschillende typen zijn op een rij gezet. De onderzoekers tekenen per auto alle serieuze gebreken op, waarna zij per model het gemiddelde bereke- nen. Om een eerlijk vergelijk mogelijk te maken werken zij met vijf leeftijds- categorieen: 1-3 jaar, 4-5 jaar, 6-7 jaar, 8-9 jaar en 10-11 jaar. In drie van de vijf leeftijdscatego- rieen staat Toyota op de eerste plaats. Bovendien staat in twee van deze categorieen ook op de tweede plaats een Toyota. In twee resterende categorieen staat een Toyota op de tweede plaats. Verder staan in alle vijf de catego rieen altijd minimaal drie verschil lende Toyota-modellen bij de top tien van de meest betrouwbare auto's. Subaru staat in vier van de vijf cate gorieen bij de eerste drie. In de cate- gorie auto's 1-3 jaar oud staat de Legacy op de eerste plek met 1,2 procent storingen. De Subary Justy staat op de derde plek in de catego- rie 4-5 jaar oud. De Legacy komt terug in de categorie 6-7 jaar en eist daar een tweede plek op. Lekker samen, altijd aan spraak en toch individueel. Dat is het succesvolle ACSI- concept voor de caravan- rondreizen door Europa. Van Ierland tot Turkije, van de Noordkaap tot Portugal: ACSI voert de kampeerder door de 29 aantrekkelijkste gebieden van Europa. De geijkte massa-toeristische vakantiebestemmingen wor den vermeden. Evenals de drukte in het hoogseizoen. De Subaru Forester is onlangs opnieuw onderscheiden. De Subaru Forester AWD, vorig jaar in ons land goed voor ruim 1.300 verkochte exemplaren, waarvan er 1.000 zijn geregis- treed en daarmee veruit de meest populaire SUV (Sports Utility Vehicle) van Nederland, zet zijn zegetocht onverminderd voort. Niet alleen werd de Forester onlangs al door het Ameri- kaanse onderzoekinstituut IIHS uitgeroepen tot de "meest velili- ge auto in zijn klasse", de Subaru Forester AWD verdiende recentelijk ook nog eens de pre- stigieuze AAA Top Car Award. De organisator van de Top Car Award, de American Automobile Association, staat zowel in de Verenigde Staten als ver daarbuiten in een zeer hoog aanzien. Deze non profit organisatie is een federatie van 93 consumentenverenigingen met in totaal ruim 41 miljoen leden in de VS en Canada. Uitgangspunt bij de uitputtende Top Car Award-onderzoeken is dat de winnende auto's de beste combi- natie van de factoren prestaties, kwaliteit en prijs in hun klasse moe- ten bieden. Hiertoe zijn door de experts van de AAA dit jaar liefst 180 modellen in elf catagorien getest. Alle deelnemende auto's worden beproefd tijdens normaal dagelijks gebruik. De testresultaten worden jaarlijks gepubliceerd in het populaire AAA Autograph Book. De Subaru Forester AWD zegevier- de in de SUV-klasse tot 25.000 dol lar. Overigens was de Forester dit jaar een van de drie deelnemende auto's die zijn titel wist te prologe- ren: ook in 1998 werd de auto door de AAA-experts al bedeeld met een Top Car Award. 1 De Toyota Carina komt als zeer betrouwbaar naar voren in de TUV-test.

Postiljon | 1999 | | pagina 14