Koga Miyata World Traveller "Fiets van het Jaar 1999" Interieur Rijkwaliteit Succesmodel 3 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Peugeot vernieuwt 'succesmodel' 406 Het project D8 resulteerde in oktober 1995 in de 406; iets meer dan drie jaar later is het gevolg van het project D9 een andere....406. Op de komende autotentoonstelling van Geneve zal Peugeot deze vernieuwde 406 voor het eerst aan het publiek presenteren; in de loop van de maand mei wordt de auto leverbaar in Nederland. De 406, waarvan tot op heden meer dan 730.000 exemplaren zijn ge- produceerd - 54 procent met benzi- nemotor en 46 procent met diesel- motor - mag gerust een succes genoemd worden. De nieuwe stijl van het front van de 406 wordt tot uitdrukking gebracht in drie hoofdelementen: een hogere en langere motorkap, bumpers die naadloos aansluiten op de carrosse- rie en voorzien zijn van een verch- roomde lijst, en tenslotte nieuwe koplampen met meervlaksreflecto- ren en heldere glazen, die ver naar het midden van de auto toe zijn doorgetrokken. Aan de achterzijde heeft de modifi- catie betrekking op het kofferdek- sel, dat meer afgerond is, en de een- delige, robijnrode achterlichten, die door een lijst in carrosseriekleur in twee delen zijn gescheiden. Bij de 406 Break valt ook op de achter- klep voortaan een chroomstrip te vinden. Het tijdloze carrosserie-ont- werp van de Coupe is overigens niet gewijzigd. Natuurlijk is de gelegenheid aange- grepen om ook in het interieur wij- zigingen aan te brengen. De verbe- teringen zijn met name op het gebied van de ergonomie en prakti- sche bruikbaarheid doorgevoerd. Zo hebben de zittingen een andere vorm gekregen, waardoor er nog meer steun geboden wordt. Verder is het dashboard bij de nieu we 406-generatie glad afgewerkt (een onzichtbaar breukvlak voor de passagiersairbag). In datzelfde kader kunnen de diver se verchroomde bedieningselemen- ten genoemd worden, alsook de gewijzigde lay-out van de midden- console. Standaard op elke 406 zijn sowieso ABS, twee airbags, mistlampen voor, electrisch bedienbare portier- ruiten (voor) en centrale vergrende- ling met afstandsbediening. De SR krijgt er nu electrisch bedienbare en De vernieuwde Peugeot 406 wordt in mei op de Nederlandse markt verwacht. verwarmde buitenspiegels bij en een in hoogte verstelbare bestuurders- stoel. De 406 ST had bovenop dit alles al airconditioning, maar krijgt daar onder andere lichtmetalen vel- gen en drie hoofdsteunen achter bij. De airconditioning heeft voortaan overigens een automatische tepera- tuurregeling. De SV tenslotte had ook al zij-air- bags en krijgt daar nu nog elek- trisch bedienbare voorstoelen, een boordcomputer en een radio/casset- tespeler met CD-wisselaar bij. Tegen meerprijs is op de SV een leer-pakket leverbaar met daarin opgenomen onder andere lederen bekleding, koplampsproeiers, in- klapbare buitenspiegels, geheugen op de electrisch verstelbare en ver warmde voorstoelen en een auto- ma tisch dimmende binnenspiegel. tevens wordt op de ST- en SV-uit- voeringen als optie een navigatiesys- teem leverbaar. De 406 is wat wegligging betreft vaak als referentiekader aange- merkt, maar de nieuwe 406 ver- sterkt zijn superioriteit op het gebied van comfort en rijplezier ver der, in het bijzonder door het gebruik van gasgevulde schokdem- pers en vanaf het eerste niveau van 15 inch velgen met 195/65/15-ban- den. Wat de motoren betreft, wordt in de 406 de nieuwe 16-kleps EW10J4 benzinemotor met een cilinderin- houd van 2,0 liter verkrijgbaar. Deze levert 99 CEE kW (138 DIN pk) bij 6000/min en een maximum koppel van 190 Nm (19,8 kgm) bij 4.100/min. De neiuwe motor heeft een verbruik dat ongeveer tien pro- cent lager is dan dat van de vorige 2,0 liter. Op het gebied van diesels is de 2.0 liter direct ingespoten Hdi- motor met Common Rail (80 CEE kW 110 DIN pk), die eind 1998 in de 406 is geintroduceerd, verder verbeterd. Er zijn bijvoorbeeld aan- passingen aan het vliegwiel gedaan om trillingen nog verder terug te dringen. Helemaal nieuw is een variant van deze Hdi-motor met een vermogen van 66 CEE kW 90 DIN pk. De vernieuwde Peugeot 406 wordt in mei op de Nederlandse markt verwacht. De instapprijs zal met 39.950,- ongewijzigd blijven. De Koga World Traveller. "Goede wijn behoeft geen krans", met deze lovende woor- den kende een onafhankelijke vakjury de Koga Miyata World Traveller het predikaat "Fiets van het Jaar 1999" toe. Uitgangspunt bij de fietsverkie- zing is het gebruiksdoel, dat wil zeggen de mate van geschiktheid voor de gebruikersgroep. Co Stompe, Europees Kampioen Dart, maakte de winnaar van de verkiezing tijdens FietsVak 99 bekend. De World Traveller is bij uitstek geschikt voor de avontuurlijke fiet- ser die niet schroomt langere afstan- den af te leggen. De doelgroep beperkt zich echter niet tot de wereldreiziger. De fiets zal met name aan de behoefte van enthou- siaste fietsers met iets bescheidener ambities appelleren. De vakjury spreekt zelfs van een ontwerp dat uitstekend tegemoet komt aan fan- tasieen, idealen en onvervulde wen- sen. "De World Traveller is state of the art in zijn klasse en is voorzien van de modernste technieken en onderdelen", aldus het juryrapport. Koga heeft goed nagedacht over het gebruiksdoel. Daarom viel de keuze op 26 inch wielen, waarin een rui- mere keuze is aan terreinbanden. Die zijn op de momenten dat het er werkelijk op aan komt net een frac- tie steviger dan de smallere 28 inch wielen. rt V h\»*a® Suzuki-importeur B.V. Nimag heeft een auto aan het Innovam geschonken. Het opleidings- en examencentrum in Nieuwegein beschikt over een gloednieuwe Wagon R+. Uit handen van inte rim manager after sales Marcel Ankone nam Dirk Schmidt, directeur van het Innovam, de Suzuki in ontvangst. De kopman van het Innovam is dol- blij met de schenking van de Suzuki-importeur: "Bedrijven zoals Innovam moeten het vooral hebben van dit soort gebaren. Mede dankzij de B.V. Nimag beschikken wij zo over auto's die voorzien zijn van de modernste technieken. Het opleidings- en examencentrum heeft inmiddels enkele producten van Suzuki in huis zoals twee motorfietsen en een buitenboord- motor. "De Wagon R+ gaan we gebruiken bij het afnemen van exa- mens. Hij zal als het ware door de cursisten volledig uitgekleed wor den. Als de schroeven op het motor- blok versleten zijn gaan we over op het uitlijnen en zo houden we het wel een tijdje vol." In Nederland is de Wagon R+ welis- waar een 'kleine' trendsetter: in het thuisland Japan is de Suzuki in vier jaar tijd uitgegroeid tot een ware cult-auto. Het model schoot onlangs de tot nu toe best verko- pende auto, de Toyota Corolla, voorbij. Directeur Dirk Schmidt neemt de nieuwe aanwinst in ontvangst. Marcel Ankone van de B. V. Nimag laat de Wagon R+ achter in Nieuwegein.

Postiljon | 1999 | | pagina 15