Postiljon Kandidaat-Statenleden op zoek naar cultuur in Schiedam GRATIS Shell belooft f akkel incidenten te verminderen ci \kEngering NIET ONTVANGEN? m 079-3410128 Minister Boxtel bezoekt Schiedam B ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Rommelmarkt en swingen in De Erker Woensdag 3 maart 1999 2e jaargang nummer 27 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 sc Bel DESTO VERSPREIDING uiterliik DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de Rrant bij u thuis D E Z E WEEK Kunstenaar Tange woont in schilderijen Schiedamse werkgroep in actie voor scholen Haiti Schiedammers presteren goed op judotoernooi VOOR PARTICULIEREN Geheim van Holland Telefoon: 010 - 426 97 01 Veiligheid Dit is een ultgave van Berkel Periodlek B.V. Postbus 81 2640 AB Pljnacker Tel: 011-3615050 Fax: 015-3615052 SCHIEDAM DC Ui N ui O Z b.g.g. (079) 3437461 SCHIEDAM - Minister Boxtel, onder meer verantwoordelijk voor het Grootstedenbeleid, brengt maandag 8 maart een werkbezoek aan Schiedam. Op het program- ma, dat om 13.15 uur begint staan een rondleiding bij Saio Industriele opleidingen aan de Nieuwe Waterwegstraat, een bezoek aan Steunpunt Onderwijs, aan deVan Hogendorpstraat en voorts de opening van een speel- gebied, met trapveldje voor jonge- ren aan de Stationsstraat. Voordat het werkbezoek rond 17.00 uur in het proeflokaal van het Gedistilleerd Museum wordt afge- sloten brengt minister Boxtel nog een bezoek aan het Stadsvernieuwingsgebied Westmolenstraat. WEKELIJKS - 0PLAGE 41.000 Zie de bonnen elders in de krant. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenessestraat 32 wordt zondag 7 maart een rommelmarkt gehou- den. De rommelmarkt is voor publiek toegankelijk van 12.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt f 1,50 (kinderen betalen f 0,75). Voor de liefhebbers zijn nog enkele kra- men te huur. Een dag eerder kan men in het wijkcentrum terecht voor een gezellige swingavond. Allerlei soorten muziek wordt gespeeld voor de bezoekers. De avond is bedoeld voor personen vanaf vijfendertig jaar en de entree is gratis. Vanaf 20.00 uur kunnen bezoekers er terecht. Voor meer informatie over de activitei- ten kunt u bellen (010) 4267767. SCHIEDAM - Hoezo verkie- zingskoorts? De Provinciale Statenverkiezingen op woensdag 3 maart houdt menig politicus in zijn greep. Voor PvdA kandi- daat-Statenleden was het een aanleiding om zich op zondag 28 februari te presenteren in Schiedam en op zoek te gaan naar cultuur. Vrijwel alle verkiesbare kandidaten van de PvdA waren zondagmiddag aanwezig. Zij werden rondgeleid door wethouder Peter Groeneweg. De Schiedamse kandidaat Martin Huls staat op nummer 18 van de lijst. Het gezelschap bezocht het molenmuseum De Palmboom en het Gedistilleerd Museum De Gekroonde Brandersketel aan de Lange Haven. Ook konden Schiedammers vanaf vier uur 's middags kennismaken met de kandidaten. De middag stond niet alleen in het teken van de directe verkiezingspro- paganda rond de Staten verkiezingen. Ook de cultuur kwam ruimschoots aan bod. Cultuur- behoud is de afgelopen periode sterk gestimuleerd door de provincie. Het zogeheten Geheim van Holland is een toeristisch project waarbij zes oudhollandse steden zich op de recreatiemarkt presenteren. Een van die steden is Schiedam. Op zich is het van groot belang om monumen- ten en fraaie dorps- en stadsgezich- ten te behouden. Maar deze priori- teit heeft ook te maken met de ver- sterking van de culturele dimensie in de ruimtelijke ordening, met de toe- ristische en recreatieve betekenis van cultuurbehoud en uiteraard met de werkgelegenheid, aldus de PvdA. Kandidaat-Statenleden van de PvdA bezoeken Schiedam op hun verkiezingstoernee en maken ken- nis met plaatselijke cultuur. (Foto: Van Det fotoproducties) h Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. SCHIEDAM - Shell probeert het aantal fakkelincidenten dit jaar in totaal met vijfentwintig procent te verminderen. Dit beloofde ir. Tom de Jong, direc- teur Raffinage Shell Pernis, de burenraad tijdens de vergade- ring van donderdag 25 februari. Volgens De Jong is deze verminde- ring mogelijk door de installaties zorgvuldiger en alerter te laten wer- ken. Ook wordt het fakkelsysteem uitge- breid met enkele technische voor- zieningen. Naar verwachting zal de fakkelreductie het bedrijf enige mil- joenen gaan kosten. De bijeenkomst stond donderdag geheel in het teken van veiligheid. Voorafgaand aan de bijeenkomst bezocht de burenraad zelfs de con- trolekamer bij Shell, van waaruit het fakkel- en ringleidingssysteem wordt bediend. Ook beantwoord- den deskundigen van DCMR vra- gen van de Raad. Daarnaast ver- welkomde de burenraad een nieuw lid, Bob Kemper uit Poortugaal. Voortaan zal de burenraad per kwartaal op de hoogte worden gesteld van het bereikte resultaat. Aangezien momenteel nog niet vol- doende informatie bekend is over de tijdsduur van het fakkelen, heeft De Jong toegezegd deze informatie in de toekomst openbaar te maken.

Postiljon | 1999 | | pagina 1