Eerste Patienteninformatiemarkt in Schieland Kruimeltje in Schiedam Mercedes-Benz VITO ACTIE El Capsonez zet toon in Nieuwe Passage Bedrijfswagens Zakenkrina Klassieke Homeopatnie Altena Boswinkel Collectie in Stedelijk Museum Open Huis bij Galerie Distanza Pekhuisbrug tijdelijk afgesloten VITO 108 D "AMIGO" v.a.€ 13.995,- €169.- VVij nodigen u graag uit in onze showroom POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Kleurwedstrijd per maand* Uit voorraad leverbaar in diverse kleuren en uitvoeringen ook met DUBBELE CABINE. Zeer aantrekkelijke leasing/financiering aanbiedingen op aanvraag. Rogam heeft ook een ruime sortering gebruikte bestel- en vrachtwagens. UW PARTNER IN BEDRIJFSMATIGE MOBILITEIT 3 MAART 1999 "J'riii -I i U .1 i' V;0'i "RA DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - De leden van De Zakenkring Schiedam en omstre- ken komen maandag 8 maart weer bij elkaar, om zich te verdiepen in het onderwerp 'Klassieke Homeopathie'. Met interessante en actuele onderwerpen zal deze avond de kennis van de leden worden verrijkt. Dit alles gebeurt onder deskundige leiding van Monique Roggeveen. De bijeen- komst vindt plaats in de bovenzaal van restaurant Le Pecheur aan de Nieuwe Haven. Zakenlieden uit Schiedam, Vlaardingen of Maassluis met bijzondere belang- stelling voor het onderwerp wor den van harte uitgenodigd de avond bij te wonen. Graag van te voren telefonisch aanmelden (010) 4745826. SCHIEDAM - Van 6 maart tot en met 16 mei is in het Stedelijk Museum Schiedam de tentoon- stelling van kunst uit de Altena Boswinkel Collectie te zien. Deze collectie is in 1998 aan het muse um geschonken. Deze schenking omvat ruim 1300 kunstwerken, waaronder tekeningen, grafiek, kunstenaarsboeken, collages, schilderijen, objecten en sculptu- ren van voornamelijk Nederlandse kunstenaars. De opening van de expositie is op zaterdag 6 maart van 15.00 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112, Schiedam. SCHIEDAM - In Galerie Distanza te Schiedam is op zaterdagmiddag 6 maart een Open Huis van 15.30 tot 17.30 uur. Hierbij is gelegenheid het werk op de nieuwe tentoon- stelling te bekijken. De kunstwer ken zijn van Saskia Eggink, Els Lorwa, Ellen Rijsdorp, Jan Saarlos eh Inge Louise Valk. De expositie is verder te bezichtigen van woensdagmiddag tot en met zaterdagmiddag van 13.00 tot 17.30 uur en volgens afspraak. Galerie Distanza, Dam 1, Schiedam. SCHIEDAM - De Pekhuisbrug zal tijdelijk gedeeltelijk onbruikbaar zijn voor het watersportverkeer. Dit, nadat de baggerboot vorige week op de Rotte tegen de brug is aangevaren. Watersporters met een moter- of zeilboot waarvan de mast niet hoger is dan 2,5 meter kunnen overigens gewoon onder de brug doorvaren. Ook wande- laars en fietsers ondervinden geen hinder van het ongemak. Momenteel wordt bekeken hoe en wanneer de brug gerepareerd gaat worden. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, WaddinxveenBoskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM - In de polikliniek van het Schieland Ziekenhuis zal op zaterdag 27 maart een patienteninformatiemarkt plaatsvinden. Ongeveer veertig patientenverenigingen zullen zich dan presenteren. Bezoekers kunnen informatie inwinnen en een beroep doen op de niet geringe ervaringsdeskundigheid van enkele mensen. De informatiemarkt voor patienten wordt georganiseerd omdat het patientenvoorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis vijf jaar bestaat. Het werk van de mensen SCHIEDAM - Op initiatief van de ondernemersvereniging Nieuwe Passage Schiedam werd op donderdagavond winkelcen- trum Nieuwe Passage opgevro- lijkt met een luchtig optreden van het duo El Capsonez. Vorig jaar, tijdens de Schiedamse Brandersfeesten, waren zij ook te gast in dit winkelcentrum. Gespeend van elke schroom vertolk- ten zij hun Nederlandse liedjes in een stijl die uitnodigt tot een lach. Gewapend met onder meer gitaar, contrabas en mondharmonica (en messcherpe teksten) overviel het duo van het voorlichtingscentrum is een aanvulling op de voorlichting door hulpverleners. De vrijwillige mede- werkers van het voorlichtingscen trum verstrekken algemene informa tie aan patienten, bezoekers en hulp verleners. Deze informatie heeft betrekking op ziektebeelden, onder- zoeken, behandelingsmethoden, nazorg en hulpmiddelen. Voor patientenverenigingen staat het lotgenotencontact voorop. De ervaringsdeskundigheid is een heel goede aanvullig op de professionele deskundigheid die artsen en ver- pleegkundigen te bieden hebben. Er bestaan verenigingen die zelf veel weten over een ziekte en wat daar menig voorbijganger in het winkel centrum. De ondernemers van de Nieuwe Passage zetten ook dit jaar iedere eerste zondag van de maand hun deuren open voor het winkelend publiek. Zodoende kan iedereen zondag 7 maart tussen 12.00 en 17.00 uur terecht in het winkelcen trum. Ook deze koopzondag wordt muzikaal luister bijgezet. Dit keer brengt de muzikale clown Ron Ronell een bezoekje. De artiest is bekend van onder andere Circus Crone en Circus Althof. Clown Ron Ronell maakt tijdens zijn comedy- act een muzikale wereldreis, waarbij de meest uitzonderlijke instrumen- ten worden bespeeld. Voor jong en oud een boeiend optreden. mee samenhangt. De activiteiten die dit soort verenigingen ontplooien zijn naast het een-op-een contact onder meer het organiseren van voorlichtingsbijeenkomsten, het houden van spreekuren en het opko- men voor de belangen van de betreffende patientengroep. In het Schieland Ziekenhuis zal ook het Regionaal Patienten Consu- menten Platform Rijnmond aanwe- zig zijn. Dit is een koepelorganisatie voor diverse verenigingen. Ook zul len verschillende specialistische ver- pleegkundigen van het Schieland Ziekenhuis uitleg geven, evenals I medewerkers van het Apothekers Servicepunt, de GGD en de Thuiszorg. Kinderen tot 13 jaar kunnen deelne- men aan een kleurwedstrijd. De kleurplaten zijn verkrijgbaar bij het patientenvorlichtingscentrum. De markt zal worden opgeluisterd door Blue Verse (zang en piano) en Cyber Reality, een muziekgroep van jonge- ren met een handicap. Daarnaast zullen ook Radio Schiedam en de ziekenomroep patienten die - in of buiten het ziekenhuis - aan hun bed zijn gekluisterd, laten meegenieten van hetgeen zich in de hal van de polikliniek afspeelt. SCHIEDAM - Op zondag bevond Schiedam zich in bet verleden. Aan de Lange Haven werden opnamen gemaakt voor de film Kruimeltje, het klas sieke jeugdboek over een Rotterdamse straatjongen. Allerlei decorstukken zorgden voor een beeld van Nederland rond 1900. Vele figuanten in gepas- te kleding zorgden voor de rest. (Foto: Van Det fotoproducties) Het duo El Capsonez trad afgelopen donderdagavond op in de Nieuwe Passage. Op koopzondag 7 maart vrolijkt de muzikale clown Ron Ronell het winkelcentrum op. (Foto: Van Det fotoproducties) (Financial Leasing op basis van looptijd 60 maanden en een aanbetaling/inruil slottermijn van beide 3.400,-1 Alle genoemde bedragen zijn exclusief BTW. 1€ (euro) 2.20371 ROGAM Berguueg Zuid 102, 2661 CV Bergschenhoek, 010-4180400

Postiljon | 1999 | | pagina 3